DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> O incasez, sau nu?, Am fost depistat de aparatul radar

Cypher4laguna
post 4 Apr 2007, 20:12
Post #31


Honda Driver


Group: Members
Posts: 931
Joined: 2 November 04
From: Bucuresti




poate ma insel eu, dar auzisem pe undeva (parca de la userul Klaus) ca daca de la data savarsirii trece mai mult de o luna pana la data postei (a primirii amendei acasa), poti refuza amenda pe motive de nulitate...


--------------------
Honda Civic & Jazz ex-'06 Logan Laureate 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 4 Apr 2007, 20:41
Post #32


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Daca am trecut pe Mihai Bravu, la Baba Novac pe langa o verzitura cu radarul care atunci cand a vazut cat de tare venea de abia a iesit din masina, i-a cazut casca pe jos radmasa.gif, dar nu a avut timp sa isi faca miscarea de opriti pe dreapta, are ceva?biggrin.gif....si il vazusem, dar m-a apucat o nebunie de moment si am calcat si mai tare acceleratia , iar celalalt dadea amenda nu cred ca era atent...

This post has been edited by Mutzunache: 4 Apr 2007, 20:42


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 5 Apr 2007, 21:07
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




@Mutzunache:
daca avea de gand sa te opreasca (garcea) si tu nu te-ai conformat, in mod sigur iti lua nr. de inmatriculare si "te dadea la ruleta"
Adica asteapta-te sa fii tras pe dreapta de primul echipaj de politie pe care il intalnesti, de acum inainte.
...sau ti-a "prescris" o amenda pe "neve" pe care o vei primi ulterior prin posta acasa...
... sau pur si simplu, n-au fost pe faza si le-ai scapat, la cat de idioti sunt, sunt sanse mari


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 6 Apr 2007, 15:03
Post #34


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




stiu eu pe cineva asta demult cand erau radare vechi nu astea cu filmare ,a trecut cu viteza asa mare ca nici nu a apucat sa l opreasca celalat garcea care era la cateva sute de metri ,amicu a scapat cu basma curata biggrin.gif .

si eu odata veneam de la constanta si undeva fac drepta si masina de politie era dupa intersesctia aceia ,asta inafara orasului si iese garcea s ama opresca da eu fac drepata si el ramane crucis smile.gif)))


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 6 Apr 2007, 22:24
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Este adevarat ca sunt montate camere in Bucuresti la intrarile si iesirile din pasajele rutiere?
Nu de alta, dar ma intreb daca exista cineva care intra, respectiv iese din pasaje cu viteza legala de 50Km/h sau 40Km/h cat o fi limitarea in pasaje.


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diaconuliviu
post 11 Apr 2007, 11:52
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.569
Joined: 17 August 04
From: Space, the final frontiere




QUOTE(Mutzunache @ 4 Apr 2007, 20:41)
Daca am trecut pe Mihai Bravu, la Baba Novac pe langa o verzitura cu radarul care atunci cand a vazut cat de tare venea de abia a iesit din masina, i-a cazut casca pe jos radmasa.gif, dar nu a avut timp sa isi faca miscarea de opriti pe dreapta, are ceva?biggrin.gif....si il vazusem, dar m-a apucat o nebunie de moment si am calcat si mai tare acceleratia , iar celalalt dadea amenda nu cred ca era atent...
*


Faptul ca nu a mai apucat sa te opreasca nu are relevanta; scrie si in codul rutier ca se procedeaza la oprire daca nu se pericliteaza siguranta circulatiei sau daca nu esti asa de aproape de el incit sa nu mai poti opri in siguranta. In cazul asta vei primi acasa PV; eventual inainte, o adresa prin care esti avertizat sa comunici cui ai incredintat masina in data/ora.


--------------------
Opel Corsa 2001 - xx
Universul si prostia sint infinite.
De a doua sint sigur.
SSP,K!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
touche
post 24 Apr 2007, 13:25
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 849
Joined: 14 February 07
From: Constanta




QUOTE
oate ma insel eu, dar auzisem pe undeva (parca de la userul Klaus) ca daca de la data savarsirii trece mai mult de o luna pana la data postei (a primirii amendei acasa), poti refuza amenda pe motive de nulitate...



Asa am auzit si eu dar nu cred ca este adevarat, am luat odata o amenda ca am depasit viteza cu 22 km in oras. Eu am aflat de amenda asta abia cand mi-a venit plicul cu impozitul la casa unde scria clar ca am o amenda neplatita. Am fost circa financiara si am facut rost de PV din arhiva cu care am fost la politie sa le spun ca eu nu am primit nimic in posta si nu am semnat pentru nici un PV, dar degeaba a trebuit sa platesc amenda


--------------------
renault megane 2.2 2006; 1,5 dci ;80 CP luxe privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 16:18
Forum Renault