DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Recuperare datorii Orange - Eos Ksi, dupa 8 ani

jaf
post 7 Sep 2009, 17:52
Post #121


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




Deosebita firma EOS KSI ROMANIA incearca in diferite feluri, disperate, sa isi recupereze de la mine o suma in valoare de 1.724.74 RON pentru un abonament la ORANGE din anul 2003. Suma pe care o datoram la momentul respectiv era undeva in jur de ~ 300 RON. De vreun an au inceput o adevarat hartuiala impotriva mea(telefoane, instiintari, mesaje). La inceputul anului am vrut sa achit datoria in urma unei asa zise "promotii", adica sa platesc doar suma datorata fara penalitati. Am aflat la momentul oportun ca defapt asa-zisa promotie era achitarea in rate a intregii sume cu tot cu penalitati. Din momentul respectiv mi-am dat seama ca incearca sa ma prosteasca pe fata si am incercat sa ii ignor. Acum iara au inceput cu mesaje, telefoane and stuff. Nu le-am raspuns, nu i-am bagat in seama pana de vreo 3 saptamani cand m-au trezit dimineata pe la 9 si i-am sunat inapoi sa le povestesc visele mele. Bineinteles ca le-am explicat sa nu ma mai deranjeze pe numarul respectiv de telefon pentru simplul motiv ca nu ma numesc ... ... ... si am achizitionat cartela in urma cu 2 luni. Acuma au inceput sa-mi trimita pliculete de la Baroul Bucuresti. De mutat nu vreau sa ma mut iar de plecat in Spania nici atat, dar ma bate gandu` tot mai tare sa ii actionez in instanta dar nu stiu pe ce motiv. O idee buna imi da cineva? smile.gif

PS Stiu, ar fi mai indicat sa cer sfatul unui avocat.. dar as vrea sa-mi fac o idee despre ce vreau icon_mrgreen.gif

This post has been edited by jaf: 7 Sep 2009, 17:54


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Sep 2009, 18:14
Post #122


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




1. Ei nu-ti trimit pliculete de la Baroul Bucuresti. Probabil scrie mic vreun avocat si mare Baroul Bucuresti. Baroul Bucuresti nu se ocupa cu recuperarea de sume de la restantiei d-astia, e o asociatie profesionala (cum e asociatia medicilor, asociatia arhitectilor, asociatia notarilor etc, indiferent de cum si-or zice).
2. Nu ai de ce sa ii dai in judecata, ca tu nu ceri nimic, nu tu ai interes, nu tu trebuie sa recuperezi. Din acest motiv daca e de dat in judecata, lasa-i pe ei.
3. Eu i-as intreba ce doresc, le-as spune ca nu tin minte sa am acea datorie si chiar daca o am a trecut termenul de prescriptie si sa ma dea in judecata daca vor sa o recupereze vreo suma pe care o pretind ca le-as datora-o.

ATENTIE!!!: Nu fa nici un fel de plata. Orice plata se interpreteaza ca recunoastere a debitului, si din acel moment te pot da in judecata si cere inclusiv majorarile de intarziere. Singura modalitate de a face o plata (asta daca esti tu dragut si vrei sa le platesti doar datoria principala) este sa faci o plata doar dupa incheierea unui act scris, care in general poarta numele de "TRANZACTIE", in care tu te obligi sa platesti suma x iar ei se obliga sa recunoasca TOATE datoriile lichidate prin acea plata a sumei x. In lipsa unui document scris si semnat de ambele parti, dupa efectuarea vreunei plati urmeaza o manuella intensivo cu bellito del stromelenco.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 7 Sep 2009, 18:45
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




"Promotia", inseamna de fapt, inceperea curgerii unui nou termen de prescriptie din acel moment. Inteligenta miscare, trebuie sa recunoastem! laugh.gif


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 7 Sep 2009, 20:14
Post #124


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Pai, cine a zis ca sunt prosti, au si ei unii ca Klaus sa dezvolte strategii. smile.gif

This post has been edited by Jack Daniel's: 7 Sep 2009, 22:22


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 7 Sep 2009, 20:19
Post #125


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(Jack Daniel's @ 7 Sep 2009, 21:14)
Pai, cine a zis ca sunt prosti, au si ei unii ca ca Klaus sa dezvolte strategii. smile.gif
*


Cum?

This post has been edited by ady77: 7 Sep 2009, 20:19


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 7 Sep 2009, 20:32
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




eu ma mir ca dupa 6 ani mai incearca sa recupereze datorii, cine stie, poate mai pune unu botu'
dar intrebare de baraj
unu care sa zicem ca are datoria respectiva prescrisa de mult, isi mai poate face abonament la orange ? biggrin.gif ca practic nu are datorii, corect ?


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Sep 2009, 20:49
Post #127


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(david79 @ 7 Sep 2009, 21:32)
ca practic nu are datorii, corect ?
*


Gresit, datorie ai la ei, insa nu mai pot apela la forta coercitiva a statului (judecata, executare silita etc) daca nu si-au revendicat dreptul in termenul de prescriptie.
Prescriptia nu stinge datoria mea fata de creditor, eu o am in continuare, insa creditorul nu mai poate apela la forta coercitiva a statului sa si-o recupereze. Daca vrei sa i-o platesti, bine, daca nu, nu si gata. Dar in continuare tu esti dator.

@biguta, nu vrei matale sa fii mai explicit, ca mie nu prea-mi place cacofonia matale si as putea-o lua mai personal.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 7 Sep 2009, 20:49
Post #128


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(david79 @ 7 Sep 2009, 22:32)
unu care sa zicem ca are datoria respectiva prescrisa de mult, isi mai poate face abonament la orange ? biggrin.gif  ca practic nu are datorii, corect ?
*



Nu. Era sa fac greseala sa imi platesc suma care o aveam acum 6 ani(asta dupa lungi discutii cu cei de la KSI care m-au asigurat de N ori, verbal, ca doar atat am de platit). Cand i-am dat datele doamnei de la Orange mi-a spus ca suma ii de 1700 si ceva RON(deci sunt restant). Logic si normal ca imediat am sunat-o pe "observatoarea" mea de la KSI si a inceput cu texte gen: "eroare de sistem.. platiti linistit.. o sa corectam eroare.. nu s-a actualizat baza de date de la orange.." ph34r.gif

@ klaus tipii astia ma streseaza la maxim. Exact cum sunt pustii aia care iti dau beep-uri noaptea pe la 2, asa si cu KSI. Dar astia mint mult mai urat, ameninta ca te lasa fara hartia igienica de la baie(cu executor judecatoresc bineinteles) radmasa.gif si te mai trezesc si din somn. Ma simt hartuit si imi miroase a fals si a inselaciune. Pana la urma putem spune ca ii vorba despre o inselaciune. Nu ?

Iar legat de B a r o u l B u c u r e s t i (asa si scrie pe respectiva hartie ca sa V e z i) ai dreptate. Este un nume a unei madame si o stampila care-i vai mama ei. Am o vedere chiar buna dar sincer nu-mi dau seama foarte bine ce scrie inafara de numele ei.

This post has been edited by jaf: 7 Sep 2009, 20:55


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 7 Sep 2009, 20:56
Post #129


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




QUOTE(klaus @ 7 Sep 2009, 22:19)
@biguta, nu vrei matale sa fii mai explicit, ca mie nu prea-mi place cacofonia matale si as putea-o lua mai personal.
*


Ia-o cum vrei, dar nu trebuia sa folosesti apelativul biguta, folosit des de un cretin de pe forum. sad.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Sep 2009, 21:21
Post #130


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Asa-i, ca ca ca tine nu mai zice nimeni.

QUOTE(jaf @ 7 Sep 2009, 21:49)
Ma simt hartuit si imi miroase a fals si a inselaciune. Pana la urma putem spune ca ii vorba despre o inselaciune. Nu ?
*
Poate o tentativa, ca inca nu te-au inselat, nu?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 7 Sep 2009, 21:34
Post #131


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




Ai dreptate. O tentativa o sa am si eu zilele urmatoare sa ma adresez unui avocat sa vad ce as putea sa fac si ce costuri as avea. Mersi. smile.gif


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 7 Sep 2009, 21:53
Post #132


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Te sparge la bani, mai rau ca orange.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 7 Sep 2009, 22:23
Post #133


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




QUOTE(Jack Daniel's @ 7 Sep 2009, 21:44)
Pai, cine a zis ca sunt prosti, au si ei unii ca Klaus sa dezvolte strategii. smile.gif
*


E bine stimabile? smile.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 7 Sep 2009, 23:13
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




QUOTE(klaus @ 7 Sep 2009, 20:49)
Prescriptia nu stinge datoria mea fata de creditor, eu o am in continuare, insa creditorul nu mai poate apela la forta coercitiva a statului sa si-o recupereze. Daca vrei sa i-o platesti, bine, daca nu, nu si gata. Dar in continuare tu esti dator.


multam de explicatii up.gif



--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 8 Sep 2009, 00:38
Post #135


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




QUOTE(Markos @ 7 Sep 2009, 21:53)
Te sparge la bani, mai rau ca orange.
*



Lasa ca-si ia banii care-i da pe avocat de la KSI, dupa ce castiga tongue.gif

Apropo de recuperare datorii, parintii mei au un apartament care a fost inchiriat vreo 3 ani si acum am verificat prima oara dupa perioada respectiva si am si eu vreo 2 plicuri de la nush ce companie de asigurari care vrea miraculoasa suma de 50 RON de la Romtelecom neplatita din 2004. Bineinteles ca ameninta aia cum a zis si un antevorbitor cu "venitul cu executorii si-ti iau hartia igienica de la baie". Probabil n-au avut pe ce telefon sa suna, ca ma miram ca tot trimit plicuri degeaba.

Si cel mai funny e ca familia mea are vreo 3 abonamente la Romtelecom in prezent si cand ne-am dus la ei sa "confruntam" datoria in final s-a dovedit o eroare "de sistem" si ca ea de fapt a fost platita... wacko.gif

Bine ca trimit recuperatorii dupa tine... wacko.gif

This post has been edited by Executron: 8 Sep 2009, 00:40


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucian_v
post 8 Sep 2009, 00:53
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 543
Joined: 13 December 03
From: Bucuresti




QUOTE(vijelie @ 15 May 2008, 09:01)
Ma intreb cine e mai "sarlatan": ala care nu plateste ce a semnat sau ala care incearca sa-si mai recupereze din datorii pe diverse cai la limita legii.
Oricum, bunul simt pare a fi exclus din discutie...
*



excl.gif excl.gif excl.gif

QUOTE(Sony @ 15 May 2008, 09:28)
Bre, vijelie, toti furnizorii de servicii din Romania au contracte in care numai ei au drepturi, iar clientul numai obligatii. Ai de ales intre a semna un contract din asta sau a trai ca omul padurii.
*



contractele alea se mai pot si negocia wink.gif


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 8 Sep 2009, 01:09
Post #137


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




QUOTE(lucian_v @ 8 Sep 2009, 00:53)
excl.gif  excl.gif  excl.gif
contractele alea se mai pot si negocia wink.gif
*



Se negociaza cum se negociaza dobanzile la banca... Trebuie sa fii client important din orice punct de vedere.


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucian_v
post 8 Sep 2009, 01:18
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 543
Joined: 13 December 03
From: Bucuresti




Ei acuma ajungem iar la lucruri mai delicate...este adevarat cu nu va negocia nici un operator de telefonie mobila cu un client care plateste cativa euro pe luna, cu atat mai mult cu cei care nu platesc (ca despre asta este topicul...) ..dar mi se pare normal.. smile.gif

oricum un lucru este sigur : acele contracte nu sunt obligatorii si daca clauzele nu vi se par ok exista alternative

o seara buna


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonykel
post 8 Sep 2009, 06:23
Post #139


Actualmente Ing.


Group: Members
Posts: 1.281
Joined: 30 June 05
From: Constanta




am primit si eu la firma o citatie dasta de la EOS Ksi , cum ca nu am platit factura unei firme , dar firma nu imi suna cunsocuta am inceput cautari am aflat ca-i un distribuitor de ``diverse`` am sunat la EOS sa-mi dea si mie mai multe date din ce data e fatura etc... dupa vreo 5telefoane si dupa ce m-au facut ca ``bila de ping pong`` am renuntat la ideea de a-mi platii restanta , a trecut un an si n-am auzit nimic de ei...


--------------------
DACIA Logan MCV 2007,1.6 16v,Laureate Full,7series,Gri Platine - CT-87-SNK
Hai,stai un minut langa mine,o zi cu mine
Si-o sa vezi cum si de ce este mult mai bine
Sa te-ntorci cate-odata cu spatele catre lume
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 14 Aug 2010, 14:10
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




mda
dupa 8.5 ani primesc iar o hartie de la EosKsi ca vor veni cu executor judecatoresc pentru suma de 380 de lei. mi-au dat cateva zile timp sa platesc .

acum sa vedem ...


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 14 Aug 2010, 14:58
Post #141


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(david79 @ 14 Aug 2010, 15:10)
mda
dupa 8.5 ani primesc iar o hartie de la EosKsi ca vor veni cu executor judecatoresc pentru suma de 380 de lei.  mi-au dat cateva zile timp sa platesc .

acum sa vedem ...
*



Fi cuminte, cu mine au incercat vreo 2 ani, acum s-au plictisit. Au avut un soc cand au aflat ca "mi-am schimbat" numarul de telefon. laugh.gif


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Aug 2010, 17:51
Post #142


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Opt ani si jumatate??? Datoriile se prescriu dupa 3 ani daca pagubitul nu poate face dovada ca l-a anuntat pe datornic cu privire la datrie.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 14 Aug 2010, 18:38
Post #143


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




QUOTE(radian @ 14 Aug 2010, 18:51)
Datoriile se prescriu dupa 3 ani daca pagubitul nu poate face dovada ca l-a anuntat pe datornic cu privire la datrie.
*


link.... smile.gif


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 14 Aug 2010, 21:12
Post #144


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani






--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 16 Aug 2010, 18:35
Post #145


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




De retinut ca daca accepti sa platesti se considera implicit ca iti recunosti vina de a nu fi platit la timp si riscul major este ca peste o saptamana sa te trezesti dat in judecata pentru vreo 5.000 de lei daune rezultate din neplata la timp, si atunci chiar esti bun de plata, nu mai ai ce comenta...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
n3xt1001
post 9 Jan 2012, 06:21
Post #146





Group: Members
Posts: 0
Joined: 9 January 12




salutare la toata lumea,
La multi ani pe 2012,
in urma celor intamplate ma vad si eu nevoit sa postez aici ,,mica''-mi problema ce mi-a fost oferita ,,cadou'' pe anul 2012 chiar in 4-5 ianuarie
primesc o hartie de insiintare de la cei de la firma KRUK ca as avea o datorie in urma unui contract cu reteaua de telefonie mobila(fosta) cosmorom
precizez contractul era din 2002 in urma caruia am beneficiat de serviciile lor timp de un an apoi am facut cerere de incheire a contractului am predat sim-ul si totu s-a dus draq,
acum imi spun cei de la Kruk ca de fapt facturile au curs pana in luna a12-a a anului 2003 si ca ar trebui sa le platesc lor - deoarce a fost cedata creanta de la cosmorom catre ei - suma de 158.88 lei
precizez eu din 2003 si pana in 2012 luna ianuarie NU am stiut ca am datorii la cei de la cosmorom,nu mi-a venit nici o factura acasa , nici o instiintare de plata NIMIC din momentul in care am pus punct la contract facturile nu au mai venit!!
si acum sa revin.....
nu e o suma mare dar pentru ce sa platesc daca eu am terminat contractul??
tot ei(cei de la kruk) imi sugereaza sa sun la actuala cosmote si sa vorbesc la fraude sa vad ce se intampla si de ce au fost eliberate facturi ....
sun la cosmote , si culmea aia nu ma gasesc in baza de date!!!!!!!!!!!
imi cer numarul de contract- pe care eu normal ca nu il am si nici nu mai stiu ceva de el de atatia ani - 11 ani
sun innapoi la Kruk le cer nr de contract pe care cu greu se chinuie sa mi-l dea apoi sun innapoi la cosmote
surpriza nici dupa numarul de contract nu sunt gasit!!
traim in Romania da , dar eu am ramas in aer
sun innapoi la kruk , si m-am apucat sa ii injur asa cum stiu eu mai bine ....
imi spune o gagica ok o sa aveti 1% dobanda pe zi la datoria aceea
zic ce datorie ? eu NU o recunosc, si iar o injur si i-am inchis telefonul:)
ce ma sfatuiti sa fac????
multumesc

This post has been edited by n3xt1001: 9 Jan 2012, 06:28


--------------------
wv wv 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 9 Jan 2012, 06:54
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.588
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




sa iti vezi de treaba... am impresia ca unele sunt si incercari de japca.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 9 Jan 2012, 07:11
Post #148


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Chiar daca ai avea datorii la ei sunt prescrise de mult timp, asa ca stai linistit.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 9 Jan 2012, 10:27
Post #149


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




E japca stai calm. Pe mine ma cauta aia de la Cosmote de vreo 2 ani tongue.gif pentru o factura pe care nu o recunosc. Le-am zis la telefon ca nu o voi plati. Inainte mai primeam cate un plic, o atentie ceva, dar acum vad ca s-au lasat pagubasi.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 9 Jan 2012, 10:34
Post #150


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(n3xt1001 @ 9 Jan 2012, 06:21)

sun innapoi  la  kruk  , si m-am apucat sa ii  injur    asa cum stiu eu mai bine  ....
imi spune  o gagica ok  o sa    aveti  1%  dobanda pe zi  la datoria    aceea
zic ce  datorie  ? eu NU  o recunosc, si      iar  o injur  si  i-am inchis  telefonul:)
  ce ma sfatuiti  sa fac????
multumesc
*


Pai sun-o de 4-5 ori in fiecare zi si injur-o huh.gif


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 14:34
Forum Renault