DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nelamuriri - Lumini Si Directie, Sint probleme? Nu se stie... inca...

MoneyTalks
post 1 Oct 2004, 20:12
Post #31


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE
Da, si la altii cu Logan e la fel. Farul din stanga bate mai jos la faza scurta.


Si la mine la masina e la fel. E ceva normal.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autopanda
post 1 Oct 2004, 22:12
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 10 July 04




La mine farul stanga bate identic cu farul dreapta atat pe faza scurta cat si pe faza lunga , este un defect :shock:


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 4 Oct 2004, 08:10
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Am fost in service pentru directie(ipso).

Baietii nu au catadicsit sa verifice geometria. Au zis ca roata are niste probleme (mai grea) si au gasit solutia geniala: au mutat-o pe spate pe partea opusa. (cica geometria nu o fac decat contra cost ca ei nu considera necesar) excl.gif

Eu i-am intrebat daca nu trebuie schimbata roata, ei cica nu, ca doar nu am decat putini kilometri, e prea devreme. excl.gif

Acum, nu zic, poate au dreptate, o fi de la roti, da masina mie tot imi pare ca nu se tine cum trebuie pe sosea. Ei zic ca e de la denivelarea drumului. Dar ei sunt asa experti incat chiar si cu drum denivelat pot sa-si dea seama ca directia e ok.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 5 Oct 2004, 07:45
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




O sa ma duc la alt service. Daca nici acolo nu rezolv, dau tel. la Vocea Clientului.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geo.meg
post 5 Oct 2004, 19:48
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 17 February 04
From: Bucuresti




Ei zic ca e de la denivelarea drumului. Dar ei sunt asa experti incat chiar si cu drum denivelat pot sa-si dea seama ca directia e ok.


Crede-ma ca ma lupt cu problema aceasta de a trage intr-o parte sau alta si la 12000 km de mers cu SLZ am ajuns la o concluzie : daca drumul este inclinat spre deapta trage dreapta ,, daca drumul este drept atunci este in deriva ba stanga -ba dreapta .
La tine ,e clar ca nu e de la vreo groapa , deci ai unghiul reglat pros ,mie mi-au facut pe garantie , incearca totusi la alt dealer ,fa galagie ,ca doar e masina noua deci nu ai avut cand sa distrugi directia de la nenumaratele gropi din capitala .
Nu te lasa batut .
mad.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1 -Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danut
post 6 Oct 2004, 09:18
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 31 January 04
From: Bucuresti




Eu cred ca problema este de la servodirectie. Am Solenza Europa (fara servo) si nu mi-a tras niciodata in nici o parte (12000km). Toti cei pe care i-am auzit ca le trage au servo.

Ar trebui sa schimbe odata rahatul asta de servo, daca si la Logan face probleme.


--------------------
Opel Vectra C - ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 7 Oct 2004, 22:04
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Nu am fost la alt service dar am dat tel la VC. Dupa ce au luat legatura cu tehnicienii Dacia a venit si raspunsul: e normal sa platesc geometria in cazul in care nu iese nimic la ea, pentru ca ei nu considera necesar sa o faca, e cererea mea.

Referitor la faptul ca mi-au mutat cauciucul defect pe spate tipa nu prea se pricepea, dar mi-a zis ca e normal, ca e un fel de echilibrare, sa cam asa ceva. excl.gif

Am mai intrebat-o daca acelasi lucru se practica si in uzina Dacia pentru diagnosticarea si remedierea problemelor. Nu mi-a raspuns.

Ce sa mai zici...

Nu zic, acum nu mai trage ca inainte. Mi s-a intamplat uneori chiar sa pot merge cu ea drept fara sa am mainile pe volan oportiune destul mare de drum. Dar parerea mea e ca solutia adoptata e o carpeala.

O sa vad cum se comporta la viteze mari in afara orasului. Poate totusi o fi fost mecanicul ala chiar expertsi merge calumea. smile.gif

Dupa aia poate ma duc in alt service, am facut rost de o oarecare pila, vorba ceea...

In rest, sunt multumit de masina.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 12 Oct 2004, 20:49
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




La service din cluj a venit un logan cumparat intr-o vineri (acum 2 saptamani) iar luni (deci dupa 3 zile) s-a intors cu directia varza, masina nu vira dreapta decat putin, s-a schimbat caseta directie (nu cunosc daca avea servo sau nu).


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 13 Oct 2004, 11:27
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Pai exista LGN fara servo ?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 13 Oct 2004, 11:30
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Sigur ca da. Ambiance. Servo optional!


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 14 Oct 2004, 16:27
Post #41


membru


Group: Members
Posts: 4.533
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(Cib @ 30 Sep 2004, 12:07)
mai oameni buni farurile nu au nici o problema, ci e normal sa bata asa, asa cum e la orice masina alta decat dacia din 1900 toamna. Deci nu e problema ca bat unul mai in scurt si unul mai in  lung ci ar fi o prob daca ar bate in alt mod
*




Mai omule, ce ai tu cu Dacia 1900 toamna??? Sau vorbesti fara sa stii? Dacia mea din 1980 (e drept ca e din martie... deci primavara) are diferenta intre fasciculul drept si cel stang. Si nu, nu e de la batranete, asa erau facute.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 15 Oct 2004, 07:25
Post #42


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




Nu va mai ingrijorati de cum bat farurile la faza de intalnire! ESTE NORMAL ca cel din stanga sa bata putin mai jos decat cel din dreapta.


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibi_gi
post 12 Nov 2004, 15:10
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 June 04
From: Buc




Nu stiam unde e postul asta, ca a fost mutat.

Dupa ce mi-au schimbat anvelopele nu mai trage.


--------------------
Logan Ambition 1.6, Alb
Logan Ambition 1.6, Alb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 25 Aug 2005, 07:11
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Mai,
exista vreo diferenta intre directie asistata hidrauluic si servodirectie hidraulica? wacko.gif
Un amic mi-a spus ca sunt doua lucruri diferite dar nu a fost in stare sa-mi spuna care sunt diferentele. blink.gif
Eu cred ca bate campii. wink.gif


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 25 Aug 2005, 08:52
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




QUOTE(maxiK @ 25 Aug 2005, 07:11)
Un amic mi-a spus ca sunt doua lucruri diferite dar nu a fost in stare sa-mi spuna care sunt diferentele. blink.gif
Eu cred ca bate campii. wink.gif
*


Bate cimpii.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Aug 2005, 09:48
Post #46


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Nu-s chiar diferite, dar oarece diferente sunt... Cum ar fi ca una este... asistata. In sensul ca in urma informatiilor de la un presostat motorul ridica turatia de relanti in cazul bracarii la maxim cand puterea consumata de pompa e mai mare...
Sunt niste descrieiri pe la tips&tricks cu directiile...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 25 Aug 2005, 10:13
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Merci.
Si cred c-ar trebui sa mai citesc pe acolo. blush.gif O gramada de info.

This post has been edited by maxiK: 25 Aug 2005, 10:28


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danchitu86
post 22 Oct 2005, 23:35
Post #48


Membru cu BRB


Group: Members
Posts: 199
Joined: 24 September 05
From: Bucharest




Am ridicat si eu Loganul meu de la IPSO acum 2 zile.
Volanul nu trage in nici o directie, pare totul ok.

Problema ar fi cu farurile, care imi par ca bat prea exagerat in jos. Cel din dreapta bate sub un unghi, iar cel din stanga perpendicular pe directia masinii. Cele doua directii se intersecteaza undeva la mijloc unde formaza un fascicul de lumina mai puternic. Problema este ca acest fascicul este extrem de aproape de masina si la o viteza de relativ 40km/h evitarea gropilor este un examen dificil.
Am facut o schema pentru a putea fi inteles.
Spatiul dintre masina si linia 4 reprezinta partea luminata puternic de faruri, iar pata rosie fasciculul puternic (o arie aprox de 20 x 50 cm).
Din reglarea interioara a farurilor apar liniile maxim 1 minim 3. Si acestea au un fascicul mai puternic pe pata rosie, dar toata intensitatea este scazuta (a rezelor in general si a petei de lumina mai puternica).
In concuzie, ce este peste linia 4 se vede extrem de prost, iar linia 1 cred ca deja orbeste participantii la trafic. Aceasta linie 4 estre exagerat de aproape de masina. Am condus un Matiz care avea acelasi tip de reglaj al farurilor stanga-dreapta in unghi, dar era reglat cum trebuia, iar lumina farurilor era uniforma, nu se vedeau linii/dungi cum se vad la Logan.

Cele de ceata bat in jos si lateral. Lumina este UNIFORMA, deci se poate smile.gif

Ce e de facut? Face parte din defect de fabricatie? La service vor fi verificate si reglate gratuit? Asa bat toate farurile Logan-urilor, in dungi?!

Apreciez rabdarea si merci de raspunsuri!



Attached thumbnail(s)
untitled.JPG ( Size: 15.05k ) Number of downloads: 99


--------------------
Logan 1.4 MPI Albastru Marin 2005 Laureate
People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
-Scorpio-
post 23 Oct 2005, 21:40
Post #49


membru jucator


Group: Members
Posts: 531
Joined: 8 September 05
From: SV




mai baieti, farul din stanga nu trebuie sa bata mai jos decat cel din dreapta. amandoua trebuie sa aiba acelas unghi fata de sol. DAR, fiecare far prin constructia lui directioneaza lumina spre stanga mai in jos si spre dreapta mai sus. daca nu ma credeti puneti masina cu fata la un perete si beliti analitic ochii la lumini (expresia ii apartine lui klaus smile.gif ).
daca ati vazut cum arata un aparat pt reglat faruri de pe standurile ITP ati observat ca are o linie desenata acolo, cam ca in desenul atasat mai jos. lumina farurilor pe faza scurta trebuie sa fie sub acea linie. nu exista doua linii, una pt farul din stanga mai joasa si una pt farul din dreapta mai inalta => farurile trebuie sa aiba amandoua aceas inclinatie. treaba ca in stanga lumina bate mai jos si in dreapta mai sus e data de costructia farului.

@danchitu86 - la tine am impresia ca farul din dreapta bate usor spre stanga, cel din stanga usor spre dreapta. nu sunt sigur, mergi la service si explica-le problema.

This post has been edited by -Scorpio-: 23 Oct 2005, 21:49

Attached thumbnail(s)
untitled.GIF ( Size: 9.13k ) Number of downloads: 61


--------------------
Honda Civic 140HP 2010 - SV-XX-XXX
Nota: nu lasati cheia in portbagaj deoarece este necesara la deschidere. (instructiuni de utilizare Logan, pag 3.17)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danchitu86
post 23 Oct 2005, 22:01
Post #50


Membru cu BRB


Group: Members
Posts: 199
Joined: 24 September 05
From: Bucharest




Am sa merg ca tare nu imi place reglajul, oricum trebuie sa ridic de la ei cartea masinii. Mai bine merg doar cu cele de ceata, ca parca bat de 3 ori mai bine.


--------------------
Logan 1.4 MPI Albastru Marin 2005 Laureate
People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 23 Oct 2005, 22:06
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Da, in ochii celorlalti soferi mad.gif . Se numesc de ceata cu un scop! Pana ajungi in service sa vezi ce ai cu ale tale mergi cu ele pe minim.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 24 Oct 2005, 10:13
Post #52


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(gibi_gi @ 16 Sep 2004, 21:46)
Am un Ambition.
Treaba cu luminile nu stiu daca e o problema sau asa e si la alte masini. Daca aprind luminile (faza mica, de intalnire) am impresia ca farul dreapta bate undeva departe, iar farul stanga se opreste destul de aproape. Se observa bine pe strazi neluminate.
Exista acest defazaj la alte masini cumva sau tre sa merg si cu asta la service? :?
*



asa "face" toate, unde mai pui ca E NORMAL si logic sa faca asa !
sorry smile.gif

This post has been edited by avathan: 24 Oct 2005, 10:33


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 25 Oct 2005, 09:48
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




In oras, proiectoarele de ceata nu bat in ochii soferului din fata, decat daca acesta este lungit pe strada, beat turta.

Adica sunt plasate jos si orientate aproape paralel cu solul. Trebuie distanta foarte mare ca unghiul format astfel sa ajunga la inaltimea parbrizului unei alte masini.. O gramada de Solente si Loganuri am vazut ca le folosesc la noi doar impreuna cu lanternele (luminile de pozitie) pentru evitarea gropilor din Buc la lasatul serii.


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 25 Oct 2005, 09:56
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(GunX @ 25 Oct 2005, 10:48)
Trebuie distanta foarte mare ca unghiul format astfel sa ajunga la inaltimea parbrizului unei alte masini.
*


Cum ar fi coloanele de masini de la mai orice ora din Bucuresti?

Sunt de ceata.

Daca nu vede omul gropile sa mearga mai incet, sa regleze farurile pe minim, nu sa le bage in ochi altor soferi pe cele de ceata.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 25 Oct 2005, 10:05
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Daca nu s-a inteles de la sine, "distanta foarte mare" intre doua masini care se vad. Adica nu e nici un obstacol intre ele. In coloane, din cate stiu, stai cu o masina in spate si una in fata, nu esti singur cuc pe camp si iti vede farurile unu de pe contrasens de la 300m, cum stai singur-singurel "in coloana".

Asa de ceata cum sunt, daca ar deranja in fata soferul apropiat de pe contra-sens, pe orice fel de vreme ar fii plin de accidente cand le aprinzi. Ia lasa-te tu pe vine si baga ochiul intr-un proiector din ala, sa vezi ce bucurie o sa simti ca nu bat in sus si nu orbesc pe cei de la volan.... Asta e si ideea cu farurile de ceata, mai tari si mai directionale (ca un spot concentrat) care sa scoata in evidenta doar obstacolele din fata masinii, spre deosebire de farurile normale care trebuie sa aiba campul vizual cat mai larg pe vreme buna.


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 25 Oct 2005, 10:15
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Vorbesc din experienta de:
QUOTE
O gramada de Solente si Loganuri le folosesc doar impreuna cu lanternele (luminile de pozitie)[. . .]

care culmea, zici ca redescopera gropile in fiecare seara, bineinteles pe strazi care nu prea mai stiu ce-i aia groapa
(da, sunt si strazi fara gropi smile.gif )

Oi fi eu mai sensibil rolleyes.gif


pentru public, ma orbesc farurile de ceata. nu ma cert smile.gif

This post has been edited by Codrin: 25 Oct 2005, 13:56


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danchitu86
post 25 Oct 2005, 13:27
Post #57


Membru cu BRB


Group: Members
Posts: 199
Joined: 24 September 05
From: Bucharest




Poate ca esti, zi-ne tu noua care te orbeste, faza scurta sau spotul de ceata la masini? come on... Dar 'aide sa terminam cu cearta ca deviem de la subiect.


--------------------
Logan 1.4 MPI Albastru Marin 2005 Laureate
People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 25 Oct 2005, 14:36
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




QUOTE(danchitu86 @ 22 Oct 2005, 23:35)
Am ridicat si eu Loganul meu de la IPSO acum 2 zile.
Volanul nu trage in nici o directie, pare totul ok.

Problema ar fi cu farurile, care imi par ca bat prea exagerat in jos. Cel din dreapta bate sub un unghi, iar cel din stanga perpendicular pe directia masinii. Cele doua directii se intersecteaza undeva la mijloc unde formaza un fascicul de lumina mai puternic.
*



Depinde de gusturi si de masina avuta inainte. Eu sunt tare mandru ca cele doua fascicole ale farurilor se intalnesc la mijloc pe directia de mers la Logan. La Dacia1300 avuta inainte nu reuseam nicidecum sa focalizez farurile wacko.gif

This post has been edited by bendix: 25 Oct 2005, 14:37


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
-Scorpio-
post 30 Oct 2005, 20:47
Post #59


membru jucator


Group: Members
Posts: 531
Joined: 8 September 05
From: SV




QUOTE(danchitu86 @ 22 Oct 2005, 23:35)
Am ridicat si eu Loganul meu de la IPSO acum 2 zile.
Volanul nu trage in nici o directie, pare totul ok.

Problema ar fi cu farurile, care imi par ca bat prea exagerat in jos. Cel din dreapta bate sub un unghi, iar cel din stanga perpendicular pe directia masinii. Cele doua directii se intersecteaza undeva la mijloc unde formaza un fascicul de lumina mai puternic. Problema este ca acest fascicul este extrem de aproape de masina si la o viteza de relativ 40km/h evitarea gropilor este un examen dificil.
Am facut o schema pentru a putea fi inteles.
Spatiul dintre masina si linia 4 reprezinta partea luminata puternic de faruri, iar pata rosie fasciculul puternic (o arie aprox de 20 x 50 cm).
Din reglarea interioara a farurilor apar liniile maxim 1 minim 3. Si acestea au un fascicul mai puternic pe pata rosie, dar toata intensitatea este scazuta (a rezelor in general si a petei de lumina mai puternica).
In concuzie, ce este peste linia 4 se vede extrem de prost, iar linia 1 cred ca deja orbeste participantii la trafic. Aceasta linie 4 estre exagerat de aproape de masina. Am condus un Matiz care avea acelasi tip de reglaj al farurilor stanga-dreapta in unghi, dar era reglat cum trebuia, iar lumina farurilor era uniforma, nu se vedeau linii/dungi cum se vad la Logan.

Cele de ceata bat in jos si lateral. Lumina este UNIFORMA, deci se poate smile.gif

Ce e de facut? Face parte din defect de fabricatie? La service vor fi verificate si reglate gratuit? Asa bat toate farurile Logan-urilor, in dungi?!

Apreciez rabdarea si merci de raspunsuri!
*


intre timp am primit si eu masina. am observat chestia despre care vorbesti. e din cauza ca farurile sunt reglate sa bata convergent. se observa bine cand scot masina din garaj in retur cu farurile aprinse. pe masura ce ma indepartez de zid V-ul luminilor se apropiaza. asa or fi gusturile celui de pe linia de asamblare care regleaza farurile. si eu trebuie sa merg la un amic de la service sa mi le puna cum trebuie. in rest luminile de logan sunt bune, pe mine ma multumesc.

This post has been edited by -Scorpio-: 30 Oct 2005, 20:49


--------------------
Honda Civic 140HP 2010 - SV-XX-XXX
Nota: nu lasati cheia in portbagaj deoarece este necesara la deschidere. (instructiuni de utilizare Logan, pag 3.17)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danchitu86
post 31 Oct 2005, 01:09
Post #60


Membru cu BRB


Group: Members
Posts: 199
Joined: 24 September 05
From: Bucharest




QUOTE(-Scorpio- @ 30 Oct 2005, 21:47)
intre timp am primit si eu masina. am observat chestia despre care vorbesti. e din cauza ca farurile sunt reglate sa bata convergent. se observa bine cand scot masina din garaj in retur cu farurile aprinse. pe masura ce ma indepartez de zid V-ul luminilor se apropiaza. asa or fi gusturile celui de pe linia de asamblare care regleaza farurile. si eu trebuie sa merg la un amic de la service sa mi le puna cum trebuie. in rest luminile de logan sunt bune, pe mine ma multumesc.
*



smile.gif Pey ce rest de lumini mai ramane? biggrin.gif Am sa ma duc si eu la dealer intr-un viitor sa vedem ce si cum.


--------------------
Logan 1.4 MPI Albastru Marin 2005 Laureate
People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 04:02
Forum Renault