DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> am primit amenda pt rovinieta

culturism
post 1 Oct 2011, 13:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 22 April 11
From: BUZAU




Acum 7 luni am cumparat masina avea nr de bucuresti,,(eu fiind din buzau), aveam rovinieta platita pe nr de buc., dar dupa o luna am schimbat nr pe buzau...nestiind ca tre sa schimb si rovinieta.
ei bine mi-a venit acasa dar camera ma prins cand ma duceam la 23:50, si m-am intors la 02:43...ideea este voi primi amenda si la intoarcere?


This post has been edited by Ov: 5 Oct 2011, 09:22


--------------------
dacia dacia break 1310 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 1 Oct 2011, 14:10
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Primesti amenda de fiecare data cand treci prin dreptul unei camere.
Vazusem un reportaj la stiri cu o persoana care patise exact treaba asta. Trecea de cateva ori pe zi prin dreptul unei camere si pentru fiecare trecere avea cate o amenda.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 1 Oct 2011, 14:12
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




Dute acolo la drumari unde au sediul cu chitanta de plata a rovinetei si procesul verbal primit.Din cite stiu rovineta ramane valabila si transmisibila la schimbarea proprietarului.

Nu lasa sa treaca timpul care este precizat in procesul verbal ca te vei trezi chemat in instanta de judecata pentru neplata amenzi de drumari


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 1 Oct 2011, 14:21
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Nu in orice conditii. Daca schimbi numarul masinii, nu mai faci nimic cu ea. Trebuie sa mergi sa schimbi numarul masinii in baza lor de date. Taxa este de aproximativ 25 lei si iti trebuie copie dupa carte. Asta dupa ce faci toate actele pe numele tau. Eu am mers la Regionala Drumuri si Poduri.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 1 Oct 2011, 14:55
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




Trebuie sa te informezi daca exista un termen limita ca timp pentru a anunta si a fi introdus in banca de date a drumarilor noul numar de inmatriculare a autoturismului despre care spui.Masina ta are vineta valabila,dar sistemul de evidenta este facut cam aiurea ca nu coreleaza numarul de inmatriculare cu seria de caroserie.

Pe chitanta emisa pentru rovineta ai seria de caroserie care denota concret ca tu ai vineta achitata


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 1 Oct 2011, 15:06
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Degeaba ai chitanta si toate cele daca in baza lor de date vehiculul cu un anumit numar de inmatriculare figureaza cu rovigneta neplatita. Camera citeste numarul masinii. Cum ai spus, sistemul lor nu coreleaza automat numarul cu VIN-ul. Cred ca nici nu ar avea cum pentru ca, mai mult ca sigur, nu au o baza de date comuna cu Politia, spre exemplu. Deci, noul proprietar trebuie sa-i instiinteze cu privire la acest lucru.
Initiatorul a spus ca a cumparat masina acum 7 luni, deci a trecut orice termen pe care il avea la dispozitie.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 1 Oct 2011, 15:17
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




cristio_79,ai dreptate,in Romania noi oamenii de buna credinta si contribuabili la zi cu taxele si birurile catre statul Roman tot noi suntem cei buni de plata si jegmaniti

dar colegul de forum in cauza merita sa mearga la sediul drumarilor cu documentele aferente sa explice cu amanuntul situatia sa

poate rezolva


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 1 Oct 2011, 15:40
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Si eu zic sa mearga, dar cred ca sunt sanse destul de mici sa mai rezolve ceva. Trebuia sa mearga imediat dupa ce a facut actele pe numele lui. Poate gaseste pe cineva care sa-l ajute.

This post has been edited by cristio_79: 1 Oct 2011, 15:40


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan constantin
post 1 Oct 2011, 16:03
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 18 September 11




totusi ar fi bun un memoriu scris la ei la registratura cu copii xerox atasate,si sa ceara numarul de inregistrare al memoriului,ca acolo ca peste tot va fi flituit cu vrajeala tipica de functionari publici din Romania


--------------------
ford fiesta 1,4 tdci 2008 - b24dca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 1 Oct 2011, 20:19
Post #10


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(aleksanders @ 29 Sep 2011, 16:09)
poti sa te astepti la amenda - dar ai posibilitatea sa ii instiintezi de modificare asa cum au scris pe site

8. Rovinieta isi pastreaza valabilitatea in cazul in care s-a schimbat numarul de inmatriculare?



- in cazul in care pentru un vehicul a fost schimbat numarul de inmatriculare, rovinieta isi mentine valabilitatea numai in conditiile in care utilizatorul solicita in scris la CNADNR efectuarea modificarii in baza de date, conform prevederilor Normelor metodologice pentru aplicarea tarifului de utilizare a retelei de drumuri nationale din Romania, aprobate prin OMTI nr. 769/2010.
Pentru efectuarea modificarii utilizatorul se va prezenta la unul din punctele de lucru ale CNADNR – SA ( lista punctelor unde se poate efectua aceasta modificare se regaseste pe pagina web a CNADNR, www.cnadnr.ro – Roviniete - Puncte de schimbare a numarului de inmatriculare), o cerere scrisa conform formularului tip care se regaseste pe aceeasi pagina web la sectiunea Roviniete – Formulare cerere schimbare numere inmatriculare), cartea de identitate a vehiculului in copie si original.
Tariful de modificare a numarului de inmatriculare in baza de date este de 20 lei, fara TVA, pentru fiecare numar modificat.

http://www.cnadnr.ro/pagina.php?idg=167
*


s-a raspuns si aici.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crick
post 2 Oct 2011, 12:55
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 664
Joined: 2 January 09
From: Bucuresti




Acum vreo 2 luni am folosit centura Bucurestiului folosind ruta Bucuresti-A2-centura si inapoi in aceiasi zi.Am observat ca aveam expirata vigneta de 3 zile si dupa 2-3 ore aproximativ ,la intoarcere,am trecut si am achitat-o.Tinand cont ca iesirea de pe A2 este la km 12 (am auzit,nu sunt sigur, ca acele camere sunt asezate la km 14 pe A2) este posibil sa ma fi " agatat"(eventual alte camere) si sa ma astept la vreo "felicitare" cu" donatie" in contul statului?Pana acum n-a venit nimic dar daca primesc ,ma pot justifica ca am achitat-o in aceiasi zi?


--------------------
Dacia Solenza Scala 2003 - B _____
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 2 Oct 2011, 19:57
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




Nu se primeste amenda pentru doua treceri in aceeasi zi. Eu nu am vazut asa ceva pana acum- am doua cunostinte, trei treceri in zile diferite si intoarcerea in aceeasi zi= trei amenzi, nu 6. Tu ai trecut in doua zile diferite (ai trecut de la 12 noaptea in ziua urmatoare).
Fa contestatie in termen si trimite la autorizatii@andnet.ro cerere de schimbare numar in baza de date, copie dupa talon, rovigneta, bon si buletin, ca sa eviti pe viitor situatii similare.
De amenda tot instanta te scapa, altfel nu se anuleaza procesul verbal. Contesta in 15 zile de la primirea procesului verbal.


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 10 Oct 2011, 17:36
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




QUOTE(crick @ 2 Oct 2011, 13:55)
Acum vreo 2 luni am folosit centura Bucurestiului folosind ruta Bucuresti-A2-centura si inapoi in aceiasi zi.Am observat ca aveam expirata vigneta de 3 zile si dupa 2-3 ore aproximativ ,la intoarcere,am trecut si am achitat-o.Tinand cont ca iesirea de pe A2 este la km 12 (am auzit,nu sunt sigur, ca acele camere sunt asezate la km 14 pe A2) este posibil sa ma fi " agatat"(eventual alte camere) si sa ma astept la vreo "felicitare" cu" donatie" in contul statului?Pana acum n-a venit nimic dar daca primesc ,ma pot justifica ca am achitat-o in aceiasi zi?
*




Hi hi , parca esti frate cu mine smile.gif
Acelasi lucru l-am patit si eu, cu mentiunea ca eu chiar am mers pe A2
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=168...dpost&p=3078737
La fel, la finalul cursei mi-am cumparat rovinieta.
Acuma:
- in principiu pe tine nu te-a luat, camera aia e chiar pe autostrada, daca te-ai plimbat pe centura nu cred ca ai vreo problema.
- ca au trecut 2 luni nu e nimic, din ce am citit si in acel topic, cat si in cel dedicat de pe sectiunea aceasta, dureaza cam 6 luni pana primesti amenda, atat sunt de imbecili sad.gif
- la fel ca si tine, daca voi primi acasa amenda sunt hotarat s-o contest in instanta, pe motiv de lipsa de rea credinta, practic mi-am achitat rovinieta in aceeasi zi si am platit tot cat as fi platit inainte de cursa.

Vom vedea.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.paul
post 11 Oct 2011, 14:26
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 23 July 06
From: Bucuresti




Pe chitanta de la rovinieta nu e trecuta si ora emiterii? Camera mai mult ca sigur ca inregistreaza si ora.


--------------------
Logan Prestige 2008 1.5 Dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 11 Oct 2011, 14:44
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Evident ca e trecuta si ora. Consider insa ca e dreptul meu sa invoc buna credinta in caz de ceva. Asta pentru ca rovinieta am cumparat-o la finalul cursei pentru ca realizasem ca cea veche e expirata, in timp ce eventuala amenda va ajunge la mine probabil la vreo 6 luni dupa eveniment.

Plus ca mai e un aspect: desi rovigneta am facut-o pe 27/07 la orele 14:16, ea e valabila pana anul viitor pe de 26 la orele 23:59. Nu pana pe 27 la 14:15:59. Deci daca o cumparam inainte de cursa as fi platit exact aceeasi suma cu exact aceeasi data de expirare .

In traducere eu consider ca nu am adus nici un fel de prejudiciu.

This post has been edited by clr: 11 Oct 2011, 14:51


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 11 Oct 2011, 15:31
Post #16


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Cum zice legea? de cand pana cand e valabila?
Ai incalcat sau nu legea? ca e gresita sau nu, proasta sau buna, ai incalcat-o sau nu?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 11 Oct 2011, 15:56
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




In primul rand sa primesc acasa hartiuta, ca inca n-am primit-o. Pe urma mai vad ce si cum.
Iar daca am incalcat sau nu legea o sa hotarasca judecatorii. Ca ei sunt cei care decid daca am facut-o. Nu cnadnr-ul si nici tu sad.gif


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 11 Oct 2011, 16:10
Post #18


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Ai noroc ca nu eu hotarasc, ca altfel iti confiscam masina.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 11 Oct 2011, 17:31
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Ha ha.
Foarte amuzant.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 11 Oct 2011, 17:48
Post #20


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




De ce?

Da, ai cumparat pana la urma rovinieta, deci clar nu esti de rea credinta, nu neg asta.

Dar daca e sa fim sinceri, legea nu-i menita sa te ierte ca esti uituc.
Daca ar fi fost ca acum cativa ani, cand te plimbai pe la x benzinarii ca sa cumperi o rovinieta nenorocita, in loc sa te indrepti catre locul spre care te grabesti, n-as fi comentat. Da' de cand cu asta electronica, am o vaga impresie ca-i ceva mai simplu acum.

Cand uitam cate-o chestie, taica-miu mi-l cita pe Napoleon: "Daca n-ai memorie, fa-ti una de hartie". Sa nu mai spun cat de simplu e si asta de cand avem computere care-ti pot da remindere la orice.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 11 Oct 2011, 20:33
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Deci eu cred ca se incurca un pic lucrurile. Vreau sa fie foarte clar un lucru: daca ajung pana acolo si in instanta se spune nu ne pasa ca ai fost de buna credinta, trebuie sa platesti, atunci o voi face fara sa cracnesc. Dar vreau sa aud un judecator ca-mi spune asta, nu vreun tovarasel de la cnadnr care a hotarat el ca asa trebuie.
Nu de alta, dar dupa jumatatea zilei fiind mi s-a luat aceeasi suma cu cea pe care o plateam inainte de cursa, sau inainte de ora zero a zilei, iar chestia asta nu mi se mai pare ok. Practic, cnadnr a incasat ca si cum totul ar fi fost ok in ceea ce ma priveste, practic nu le-am adus nici un prejudiciu. Si cu toate astea, dupa regulile lor as putea fi considerat bun de plata.
Si oricum, pana la ideile unora de ma baga in oala infractorilor, confiscat auto si alte cele e cale lunga.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cread
post 12 Oct 2011, 08:39
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 29 April 09




Platesti ceva la procesele astea cu politia ,cnadr, etc ? Am avut ocazia sa stau la tribunal ,sectia 4-a civila, cu o luna in urma, din 57 de procese din ziua respectiva, vreo 20 au fost de tipul tau : x reclamant, politia rutiera ,cnadr, parat. Din 20 doar 2 ,DOI, au fost prezenti in sala , unu cu avocat, si o pisi care cred ca era avocat in devenire ca prea le stia.Cat de nesimtit poate fi un om care deschide un proces si nu se prezinta la tribunal ?


--------------------
renault Megane 2 Grandtour . 2004 1,5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Oct 2011, 08:48
Post #23


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.855
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(cread @ 12 Oct 2011, 09:39)
Cat de nesimtit poate fi un om care deschide un proces si nu se prezinta la tribunal ?
*




Personal am avut un proces cu Politia orasului Gheorgheni pentru un radar imaginat de ei .... castigat de mine dupa 4 infatisari ... amenda era de 250 ron in 48 ore ... gandeste-te ce costuri as fi avut daca mergeam la 4 infatisari .... sunt aproximativ 4-500 km de la Cluj la Gheorgheni si retur .. X 4 .... asa ca am cerut judecare in lipsa ... legea iti permite chestia asta ... si nu neaparat ca esti nesimtit cum spui tu ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cread
post 12 Oct 2011, 09:05
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 29 April 09




Si uite-asa sufocam sistemul juridic , cu toate nimicurile .Bine nene , nu sunt nesimtiti , sunt nepasatori , merge bine , nu merge platesc amenda .


--------------------
renault Megane 2 Grandtour . 2004 1,5 dci 80cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Oct 2011, 09:11
Post #25


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.855
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Tu asa sa faci ... eu am facut cum imi da voie legea ... si am castigat ... tu du-te si fa 2000 km ... este dreptul tau sa te prezinti, cum este tot la fel dreptul tau sa ceri judecare in lipsa!


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 12 Oct 2011, 09:18
Post #26


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(cj98czh @ 12 Oct 2011, 09:48)
Personal am avut un proces cu Politia orasului Gheorgheni pentru un radar imaginat de ei ....

Tu erai sigur ca nu ai gresit, este alta treaba.
Mai sus se referea la genul care dau in judecata stiind ca sunt vinovati, au gresit la mustata, si cred ca oricum nu au nimic de pierdut.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
#Dino
post 12 Oct 2011, 22:46
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.189
Joined: 10 November 07
From: Loading...




Vai, dar vai, ce scarba e statul roman.

Doamne cat suntem de idioti ca acceptam toate mizeriile astea!!!


--------------------
'22 Duster 1.0 Eco-G / Megane 3 1.6 16v 2013 / Logan 1.4 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mih_mlv
post 13 Oct 2011, 09:41
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 432
Joined: 17 September 10
From: Calarasi(CL)/Sicilia (CT)




Salut,
Eu fac in felul urmator dupa cum urmeaza smile.gif .......
Cand vin in tara, in Slovenia si Ungaria rovinieta o platesc practic cand opresc pt. o pauza intr-o benzinarie; in mod normal dupa ce am facut sa zicem un 300km din tara respectiva DAR O PLATESC!Chiar si in tara anul acesta am platit-o dupa Arad nu mai stiu exact in ce benzinarie,am luat pt. 30 de zile.
Acum trageti voi concluziile la ce se discuta mai sus.
Cu respect,


--------------------
Renault Megane 2.2 bicorp 1.6 115cp 2006 CL 79 MLV/ Clio III 1.5 dci 2008 CL 04 LAV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Eu4yas
post 13 Oct 2011, 09:47
Post #29


Euforisticul


Group: Members
Posts: 101
Joined: 14 December 10




Am facut si eu acest lucru dar in tara, fara sa vreau. Am plecat la drum si am uitat sa platesc rovigneta. Mi-am dat seama de greseala, am oprit la prima benzinarie mi-am luat o rovigneta si mi-am vazut de treburi.

Te-ntreb ceva, daca in acesti kilometri pe care-i faci fara a plati rovigneta te opreste un echipaj de Politie, ce faci?

This post has been edited by Eu4yas: 13 Oct 2011, 09:50


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 105 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mih_mlv
post 13 Oct 2011, 09:58
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 432
Joined: 17 September 10
From: Calarasi(CL)/Sicilia (CT)




Da, buna intrebare dar sa explicam un pic:
Spre exemplu la sloveni au un sistem de monitorizare foarte eficient tipul on line care te monitorizeaza.Politia nu te opreste pt. asta(bine daca nu faci alte nereguli .. etc) .La sfarsitul tranzitarii tari se trece printr-o ultima poarta de control(tipul cum este la Constanta cand platesti sa intri in statiune)si daca nu ai platit, bariera nu se ridica si esti indrumat sa-ti cumperi ce-ti trbuie tongue.gif .
La unguri nu au asa ceva,dar au bineinteles camere si probabil spre sfarsit te trezesti cu un echipaj sau poate nu...nu stiu.
In tara din cate am inteles "te arde" imediat.
Sper ca m-am facut inteles.
Cu respect,


--------------------
Renault Megane 2.2 bicorp 1.6 115cp 2006 CL 79 MLV/ Clio III 1.5 dci 2008 CL 04 LAV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:17
Forum Renault