DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

216 Pages « < 198 199 200 201 202 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre Caini, ce ar fi mai potrivit?

Victorine
post 6 Aug 2020, 20:37
Post #5971


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




biggrin.gif biggrin.gif fain!
Sa întrebi veterinarul de ceva aparat dentar pentru Oscar, ca cu fasolele alea nu o sa agate nimic săracu... sau nu mai e cazul?


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 29 Aug 2020, 19:20
Post #5972


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




blush.gif

This post has been edited by Bicicleta galbena: 29 Aug 2020, 19:22

Attached thumbnail(s)
20200829_202131.jpg ( Size: 1.38mb ) Number of downloads: 342


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 10 Nov 2020, 08:33
Post #5973


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Azi am fost atacati...

Este un caine lup, mare, negru, exemplar foarte frumos, dar nedresat, care-i foarte belicos cu alti caini, cu care ne intersectam zilnic. Azi dimineata am vazut ca, coboara dealul, am trecut cu Oscar pe celalalt trotuar. Azi era plimbat de o cucoana in varsta. Cand a ajuns in dreptul nostru lupul s-a zbatut si a scapat, femeia nu a avut puterea sa-l tina. A tabarat javra pe Oscar. L-a tavalit bine si l-a muscat de cateva ori de spate in jurul cozii. Nu are rani deschise si i-am dat cu mana pe spate nu se fereste, banuiesc ca nici nu-l doare. Au fost muscaturi supericiale.

In spatele femeii mai era un nene, banuiesc ca erau impreuna. A sarit ala cu picioarele pe lup, cainele n-a reactionat agresiv la atacul omului. In fine, l-a tras deoparte.

Lupul de obicei este plimbat de un barbat tanar. Cu prima ocazia cand il vad il atentionez ca daca nu-i pune botnita ii fac plangere. Am atentioant-o si pe cucoana de-l plimba astazi ca data viitoare ii dau in judecata.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 10 Nov 2020, 09:01
Post #5974


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Procesomanule. Zi multam ca lupul e baiat ok si nu s-a luat de tine. Iti facea chirurgie plastica si te scapa de juma din tender si din boiler. Traversarea strazii a fost un efort epuizant biggrin.gif

10 Nov 2020, 10:03:
Procesomanule. Zi multam ca lupul e baiat ok si nu s-a luat de tine. Iti facea chirurgie plastica si te scapa de juma din tender si din boiler. Traversarea strazii a fost un efort epuizant biggrin.gif
Si cu botnita iti mototolea omida

This post has been edited by bion: 10 Nov 2020, 09:03


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Nov 2020, 13:07
Post #5975


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Ticalos imblanit, aseara am zis ca-l impaiez. Ieri dupa-amiaza am luat o gustare, si greseala mea, platoul l-am uitat pe masa. Aveam acolo o ruda de salam, una de branza de burduf si o bucata zdravana de gusa fiarta. Cat am lipsit de acasa ticalosul a furat tava si a halit tot. Mancarea mea pentru cina si mic dejun pentru vreo 4, 5 zile...

Branza de burduf a stors-o cu o dexteritate...

Aseara el isi facea siesta iar eu foamea...

Cat ii el cu talia joasa, dar lung cum ii cand se ridica in doua laba e ca macaraua. Mai are si gatul telescopic, ajunge pana la mijlocul mesei.

N-a mai furat demult mancare, banuiesc ca mirosul salamului a fost irezistibi.



--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 13 Nov 2020, 13:23
Post #5976


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.937
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Astia umbla cu radarul alimentar in nas!
Tekelul stie precis ce se gateste, cind il scap in casa incepe dansul salamului.
Vine, pune laboiul pe picior si fuge la frigider, nu percutez iara vine si repeta miscarea porcul de ciine!
biggrin.gif


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 15 Dec 2020, 06:43
Post #5977


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Fotoliul in care-si face catelul siesta pe timpul zilei are vedere spre hol si spre usa de la intrare. De cate ori plecam de acasa catelul ma urmarea cu o privire trista. Bine, el are privire trista tot timpul, toata durerea din lume e concentrata in privirea lui...

Dar ideea e ca incepusem sa am mustrari de constiinta ca eu plec si el ramane singur acasa. Ca sa fac un pic mai digerabila despartirea, inainte sa ies pe usa ii puneam in bol cateva bucati de biscuti recompensa. O delicatesa pentru el. Pana isi savura recompensa eu ieseam pe usa cu constiinta impacata. M-am si laudat in sinea mea ce destept sunt eu si ce usor l-am fraierit pe blanos...

De la o vreme incoace, cand incep pregatirle de plecare, nu se mai uita trist la mine ci sare vioi in picoare si vine la mine dand bucuros din coada. Asociaza plecarea mea cu portia lui de recompensa. Am asa o senzatie ca de fapt la faza asta el e desteptul si eu fraierul. M-a "dresat" sa nu plec de acasa fara sa-i dau tainul de recompense...

This post has been edited by radian: 15 Dec 2020, 06:43


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post 15 Dec 2020, 08:22
Post #5978


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




QUOTE(Cosstel @ 13 Jul 2020, 05:07)
am o cunoștință posesoarea unui ciine de peste 17 ani
cinele e slab, bolnav, probleme cu picioarele din spate,...
*


săptămîna trecută animalul a fost trimis la cele vesnice
cu ocazia asta am aflat că există o societate ce se ocupa de evenimente din astea... raiul animalelor...
și costă blink.gif
pentru viitori posesori de animale de companie le recomand sa aibe în vedere ca la un moment dat vor trece și prin asa ceva


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 15 Dec 2020, 08:50
Post #5979


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Eu pe domnul Pooky l-am avut cam abatut in ultimele zile, a stat posac in cusca si mai iesea doar cand insistam. Am avut senzatia ca e constipat si nu le am mai dat boabele. Eram la faza in care ma gandeam daca trebuie sa pun pt prima data supozitor la caine.
Amandoi sunt grasi.
L-am mai chemat sa dea ture in speranta ca isi mai revine.
Acum o saptamana a avut o batalie cu un boxer si il cam tavaleste de gat animalul ala.
Iesea cu teama la plimbare. S-au sincronizat prost iesirile si s-au intalnit in drum...
Cum sunt 2 maidanezi redutabili, pana acum nu le am dat decat din gama Profi, Kaufland, Lidl etc. Nu am mers pe scumpeturi.
Poate acum de sarbatori sa le iau ceva de soi.

This post has been edited by rue: 15 Dec 2020, 10:37

Attached thumbnail(s)
pooky.jpg ( Size: 465.75k ) Number of downloads: 234
yola.jpg ( Size: 411.51k ) Number of downloads: 228


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Dec 2020, 10:34
Post #5980


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(Cosstel @ 15 Dec 2020, 10:22)
pentru viitori posesori de animale de companie le recomand sa aibe în vedere ca la un moment dat vor trece și prin asa ceva


Orice posesor de animal de companie este constient de asta.
Plus ca unii spun ca nu isi iau animale de companie tocmai din motivul de mai sus. Acum nu stiu daca chiar cred in asta sau o invoca doar ca scuza.


QUOTE(rue @ 15 Dec 2020, 10:50)
Cum sunt 2 maidanezi redutabili, pana acum nu le am dat decat din gama Profy, Kaufland, Lidl etc. Nu am mers pe scumpeturi.


De multe ori, acele boabe ieftine de la Profi, Kaufland, Lidl din punct de vedere nutritiv sunt echivalentul painii cu apa pentru oameni. Te tine in viata, insa cam atat.
Macar incearca sa le alternezi acele boabe cu mancare gatita pentru caini: niste carne tocata fiarta in care sa pui si niste paste.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 15 Dec 2020, 10:37
Post #5981


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.590
Joined: 18 September 05
From: Internet




Da, e o buna optiune sa le impreun boabele de gama ieftina cu unele de calitate. Un sfat bun!
De obicei toata mancarea gatita care nu mai ne saturam de ea prea repede, ajunge in cratitele lor. deci au o alternativa cu mancare aproape reala, chiar si cu carne buna!
Ieri au terminat varza (cam acrisoara) cu piept de porc si carnaciori...
O problema e ca sunt grasi... cam prea grasi!

This post has been edited by rue: 15 Dec 2020, 10:41


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Dec 2020, 15:08
Post #5982


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Dada, labradorul meu scuipa prin coltul gurii boabele ieftine si manca doar Purina.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Dec 2020, 17:53
Post #5983


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(rue @ 15 Dec 2020, 12:37)
O problema e ca sunt grasi... cam prea grasi!


Atunci mergi cu ei la veterinar. Dupa ce ii cantareste cu siguranta iti va spune cat (si ce) trebuie sa manance zilnic astfel incat sa slabeasca.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 15 Dec 2020, 20:22
Post #5984


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




ii dau si eu lui Oscar din ce mananc eu, este un pofticios si un cersetor profesionist. Dar doar putin sa-i sting pofta. Nu-i da varza cainelui, risti sa-i creezi probleme maore la stomac.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 09:40
Post #5985


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Bioane alesii tai locali au facut indigestie de la mancarea grea de sarbatori? Citeam ca au o initiativa locala care celor de la bloc le da dreptul sa detina animale de companie doar daca acceptul scris al tuturor vecinilor.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 10:08
Post #5986


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Am locuit la apartament sub unii care aveau ciobanesc mioritic, apoi altii aveau tot o matahala nu chiar perete in perete. Consider ca initiativa nu e deloc exagerata si chiar o aplaud.
Nu de aia e condominiu? De ce sa suport eu tropaielile, chestiile care se sparg cand le loveste animalul in joaca, latraturile in miez de noapte de sari la orizontala din pat?
Urina pe usa de la intrare, pe fiecare colt de pe alee, pe rotile masinilor, rahati lasati aburinzi, etc


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 10:39
Post #5987


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Intr-o oarecare masura iti dau dreptate, dar nu toti cainii deranjeaza vecinii. Pe de alta parte daca placerea mea e sa am animal de casa o broasca testoasa, un papagal sau o pisica cum mai justifici o astfe de initiativa?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 10:44
Post #5988


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Pai e condominiu, trebuie respectate regulile majoritatii. Daca vrei sa fii individual te muti la casa...

Edit: daca al tau catel nu deranjeaza vecinii ma indoiesc ca ai avea vreo problema in a obtine semnatura de la vecini. Singura problema ramane cu cei care nu au avut caine si vor sa isi ia unul, acolo nu poti sa stii ce fel de caine ai si mai ales, ce fel ed stapan. Ca un stapan cu obraz si-ar educa animalul si nu l-ar lasa sa faca pe nebunul.
Din pacate majoritari sunt cei care nu dau 2 lei pe confortul vecinilor. Cand cineva are copil mic te astepti la niste zgomote, esti rezonabil. Daca se sare calul si le zici ceva "e copil domne, ce vrei sa fac sa il tin legat?" Asta de la unul care isi lasa copilul sa arunce chestii pe parchet dupa ora 23. Chestii care se aud prin casti cu muzica tare. Chestii care se simt cand stai in pat prin vibratia peretilor...

This post has been edited by psychoo: 11 Jan 2021, 10:49


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 11 Jan 2021, 10:58
Post #5989


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(psychoo @ 11 Jan 2021, 10:44)
Chestii care se aud prin casti cu muzica tare. Chestii care se simt cand stai in pat prin vibratia peretilor...
*

Copchilu' ala e halterofil? tongue.gif


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 11:08
Post #5990


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Pai, daca am inteles eu bine stirea, vei putea sa-ti achizitionezi animalul de companie abia dupa ce faci dovada ca ai acceptul vecinilor.

Dai de vreunul mai carcotas care zice niet ca n-are de unde sa stie daca animalul tau va fi linistit sau va prdouce diverse deranjuri...

Bine, o oarecare reglementare este necesara si in domeniul acesta cand sunt multi care sar calul, cu zeci de nimale in apartament care miorlaie, latra si provoaca mirosuri urate.



--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 11:22
Post #5991


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(DannyY @ 11 Jan 2021, 10:58)
Copchilu' ala e halterofil? tongue.gif
*



Tot ce puteam sa imi imaginez era ca raturna scaunele, o masa, poate ridica si lasa jos salteaua canapelei, n-am idee. In vremea aia locuiam in chirie si aveam mobilier batranesc cu vitrine. Zdranganeau geamurile vitrinei... Nu am pus o hartie sa le intepenesc ca sa am confirmare ca nu sunt eu nebun...

@radian ma gandesc ca reglementarea se aplica si celor care au deja caini, altfel ar fi discriminare


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 11:34
Post #5992


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(psychoo @ 11 Jan 2021, 12:22)
... ma gandesc ca reglementarea se aplica si celor care au deja caini, altfel ar fi discriminare
*



Perfect de acord cu tine.

As vedea ceva asemenator cu sistemul Austriac unde statul are o institutie care la cere realizeaza o ancheta la doritorul de animal de companie sa se asigure ca este apt fizic, psihic pentru asa ceva, ca detine conditii satisfacatoare pentru cazarea animalului, ce stiu ce alte criterii mai sunt avute in vedere.

Dar nu sa fiu conditionat de acceptul vecinilor. Sunt destui cretini care urasc animalele de companie.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 11 Jan 2021, 11:36
Post #5993


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(radian @ 11 Jan 2021, 10:40)
Bioane alesii tai locali au facut indigestie de la mancarea grea de sarbatori?  Citeam ca au o initiativa locala care celor de la bloc le da dreptul sa detina animale de companie doar daca acceptul scris al tuturor vecinilor.
*


Fritz a zis o poola. Schimba ordinu. Si el are caine.
Psychoo e hater de animale=om rau.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 11:47
Post #5994


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Nu-s heitar de animale, dar nu sunt de acord sa convietuiesc cu ele. Partial din cauza contitiilor medicale (alergii) dar mai ales pentru ca sunt comod. Si nu imi pare corect sa trebuiasca sa suport eu viciile celor de langa mine.
E principalul motiv pentru care m-am mutat la casa. Fiecare cu p masii, nu? Eh, atunci ma astept sa nu vina pisicile vecinilor sa foloseasca groapa de nisip a piticului ca wc public.
Sa mentionez pe langa comoditatea mea de a inlatura kktul pericolul de infectare a juniorului daca nu sunt pe faza, costurile+deranjul cu inlocuitul nisipului, deranjul alergiilor din cauza parului lasat pe proprietatea mea?
Imi plac, sunt draguti/dragute, dar sa le vad la altii nu la mine. Daca asta e definitia heitarului o accept cu bucurie


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 11 Jan 2021, 11:51
Post #5995


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Fritz n-are caine, ala din poze era al vecinilor.

QUOTE(radian @ 11 Jan 2021, 09:40)
Bioane alesii tai locali au facut indigestie de la mancarea grea de sarbatori?  Citeam ca au o initiativa locala care celor de la bloc le da dreptul sa detina animale de companie doar daca acceptul scris al tuturor vecinilor.
*



Hotararea e mai veche umpic, mai de pe vremea lui Lae Frezatu'. Dar unul a dat in judecata primarie pe tema asta, si saptamana trecuta a pierdut. Asa ca acum Fritz vrea sa schimbe totusi hcl-ul pe ceva sensibil mai lejer. Si sincer, are dreptate. Am avuit parte de blocuri cu caini prin vecini, si n-am avut idee ca-s acolo. Da' in schimb, sambata dimineata fara sa masacreze cineva un snitel, n-am avut decat in concedii. Aria rotopercutorului? o-ho-hooo. Hit show-ul "Ma imbat si-mi bat nevasta"? A avut si reluari. Serialu' "Gol fara injuaturi nu exista" nu-l rateaza nimeni. Asa ca sincer, nu animalele sunt problema, cat animalele de stapani.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 12:30
Post #5996


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Mi-l imaginez pe Pshycoo cum apara cu indarjire locul de joaca al juniorului. Cum se apropie de nisip vreo pisica manata de nevoie presante cum incepe ritualul rugbistilor Neozelandezi de se c.aca mata pe de frica daca nu face de-a dreptul

Adopte un maidanez de talie mica in curte. Pe langa faptul ca-ti va fi vesnic recunoscator o sa considere ca-i datoria lui de onoare sa hasaie toate pisicile si doar daca indraznesc sa sr iite la curte ta.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 12:33
Post #5997


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Nu e nevoie, am vecini mai heitari care le-au servit cu otrava, altii care le-au calcat cu masinile.
L-am dresat pe junior sa le hasaie cand le vede, plus am pus o chestie cu ultrasunete conectata la un senzor de miscare si vad ca nu am mai avut probleme in ultima perioada.
Dar fiind frig posibil sa isi tina mâtzele in casa. Os vedea la primavara.
Caine nu iau din motivele de mai sus. Plus ca nu vreau sa inlocuiesc rahatul de matza cu rahatul de caine, hranit, plimbat, sapaturi, ros papuci, sa nu pot pleca in concediu fara sa ma milogesc de vecini sa-l hraneasca, etc


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Jan 2021, 12:36
Post #5998


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Ai grija cu otravirea. Legea prevede sanctiuni drastice.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 11 Jan 2021, 12:37
Post #5999


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Nu sunt suficient de heitar sa fac asa ceva...


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 11 Jan 2021, 12:55
Post #6000


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 11 Jan 2021, 13:36)
Ai grija cu otravirea. Legea prevede sanctiuni drastice.
*


Ai vreun link cu legea? Am avut acum cativa ani un caz cu un vecin cam cretin, care voia sa otraveasca pisicile din zona.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
216 Pages « < 198 199 200 201 202 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 22:29
Forum Renault