DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

181 Pages « < 159 160 161 162 163 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DNA, știri, informații, succesuri

kato
post 8 May 2018, 17:21
Post #4801


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




„nu pot crede ca declaratiile mincinoase ale unei curve- tariceanu in speta, sint amenintare la siguranta statului.”
este al treilea om in stat! ce consideri tu sa eu nu conteaza. icon_mrgreen.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 8 May 2018, 20:48
Post #4802


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




eu cred dimpotriva
poate pentru tine nu o conta
ala oricum este un mincinos ordinar si curva


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 8 May 2018, 20:49
Post #4803


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(miki @ 8 May 2018, 17:52)
deci cum ziceam, intai spionii rusi ...
*

Bre, taica, cum ziceam, ai ramas in naivitatea anilor 50-60. Ca securitatea de dupa 70 depasise deja acest nivel. De shpioni se ocupa o directie din SRI (daca-s civili) sau contrainformatiile militare (daca-s militari ori vizeaza chestiuni militare). Conform definitiilor principalelor tari membre NATO, principalele pericole la adresa securitatii nationale sunt interne, coruptia fiind la noi in top. (La altii este terorismul). Rusii ar trebui sa vina peste noi cu dooj'de divizii de cazaci si cinci de Ciccioline ca sa faca atata rau cat face coruptia. Bine, vazand-o pe madam WD, cred ca si prostia trebuie trecuta printre amenintarile la securitatea statului, dar imptriva asteia nu cred ca este modalitate de combatere. sad.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 8 May 2018, 20:50
Post #4804


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




Dacis, FBI-ul nu are protocol cu justitia americana, i-ar manca presa sa fie asa ceva.
Se protejeaza identitatea martorilor, dar nu si probele administrate in proces.
Plus ca in procesele penale acolo au jurati, nu securisti legendati in judecatori...


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 8 May 2018, 20:57
Post #4805


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(vercingetorix @ 8 May 2018, 21:50)
Dacis, FBI-ul nu are protocol cu justitia americana, i-ar manca presa sa fie asa ceva.
*

Te bagi la un pariu pe acest subiect?

Io iti zic atata: la cum stiu ca sunt de solid organizate procedural relatiile dintre institutiile americane, FBI are protocoale de colaborare si proceduri explicite si cu furnizorii de hartie igienica si sapun lichid din toaletele proprii. Absolut intamplator, am de unde afla astfel de informatii, in termen de doua-trei saptamani, cel mult. Ce zici, te bagi? naughty.gif

8 May 2018, 22:15:
QUOTE(miki @ 8 May 2018, 21:48)
eu cred dimpotriva
*

Ca sa nu traiesti cu vreo iluzie: pomelnicul amenintarilor la adresa sigurantei nationale se stabileste prin hotarare CSAT. Ca sa iti trezesc curiozitatea, ca vad ca iti place sa vorbesti fara sa stii ori fara sa te informezi la macar un minim nivel, pe langa amenintariel clasice / traditionale, mai sunt definite astfel:

- Corupția vulnerabilizează statul, generează prejudicii economiei și afectează potențialul de dezvoltare a țării, buna guvernanță, decizia în folosul cetățenilor și comunităților, precum și încrederea în actul de justiție și în instituțiile statului. În plan extern, persistența corupției are impact negativ asupra credibilității și imaginii țării noastre”, se precizează în document.

- Absența unei planificări bugetare multianuale reale care să determine asumarea și respectarea unor programe de investiții are efecte negative inclusiv în ceea ce privește creșterea capabilităților forțelor armate și respectarea angajamentelor privind cheltuielile militare.

- Capabilitatea administrației centrale și locale de a implementa politicile publice naționale și europene constituie o altă vulnerabilitate

- Alte vulnerabilități derivă din excluziunea și polarizarea socială, gradul de sărăcie, declinul demografic, migrația forței de muncă specializate, disparitățile socio‐economice între regiuni si județe, fragilitatea spiritului și solidarității civice

Trage si tu vreo concluzie de aici. Daca poti si cat poti. Eu ma opresc la astea.

This post has been edited by dacis: 8 May 2018, 21:15


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 8 May 2018, 21:57
Post #4806


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.467
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(vercingetorix @ 8 May 2018, 14:54)
Probele alea furnizate de SRI nu pot fi (unele) date publicitatii, in sensul ca nu pot fi consultate de partile din dosar.
Pot fi citite doar de judecator dupa care se intorc la arhiva SRI cu celebrele deja masini inscriptionate "posta SRI".
E mijto sa fii condamnat intr-un dosar fara sa stii ce contine, huh ?
Probele nu pot face obiectul unei expertize din acelasi motiv, sunt secrete, altfel s-ar face cunoscut cum au fost obtinute, de catre cine, in ce mod, etc.
Deci, cu alte cuvinte, trebuie sa-l crezi pe cuvant pe judecator ca a judecat bine ,fara ca tu sa stii ce si cum.
Noaptea mintii dpdv juridic.
*


Iar dezinformezi, prin nestiinta sau cu buna stinta. Probele alea nu pot fi date publicitatii, dar avocatul inculpatului le poate consulta, doar ca trebuie sa aiba certificare ORNISS. Conform Constitutiei, nimeni nu poate fi condamnat pe probe secrete.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 08:57
Post #4807


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




Baietii de la PSD s-au prins deja ca SRI (si celelalte servicii) nu si-au depasit atributiile si competentele legale iar protocalele alea sunt perfect legale. Atunci au tras concluzia ca solutia pentru PSD este schimbarea legilor de organizare si functionare a serviciilor. Dupa ce termina de schimbat legile justitiei, in ritm alert se va trece la schimbarea acestora.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 9 May 2018, 09:08
Post #4808


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 8 May 2018, 21:57)

Trage si tu vreo concluzie de aici. Daca poti si cat poti. Eu ma opresc la astea.
*


Eu zic ca vorbeam de amenintari si ordinea in care trebuie tratate
Ca vulnerabilitati sunt destule...
Si mai era in discutie colaborarea cu DNA
N-am auzit de exemplu de vre un protocol cu DIICOT de exemplu
Protocol care sa aibe ca tinta vre un clan...Ex. ala al imobiliatrlor din Timișoara
Sau despre fierul vechi din Sibiu....


<span class='edit'>9 May 2018, 10:14:</span>
Și apropo de vulnerabilitati
Unde fu SRI in cazul micromoale, eads, sau Ghiță?
Scapa aia pe capetele si nu pot crede ca sri e atit de incompetent
Interesat da, incompetent nu

This post has been edited by miki: 9 May 2018, 10:12


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 9 May 2018, 09:24
Post #4809


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Sa discutam la subiect, ca sa n-o mai dea verci cotita: Protocolul CSM - SRI.
Si un mic rezumat:
QUOTE
Scopul: asigurarea independentei si infaptuirii justitiei, precum si al cunoasterii, prevenirii si contracararii vulnerabilitatilor si factorilor de risc care pot afecta starea de legalitate, mentinerea ordinii de drept, precum si climatul de exercitare neingradita a drepturilor, libertatilor si indatoririlor fundamentale ale cetatenilor, ca valori de securitate nationala, potrivit principiilor si normelor democratice statornicite prin Constitutie.
Reguli:
    valorificarea eficienta a posibilitatilor pentru identificarea anticipata si inlaturarea in timp util a unor fapte care ar putea afecta infaptuirea justitiei sau realizarea securitatii nationale;
    informarea reciproca cu datele si informatiile pe care fiecare parte le detine si care sunt utile in vederea indeplinirii atributiilor specifice celeilalte parti;
    analizarea unor proiecte de acte normative referitoare la obiectul de activitate al partilor;
    schimbul de materiale documentare, de lucrari si date utile celeilalte parti, pentru elaborarea unor materiale de specialitate.

Potrivit documentului, CSM va efectua propriile verificari pe baza datelor si informatiilor primite de la SRI. De asemenea, transmiterea datelor si informatiilor de catre parti se face doar cu respectarea legislatiei in vigoare privind protectia informatiilor clasificate si numai cu aprobarea conducerilor partilor.

"In cazul in care una din parti intentioneaza valorificarea informatiilor, potrivit competentelor proprii, este obligatorie obtinerea acordului prealabil al partii care a obtinut datele si informatiile", se mai arata in protocol.
Limite si interdictii: in cazurile in care: e pusa in pericol indeplinirea atributiilor legale ale partilor, sunt afectate drepturi sau libertati ale unei terte persoane, in cazul apararii securitatii nationale, protejarii interesului national si deconspirarii tehnicilor speciale de investigare sau a surselor de informatii protejate de lege.

Deloc lipsit de importanta: Serviciul Roman de Informatii (SRI) a publicat, pe 30 martie, protocolul de colaborare incheiat cu Parchetul General. Protocolul a fost semnat in februarie 2009 de procurorul general Tiberiu Nitu si prim-adjunctul SRI Florian Coldea si a inlocuit documente similare incheiate chiar imediat dupa infiintarea de catre Guvernul Nastase a Parchetului National Anticoruptie (PNA), actuala DNA.


Sursa rezumatului!.

Deci... ce e naspa si ilegal la protocoalele astea?


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 09:33
Post #4810


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(miki @ 9 May 2018, 10:08)
1. Eu zic ca vorbeam de amenintari si ordinea in care trebuie tratate

2. Unde fu SRI in cazul micromoale, eads, sau Ghiță?
Scapa aia pe capetele si nu pot vrede ca sri e atit de incompetent
*

1. Amenintarile astea nu le tratezi pe rand, ca ele nu apar in sir indian; le tratezi simultan. Si pentru ca sunt multe si diverse, ai unitati specializate in tratarea fiecarei amenintari. Unele mai mari, altele mai mici.
2. SRI este institutie romaneasca. Asta inseamna pile, nepotism, privilegierea unor absolventi de Spiru Haret si alte pravalii universitare, conexiuni la lumea politica, incompetenta...


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 9 May 2018, 09:57
Post #4811


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




Dacis, in SUA exista doar "Patriot Act" dar asta e o chestie la vedere.
Protocoale cum erau la noi nu mai exista pe nicaieri, suntem unicat pe plan mondial.
Zici tu ca protocoalele alea erau legale ??????
Ha-ha-ha, nu pot pentru ca sa rad.
Protocoalele alea in primul rand incalca constitutia si o gramada de legi ale drepturilor omului, la care Romania a aderat si trebuie sa le respecte.
Despre dreptul la un proces echitabil ai auzit vreodata ?
Despre cate meleoane de euro platim din bani publici daune unor cetateni incatusati aiurea ?
Nici nu trebuie sa am dreptate, sarabanda dosarelor retrimise catre DNA ptr reinstrumentare e abia la inceput.
Va ploua cu revizuiri pentru dosarele deja judecate.
Probele de la SRI sunt anulate de judecatori, pe acelasi motiv.
Mandatele de interceptare sunt cam toate legale, just because.
Lupta cu coruptia si frasuiala cu DNA-ul sunt fasaite deja.


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 10:07
Post #4812


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(vercingetorix @ 9 May 2018, 10:57)
Protocoale cum erau la noi nu mai exista pe nicaieri, suntem unicat pe plan mondial.
Zici tu ca protocoalele alea erau legale ??????

Protocoalele alea in primul rand incalca constitutia si o gramada de legi ale drepturilor omului, la care Romania a aderat si trebuie sa le respecte.
*

Esti tu sigur, sigur, sigur ca nu mai exista asemenea protocoale. Baietii de pe forum care sunt corporatisti stiu prea bine cat de mult pretuiesc occidentalii procedurile. Io as paria ca asemenea protocoale exista la toate nivelurile, si in USA si in multe alte state occidentale.

Dar, sa revenim la invitatia de a arata care este legea (dar asa, profi, cu lege, articol, alineat si detalierea incalcarii, ca un jurist sadea, nu ca un plotoner betiv pe care-l cafteste nevasta si nu-i decat un socotitor de chiloti si azp-uri cu siretul rupt).

Revin la invitatia cu pariul. Te bagi?!... radmasa.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 9 May 2018, 10:14
Post #4813


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




vezi ca ai un pleonasm in text


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 9 May 2018, 10:41
Post #4814


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




N-ai sa gasesti pe planeta echipe mixte procurori-securisti instrumentand dosare penale.
Never, ever, forever.


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 9 May 2018, 10:43
Post #4815


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 9 May 2018, 10:33)
1. Amenintarile astea nu le tratezi pe rand, ca ele nu apar in sir indian; ..
*



1. Nu vorbeam de tratare " pe rind" ci de importanta lor
2. Amenintarile nu sint tot aia cu vulnerabilitatile. Si evident nu se rezolva identic si de catre aceleasi persoane ( institutii)

Dar deja intram in discutii filosofice despre analiza de risc.

Si revin, rolul primordial al sri este sa furnizeze informatii despre spioni. In primul rind rusi si dup-aia de alta orientare.
Sa funizeze date despre eventuali terosristi
Sa furnizeze informatii despre institutii si persoane ce pot aduce atingeri grave ale statului de drept si ordinii constitutionale - vezi eads ghitsa si sobolanu ala sri-st -florica,

Am eu o banuiala ca caltabosii - cunascsatorii stiu despre ce e vorba, nu aduc atingere nici sigurantei nationale nici constitutiei si nici economiei nationale



--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 11:09
Post #4816


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(miki @ 9 May 2018, 11:43)
1. Dar deja intram in discutii filosofice despre analiza de risc.

2. Si revin, rolul primordial al sri

3. Am eu o banuiala ca caltabosii - cunascsatorii stiu despre ce e vorba, nu aduc atingere nici sigurantei nationale nici constitutiei si nici economiei nationale
*

1. Nu e nici o filosofie aici. Atata doar ca io constat ca tu nu ai minime date despre organizarea si functionare SRI, ca sa nu mai vorbesc de conceptul de comunitate nationala de informatii. Perspectiva lu matale este extrem extrem de rudimentara si de simplista.
2. Ideea ca exista un rol ori o functie primordiala intareste observatiile de la pct. 1
3. Sarmanii caltabosi sunt nevinovati; aia care fac trafic de influenta pe baza de caltabosi savarsesc o ilegalitate; cand e vorba de persoane care au sau au avut acces la informatii delicate, deja devine nasol. Nu uita ca servicile sunt renumite prin exploatarea viciilor persoanelor: dependenta de alcool, vulnerabilitatea sexuala ori morala, dorinta de inavutire ori de trai prosper. Etc.etc..


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 9 May 2018, 11:40
Post #4817


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Oi avea eu o conceptie simplista, asta ca's civil nu consultant
Vad rolul SRI as acum si-l tarmbiteaza ei
Si mai vad ca au prioritati nu tocmai conforme cu ce trambiteaza, prioritati care sint foarta aproape de zona de influentare a politicului- lucru care este interzis
Si mai vad ca acolo unde dau gres, si unde de unde vine pericolul mai mare nu zic nimica... mucles
Pe dealta parte, desi nu stiu cum este cu legalitatea, crearea de echipe mixte procuror sri miroase a interventie in ancheta penala
Asta aprinde niste beculete unora?
Directia a 6a va spune ceva?

Ah... si raportarea catre sri a stadiului dosarelor la fel
Nu inteleg de ce trebuie SRI sa stie asta?
A dat informatiile, gata este treaba destinatarului s a le foloseaca cum crede de cuviinta



--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 11:53
Post #4818


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(miki @ 9 May 2018, 12:40)
Oi avea eu o conceptie simplista
*

Citesc si ma minunez. Mault mai multe prostii decat randurile scrise. Deja esti o cauza pierduta. Imi aduci in memorie o regula a discutiei intre profesionisti (nu conteaza profesia, poa' sa fie de la ingineri de rachete, la tractoristi sau infirmiere): pentru ca un dialog sa fie util si constructiv participantilor, cele (minim) doua parti trebuie sa aiba o competenta minima de 50% pe tema discutiei si, la fel de obligatoriu, o minima diferenta de informatii ori de perspectiva asupra problemei. Matale rar de tot le nimeresti. Ca de stiut e clar ca nu stii nimic. Fara parere de rau, ca esti baiat fain, in general!


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 9 May 2018, 12:05
Post #4819


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Moldo ti-au murit laudatorii?


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 9 May 2018, 13:01
Post #4820


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 9 May 2018, 12:53)
,,,,,, Imi aduci in memorie o regula a discutiei intre profesionisti.......
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
pana mea de unde pina unde intre profesionisti?!
nu zisei ca nu's consultant?
is doar civil....care are pretentia ca sri sa-si vada de scopul pentru care a fost creat -oficial
nu sa-si bage antenele in politica
is doar un civil care vrea sa vada cum raspunde " amenintarii din zona estica"
sau sa vad cum un protegat, gen florica, face macar 6 luni de " facultate" far de suspendare
sau cum cu ajutorul neprecupetit al sri nenea ghita ajunge dupa gratii

Ah... era sa uit. Mai vreau ca javra mincinoasa - tariceanu pentru cine nu stie inca, sa ajunga la 'studii" dar fara ajutorul sri, doar pe munca cinstita a procurorilor


This post has been edited by miki: 9 May 2018, 14:17


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 9 May 2018, 13:23
Post #4821


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(dacis @ 9 May 2018, 12:53)
... pentru ca un dialog sa fie util si constructiv participantilor, cele (minim) doua parti trebuie sa aiba o competenta minima de 50% pe tema discutiei si, la fel de obligatoriu, o minima diferenta de informatii ori de perspectiva asupra problemei. Matale rar de tot le nimeresti. Ca de stiut e clar ca nu stii nimic. Fara parere de rau, ca esti baiat fain, in general!
*



Ma duc la farmacie si port un dialog constructiv cu farmacista in urma caruia intru in posesia unui medicament care imi rezolva o problema medicala, adica discutia este evident utila. Sa inteleg ca ar trebui sa studiez cel putin 3 ani medicina in prealabil?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 9 May 2018, 13:43
Post #4822


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nope, studiaz-o pe farmacista. dry.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 9 May 2018, 14:23
Post #4823


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(bion @ 9 May 2018, 13:05)
Moldo ti-au murit laudatorii?
*

Nts. Inca nu s-au nascut. Ori sunt cel mult minore in prag de buletin. Pe modelul familistului traditional, astept sa mai creasca, sa se mai coaca. wink.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 9 May 2018, 21:04
Post #4824


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




l-au ratat si pe Chiuariu... tongue.gif


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 9 May 2018, 22:20
Post #4825


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Astabe pnl sau pdl.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 May 2018, 10:32
Post #4826


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




Pentru ca am fost cuminte, am gasit azi dimineata in ghetute un link (public) cu raspunsuri la curiozitatile mele, mai ales la astea doua: are FBI treaba cu combaterea coruptiei și are FBI relatii de colaborare cu DoJ:

Public corruption, the FBI’s top criminal investigative priority, poses a fundamental threat to our national security and way of life. It can affect everything from how well our borders are secured and our neighborhoods protected to how verdicts are handed down in courts to how public infrastructure such as roads and schools are built. It also takes a significant toll on the public’s pocketbooks by siphoning off tax dollars—it is estimated that public corruption costs the U.S. government and the public billions of dollars each year. The FBI is uniquely situated to combat corruption, with the skills and capabilities to run complex undercover operations and surveillance.

The Bureau’s Public Corruption program focuses on:
 Investigating violations of federal law by public officials at the federal, state, and local levels of government;
 Overseeing the nationwide investigation of allegations of fraud related to federal government procurement, contracts, and federally funded programs;
 Combating the threat of public corruption along the nation’s borders and points of entry in order to decrease the country’s vulnerability to drug and weapons trafficking, alien smuggling, espionage, and terrorism.
 Addressing environmental crime, election fraud, and matters concerning the federal government procurement, contracts, and federally funded programs.

No other law enforcement agency has attained the kind of success the FBI has achieved in combating corruption. This success is due largely to the cooperation and coordination from a number of federal, state, local, and tribal law enforcement agencies to combat public corruption. These partnerships include, but are not limited to the Department of Justice, Agency Offices of Inspector General; law enforcement agencies’ internal affairs divisions; federal, state and local law enforcement and regulatory investigative agencies; and state and county prosecutor’s offices.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 10 May 2018, 10:46
Post #4827


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Peste tot, in lumea civilizata serviciile secrete au competente in investigarea oficialilor corupti. Doar penalii de la noi si aplaudacii lor sar de cwr in sus. Pe penali ii inteleg, doar serviciile secrete pot "penetra" barielele de protectie datorate functiilor. Ii inteleg si pe aplaudacii lor. Atata ii duce capul, sa repete mecanic ce li se spune...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 10 May 2018, 10:55
Post #4828


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(radian @ 10 May 2018, 11:46)
Doar penalii de la noi si aplaudacii lor sar de cwr in sus.
*

Asta mi se pare perfect normal. Ce este aberant este altceva, un lucru care se vede si aici, pe DC: ca oameni normali, onesti si in plus chiar educati si cu experienta de viata (si asta obtinuta de unii in medii de inalta calificare profesionala) pun botul la vrajelile lui Dragnea, Gadea si ale ciracilor lor. Nu numai la astea cu ilegalitatea protocoalelor, ci la inca multe altele, gen frauda de la alegerea lui Base din 2009, ori la povestea cu referendumul din 2012 etc.etc... Si, in plus, oamenii astia onesti, in naivitatea lor copilareasca, nu se indoiesc o secunda ca golanii astia au dreptate. Predispozitia si disponibilitatea oamenilor cinstiti de a se lasa prostiti in maniera constatnta si repetata, asta ma impresioneaza pe mine, nu faptul ca golanii incearca sa scape de consecintele faptelor lor.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 10 May 2018, 10:56
Post #4829


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Păi de ce te miri? Tu nu ești plătit pentru ce "produci"?

P.S. Asta dacă e să fii consultant, după cum te lauzi...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 10 May 2018, 11:06
Post #4830


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE
This success is due largely to the cooperation and coordination from a number of federal, state, local, and tribal law enforcement agencies to combat public corruption


Atentie, cuvantul cheie e "from". Adica alte agentii au cerut ajutorul.
In ro e invers. In protocol, SRI era tinut la curent cu mersul dosarelor. De ce??

Ce spune un profesor universitar in Drept

http://raduchirita.ro/cei-mai-cinstiti-dintre-traci/

10 May 2018, 12:09:
QUOTE
Culmea e că tot ei sunt cei mai cinstiți la afacerea asta. Încă nu am auzit vreun procuror să admită faptul că “experți juridici” din cadrul SRI l-au învățat cum să își facă treabă. Încă nu am auzit vreun polițist de la DNA care să recunoască că a semnat în fals sute sau mii de procese verbale de transcriere pe care, de fapt, le transcria colegul de la SRI. Nici procuror care să admită că a confirmat în fals acest lucru. Nu am auzit încă niciun procuror care să admită că sesizările sale “din oficiu” au fost făcute pe informații și probe obținute nelegal de “experții juridici” și servite pe tavă.


This post has been edited by neumann: 10 May 2018, 11:09


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
181 Pages « < 159 160 161 162 163 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 12:00
Forum Renault