DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pneauri de vara, se gasesc pt dacia? sau e un mit?, Pneauri de vara, se gasesc pt dacia?

JohnDoe
post 7 Jan 2005, 14:25
Post #1


Unregistered









De ceva timp tot imi caut sa cumpar caucioace de vara pt o solenza scala, deci dimensiunile 165/65 R14; As vrea sa cumpar ceva mai rezonabil ca pret, adica max 1,5 mil bucata; si nu matador ca de astea m-am lamurit.... le-am facut varza prin bucuresti in primele 5 luni.

Problema e ca nu gasesc nicaieri dimensiunile respective; nici in vitan, nici la cora nici la carefour; am mai intrebat prin cateva magazine din astea stradale, se pare ca dimensiunile astea nu exista.

Asadar, s-a mai confruntat cineva cu problema asta? eu caut de vreo 4 luni si n-am gasit pe nicaieri.


--------------------
Go to the top of the page
+
MariusI
post 7 Jan 2005, 15:03
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




http://www.samaservice.ro/www/index.html/p...tCategory?cID=1

Dai acolo dimensiunile, apesi butonul si o sa primesti rezultate suficiente..daca vrei si altceva, Vitan.


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 7 Jan 2005, 15:09
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




JohnDoe, cauta cu incredere pe net pana iti faci o lista scurta de producatori si modele. Iar apoi, cu lista asta, pui mana pe telefon si-i freci pe toti importatorii pe care-i gasesti si le ceri precis marca/modelul/dimensiunea.

Pe 13 si 14, ca am cautat si eu intr-o vreme, sunt chiar putine de vara (adica de vara-vara, cu profil directional, cu cauciuc destul de mult pe asfalt; mixte sunt, nu stiu daca pe dimensiunea ta).


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 7 Jan 2005, 16:11
Post #4


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti






--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geo.meg
post 7 Jan 2005, 22:30
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 17 February 04
From: Bucuresti




Incearca la IPSO( IPSO SERVICE ROTI din Baneasa vizavi de restaurantul Cocosatu) , sunt importatori de anvelope si dealer Michelin , daca faci comanda la ei in 2 saptamani ai anvelopele , cel mai ieftin Kormoran sau Kleber , BFGoodrich , sau cel mai scump Michelin dar si cel mai bun .

Eu ca sa nu am batai de cap am schimbat dimensiunea de prima echipare si am pus : 175/65 R14 BFG Touring G , cam scumpe dar merita banu . Aceasta este o dimensiune obisnuita de Clio deci se va gasi cu siguranta si in viitor .

Daca vrei sa schimbi dimensiunea incearca : www.1010tires.com , si acolo vei gasi un calculator de dimensiuni foarte util .

Daca tot nu gasesti da-mi un PM si vorbim , cunosc pe cineva care lucreaza in domeniu anvelopelor ,de la el am cumparat si eu .


--------------------
Renault Megane Sedan 2.1 -Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th June 2024 - 09:36
Forum Renault