DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> stie cineva unde se gaseste condensor de clima pt. Solenza

sorinr
post 10 Sep 2004, 11:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 17 February 04
From: Timisoara




Masina mea sta de 3 saptamini jumate in service, si nu e gata pentru ca nu se gaseste respectiva piesa... sad.gif
Cei de la vocea clientului ii tot dau cu "in cel mai scurt timp"...
Chestia e ca imitrebe cu factura si garantie, ca sa mi-l plateasca cei de la asigurari.


--------------------
Dacia Logan 1.6MPI 2007 - b 34 ktp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 10 Sep 2004, 13:04
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




sorinr, asa ceva se gaseste la Oficiul pentru Protectia Consumatorului! Suni la Vocea Clientului, intrebi ce numar de plingere ai si din ce data, te duci la OPC si faci reclamatie. Garantez ca-n maxim 3 zile ai piesa respectiva!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cupitza
post 21 Oct 2004, 19:57
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 18 March 04
From: Bucuresti




Ei, vad ca nu sunt singurul. Eu o am de o saptamana in service dupa ce am asteptat 3 saptamani sa mi-o bage in service. Si sta pt ca nu au condesatorul de AC. Cica "s-ar putea" sa vina saptamana viitoare. Daca ar avea piesele, in maxim 2 zile n-ar avea ce face, dar asa e romanul. Iar chestia cu Oficiul pt protectia consumatorului e cea mai buna. excl.gif
Mai bine mergeam cu ea asa, ca singura buba era radiatorul de racire motor pe care l-am lipit cu POXIPOL. Incep sa regret ca am bagat-o in service. sad.gif

This post has been edited by Cupitza: 21 Oct 2004, 19:59


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003 - B34HHZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorinr
post 17 Dec 2004, 13:28
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 17 February 04
From: Timisoara




Problema mare cu piesa asta.
La 5 luni de la accident povestea inca nu s-a terminat.
Dacia a schimbat furnizorul pentru reperul respectiv, (bla, bla, bla...).
Cert e ca noul model e muuult mai scump si necesita si alte citeva piese schimbate.
Acum 2 sapt. service-ul a primit piesele si au fost montate in 2 ore...
Am crezut ca s-a rezolvat...
Rahat. cei de la vocea clientului au sustinut ca diferenta de pret e suportata de Dacia (cuvintele exacte au fost "in garantie"), atita doar ca au uitat sa informee si service-ul...
asa ca am platit eu si acum astept dupa incompetentii aia de la Pitesti sa trimita un fax la service, sa schimbe deconturile si sa-mi dea banii inapoi.
Pentru cei care or mai ajunge in situatia asta, asigurarile nu suporta diferenta de pret intre reperul vechi si cel nou...

Toata povestea asta mi-a confirmat ca cei de la Dacia nici macar nu sint aproape de servicii decente... ca sa nu mai zic de service-ul din bucuresti, cred ca Auto Marcu's .
Ce am vazut acolo m-a facut sa-mi para rau ca nu mi-am tractat masina pina la Timisoara, chiar daca plateam din buzunar diferenta de pret.
Pe linga furtul benzinei din rezervor (uzuala in zona din cite am inteles), ruperea bordului(ce or fi avut cu plasticul ala...) turnarea de cafea pe bord, bataie de joc pe toate planurile.
Daca puteti ocoli service-ul asta face-ti-o fara sa va ginditi prea mult.
Am vazut acolo un tip care dadea cu smirghel pe gentile de aluminiu ale unei Scala , banuiesc ca de plictiseala.

Mare dezamagire


--------------------
Dacia Logan 1.6MPI 2007 - b 34 ktp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th June 2024 - 08:40
Forum Renault