DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema cu gazarea de sticle si a plasticului, mi-au gazat toate geamurile , si etc .

bestcardacia
post 1 Dec 2006, 01:54
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 16 July 06




Decat sa mergi la un vopsitor la service mai bine iti bagi un batz


Da am fost la service ca sa i-mi vopseasca aia masina ,,pe langa faptul ca au vopsito mi-au gazat toate geamurile inclusiv parbrizul si luneta , bara din plastic , oglinzile ,
aveti idee cum sa scot vopseaua aia de pe geamuri ...eu am citi prin unele topicuri ca merge cu acetona la geamuri dar la bara de plastic imi este frica sa dau cu acetona fiind ca acetona ataca plsticul vrun remediu cineva a incercat ..mentionez faptul ca deocamdata nu am incercat nici cu acetona macar sa scot petele acelea de pe partbriz fiind ca nu stiu cum reactioneaza chederul , in cazu in care se surge accidental putina acetona pe el ...a incercat cineva ..iar bara de protectie cea din plastic nici macar nu am curaj sa pun acetona pe ea

Multumesc anticipat


--------------------
Dacia Break 2002 Cli - b-10-aeu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrianne
post 1 Dec 2006, 07:07
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 518
Joined: 9 September 05
From: Bucuresti




Incearca benzina

Du-te la service sa o curete ei, desi la vopsire caroserie trebuia date jos parbriz, luneta, ornamente, etc.

Si eu am avut vopsire integrala dar le-am zis dinainte ca vreau chelirea masinii inainte de vopsire, si au facut ca mine.


--------------------
Dacia 1310 L 1996 - B44UCJ
parerea unui amator...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiagaia
post 1 Dec 2006, 11:47
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 17 January 06




salut

nu stiu ce vopsea au folosit, monocomponenta sau bicomponenta. Pt. scoaterea petelor de vopsea de pe luneta incearca sa folosesti nitrodiluant(1 litru este cam 70.000 lei vechi), este mai slab decit acetona (oricum si asta e pa baza de cetone) si merge si pe chedere sau un diluant pe baza de XILENE. S-ar putea sa mearga si pe bari fara sa le matuiasca, incearca.

bafta




--------------------
dacia berlina - B 13 MMO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antheus
post 1 Dec 2006, 12:21
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 November 06
From: Giurgiu,Romania




nu stiu cum poti sa scoti vopseaua....dar ai grija cu acetona....iti topeste platicul si chederele de zici ai pus autogenul pe ele.....mie mi s-a topit un maner de subelnita si nici maca nu a curs pe el....era intr-o carpa....


--------------------
Dacia 1310 1997 Berlina - GR-01-VSU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestcardacia
post 1 Dec 2006, 12:37
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 16 July 06




incerc prima data cu diluant mai slab ca acetona sa vedem cu curata geamul iar pe bari cu benzina ..Bulangii aia de la service le-am spus sa nu imi gazeze geamurile dar dupa ce au terminat vopsirea au scos masina langa usa de la vopsitorie ...si au sta cu usa dechisa tampiti in timp ce mai vopsea alta masina .... cea mai buna solutie este sa ii dau in judecata ca sa imi recuperez bani pe geamuri si bari dar cred ca in tara asta o sa iau bani atunci cand imbnatrnesc . Ce Incompetenti


--------------------
Dacia Break 2002 Cli - b-10-aeu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil b
post 16 Dec 2006, 16:28
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 8 October 06
From: satu mare




incearca la protectia consumatorului daca nu o curata la vopsitorie tolomacii bafta


--------------------
dacia solenza 2003 rapsodia
Don`t ride faster than your guardian angel can fly!
Eu dau flashuri la radare. Tu ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil b
post 16 Dec 2006, 16:28
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 8 October 06
From: satu mare




atentie sa nu albesti plasticele arata nasol

This post has been edited by emil b: 16 Dec 2006, 16:32


--------------------
dacia solenza 2003 rapsodia
Don`t ride faster than your guardian angel can fly!
Eu dau flashuri la radare. Tu ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnox
post 21 Dec 2006, 18:51
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 9 November 05
From: Craiova




man, suntem patiti ff multi.
Eu ti-asi da un sfat (asa am facut eu)...dar tu tre sa pui in balanta ceea ce iti convine
Eu mi-am cumparat o razuitoare din aia un forma de T si cu o lama la capat..si cu grija mi-am facut geamurile BEC.
Eu mai simt la mana gazare si pe anumite portiuni din caroserie, parti mici mai aspre, dar alea nu am idee...am auzit ca s-ar face cu plastelina. huh.gif
are careva idee?
10cz all


--------------------
SEAT Cordoba 1,6SXE 1997 - DJ-77-NOX
Sad But True
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 08:42
Forum Renault