DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> TURCIA GP, Detalii despre circuit

b76bgaarh
post 31 May 2010, 09:32
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




eu nu cred ca a fost doar vina lu vettel... incidentul a fost in zona unde era un varf de panta... nu stiu de ce dar am impresia ca masina lui vettel a fost dezechilibrata de o pala de vant.

suntem pe primul locccccccccccccccccc


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 31 May 2010, 09:59
Post #122


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(RaduNG @ 31 May 2010, 09:20)
In unele cazuri, da.

...
Modus, Petrov a terminat pe 15! Care puncte? Care figura frumoasa? Singurul lucru notabil este Fastest Lap-ul cu care intra in istorie smile.gif
*



Ceilalti mergeau mai domol pentru a-si menaja pneurile pe cand el abia le schimbase dupa duelul cu Alonso.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 31 May 2010, 10:06
Post #123


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Si ce a rezolvat? Tot a pierdut niste pozitii fata de clasarea pe grila.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 10:19
Post #124


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(b76bgaarh @ 31 May 2010, 09:32)
suntem pe primul locccccccccccccccccc
*


La piloti sau la constructori?
Daca te referi la constructori, sper sa nu stati prea mult acolo. Cu putina sansa, doar in etapa asta sunteti acolo. biggrin.gif tongue.gif



Imi aduc aminte de o faza intamplata la ROC, nu mai stiu daca in 2009 sau in 2008. A comis-o Vettel iar cand l-au intrebat reporterii cum a fost posibil, el a raspuns razand, scotandu-si fesul cu Red Bull : "Sunt blond".


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 31 May 2010, 10:59
Post #125


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(RaduNG @ 31 May 2010, 10:06)
Si ce a rezolvat? Tot a pierdut niste pozitii fata de clasarea pe grila.
*



Pai ce ar fi trebuit sa rezolve?
Petrov a iesit cu un pneu atins/spart din duelul cu Alonso si a fost nevoit sa intre la standuri.
Cand a reintrat avea pneuri noi si a putut sa ii dea talpa cat il tinea masina si benzina pe cand ceilalti mergeau avand in vedere si deteriorarea pneurilor.
De aici a iesit fastest lap-ul lui Petrov.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 31 May 2010, 11:34
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE
daca ar fi existat ceva ordine de echipa, sau daca se poate dovedi asa ceva, cei 2 si-o pot hali rau de tot... insa nu cred ca a fost premeditat.


pai i-au zis lu' Button sa conserve benzina... ce vreti mai mult de atat? Doar nu erau sa-i spuna direct, lasa pe ham sa castige...

O fi fost atacul pe bune, dar ma asteptam sa vad si al 2-lea, si al 3-lea... de-asta zic, ordine de echipa...

PS: nu zic ca ordinele de echipa sunt rele - in final conteaza rezutatul$$$, numai ca atunci cand facea ferrari lucruri de genu, faceau toti alde miki spaga si bonifachiu spume... acu' rad de de redbull...

This post has been edited by cristianco2002: 31 May 2010, 11:35


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 11:39
Post #127


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Spume se faceau si aici, pe forum, atunci cand la Ferrari erau ordine de echipa. De asta am si spus mai sus ca sunt bune pana la urma aceste ordine de echipa.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 31 May 2010, 11:39
Post #128


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Pe mine m-a mirat ca s-a intamplat si atat.. ca McLaren (sau ma insel eu amarinc, si era vorba de Williams ) avea regula foarte simpla. Nu se ataca coechipierul in ultimele 10 ture.

Oricum, macar s-o intamplat ceva. Si cat de distractiv poate fi cand iti dai seama ca un campion mondial intr-un Ferrari de-abia depaseste un rus care conduce o Lada.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 11:47
Post #129


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Chiar daca s-ar fi aplicat si la RBR aceasta regula, incidentul s-a produs in turul 40 sau 41 (din 58). Deci, tot acolo ar fi fost.....

Din ceea ce am vazut in declaratiile pilotilor si managerului RBR, cel putin pentru presa, nu si-au spalat rufele in public, nu si-au aruncat sageti sau vorbe jignitoare cu subinteles ... s-a incercat, cu toata supararea de atunci, pastrarea unei concluzii de genul : "suntem oricum cei mai rapizi, s-a intamplat, este regretabil, dar trebuie sa avem grija sa nu se mai repete".


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 31 May 2010, 11:52
Post #130


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




eu ma refeream la joaca dintre Hamilton si Button.

Oricum, ma bucur ca e asemenea echipa si la McLaren, si la Red Bull. E ceva mai mult suspans decat in ultimii ani.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 31 May 2010, 12:24
Post #131


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(sorin_f39 @ 31 May 2010, 12:47)
"suntem oricum cei mai rapizi, s-a intamplat, este regretabil, dar trebuie sa avem grija sa nu se mai repete".
*


Aiurea, mai citește. S-a găsit unu' să zică ceva de genul: "W era mai lent, trebuia să-l lase pe V să treacă!" wacko.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 31 May 2010, 12:30
Post #132


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




E un aer mercenaresc la redbul. Vettel n-o sa se schimbe pentru ca nu-i va cere nimeni asa ceva.
Si Pedrosa l-a scos pe colegu' Hayden in ultima cursa, Hayden lua titlul daca o termina wink.gif ...rezultatul Pedrosa tot la repsol honda iar Hayden si-a cautat echipa.
Vettel e din alemania, e tanar, blond (cum zicea cineva mai sus) si merge cu redbul (bautura) icon_mrgreen.gif

3 curse - 3 poleposition, 3 victorii. Cine stie unde se oprea Webber?...omora spectacolul...


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 12:39
Post #133


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(DragosP @ 31 May 2010, 12:24)
Aiurea, mai citește. S-a găsit unu' să zică ceva de genul: "W era mai lent, trebuia să-l lase pe V să treacă!" wacko.gif
*


Poate mi-a scapat mie replica respectiva, tot ce este posibil.
Pune tu pasajul oficialului de la RBR care a spus asa ceva.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 May 2010, 12:43
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Era pe 9 dupa ce l-a depasit Alonso, iar Petrov a trebuit sa se duca la standuri in urma contactului masinii sale cu cea a lui Alonso care i-a provocat o pana si de aia nu a terminat in puncte. Tu ce cursa ai vazut?


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 31 May 2010, 12:51
Post #135


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(sorin_f39 @ 31 May 2010, 13:39)
Pune tu pasajul oficialului de la RBR care a spus asa ceva.
*


Așa scriu ăștia aici.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 31 May 2010, 12:59
Post #136


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(hellcat @ 31 May 2010, 13:30)
3 curse - 3 poleposition, 3 victorii. Cine stie unde se oprea Webber?...omora spectacolul...
*



E, pe naiba... 4 masini rulau in interval de 2 secunde. Fara bulibaseala lui Vettel, probabil asa si terminau. Ceea ce mie imi pare al naibii de strans...

Si bulibaseala lui Vettel e data de ani intregi in care nu a mai depasit nimeni. Au uitat toti cum se depasesc doua masini similare, nu doar masini mai slabe.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 31 May 2010, 13:02
Post #137


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




La interviurile in 3 dupa premiere, un ziarist a lasat sa se-nteleaga ca la inceputul turului cu pricina, pentru faptul ca cei de la mclaren fusesera avertizati sa mai aiba grija si la consumul de carburant si cei de la redbul au primit aceleasi "sfaturi"...de aici s-ar fi inteles si sa-si pastreze locurile in cursa.
Webber a confirmat discutia cu boxele, insa nu a putut confirma si in dreptul lui Vettel, ca si el la randul lui a primit aceleasi sfaturi.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 13:07
Post #138


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Eu citisem doar pe site -ul F1. Pe asta m-am bazat cand am scris ceea ce este mai sus. Pilotii nu s-au acuzat unul pe celalalt iar Horner a zis clar ca nu va cauta un vinovat (lucru scris si de site -ul la care faci trimitere).
Si nici din interviul acordat de Helmut Marko ieri nu am vazut vreo acuzatie.

Apropo de asta, uite ce a declarat ieri Helmut Marko, citat si de site -ul romanesc :

-----------
Q: Is it true that the team gave instructions to Mark Webber’s race engineer to let Sebastian Vettel pass because otherwise Lewis (Hamilton)would be able to overtake?
HM: That is not correct, because that would mean a team order. We informed Mark about the situation and it is for the driver to decide. The fact is that if Sebastian hadn’t passed he would have been overtaken by Hamilton.
----------


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 31 May 2010, 13:24
Post #139


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Am citit și aia, doar că se pare că aia cu "W trebuia să-l lase pe V" a apărut într-o emisiune tv nemțească. wink.gif
Oricum, e de mare porc (IMHO) ce a încercat să facă V.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 31 May 2010, 13:27
Post #140


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




Mie asta mi s-a parut interesant din conferinta de presa:

QUOTE
Q: Is there any reason why he had a jump on you on that particular lap?
MW: Hmm. Maybe.

Q: Did you come out of the previous corner a bit slower on that lap?
MW: Hmm. You guys need to dig more, somewhere else.


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 17:16
Post #141


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați






--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 31 May 2010, 17:57
Post #142


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De acord cu tine. Da' eu gândesc așa, 51% (cel puțin și W):
1. păi dacă W a trecut în fuel-saving mode, de ce n-ar fi trecut și V în același timp? Că doar au aceeași mașină.
2. Frustrant-frustrant, da' de ce dreaq să mă dau eu la o parte ca să treci tu măi tată, când TEORETIC echipa ar fi trebuit să ne acorde același tratament? (vezi pct 1).
Ceva trebuie să facă Red Bull dacă nu vor să fie decât un foc de paie. Și, în ciuda marketingului, sau poate tocmai de aia, ar trebui să meargă pe mâna experienței, nu neapărat a tinereții. "Tineret-mândria țării" mai are timp să mai facă ture, să se mai coacă la creier, să se facă mai brunet un pic... wink.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 31 May 2010, 18:19
Post #143


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




radmasa.gif Ce copy-paste...

Ontopic: Parerile la RBR sunt impartite desi nu inteleg de ce. Blondu` a pierdut controlul in momentul nepotrivit iar Webber si-a mentinut drumul fara a schita vreun gest. Se vede foarte bine in reluari. Amuzant este ca blondul nu stia exact de ce au facut accident radmasa.gif

Si intrebari de la conferinta de presa:
Q. (Michael Schmidt – Auto, Motor und Sport) Mark, when Sebastian appeared on the left hand side of you, did he first lose the car and then contact you or did you first have contact with the tyres and then you lost the car?

MW: Oh, he lost the car when he hit me.

Q. (Michael Schmidt – Auto, Motor und Sport) So before he hit you, he lost the car?

MW: No.

Q. (Michael Schmidt – Auto, Motor und Sport) It didn't come out clearly when Sebastian was there. He said he lost the car because he was on the inside and then he hit you but did you see it?

MW: He was down the inside, I was going towards the corner in the middle of the track and then he came to the right and then obviously when we made contact he obviously had a puncture or something and he lost the car.

Q. (Michael Schmidt – Auto, Motor und Sport) And Lewis, you were sitting in the first row, how did you see it?

LH: It was great to watch, it was like an action movie in HD or 3D; it was fantastic. It was right ahead of me. No, I got the best view of it obviously but it's the last thing you want to see and fortunately Sebastian is safe but I just saw Sebastian go up the inside and Mark held his line. I don't think he really had much room to move to the right and I don't think there was necessarily a reason for Sebastian to try to move to the right. I think it was unfortunate for them but all I can say is that it was fortunate for us because we've been working hard all year. I think myself and Jenson have deserved to be on the front row for some time and so it was good today.

Q. (Adam Hay-Nicholls - Metro) Mark, did you know if Seb ignored an order to save fuel?

MW: No, wouldn't have a clue, mate.

Q. (Emre Guler – Auto Guide Turkey) In previous years, most drivers were complaining about dust problems at Istanbul Park. Was there a problem this year? Also, I want to learn of your opinions of the Istanbul Park this year.

LH: There was a lot of sand, wasn't there, a lot of dust. When I was behind cars… I've gone through two tear-offs and more. There was quite a lot of debris – not debris, mostly stuff from the tyres, but there definitely seemed to be a little bit of dust off-line but I don't think it caused any problems. You are still able to overtake, it's not too slippery. And the track is great, clearly it's one of the best tracks we have because it enables you to overtake. You've got two great straights which you really do need in Formula One to capitalise on your gains elsewhere. I personally really like it, I think it's a nice track to drive, I've always enjoyed it here. I think I've started second on the grid quite a few times and so it's fine and nice to finally get a win here.

MW: Just one thing; during the drivers' parade today, all the drivers were really happy to see quite a few spectators here. We know it's not easy for the Turkish people to come and attend the race because it's pretty expensive. It was really good to see the crowd out there trying to enjoy the race. Obviously it wasn't the best day for myself but I think the race was quite good and I'm really happy that people could come and watch us here in Istanbul.

LH: We want to see more people here now, that's for sure.

MW: Yeah, cheaper prices, so that they can come and watch.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Io_mi_s
post 31 May 2010, 18:23
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 989
Joined: 25 August 06
From: Galati




LH: "It was great to watch, it was like an action movie in HD or 3D; it was fantastic. It was right ahead of me..." radmasa.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 2006/Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 May 2010, 18:48
Post #145


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(DragosP @ 31 May 2010, 17:57)
Ceva trebuie să facă Red Bull dacă nu vor să fie decât un foc de paie. Și, în ciuda marketingului, sau poate tocmai de aia, ar trebui să meargă pe mâna experienței, nu neapărat a tinereții. "Tineret-mândria țării" mai are timp să mai facă ture, să se mai coacă la creier, să se facă mai brunet un pic... wink.gif
*


Cred ca RBR sunt constienti ca este vina lui Vettel pentru ceea ce este pe pista si vina manageriala ca nu au gestionat situatia ca o echipa matura si probabil au discutat destul de mult in intern. Insa, pe de alta parte, asta apreciam la ei : nu au iesit la presa cu acuze. Au incercat, pe cat posibil, sa fie cumpatati si sa-si spele rufele in interior.
Sper ca Vettel sa invete din greseli si sa nu devina vreun Montoya 2 sau ceva de genul "s-a nascut talent si a murit speranta".

QUOTE(Io_mi_s @ 31 May 2010, 18:23)
LH: "It was great to watch, it was like an action movie in HD or 3D; it was fantastic. It was right ahead of me..." radmasa.gif
*


Eu inteleg altceva din declaratia lui Hamilton (pe care tu ai scos-o din context) :

"
Q: (Michael Schmidt – Auto, Motor und Sport) And Lewis, you were sitting in the first row, how did you see it?
LH: It was great to watch, it was like an action movie in HD or 3D; it was fantastic. It was right ahead of me. No, I got the best view of it obviously but it’s the last thing you want to see and fortunately Sebastian is safe but I just saw Sebastian go up the inside and Mark held his line. I don’t think he really had much room to move to the right and I don’t think there was necessarily a reason for Sebastian to try to move to the right. I think it was unfortunate for them but all I can say is that it was fortunate for us because we’ve been working hard all year.
"
A fost un raspuns la misto in prima faza. Reporterul il intreaba cum a vazut, el fiind "in primul rand". Iar Hamilton i-a tinut un pic hangul, spunand ca a fost ca un film etc. Dupa aceea redevine serios "it’s the last thing you want to see and fortunately Sebastian is safe ".

This post has been edited by sorin_f39: 31 May 2010, 18:50


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 1 Jun 2010, 08:47
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Bineinteles ca faza era placuta ochiului lui Hamilton... cum altfel ?!
Spunea un coleg ceva mai devreme ca MW nu stia de ce-i in stare blondul, iar acum stie. Sper sa fie asa si sa-si apere pozitia de-acum inainte, ca sunt mai multi blonzi pe pista (daca s-ar fi aparat, Vettel n-avea sanse, dar de un'sa stie ce-i in capul blondului...).
Iar politica RBR e greu de inteles, o fi Vettel viitorul dar asta poate fi un sezon pierdut pentru ei. Dau vrabia din mana pe blondul din gard, s-au dat aici niste exemple de piloti promitatori care au ramas asa pana la sfarsitul carierei lor.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 1 Jun 2010, 09:10
Post #147


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(betamax @ 1 Jun 2010, 09:47)
Iar politica RBR e greu de inteles, o fi Vettel viitorul dar asta poate fi un sezon pierdut pentru ei. Dau vrabia din mana pe blondul din gard, s-au dat aici niste exemple de piloti promitatori care au ramas asa pana la sfarsitul carierei lor.
*



Cu sistemul asta de punctaj se pot rasturna situatiile mult mai rapid decat anii trecuti. Schumacher recuperase diferenta de 25 de puncte pe sistemul vechi... de putut se poate.

Si Webber o fost tot timpul subapreciat, probabil si din cauza ca multa vreme a condus plezne de masini, chestie care pana la urma te "decalibreaza" un pic... normal ca la inceputul sezonului toata lumea paria pe Vettel. Si acum, lumea ar paria pe Vettel... eu sper numai sa nu cedeze Webber.

Iar multi dintre pilotii aia promitatori si-au pierdut cariera plimbandu-se prin barci. Cel mai bun exemplu fiind fix Alesi, care a prins tot momentele de scadere ale echipelor pentru care a concurat.

Si nu mai puneti problema asa... dreptu-i, nici eu nu ma bucur ca s-au pleznit... ma bucur in schimb amarnic ca se incearca depasiri.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 1 Jun 2010, 15:34
Post #148


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




HamHam a vrut sa destinda putin atmosfera si a facut-o foarte elegant. S-a ras si nu cred ca exista cineva care crede ca exista atata rautate intr-un om.
MW nu a fost chiar atat de subapreciat. Cine l-a tinut a avut un ochi foarte bun si a stiut ca intr-o zi va veni si randul lui.
Pilotul slab se vede dupa cum conduce masina un circuit intreg. Se vede dupa cum trage de volanul ala. Dupa cum isi calculeaza iesirea din curba.
Sunt sigur ca webber, vettel, button, kimi & felipe, alonso, hamham sunt piloti care fara o masina NET superioara nu ar fi luat un campionat mondial.
Exemplele vin din anii trecuti. Ramane de vazut care webber e mai bun ca vettel smile.gif


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 1 Jun 2010, 15:52
Post #149


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Asa spectacol nu am mai vazut de multe curse. A fost o disputa pentru locurile fruntase de la inceput si pana la finalul cursei. Ordinele de echipa la McLaren s-au dat dupa ce Button nu a reusit sa il depaseasca pe Hamilton iar cei doi s-au si atins la un moment dat. Daca era ordin strict dat de echipa, nici nu se atingea Button de Hamilton, nu sa se puna problema sa il mai si atace. Ca sa nu mai punem ca acum ceva curse Button a castigat in detrimentul lui Hamilton. Si ca sa zic pana la capat: sa mai slabim comparatia asta cu ce era la Ferrari pe vremuri pentru ca acolo nici nu se punea problema sa il deranjezi pe Schumacher daramite sa mai incerci un atac asupra lui si sa te si lovesti de masina lui incercand sa il depasesti. Acolo se stia clar ca nu ai voie sa il deranjezi. Sa nu comparam 2 lucruri total diferite.

This post has been edited by ionutctn: 1 Jun 2010, 15:54


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 1 Jun 2010, 17:48
Post #150


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Eu vad doar 2 diferente :
- la Ferrari se aplicau doar intr-o singura directie -> si asta a fost extraordinar pentru Scuderia & fanii ei.
- la Ferrari se aplicau de la inceputul fiecarei curse pe cand la ceilalti, in functie de situatie, se aplicau in timpul cursei sau intr-un anume moment din campionat.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 01:57
Forum Renault