DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Incendii, focuri, explozii

kato
post 2 Feb 2021, 19:05
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




declaratii in presa in care oamenii sustina ca au adus personal aeroterme, poze cu oameni care faceau frigul, declaratiii peste declaratii...... timp si vointa sa ai sa citesti. si e cam de porc sa dai vina pe nicusor pe ce nu au facut baietii 30 de ani......... de pe margine si ce am mai citit tangential, se pare ca madam firea a data mai multi bani la reclame in media (de ce erau necesare???) si pe concerte decat pe repararea retelei de distributie......iar o problema de management deficitar.....


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 19:12
Post #122


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Perceptia frig cald e diferita.

Acum sa nu credeti ca la bolnavii de penumonie, covid, etc sunt necesare 24 de grade in camera. Normal, ei vor spune ca e frig.

Cand a nascut nevasta, mi a spus medicul de familie sa nu fac caldura mare, nu mai mult de 18-20 grade. Nevasta compileaza la 23. Ori, la 23 copilul scancea , era setos permanent, se smiorcaia/ LA 18-20 de grade dormea dus , fara absolut nici o problema. Nevasta avea doua plapuma de lana si patura sa poata sta cu el.
etc, etc

E greu de stiut adevarul, daca era frig sau cald

Iar treaba cu aeroterma e spusa de unii pacienti, dar sa vedem ce va spune raportul preliminar.
Parca totusi cauza se zicea ca e alta


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 2 Feb 2021, 19:18
Post #123


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Măsura competenței pompierilor la această intervenție e dată de faptul că victima nr. 5 a fost descoperită în baie de către anchetatori.
Mă îndoiesc că vor fi capabili de o anchetă onestă, nu mai zic că MAI e PNL iar sănătatea e USR+.


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 19:20
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




”Acum sa nu credeti ca la bolnavii de penumonie, covid, etc sunt necesare 24 de grade in camera. Normal, ei vor spune ca e frig.”
din pura curiozitate, ai avut covid de ai ajuns la minunata concluzie sau cumva consideri ca astia de au covid sunt un fel de gravide mofturoase???


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 19:20
Post #125


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 19:05)
si e cam de porc sa dai vina pe nicusor pe ce nu au facut baietii 30 de ani.........
*


BAi, cati primari pesedisti au avut Bucurestiul , in 30 de ani? Ce tot povestiti pe aici?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_primari...ure%C8%99tiului

FSN istii nu i puneti, ca de acolo s-au rupt toti. Numarati din momentul in care s-au stratificat partidele.
In orice caz, din cei 30, 18 au fost primari de dreapta........Nu mai mancati........pe nemestecate

Doi, cand sordan a candidat, stia unde vine, e responsabil de la prima semnatura. Stia ce ia in primire
Plus ca aici nu au fost avarii la conducte, cel putin in zilele premergatoare incendiului. Caldura trebuia sa se apropie de parametri

Apoi, si Sordan a zis ca lumea isi doreste prea multa caldura in casa, voi nu l ati auzit/? Despre ce vorbim?

2 Feb 2021, 19:22:
QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 19:20)
”Acum sa nu credeti ca la bolnavii de penumonie, covid, etc sunt necesare 24 de grade in camera. Normal, ei vor spune ca e frig.”
din pura curiozitate, ai avut covid de ai ajuns la minunata concluzie sau cumva consideri ca astia de au covid sunt un fel de gravide mofturoase???
*


Eu spun din punct de vedere medical, aer uscat, transpiratie mare, presupun ca un medic nu le ar recomanda 25 de grade in camera.
Ca ei vor, asta i alta treaba
Nici un organism sanatos sau bolnav nu cred ca are nevoie de caldura excesiva.

2 Feb 2021, 19:25:
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/nic...9-grade-1436378

This post has been edited by bgdrenault: 2 Feb 2021, 19:25


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 19:30
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




bai, sa vorbesti cu cine doresti tu........
in alta ordine de idei, din 2008 pana in anul de gratie 2020 au fost primari psd, conform listei tale smile.gif) daca calculam, ar fi cam 12 anisori.....ultimii
in al treilea rand, iar am rugamintea sa mi te adresezi cuviincios, ca io inca nu mi-am permis sa zic ca mananci noroc doar pentru ca ai pareri contrare..... poti sa argumentezi bine, nu poti si o dai in grobianisme spune si ma cobor instant la nivelul tau, ca eu nu traiesc din postari
in ultimul rand, voi ce ati ales??? ca sordanu vostru a spus clar ca nu va rezolva instant problema caldurii daca va fi ales primar,,,,,,,,


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 19:34
Post #127


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




A, din cei 30 au ramas 12?
Pai pana atunci, predecesorii ce au facut? Au dus agentul termic prin borduri si marmura? Pai daca era bucurestiul pus la punct 12 ani mai tinea, nu crezi

Bine, am sa vorbesc cu dumneavostra, doar va rog sa va mai informati

Iar mancatul nu era de noroc, era vorba lui ironic, pe nemestecate..........intelegi si tu ce vrei


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 2 Feb 2021, 19:34
Post #128


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(RDK @ 2 Feb 2021, 19:18)
Măsura competenței pompierilor la această intervenție e dată de faptul că victima nr. 5 a fost descoperită în baie de către anchetatori.
*


Right.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 2 Feb 2021, 19:37
Post #129


-


Group: Members
Posts: 21.970
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(bgdrenault @ 2 Feb 2021, 19:34)
Iar mancatul nu era de noroc, era vorba lui ironic, pe nemestecate..........intelegi si tu ce vrei
*

Adica ai luat stirea de buna, fara sa verifici daca asa a fost. Cate sedinte au fost pana la Vlad?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 19:39
Post #130


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




QUOTE(bgdrenault @ 2 Feb 2021, 19:34)
A, din cei 30 au ramas 12?
Pai pana atunci, predecesorii ce au facut? Au dus agentul termic prin borduri si marmura? Pai daca era bucurestiul pus la punct 12 ani mai tinea, nu crezi

Bine, am sa vorbesc cu dumneavostra, doar va rog sa va mai informati

Iar mancatul nu era de noroc, era vorba lui ironic, pe nemestecate..........intelegi si tu ce vrei
*


eu zic sa te calmezi......... in postarea initiala, fara nominalizare, i-am trecut pe toti la gramada. insa daca insisti, acum 30 de ani nu erau asa mari problemele, tevile erau mai tinere cu 30 de ani smile.gif in concluzie, faptul ca in ultimii 12 ani psd-istii nu au rezolvat problema si au pretentia sa o rezolve nicusor in 3 luni e de porc. nesimtire in forma pura, nediluata.


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 19:41
Post #131


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Ironice, pestele de la cap se impute.......
Si din pacate, acel cap raspunde, vrei, nu vrei.........
Nu vezi cum dau vina intre ei, unul ca i a lasat o pe masa, celalat ca nu a vazut o

Nici nu trebuia sa o vada
Prima zi de lucru , Voiculescu trebuia sa faca ceva, ca tragedii ca la Piatra sa nu se mai intample, ca acolo nu mai poti da vina neaparat pe 30 de ani..........un ventilator si o sursa de curent externa poate rezolva problema. Nu aveau bani..........? Pai deja urca V economia.......

2 Feb 2021, 19:45:
QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 19:39)
eu zic sa te calmezi......... in postarea initiala, fara nominalizare, i-am trecut pe toti la gramada. insa daca insisti, acum 30 de ani nu erau asa mari problemele, tevile erau mai tinere cu 30 de ani smile.gif  in concluzie, faptul ca in ultimii 12 ani psd-istii nu au rezolvat problema si au pretentia sa o rezolve nicusor in 3 luni e de porc. nesimtire in forma pura, nediluata.
*



Voi insistati pe un lucru, in conditiile in care toti factorii responsabili, in frunte cu Sordan , spun ca totul a fost in parametri, e declaratii acestui matematician, a spus o in dimineata zilei de vineri. De unde atata frig?

This post has been edited by bgdrenault: 2 Feb 2021, 19:45


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 19:50
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




se pare ca tu insisti..... recapitulam discutia un pic? eu am facut afirmatia ca era frig si din cauza asta s-au folosit aeroterme ce au supraicarcat reteua electric.....tu ca nu, ca erau 24 de grade, da fac covidatii mofturi, ca stii tu de la sotia din dotare, ca si ea dupa ce a nascut facea mofturi smile.gif dupa aia, ai dat vina pe nicusor, ca din cauza lui nu era caldura,,,, io am amintit ultimii 30 de ani, tu nu, ca uite ca in ultimii 30 de ani, psd-ul a fost foarte putin, deci nu se pune biggrin.gif io am spus ca ultimii 12 ani au fost psd, deci se pune, iar tu vii acum sa spui ca de fapt era frig in saloane.........orice, numai sa fie vinovati altii, nu psd-ul smile.gif))


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 19:56
Post #133


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 19:50)
se pare ca tu insisti..... recapitulam discutia un pic? eu am facut afirmatia ca era frig si din cauza asta s-au folosit aeroterme ce au supraicarcat reteua electric.....

Nici una din aceste afirmatii ale dumneavostra nu sunt confirmate deocamdata de anchetatori, deci strict la seara respectiva, strict la salonul respectiv

In schimb, toti factorii competenti spun ca , " calul era alb, bine hranit" doar ca zic eu, scotea jaratec pe nari


Eu din contra, sustin ca erau 18-20 de grade, de aici perceptia diferta de frig cald. Citeti bine, domnule

Eu nu zic ca nu era caldura, tu insisti, iar daca tot insisti, intreaba pe nicsordan, ca el zice ca era

Hmm, iar am uitat sa scriu cu dumneavostra, scuze

2 Feb 2021, 20:07:
Ca tot se zice de psd, iaca , proaspat, ca tot sunt in Iasi azi.

https://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/video-osp...ne--277782.html

Cum dracu sa nu iei foc........

Si ce mai urmeaza.......

This post has been edited by bgdrenault: 2 Feb 2021, 20:07


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 20:11
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




ai facut afirmatia ca sistemul a cedat din cauza ca in loc de 10 paturi erau 20 si de aici problema. eu am facut afirmatia ca din cauza frigului s-au folosit surse externe pentru incalzire.... aceste surse de obicei sunt consumatori mari de curent.....eu cred ca a fost picatura care a umplut paharul si sistemul electric a cedat. nu am facut afirmatii de 24 de grade, 18 grade, am scris ca s-au folosit surse electrice de incalzire. de ce s-au folosit??? e, aici sa raspunda conducerea spitalului respectiv.... ca nu poti sa introduci o aeroterma in priza, un calorifer electric, fara sa nu vada infirmiera, asistenta, medicul... ca sa nu vorbim de cum se introduc intr-o unititate in care nu se pot efectua vizite...... asa-i ca pun intrebari nasoale???


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 20:19
Post #135


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Din intrebarile tale inca nu reiese nimic, ca nu stim

Ce stim insa , e ca era caldura suficienta.....de la nisordan
ca era caldura dar nu cat isi doresc bolnavii, ca nu erau 24 grade ci probabil 18...spun doctorii
ca bolnavii isi doresc cald si si aduc aeroterme........de la pacienti, dar nu de la cei care au fost noaptea in acel salon.

ca saloanele ati sunt supraaglomerate, clar sistemul electric e suprasolicitat-de la toata lumea
ca oxigenul acesta o ia naibii pe jaratec, daca are concentratie prea mare si ai mana plina de grasime , nu mai spun de scanteie--de la toata lumea
ca la Piatra Neamt nu au fost surse de caldura exterioare, ci doar instalatii omologate dar suprasolictate, ===de la anchetatori.

Deocamdata, au murit 10.
Si probabil dumnezeu cu mila.........la niste dependenti de oxigen daca le ai intrerupt respiratia cateva ore, pana au ajuns din nou sa fie repusi pe aparate, nu stiu cat de bine le este


Deci concluzia, PSD i a ars ca pe sobolani, Voiculescu usturoi nu a mancat, gura nu i miroase. El pluteste..........se ocupa de transplantul .......de plamani.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 20:36
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




QUOTE(bgdrenault @ 2 Feb 2021, 20:19)
Din intrebarile tale inca nu reiese nimic, ca nu stim


*


ba stim ca erau surse electrice de incalzire. pacientii pot sa doreasca ce vor muschii lor, in spital nu intra nimeni si nimic fara ca spitalul sa stie mai ales acum in vremuri de covid. chiar daca intra fara stirea spitalului ( in cazul nostru o aeroterma, un calorfifer electric) el se vede, se simte ( e mai cald ca in alte saloane) si se inlatura. si uite asa ajungem la responsabilitatea spitalului.pe acelasi fir logic ajungem la intrebarea ”de ce a fost necesara prezenta surselor de incalzire extgerne ca spitalul sa tolereze prezenta lor, desi regulametul le interzice????”









--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 2 Feb 2021, 20:38
Post #137


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Din cauza peseedeeului.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 20:39
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




cand ai dreptate, ai dreptate..... stii ca nu te contrazic aiurea blush.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 20:43
Post #139


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 20:36)
ba stim ca erau surse electrice de incalzire.

de unde stii tu? deocamdata nu i nimic oficial

bine, e clar, dar zi mi unde e vina psd in toata treaba asta?
si nu uita, oficialul nr 1, sordan, declara ca era caldura..........

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/nic...ei-bals-1442580

asa ca , s-o lasam balta, vinovata va fi asistenta, doctorul sau psd ul


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 2 Feb 2021, 20:44
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Kato caldura o asigura primaria capitalei prin furnizorul local. Dac spitalul avea centrala proprie poti sa macani ca au banisi de ce nu au facut caldura. In spatiile cu bolnavi contagiosi trebuie aerisit temeinic. Pana si Marty zice ceva de genul.Bolnavilor cu covid poti sa le aduci zilnic pachete cu ce vrei tu. Le vor primi.Pana una alta nu se stie ce a luat foc si de la ce. Oxigenul in exces a facut sa fie bomba.Tue sti ca presa . Toti aia transferati de la Bals si care mor de covid is anuntati ca victime ale incendiului.
In general spitalele din RO nu au bani destui pentru intretinere. Ala unda mai prasesc cateva saptamani are doua surse de inaclzire. Geotermala si gaz. Dar ambele costa bani multi.Normal ar trebui schimbata toata instalatia de incalzire degeaba ai centrala moderna. Dar primariile se vaita ca nu au bani de investitii.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 20:45
Post #141


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Vlad, asa cum il alinta Ironic, e o fecioara neprihanita. Ca in zilele noastre poti gasi si fecioare oangarite


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 20:52
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




oficial avem drumuri, educatie, sanatate, nivel bun de trai si pensii decente pentru parintii si bunicii nostri.....practic romanii pleaca din tara mai ceva ca sirienii in vreme de razboi, de au fost fost mai mult copii romani nascuti peste hotare mai mult decat in tara.... practica o stim. asta ca sa lamurim cum e treaba cu oficialul
e simplu.....spitalul, institutul ca sa fim mai precisi, al carui manager a fost domnul adrian streinu cercel, timp de 19 ani, are probleme de spital de orasel de provincie, in conditiile in care a beneficiat de bani berechet... mai departe, problema incalzirii spitalului vad ca se arunca la primarie...ok, sa analizam si partea aceasta,,,,, din ultimii 30 de ani, 12 ani au fost ocupati de primari psd, care au pus mai mult accent pe imagine decat pe rezolvarea problemei termoficarii.. asa se vad lucrurile de la mine, din provincie...
p.s. nea bion
citeste si mata
p.s.s. permit sa citez di articol:

Adrian Marinescu a recunoscut că saloanele erau prost încălzite:

Nu era o temperatură de confort. Acum, noțiunea de frig sau de suportabil cred că este relativă, depinde de percepție”

This post has been edited by kato: 2 Feb 2021, 20:55


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 20:53
Post #143


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




bine

sa ti mai spun de 10 ori, ca nicsor dan declara ca a fost ok?

hmm, cred ca nic sordan tine cu firea

This post has been edited by bgdrenault: 2 Feb 2021, 20:54


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 20:56
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




smile.gif asta e tot ce poti???


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 20:58
Post #145


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




aveti probleme.....ele se numesc ochelari de armasar


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Habba
post 2 Feb 2021, 21:00
Post #146


Vizionar


Group: Members
Posts: 519
Joined: 24 January 17




Read my lips, citându-l pe Marty: Foreigner-Earring.

The one and only.

Că Vlăduț, că Nicușor, că Neluțu, că Găbița, căcăldură, etc...vă alintați.

Căutați-l la senat, să nu zic la oo.

This post has been edited by Habba: 2 Feb 2021, 21:01


--------------------
ex Dacia Logan 2005, Laureate 1.4mpi-K7J
Drugs are bad, mkay?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 21:01
Post #147


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(kato @ 2 Feb 2021, 20:52)
Nu era o temperatură de confort. Acum, noțiunea de frig sau de suportabil cred că este relativă, depinde de percepție”
*


exact asta spuneam si eu, vezi diferenta intre 18 si 24 de grade de care vorbeam

Hai sa concluzionam, psd ul a ars oameni........usr ne va salva traiasca, vlad, nasui, etc
asteptam masurile 1, 2, 3


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 21:02
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




cred ca ele sunt la tine,,, sa recapitulam:
bai
mananci nemestecat
aveti ochelari de cal
felicitari, ati atins maximul. de acum incolo vorbim pe limba dumneavostra


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 2 Feb 2021, 21:05
Post #149


bgd


Group: Members
Posts: 3.331
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




bine, bravo


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Feb 2021, 21:07
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




daca atat poti, atat poti...... rolleyes.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
14 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st June 2024 - 18:34
Forum Renault