DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lipsa de compresie sau "asa face toate"?????

Cib
post 7 Oct 2004, 10:00
Post #61


fost posesor de Solenza


Group: Members
Posts: 493
Joined: 27 July 04
From: Iasi




presupunerea mea a fost prin reducere la absurd ca sa dau de inteles tuturor ceea ce am vrut sa spun. Adica nu am afirmat ca ar fi real aceleasi pinioane ca marime, ci am facut o analogie ca sa vada cei care compara masinile si trag concluzia ca daca o ia la vale inseamna ca nu are compresie pentru ca la berlina asa face.

Vis a vis de compresie se masoara la toate atunci cand ai dovezi ca doar intr-un cilindru nu ai compresie. Adica daca ai un mers neregulat al motorului (mers in 3 cilindri in speta) si ai eliminat toate cauzele electrice posibile atunci treci la masurarea compresiei. Daca motorul merge rotund atunci se masoara doar la primul cilindru pentru ca e un test concludent pentru ca Uzura este in principiu aceeasi pe toti cilindrii. si nu se poate masura pe toti cilindrii in acelasi timp pentru ca fiecare au momente de aprindere diferite si in plus ar fi necesare mai multe aparate de masurare care ar costa in plus pe cel de pe standul de probe si nu cred ca i-ar conveni

This post has been edited by Cib: 7 Oct 2004, 10:08


--------------------
Nissan Almera Tekna Oltcit 12TRS 2005 - B-43-ZGO, SV-02-SST
Solenza... O masina buna! Pacat ca e facuta de romani.
nu ma cert cu nimeni, doar contrazic oamenii care spun tampenii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th June 2024 - 21:38
Forum Renault