DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

266 Pages « < 219 220 221 222 223 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Comunismul, solutie alternativa?

Ne intoarcem? Comunisti mai exista...
 
Sa vina PCR-ul, avem toate conditiile! [ 71 ] ** [31.98%]
Nicio sansa! [ 137 ] ** [61.71%]
Nu votez/Votez doar pe facebook/Ma abtin/Mi-e teama [ 14 ] ** [6.31%]
Total Votes: 222
Guests cannot vote 
ady77
post 12 Nov 2019, 08:53
Post #6601


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(kato @ 11 Nov 2019, 21:09)
intrebarea e pana cand va fi permis acest castig???? ca tendintele sunt cam nasoale, nu vezi ca nu mai poti sa-i zici unui rom tigan????
*


La noi inca e bine

https://evz.ro/cariera-unui-roman-de-geniu-...i-politice.html

Sa mai spunem ca UE ne-a impus ca sa fie candidatul la functia de comisar european o femeie, ca sa fie egalitate de femei si barbati? Nu a primat competenta, a primat "egalitatea".

This post has been edited by ady77: 12 Nov 2019, 08:55


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 09:07
Post #6602


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




Asta cu corectitudinea politica e cel mai mare kkt. Adica nu mai poti sa-i spui prostului ca e prost, tiganului ca e tigan (desi sunt multi tigani care nu suporta termenul rrom, si isi sustin originea tiganeasca), nu mai poti face un gest de galanterie deschizand usa unei femei si lasand-o sa treaca etc.
Stiu la prima mana un caz in care un flirt nevinovat la cantina firmei aproape a ajuns la HR, desi tipa initiase conversatia, au schimbat niste replici, dupa care tipul i-a scris pe mail s-o invite la o cafea sa continuie discutia, iar ea s-a plans ca este hartuita.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 12 Nov 2019, 09:18
Post #6603


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Ce zici tu nu se încadrează la corectitudine politică ci la mujicie. Muierească, ca să fim înțeleși.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Nov 2019, 09:21
Post #6604


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(marksman @ 11 Nov 2019, 23:50)
Parca-l citeam pe ilustrul nostalgic de aici, asa suna textul ala.

@DannyY: daca nu murea Ceausescu, astia, in frunte cu 'nea Nelu, nu se puteau instala la conducerea tarii. Americanii s-au oferit sa ii ofere lui Ceasca & co azil politic, 'nea Nelu a zis hotarat "niet"!
*



Un link , ceva?
Comunismul murea pasnic in tot blocul estic.
Trebuia sa fie si ceva cu bum-bum sa justifice cheltuielile uriase de inarmare ale occidentului.
Poate nu mai sunt vii amintirile cu mortii cusuti cu sarma (sfoara) la revolutie, gropile comune, apoi imediat dupa revolutie pozele si filmarile cu copiii din orfelinate.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 09:28
Post #6605


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




@dizzy: n-am link. Am citit intr-o carte despre Revolutie dar nu imi mai amintesc titlul, cred ca era vorba despre o carte de Adam Burakowski. Din ce imi aduc aminte, ambasada Poloniei avea cunostinta (nu mai retin in ce mod) de la ambasada SUA de oferta asta.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Nov 2019, 10:00
Post #6606


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Ceausescu stia multe, daca nu ar fi fost lichidat pe repede-inainte, am fi aflat si noi multe.
De exemplu: afacerile Securitatii, datoriile arabilor, africanilor, etc.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 12 Nov 2019, 11:31
Post #6607


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu stia chiar tot, nu-l ducea suficient capul. Secu a avut afacerile (si afaceristii) ei, cotizau ceva cat sa inchida ochii activistii de varf, sa le ajunga la toti. Crezi ca stia el exact cat se face (real) productie la hectar, aia de-o pompau lingaii?

QUOTE(marksman @ 12 Nov 2019, 09:07)
Stiu la prima mana un caz in care un flirt nevinovat la cantina firmei aproape a ajuns la HR, desi tipa initiase conversatia, au schimbat niste replici, dupa care tipul i-a scris pe mail s-o invite la o cafea sa continuie discutia, iar ea s-a plans ca este hartuita.
*


L-o fi mirosit p-ala ca are bani (sau potential icon_mrgreen.gif ), si s-a gandit ca-i rost de-un "me too".


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Nov 2019, 11:48
Post #6608


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Mai dizzy aia cu mortii cusuti si gropile comune a fost o teapa ordinara,asa era obiceiul.
Copii aia erau multi in halul ala si din cauza personalului de la centre. Furau tot si isi bateau joc de nenorociti. Erau in stare cred sa le purna perna pe gura sa acape de ei.Vina pana sus ca nu le intreba nimeni ce fac. Dadeau spaga din produsele furate si toata lumea era hepi. mad.gif
Porcaria era ca sistemul nu dorea sa se stie de copii aia rebutati. Omul nou comunist era destept sanatos si frumos.
Hitler ii gaza. Astia ii lasau sa moara de mizerie.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 12 Nov 2019, 12:01
Post #6609


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(radian @ 11 Nov 2019, 22:52)
Gibonu, admira si tu jumatatea plina a paharului...

Daca in Epoca de Aur cineva ar fi indraznit sa lase un astfel de mesaj intr-o carte de impresii dintr-un muzeu, legat de vreo personalitate politica din perioada interbelica a doua zi cu siguranta ar fi fost arestat. Azi, intr-o tara democratica pana si un astfel de cretin isi poate exprima liber opinia. E dreptul lui. E un castig.


Corect.
Partea asta cu libertatea de exprimare pe care persoana respectiva (i-am acoperit numele si nu ii dezvalui sexul) nu a inteles-o am lasat-o pentru povestea muzeului, intr-un topic separat.

QUOTE(marksman @ 12 Nov 2019, 00:50)
Americanii s-au oferit sa ii ofere lui Ceasca & co azil politic, 'nea Nelu a zis hotarat "niet"!


Si eu aud asta pentru prima data.
Plus ca nu inteleg ce interes ar fi avut americanii sa ajute un comunist stalinist precum Ceusescu?
Din cate am mai citit, Gorbaciov si restul conducerii superioare sovietice, nu-l haleau deloc pe Ceusescu.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 12:13
Post #6610


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(gibonu @ 12 Nov 2019, 12:01)
[...] nu inteleg ce interes ar fi avut americanii sa ajute un comunist stalinist precum Ceusescu?

*



Informatii


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Nov 2019, 12:18
Post #6611


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Marks nu mai trage pe nas ca spui prostii. L-au tinut temporar in brate ca nu era promoscovit.Informatiile le aveau direct de la Gorbi. Nicu devenise inutil si vetust. Alt dictator tinut artificial in functie a fost Tito ala fiind anti urss declarat.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 12:29
Post #6612


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




Intreaba-i atunci matale pe americani de ce au vrut sa-l preia. Sau pe polaci, ca poate le-or fi marturisit americanii.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Nov 2019, 14:19
Post #6613


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(bion @ 12 Nov 2019, 12:48)
Mai dizzy aia cu mortii cusuti si gropile comune a fost o teapa ordinara,asa era obiceiul.
Copii aia erau multi in halul ala si din cauza personalului de la centre. Furau tot si isi bateau joc de nenorociti. Erau in stare cred sa le purna perna pe gura sa acape de ei.Vina pana sus ca nu le intreba nimeni ce fac. Dadeau spaga din produsele furate  si toata lumea era hepi. mad.gif
Porcaria era ca sistemul nu dorea sa se stie de copii aia rebutati. Omul nou comunist era destept sanatos si frumos.
Hitler ii gaza. Astia ii lasau sa moara de mizerie.
*



Uica bion, a fost manipulare prin presa. Multi vad, putin cunosc.
Daca te uiti cu atentie, vezi reciclata metoda si astazi pe la arabi, ucrainieini, etc.
Despre copiii batjocoriti prin orefelinate, sper sa existe iadul si aia de i-au chinuit sa aibe un loc langa cazanel.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 12 Nov 2019, 14:20
Post #6614


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(marksman @ 12 Nov 2019, 14:13)
Informatii


Ce fel de informatii ar fi putut obtine americanii de la Ceusescu?


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 12 Nov 2019, 14:20
Post #6615


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De exemplu, schemele laserului... unsure.gif
Traseul tunelelor... blush.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 14:58
Post #6616


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(gibonu @ 12 Nov 2019, 14:20)
Ce fel de informatii ar fi putut obtine americanii de la Ceusescu?
*


Banuiesc ca stia destule despre China, doar el a mijlocit americanilor intalniri cu chinezii, despre prietenii lui arabi si un pic teroristi etc. Asta e teoria mea, acum ca americanii aveau alte ganduri, doar ei stiu. Atat probabil ca stiau si polacii, ca nu au spus decat ca americanii au oferit azil pentru Ceausescu, dar Iliescu a refuzat.

12 Nov 2019, 15:04:
P.S. spuneti-i careva lui DragosP ca e penibil daca incearca sa imi raspunda, ca vad ca unde e un post de al meu apare si unul de-al lui.
Daca ii raspunde altcuiva treaba lui, dar cam mare coincidenta. E pe ignore in continuare, cu ipocritii si tonomatele nu am ce discuta.

This post has been edited by marksman: 12 Nov 2019, 15:04


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Nov 2019, 16:41
Post #6617


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Pai daca e pe ignore cum de ii cetesti postarile icon_mrgreen.gif
In 198 ceasca era util ca o masea putreda. Era pe lista neagra pe plan extern la toti. Total nefrecventabil. Nu mai citi s. f.

This post has been edited by bion: 12 Nov 2019, 16:48


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 12 Nov 2019, 18:07
Post #6618


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




@marksman
Vizita istorica a lui Nixon in China a fost in febriuarie 1972. Asadar, ma indoiesc ca in decembrie 1989 Ceausescu ar mai fi reprezentat vreun interes pentru americani referitor la China.

Discutabil despre arabii putin teroristi. La fel ma indoiesc ca ar fi detinut Ceausescu niste informatii pe care nu le-ar fi avut americanii, englezii, francezii, nemtii si nu in ultimul rand israelienii.

In rest, ti-a explicat @Bion deja ca in decembrie 1989 Ceausescu nu prea mai era frecventat de nimeni din Lumea Libera.
In plus, gandeste-te ca omul a renuntat la Clauza Natiunii Celei Mai Favorizate, inainte de a i-o retrage americanii pentru ca o luase razna si se intorsese sa stalinism (combinat cu nationalism extremist).


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 12 Nov 2019, 18:21
Post #6619


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(gibonu @ 12 Nov 2019, 18:07)
(combinat cu nationalism extremist).
*


Asta cum era? blink.gif
Că n-am prins timpurile alea...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 18:27
Post #6620


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(bion @ 12 Nov 2019, 16:41)
Pai daca e pe ignore cum de ii cetesti postarile icon_mrgreen.gif
In 198 ceasca era util ca o masea putreda. Era pe lista neagra pe plan extern la toti. Total nefrecventabil. Nu mai citi s. f.
*


Pai nu i le citesc. Vad ca apar sub ale mele de ceva timp, deci banuiesc ca se baga in seama.

Screenshot_2019_11_12_18_28_27_095_com.android.chrome.jpg ( Size: 569.89k ) Number of downloads: 251


<span class='edit'>12 Nov 2019, 18:43:</span>
QUOTE(gibonu @ 12 Nov 2019, 18:07)
@marksman
Vizita istorica a lui Nixon in China a fost in febriuarie 1972. Asadar, ma indoiesc ca in decembrie 1989 Ceausescu ar mai fi reprezentat vreun interes pentru americani referitor la China.

Discutabil despre arabii putin teroristi. La fel ma indoiesc ca ar fi detinut Ceausescu niste informatii pe care nu le-ar fi avut americanii, englezii, francezii, nemtii si nu in ultimul rand israelienii.

In rest, ti-a explicat @Bion deja ca in decembrie 1989 Ceausescu nu prea mai era frecventat de nimeni din Lumea Libera.
In plus, gandeste-te ca omul a renuntat la Clauza Natiunii Celei Mai Favorizate, inainte de a i-o retrage americanii pentru ca o luase razna si se intorsese sa stalinism (combinat cu nationalism extremist).
*


Ce-a facut, ce n-a facut, ce interes aveau sau nu aveau americanii, negru pe alb e scris ca a existat aceasta oferta. Am citit peste zece carti pe subiectele comunism/Ceausescu/Revolutie, imi mai amintesc destule lucruri, dar si cine le-a zis/scris e mai greu. Sunt multe chestii greu de crezut (de ex. existenta unui plan de asasinat asupra tovului prin anii '80, pus la cale de militari, povestea unei valize cu un milion de dolari disparuta din sediul CC pe cand fugea Ceausescu, sau cum tovarasu' a incercat sa cumpere pe cel care-i pazea la Targoviste cu... un milion de dolari si orice grad ar fi vrut in Armata etc.), multe dintre ele cel putin interesante si care ar fi putut schimba cursul evenimentelor.

This post has been edited by marksman: 12 Nov 2019, 18:46


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Nov 2019, 19:25
Post #6621


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Mai ai de citit. A fugit in Cuba etc biggrin.gif
As cat am auzit io azilul politic trebuie cerut pe persoana fizica. In delirul lor cei doi nu ar fi facut asta.
Altfel expulzare in USA suna s. f.
Au murit crezand ca poporul ii iubeste ca vor fi salvati de cei fideli si ca astia sunt o mana de tradatori finantati de ajenturili.

This post has been edited by bion: 12 Nov 2019, 19:27


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 21:58
Post #6622


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




Teoriile conspiratiei nici nu merita luate in considerare. Mai era unul, care explica el cadru cu cadru pe filmul executiei cum Ceausestii din film, care sunt executati, sunt de fapt manechine. Cica la un moment dat filmul se intrerupe de fapt si are loc schimbarea celor doi cu manechine folosite la trucaje in cinematografie, apoi se reia cu focurile de arma. Iar unghiurile sub care au intrat gloantele in perete dovedeste ca in prealabil au ciuruit manechinele, iar faza finala a fost cu foc si de pe tanc sau tab, de efect ca sa creada audienta.

Partea cu azilul politic e mai credibila, vezi si cazul sahului Iranului. Daca faza cu oferta de azil politic e adevarata, atunci oferta americanilor nici macar n-a ajuns la ei si chiar daca ajungea, aveau scenariile lor, credeau ca e strict "o provocare" din partea "agenturilor straine".


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Nov 2019, 22:31
Post #6623


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Poate gresesc da Reza Pahlavi a fost adapostit de Egipt. Aia l-au si ingropat in 1980 cu mare pompa. Parca Farah s-a dus in USA. Sahul pana in 1978 a fost omul americanilor dar a virat catre GB si I si a si acuzat pe Carter ca l-a vandut islamistilor. Ca americanii au dat chix as usual e alta poveste.
Nicu nu a fost ever omul americanilor. L-au curtat prin 70 ca nu era pe linia Moskovei.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Nov 2019, 23:04
Post #6624


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.465
Joined: 1 November 04
From: sat




N-am sustinut ca ar fi fost Ceausescu omul lor, desi l-au folosit pana si-au atins scopurile, iar despre posibilul interes al americanilor de a-l adaposti putem doar specula.

Personal, cred ca le-ar fi placut sa-l aiba viu, ca stia destul de multe si probabil informatiile i-ar fi ajutat, insa Iliescu si-a dat seama ca un Ceausescu viu, in exil, ar fi fost o amenintare. Adevarul insa, cred ca nu-l vom afla niciodata, sau il vor afla urmasii.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 13 Nov 2019, 06:59
Post #6625


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




un Ceausescu viu ar fi iesit la alegerile astea macar pe locul Vioricai.

This post has been edited by dizzy: 13 Nov 2019, 06:59


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 14 Nov 2019, 22:38
Post #6626


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




QUOTE(DragosP @ 12 Nov 2019, 20:21)
Asta cum era? blink.gif
Că n-am prins timpurile alea...


Nationalismul extremist al lui Ceausescu era atunci cand ni se povestea ca romanii sunt miezul istoriei universale si ca strainii vor sa ne distruga.
Sau, si mai simplu referitor la Europa civilizata "baaaah, noi ne bateam cu turcii si aia facea catedrale".
Suna cunoscut?

This post has been edited by gibonu: 14 Nov 2019, 22:45


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 15 Nov 2019, 04:49
Post #6627


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Bun, dar unde era extremismul?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Nov 2019, 10:36
Post #6628


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.985
Joined: 29 May 06




@DragosP
In afirmatia "romanii sunt miezul istoriei universale si ca strainii vor sa ne distruga" nu ti se pare nimic extremist?


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 15 Nov 2019, 10:43
Post #6629


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Nu.
Prostie, exagerare, paranoia: da.

Extremismul e oleacă altceva.
De exemplu: "să dispară PSD!".
Ăsta e extremism.

This post has been edited by DragosP: 15 Nov 2019, 10:43


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 15 Nov 2019, 10:46
Post #6630


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Cred ca a vrut sa se refere la modul de lucru al psd-ului (ca de fapt ala deranjeaza), nu la partidul in sine.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
266 Pages « < 219 220 221 222 223 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:38
Forum Renault