DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> bate ceva la roata dreapta, date in diverse cazuri,ce e?

Felie
post 13 Aug 2008, 15:22
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 16 February 08




intre timp am fost la tzara si am luat un gropan made in romani` si miam spart burdufu de la planetara stanga ... si ceva la caseta de directie k pierde ulei ... la roata din dreapta miau zis in service k bate planetara dinspre cutie si k nu este foarte grav... cik mar mai tine cel putin un an.avetzi idee dc nu se mai aprinde becu de la benzina knd sunt pe rosu ?becul functioneza perfect dar nu se mai aprinde daca liniutza aceea este pe rosu... off mama ei de dacie

13 Aug 2008, 15:25:
pt alinbum: am un prieten cu un cielo,care si el patise ceva asemanator si sa dovedit a fi amortizorul pe duca ... pe piatra cubica facea urat de tot iar in rest se comporta normal

This post has been edited by Felie: 13 Aug 2008, 15:25


--------------------
Dacia Solenza Rapsodie 1.4 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marcel_NXC
post 13 Aug 2008, 16:04
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 August 08




Salutare tuturor...
Si eu sunt incepator pe forumul asta asa ca,scuzati -ma daca mai gresesc..Deci problema cu bataia o am si eu la supernova mea,in partea dreapta,cand merg pe un drum mai denivelat,bate urat de tot,am crezut ca-i bucsile de la bara stabilizatoare,le-am schimbat ,dar la o cercetare mai amanuntita,pe sub masina,si uitandu-ma sub burduful de la bieleta de directie,am vazut ca bucsa(e o bucsa din plastic cu trei "urechi") din caseta de directie este sparta,si cazuta in burduf.Deci,la fiecare groapa pe care o iau,bate fier pe fier,si se aude nasol rau de tot,si volanul vibreaza.An vb cu un mecanic sa schimb bucsa,m-a costat 3lei jumate,si mi-a zis k trebuie sa schimb caseta de directie!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Pt o bucsa de 3 lei!!!Asa k sambata o duc la doctor...


--------------------
Dacia Supernova 2003 Europa - GR03NXC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ramsen
post 13 Aug 2008, 17:31
Post #33


My Solenza


Group: Members
Posts: 3.368
Joined: 15 May 08
From: Pitesti - ARGES




eu am schimbat basculele stg-drt si tot imi bat.dar o rezolv cind vin de la mare.schimb telescoapele fata ca la testul de telescoape miau dat uzura peste jumate .deci alea sint la mine.vorba unui mecanic poti schimba si pe masaa ca tot bate ceva


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 1.4 Mpi E2 / 2004 - Inca o mai DETIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th June 2024 - 00:03
Forum Renault