DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfat alegere anvelope de vara...

bj
post 15 Feb 2005, 11:05
Post #31


membru de nevoie


Group: Members
Posts: 321
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




pai acum am 2 anvelope de vara si s-a comportat destul de bine. Cred ca 2 all season vor fi mai bune decat 2 de vara...


--------------------
Skoda / BMW Fabia Variant - de munca / F650 - capra exLeon, exDSN - B-65-xxx
BMW F650ST - tot un fel de capra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 15 Feb 2005, 15:09
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Din cate stiu eu anvelopele directionale au canale de evacuare a apei mai performante si se comporta foarte bine pe ploaie. Eu am Semperit de vara, directionale si se comporta foarte bine pe ploaie. Singura problema ... sunt mai zgomotoase mai ales la viteza mare ... gen autostrada. Totusi sunt de 185 si probabil asta e motivul de sunt asa de zgomotoase.
Si culmea ca se comporta destul de bine ca aderenta pe zapada si mocirla. Pe zapada tare, inghetata, deja nu mai face fata. Dar pt. niste cauciucuri de vara se comporta uimitor de bine chiar si in conditii de iarna. Dar totusi sunt de vara, asa ca e cam riscant.

PS: ale mele sunt facute in Spania ... si cica sunt mai bune decat Barum ... asa sa laudat ala de la magazin (cu toate ca Barum erau mai scumpe si ave motiv sa ma fraiereasca)

This post has been edited by thunder: 15 Feb 2005, 15:11


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th September 2024 - 10:26
Forum Renault