DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> temperatura logan 1.5Dci euro 4, urca la 4 linii sau doar 2 ??

arkadyema
post 12 Apr 2007, 20:19
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 25 April 06




La masina mea..dci..in 1250 km a urcat de 2 ori la 4 linii temperatura apei..si asta pentru foarte putin timp..in rest doar 2 bare..cei din service au spus ca asa e normal pentru euro 4 diesel..ei au testat modelul, au schimbat termostat, etc..si nimic.. tot 2 linii..au luat legatura si cu cei de la dacia si totul e normal..cineva are o alta explicatie?


--------------------
DACIA LOGAN DIESEL Preferance 2007 martie euro 4 - BZ08033
Prostia e multa in tara asta..ma gandesc sa emigrez sau sa o dinamitez!!JOIN ME...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mad_voly
post 12 Apr 2007, 20:29
Post #2


Daca Ai Cap Ia-ti Alta


Group: Members
Posts: 547
Joined: 8 October 05




E prima oara cand aud asa ceva. Cred ca este o greseala pe undeva. Nu are cum sa fie normal temperatura la 2 linii. Cred ca ai inteles tu gresit. Uite-te in manualul de utilizare.


--------------------
Opel Insignia 2011 Ecoflex - b 01 ccc
"Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont. "
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SUPERCAR
post 12 Apr 2007, 21:22
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 624
Joined: 6 June 05
From: Constanta




stai linistit ca nu are nimic motorul,si la mine tot doua linii are,trebuie sa fac destui km ca sa ajunga la 4 linii,astea euro 4 au si schimbatorul ala aer aer(intercoler) si sunt racite mai bine motoarele si probabil de asta se incalzeste mai greu.
sa iti faci griji doar in cazul in care faci sa zicem 100km si ai tot 2 linii dar asa in oras dupa 2 km parcursi nu cred ca o sa ai niciodata 4 linii.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI Martie 2007 Euro4 - 70CP@90CP - CT 82 PWR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 13 Apr 2007, 09:13
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...&hl=temperatura

aici se inchide iar pe viitor recomand folosirea functiei SEARCH inainte de a deschide un topic nou


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
arkadyema
post 17 Apr 2007, 08:44
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 25 April 06




QUOTE
DCI Euro 4.Am 1800 km , am fost la service cand aveam 1600, trimis de vocea clientului,cu toate ca mi-au spus ca e normal. M-au bagat pe tester, s-a dus apa pana la 80 grade in relanti cam 30 de minute. Au zis ca e bine dar soft-ul este de Euro 3 . Cand vor primi soft de Euro 4 ma vor chema pentru schimbare sau imi pun termostat de Euro 3 , arata cum trebe dar la vara prajesc motorul . M-au luat in evidenta.-----
Userul "hasu" mi-a trimis asta si cu scuze o sa postez eu pentru ca eu cred ca e o problema cu afisarea a numai 2 linii la motoarele diesel euro 4...mai ales ca al meu dupa ce am terminat rodajul si am sarit de 2500 de ture a sarit si el la 4 linii..dar asta inseamna viteze de peste 110 120 km/h..si eu nu am nevoie sa merg asa repede..consum aiurea..are cineva o explicatie?sa fie soft de ueor 3 in euro 4??

TOATE BUNE la TOATA LUMEA!!

[Esti avertizat public sa nu mai postezi poze "spam" in cadrul mesajelor tale, fara legatura cu subiectul mesajului. Totodata esti rugat sa te conformezi regulilor forumului si sa scrii corect gramatical. Inainte de a deschide un nou topic, cauta sa vezi daca nu cumva se discuta deja problema ta.]


--------------------
DACIA LOGAN DIESEL Preferance 2007 martie euro 4 - BZ08033
Prostia e multa in tara asta..ma gandesc sa emigrez sau sa o dinamitez!!JOIN ME...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:23
Forum Renault