DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lansator de grenade la Externele bulgare

MojoJojo
post 8 Jan 2004, 13:24
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




Conferinta de presa "exploziva" la Ministerul bulgar de Externe. Unul dintre jurnalistii invitati a indreptat un lansator de grenade in directia purtatorului de cuvant al ministerului. IRINA CRISTEA

Purtatorul de cuvant al MAE bulgar, Liubomir Todorov, se afla in plina conferinta de presa cand unul dintre ziaristi s-a ridicat si a inceput sa-i puna intrebari ciudate despre securitatea ministerului. Printre altele, jurnalistul, de la o televiziune privata, voia sa stie daca ar fi posibil ca cineva sa introduca o arma in cladire. Insa pana sa apuce oficialul MAE sa raspunda, curiosul s-a ridicat si a indreptat spre el un lansator de grenade antitanc, socandu-i pe toti cei participant i. "Va multumesc pentru contributia dumneavoastra la asigurarea securitatii Ministerului de Externe", a reusit sa baiguiasca totusi Todorov, in timp ce reporterul si operatorul sau erau luati pe sus de agentii de securitate.
ARESTATI.
Incidentul, relatat de presa bulgara, citata de Rador, a creat un scandal fara precedent in ministerul condus de Solomon Passi. Desi lansatorul de grenade era nefunctional de ani buni, fiind imprumutat de la Muzeul Militar National, reporterul si operatorul au petrecut 24 de ore in arest. Pe politisti nu i-a interesat ca cei doi faceau parte dintr-o echipa care realiza o emisiune umoristica la postul de televiziune Nova Televizia. Insa lipsa de simt al umorului de care au parut sa dea dovada responsabilii cu securitatea nu i-a deranjat pe jurnalisti. Ei demonstrasera ce aveau de demonstrat: ca pana si un lansator de grenade antitanc poate fi trecut prin asa-zisul filtru de la intrarea in sediul MAE de la Sofia.
MASURI.
Experimentul lor a dat de gandit oficialilor ministerului. Analizam diferite masuri pentru înasprirea controlului la intrarea în sediul ministerului, cum ar fi, de exemplu, instituirea unui sistem de acreditari speciale, a declarat, dupa aceasta întâmplare, directorul biroului de presa al institutiei, Viktoria Melamed. Biroul de presa al MAE bulgar a explicat ca reporterul a intrat în sediul MAE prin intrarea destinata oaspetilor oficiali ai institut iei, unde nu exista scannere, si care este utilizata si de jurnalistii care vin la conferint ele de presa. Numai ca, in urma incidentului, a reiesit ca nici la celelalte intrari în cladirea MAE nu exista dispozitive care sa-i verifice pe cei care doresc sa intre in cladire. Jurnalistii aveau de gand sa repete experimentul si la sediul Tribunalului ora- senesc din Sofia


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 13:38
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Asa si?
Scuza-mi lipsa de interes, dar nu as vrea sa transformam forumul intr-o "gazeta electronica".
Ok daca s-ar fi petrecut in RSR...hai sa zicem ca mai prezenta ceva interes, dar sincer..de vecinii bulgari si ce probleme au ei mi se rupe!
Sigur ca e Cafenea unde se poate discuta orice dar nici sa umplem pagini intregi cu chestii...hai ca esti baiat destept si ai priceput!
Eu nu intru pe forumul asta sa citsc ziarul, pagina evenimente externe sau senzational, sau mai stiu eu ce!

Pentru cei care doresc: www.revistapresei.ro!


Te rog sa-mi explici care ar putea fi legatura dintre acest mesaj si comunitatea asta, care ar putea fi interesul, influenta pe care am putea-o suferi, altfel sa stii ca il inchid!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 13:41
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




imi cer scuze de deranj!


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 8 Jan 2004, 13:50
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Lasa bre omul in pace, ce ai cu el? Sterge tot topicul cu bancuri, ca daca vrei glumitze, le gasesti pe tot netul! Sterge topicul cu Gigi Becali ca mi se rupe de analfabeti ajunsi mari smecheri prin tara.

Hmmm...


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 13:57
Post #5


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Mai, topicul cu Gigi Becali trebuie lasat pentru ca este ceva care NE VA PRIVI PE TOTI!
Daca ma apuc si postez comunicate de presa ale regelui M'kandur din Republica Malgasa s-ar putea sa va ofticati ca va umplu timpul/compul de pomana!

Din punctul meu de vedere, un topic/mesaj ca asta este SPAM!

Adica putea sa puna linkul si o descriere de genul: cine vrea sa stie cum a intrat unu in MAE-ul bulgar cu lansatoru sa se duca acolo!

Sau daca ar fi propus o tema de discutie: ce ziceti la noi o fi posibil asa ceva?
Ceva care sa faca legatura dintre o chetie petrecuta la mama dracului si noi, astia de aici!

Dar asa..am citit asteptand sa vad legatura si...ioc! Citeam si citeam zicandu-mi..baaa stai sa vezi ca jurnalistul e roman, sau ca e un roman care protesteaza impotriva tratamentului de la vama sau de pe drumurile din Bulgaria, sau ca e Marty furios ca nu-i repara Dacia masina, si cand colo...beeep!
SI normal ca m-am enervat, prima replica a fost: de ce beeep mea a pus asta mesajul asta aici?? Care e ideea!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 8 Jan 2004, 14:04
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Sunt de acord ca interesul poate fi scazut, insa numele topicului a fost explicit. Cine nu vrea sa citeasca, nu are decat. Oricum, si la cafenea puteti face din cand in cand o curatenie, ca probabil multe chestii nu sunt de actualitate.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 14:07
Post #7


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




NU m-ai priceput! Ma asteptam sa fie ceva care sa ne intereseze, ca doar de aia l-a postat, nu? nu ca sa-i creasca numarul de mesaje!
Chiar am crezut ca o fi vreun diliu roman care vreoia sa i se anuleze amenzile sau sa i se dea spagile inapoi! Si cand colo....

Nu ma lua cu..numele topicului e explicit si cine nu vrea saciteasca nu citeste! Din doua motive:
1. ca moderator tre sa citesc tot!
2. se presupune ca tot ce se posteaza are legatura cu noi, inca o data spun, ca asta e rostul forumului, sa facem schimb de informatii care ne privesc, ne ajuta, ne intereseaza!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 14:18
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




cenzura tata, ce sa-i faci. Ca doar in dreptul numelui sau scrie "moderator"...basca ca-i si cotizant!!!

de ce nu l-ai inchis de la inceput, fara sa mai zici nimic, daca ai "puterea"? Cred ca te puteai exprima mai elegant, si nu pe un ton jignitor.

Am postat la "Cafenea " unde este data definitia: pentru toti cei care s-au saturat sa vorbeasca de masini - si deci nu este SPAM (care inseamna transmiterea unei informatii nesolicitate)!

Daca subiectul e naspa, atunci va "muri" de la sine. Nu va primi nici un raspuns.

in sfarsit, ca tot te-ai legat de utilitatea sau inutilitatea subiectului, chestia e subiectiva....si apoi nu se intampla in fiecare zi sa intre unul cu un lansator de racheta si sa-l indrepte spre o oficialitate intr-un minister - fie el si bulgaresc


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 14:33
Post #9


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Auzi nenea?
1.Cu ce te-am cenzurat eu pe matale???
Ti-am cerut sa-mi arati care e utilitatea/interesul unui astfel de mesaj dar nu ai facut-o!
Eu inteleg ca ti te plictisesti la serviciu si zaci pe ziare si pe net dar asta e treaba lu matale, nu-i baga mie pe gat articole de 1 pagina care ti s-au parut tie interesanta asa...ca chestie!
Vezi ca atunci cand arzi gazul ti se pare interesant si sa numeri frunzele din nucul de afara! Te rog, daca te apuca, nu ne spune cate sunt!
2. Care a fost tonul jignitor? Te rog sa.-mi exemplifici cu citate din mesajele mele de mai sus!
3.
QUOTE
Daca subiectul e naspa, atunci va \"muri\" de la sine. Nu va primi nici un raspuns.

Aha! Deci e ok daca la cafenea ma apuc si postez in draci mesaje de genul: Subiect: Soare Mesaj: afara e soare!
Subiect: Frig Mesaj: Afara e frig
Subiect joi Mesaj: afara e joi
Subiect: Matematica ;Mesaj: 1+1=2
Subiect: Pom Mesaj: afara am un pom
Subiect Alb: Mesaj: afara e alb
Subiect: Iarna!!!! Mesaj: Afara e iarna
Subiect: Vizibilitate: Mesaj: de unde stau eu am vizibilitate buna la televizor!
Subiect: Pungi! Mesaj: am pe mas 2 pungi
Subiect: SUNT GOALE!! Mesaj: Pungile din mesajul anterior sunt goale!
Subiect: batuta! Mesaj: zapada afara e batuta!

Sa vezi tot ecranul compului la "mesaje recente" plin de asa ceva, nu m-ai fugari cu lansatorul de rachete (si inca unul bun!)?? Si eu as spune ca ce, daca nu intereseaza va muri de la sine.....

Da, s-a intrat cu arme si inca functionale in parlamentul din Georgia (si nu ai scris nimic)

Daca tot cauti "stiri de senzatie" bag-o pe asta:

Afacerile incheiate la colt de strada sunt periculoase
"Asigurarile" privind siguranta politelor incheiate la colt de strada sunt date doar de societatile de asigurari. Imprimeria Nationala si juristii ne indeamna sa mergem la sediile firmelor, unde cel putin avem cu cine sa vorbim si dupa incheierea politelor.

Politele de asigurare obligatorie de raspundere civila auto (RCA) incheiate la "unitatile mobile" (autoturisme sau chiar masute pliante) nu prezinta garantii, afirma surse autorizate. Interesant este ca institutia de supraveghere a asigurarilor este convinsa ca avem toate motivele sa fim linistiti.

Politele sunt foarte sigure, chiar daca sunt incheiate in strada, atata vreme cat cei care le incheie sunt de la companiile de asigurari autorizate de catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor (CSA), afirma reprezentantii institutiei amintite.

Mai mult decat atat, CSA sustine ca politele de asigurare au suficiente elemente de securizare, excluzand posibilitatea unor tepe date de asiguratorii omniprezenti in piete sau la orice colt de strada. Motivatia este ca "aceste polite sunt facute la Imprimeria Nationala", de unde putem trage concluzia ca nu exista riscuri.

Imprimeria Nationala nu garanteaza
Directorul general al Imprimeriei Nationale, Dan Docan, a propus in urma cu trei luni companiilor de asigurari sa suplimenteze masurile de securizare in cazul politelor RCA in asa fel incat sa poata fi descoperiti cei care nu sunt la zi cu asigurarea. Pana acum, mai mult de jumatate dintre posesorii de autoturisme nu au incheiat RCA.

Imprimeria Nationala a propus ca, pe langa hartia cu melanj fluorescent si vigneta securizata, sa fie aplicata holograma cu informatie variabila, care ar permite o monitorizare concreta a detinatorilor de asigurare auto. Insa aceasta solutie avansata de Imprimeria Nationala a fost refuzata de catre toate companiile de asigurari.

Surse din mediul juridic sustin ca nimeni nu poate garanta ca aceste polite sunt sigure.

Posesorii de masini migreaza de la o societate la alta
Romanii prefera sa incheie politele de asigurare obligatorie de raspundere civila (RCA) la Asirom, in proportie de 58,6%, si la Omniasig, dar la mare distanta (15%), arata un studiu efectuat de Daedalus Consulting, institut de cercetare a pietei. La Astra, doar 9,4% dintre romani prefera sa incheie RCA, in timp ce pentru Alliaz-Tiriac au optat 5,9%, iar pentru Unita 5,3 procente.

RCA este cel mai solicitat tip de polita de asigurare, acest tip de polita existand in peste 23% din gospodariile din mediul urban, releva Daedalus Consulting. Totusi, in cazul asigurarilor obligatorii de raspundere civila se inregistreaza cea mai scazuta loialitate fata de firmele de asigurari.

Astfel, doar in 58% din gospodariile in care exista cel putin o asigurare obligatorie de raspundere civila a fost pastrata aceeasi companie de asigurari. Potrivit Daedalus Consulting, fidelitatea cea mai mare este inregistrata in Muntenia unde, in 68,8% din gospodarii, compania de asigurari a ramas neschimbata fata de 58% media. Studiul a fost realizat pe un esantion de 2.846 de gospodarii si este reprezentativ pentru mediul urban.
Claudia Botezatu
Realitatea Romaneasca -08/01/2004


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fion98
post 8 Jan 2004, 14:35
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 9 September 03
From: Bucuresti




adevaru este MojoJojo ca si tu exagerezi cu copy/paste-uri de prin ziare sau de pe unde naiba le mai iei.

Singurul stres al meu este ca trebuie sa "derulez" pagina pana la urmatorul mesaj, ca doar nu ai pretentia sa citesc "romanele" tale.

wink.gif


--------------------
Dacia LOGAN - IL-xx-DIO
--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 14:43
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

. Care a fost tonul jignitor? Te rog sa.-mi exemplifici cu citate din mesajele mele de mai sus!  

uite:
QUOTE

Eu inteleg ca ti te plictisesti la serviciu si zaci pe ziare si pe net dar asta e treaba lu matale, nu-i baga mie pe gat articole de 1 pagina care ti s-au parut tie interesanta asa...ca chestie!  
Vezi ca atunci cand arzi gazul ti se pare interesant si sa numeri frunzele din nucul de afara! Te rog, daca te apuca, nu ne spune cate sunt!  

....puteai sa dai si tu nu mesaj privat cum ca te simti deranjat..de aia nu mi-a picat prea bine!


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 14:47
Post #12


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




QUOTE

uite: Citat:

Eu inteleg ca ti te plictisesti la serviciu si zaci pe ziare si pe net dar asta e treaba lu matale, nu-i baga mie pe gat articole de 1 pagina care ti s-au parut tie interesanta asa...ca chestie!  
Vezi ca atunci cand arzi gazul ti se pare interesant si sa numeri frunzele din nucul de afara! Te rog, daca te apuca, nu ne spune cate sunt!  




....puteai sa dai si tu nu mesaj privat cum ca te simti deranjat..de aia nu mi-a picat prea bine!
_________________


Uite..NU E!
Ti-am cerut sa-mi exemplifici din mesajele DE MAI SUS adica exceptandu-l pe cel in cauza!
Normal ca dupa ce faci pe victima si bagi faze cu "cenzura" m-am simtit obligat sa-ti arat o mostra de 1% ton jignitor!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 14:54
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

Da, s-a intrat cu arme si inca functionale in parlamentul din Georgia (si nu ai scris nimic)  


o viata am...nu pot sa le acopar pe toate....oricum in Georgia a fost o revolutie, fie ea si de catifea sau mai stiu eu ce material textil. Si la noi in 89, in timpul "revolutiei" au intrat astia cu arme in CC...

Ideea e ca:
-nu exista reglementari clare ale forumului care sa te impiedice sa postezi ceva, atat timp cat folosesti un limbaj decent, si daca exista eu nu le stiam, deci asi putea beneficia de prezumtia de nevinovatie
-daca un topic este interesant sau nu, este un lucru subiectiv; de exemplu mie nu mi s-a parut interesanta stire despre RCA inceiate pe genunchi.


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 15:03
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

Citat:

uite: Citat:  

Eu inteleg ca ti te plictisesti la serviciu si zaci pe ziare si pe net dar asta e treaba lu matale, nu-i baga mie pe gat articole de 1 pagina care ti s-au parut tie interesanta asa...ca chestie!  
Vezi ca atunci cand arzi gazul ti se pare interesant si sa numeri frunzele din nucul de afara! Te rog, daca te apuca, nu ne spune cate sunt!  




....puteai sa dai si tu nu mesaj privat cum ca te simti deranjat..de aia nu mi-a picat prea bine!  
_________________  



Uite..NU E!  
Ti-am cerut sa-mi exemplifici din mesajele DE MAI SUS adica exceptandu-l pe cel in cauza!  
Normal ca dupa ce faci pe victima si bagi faze cu \"cenzura\" m-am simtit obligat sa-ti arat o mostra de 1% ton jignitor



eram absolut sigur c-o sa te legi de asta. asta ce zici, are un ton jignitor:
QUOTE

Din punctul meu de vedere, un topic/mesaj ca asta este SPAM!  


plus
QUOTE

SI normal ca m-am enervat, prima replica a fost: de ce beeep mea a pus asta mesajul asta aici?? Care e ideea!


cat priveste cenzura...eu ma refeream la faptul ca ai posibilitatea de a "taia" ceva nu ca ai facut deja lucrul asta...ma refeream la intentie, si in orice caz, nu mi s-a parut eleganta abordarea ta, un PM ar fi fost mult mai util, apoi puteai sa si "tai" ca nu ma enervam de loc


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 15:05
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

deci asi putea beneficia  

...as putea :oops: scuze!


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 8 Jan 2004, 15:41
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




1. Am considerat ca mesajul tau despre unu care a intrat cu o teava in mana in MAE bulgar este o incalcare a art. 2 lit a a regulamentului!
Aceasta deoarece mesajul mesajul nu are legatura cu topicul general.
Mai mult decat atat, desi puteam sa intervin sa-l inchid sau sa-l rad direct, ti-am cerut sa prezinti (poate eu nu am vazut si de aia) interesul general fata de mesajul tau!
Nu ai facut-o, si asta ar fi o incalcare a art. 1 lit c (discutia nu aducea un plus de valoare forumului)

In baza art. 7 lit b araportat la 7 lit. a am aplicat sanctiunea regulamentara: avertizarea PUBLICA!
Avertizarea privata este a doua sanctiune (conform art. 7 lit cool.gif, mai grava deci, si nu era cazul!

2. Inteleg ca esti ofticat, dar ma astept la o doza de fair-play! Adica o stire despre unu care a intrat cu o arma de butaforie in MAE bulgaresc este mai interesanta decat ca s-ar putea ca unii dintre noi sa aiba RCA-uri false sau neconforme ceea ce ar duce la amenzi si despagubiri imense???
Nu fii copil bosumflat!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 8 Jan 2004, 16:02
Post #17


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




sa va dau o bata, un levier, ceva?

nu de alta, dar se rezolva mai repede... icon_twisted.gif


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 8 Jan 2004, 16:13
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




ehei ! cu obiecte contondente e mai usor. In idei poti sa te bati pina miine (sper sa nu)


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MojoJojo
post 8 Jan 2004, 16:46
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 24 November 03
From: Poiana Lacului - Pitesti - Bucuresti




QUOTE

2. Inteleg ca esti ofticat, dar ma astept la o doza de fair-play! Adica o stire despre unu care a intrat cu o arma de butaforie in MAE bulgaresc este mai interesanta decat ca s-ar putea ca unii dintre noi sa aiba RCA-uri false sau neconforme ceea ce ar duce la amenzi si despagubiri imense???  
Nu fii copil bosumflat!



inca o data o spun: asta e un lucru subiectiv, daca mie nu-mi place, nu-mi place....e preferinta mea, si am si argumentatia: cine nu realizeaza ca politele RCA, incheiate pe genunchi la nu stiu ce colt de strada, pot fi false este un om naiv. Asadar pentru mine nu era o informatie noua. Era ceva care banuiam ca se poate intamla. Prin urmare stirea a fost inutila pentru mine. Nu-mi aducea nimc nou.
Eu am un agent de asigurari de mai bine de doi ani jumatate si din motivul asta.

daca te uiti la topic, dupa ce am postat eu articolul, tu ai postat imediat
QUOTE

Te rog sa-mi explici care ar putea fi legatura dintre acest mesaj si comunitatea asta, care ar putea fi interesul, influenta pe care am putea-o suferi, altfel sa stii ca il inchid!



iar eu am zis:
QUOTE

imi cer scuze de deranj!


deci mi-am cerut scuze, n-am jignit!

urmatorul post a fost al lui sstanescu:
QUOTE

Lasa bre omul in pace, ce ai cu el? Sterge tot topicul cu bancuri, ca daca vrei glumitze, le gasesti pe tot netul! Sterge topicul cu Gigi Becali ca mi se rupe de analfabeti ajunsi mari smecheri prin tara.  


iar apoi ai urmat tu, cu niste chestii jignitoare:
QUOTE

SI normal ca m-am enervat, prima replica a fost: de ce beeep mea a pus asta mesajul asta aici?? Care e ideea!


Prin urmare atitudinea mea a fost fair-play si n-am contestat faptul ca articolul postat poate fi inutil, mi-am cerut scuze si nu m-as fi suparat daca-l "taiai" atunci. Normal, m-a deranjat cand m-ai jignit...


--------------------
Excuse me! Can u direct me to the direction of the eggs so I can locate them and purchase them and take them home with me so I can eat them on a nutritious breakfast today...and maybe tomorrow
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 8 Jan 2004, 16:48
Post #20


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Da' decit sa ne certam, mai bine un cintecel vesel sa cintam.... Parerea mea! popa.gif drunksinging.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 05:19
Forum Renault