DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ati fost sa votati???

Ati fost la vot?
 
Am votat [ 23 ] ** [52.27%]
Nu am votat [ 21 ] ** [47.73%]
Total Votes: 44
  
AlexV
post 21 Oct 2003, 14:26
Post #31


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




normal ca era o gluma, sunt anti psd si prm.
e adevarat ca nu mai sunt pro nici unu da macar eu sunt anti comunisti si anti ultranationalisti.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 21 Oct 2003, 14:41
Post #32


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Alex, mi-am inchipuit si io ca e o gluma, da voiam sa ma asigur laugh.gif laugh.gif
In sfarsit, poate gresesc, insa io sunt optimist din fire si zic ca poate mai exista oameni care sa doreasca sa faca ceva. Mie unu in momentu de fata imi inspira incredere Stolojan, asa robocop cum e, cred ca totusi daca era un incompetent nu il luau aia la banca mondiala. Si nici corupt nu prea cred ca e, n-are fata de smekeras de Dambovitza cum au astia, tre sa recunoasteti. Asa ca io mai sper ca daca iese Stolojan la alegerile de la anu si daca in 2007 intram in UE, lucrurile se vor indrepta. Trec si io prin momente in care cred ca nu se mai poate face nimik, acum insa sunt intr-o faza optimista. Poate c-ar trebui sa facem un sondaj "cu cine veti vota la alegerile viitoare", sunt curios daca mai sunt si altii care gandesc ca mine.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 21 Oct 2003, 14:46
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




cine a uitat cum il sprijinea stolo pe iliescu mai acu cativa ani? eee?
mi-e sila de toti, da-i in masa...

da tre sa votam cu noua struto camila (pd-pnl) ca altceva nu este; si sa ramana iar astia e periculos...

astea-s cartile cu astea jonglam...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 21 Oct 2003, 14:49
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




QUOTE
Poate c-ar trebui sa facem un sondaj \"cu cine veti vota la alegerile viitoare\", sunt curios daca mai sunt si altii care gandesc ca mine.


100% as vota PSD sau PRM. Inca nu-s decis... Si pana acum numai asa am votat ... ba Ilici, ba Vadim, cum mi-a venit pe chelie atunci. N-am votat niciodata PNL, PNTCD, CDR (nici locale, nici generale) etc...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 21 Oct 2003, 14:59
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




WMK ma ingrozesti VADIM auzi 166.gif


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 21 Oct 2003, 15:04
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




wolfmark de ce te duci baut la vot?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 21 Oct 2003, 15:32
Post #37


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Cul. Io pana acu am votat ba PSM (ala al lu Verdetz), ba partida rromilor, ba partidu ala al lui Nica Leon, nu mai stiu cum se kema. Dixtractie la maxim icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
igs
post 21 Oct 2003, 16:59
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 28 August 02
From: Bucuresti




QUOTE
igs, Cozminca tocmai si-a dat demisia.


cozmanca ?
eu stiam de mihailescu (miki shpaga), beuran si puwak.
cozmanca e bine mersi, savureaza victoria obtinuta (printre altele si cu votul tau).
si nu sunt de acord cu tine ca votul negativ ii atingea in vreun fel. oricum masele largi populare ar fi votat da. statul acasa ii speria cel mai tare, era un vot de blam.
dar vorbim discutii si cum ar spune nea nelu pana la urma democratia a triumfat laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 21 Oct 2003, 16:59
Post #39


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




ceea ce vorbeam mai sus...

q.e.d. icon_evil.gif

ps.
nu voi uita niciodata expresia de teroare din ochii profesorului meu de filozofie din liceu, cand au intrat minerii in piata... o lume intreaga se prabusise peste el...

romania este o cauza pierduta. cititi-i istoria (dar aia scrisa de cronicari, nu cea 'oficiala') si veti vedea ca suntem aceiasi de sute de ani. NICI O SANSA de schimbare!

eu unul am incheiat subiectul... :roll:


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 21 Oct 2003, 21:13
Post #40


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Bunica-mea: Ai fost la vot? eu: nu, ea: si nu ti-e frica? :shock: eu: de ce? ea: ca eu am inteles ca daca nu votam nu ne mai dau cupoane de caldura... :shock: :shock: icon_evil.gif :shock:


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 21 Oct 2003, 21:44
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
eu am fost biggrin.gif si am zis DA pt constitutia Romaniei biggrin.gif


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 21 Oct 2003, 21:51
Post #42


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




pentru ca ai fost la vot si ai spus da, tzeapa, nu mai primesti autocolant.







(glumesc) biggrin.gif da pacat ca te-ai dus


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 21 Oct 2003, 21:54
Post #43


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




atunci nu o sa ai pb cu bonurile de caldura :roll:


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 21 Oct 2003, 22:17
Post #44


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




OT: eu am centrala...
Vroiam sa subliniez manipularea asa-zisilor salvatori ai democratiei... sad.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 22 Oct 2003, 08:14
Post #45


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Igs, asa e, scuze, i-am confundat (oricum sint la fel de icon_evil.gif ).
Cred ca era mai bine daca-si dadea demisia tot guvernu. Shi asa s-au facut de kkt cu referendumul lor.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 22 Oct 2003, 10:07
Post #46


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




din ciclul: sa ne intelegem istoria... 8)
http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...rticle_id=57517

Lunga si bogata traditie a delatiunii in spatiul romanesc a fost schitata de Mihai Cazacu, profesor la Inalta Scoala de Stiinte Politice din Paris, in conferinta sa "Turnatoria in trecutul romanesc. Cateva consideratii metodologice si studii de caz", sustinuta luni seara, la Colegiul Noua Europa. Intentionand o analiza pe mai multe planuri - caracterul public si privat al delatiunii, delatiunea domestica si cea politica, ponderea ei in situatii "normale" si situatii "de criza" - si schitand un scurt istoric al delatiunilor in antichitatea greco-romana, Mihai Cazacu a incercat o privire nonconformista asupra istoriei noastre, vazuta ca un lung sir de delatiuni. La baza succedarii domnitorilor la tronurile Tarilor Romane au stat, aflam de la istoric, de cele mai multe ori, delatiunile boierilor, ale pretendentilor la tron si chiar ale romanilor din tarile vecine. Sugestiv, de altfel, primul text in limba romana, pastrat pana azi, scrisoarea lui Neacsu din Campulung, este tot o scrisoare de denunt. Ba, mai mult, Mihai Cazacu a lansat si o interesanta ipoteza cu privire la raul provocat de lungul sir de turnatorii prin care erau schimbati domnitorii romani, ipoteza care rastoarna o idee larg raspandita, "nu turcii au introdus coruptia in Tarile Romane, ci romanii i-au corupt pe turci". Incercand sa ajunga pe tron, fiecare pretendent promitea turcilor un bir mai mare decat predecesorii sai, bir care nu facea decat sa ingreuneze situatia tarii si sa le deschida turcilor pofta. Mihai Viteazu a fost "cel mai mare supralicitator", a platit sume colosale pentru a obtine tronul. Platile au crescut sub un alt domnitor, Constantin Brancoveanu (foto), care, de altfel, a fost si cel mai mare exploatator. Acesta a platit sume exorbitante pentru a contracara denunturile lui Cantemir si ca sa puna mana pe tronul acestuia. Interesant este ca nu turcii ii impingeau catre aceste denunturi, Inalta Poarta fiind interesata mai degraba de pastrarea linistii in aceasta zona. Delatiunea nu este o caracteristica exclusiv romaneasca. Daca in antichitate exista institutia "sicofantului", cel care denunta public nereguli civice, insa asumandu-si in piata publica delatiunea, turnatoria se regaseste pe intreg parcursul istoriei.


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 22 Oct 2003, 10:35
Post #47


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Apropo de prezenta la vot, http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...rticle_id=57668

Mi se pare de bun simt! Mai putin bani cheltuiti aiurea pe n-spe tururi de scrutin etc. Cine nu vrea sa voteze, treaba lui! Dar sa nu vina cu pretentii dupa aia! icon_evil.gif

Eu asa presimt, ca daca se desfiinteaza procentajul minim de persoane care sa voteze (si care e oricum o timpenie), prezenta la vot se va apropia de 100%... icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Oct 2003, 10:44
Post #48


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Ca mi-am adus aminte..... Presedintele acestei tari, recte Ion Iliescu, a declarat mai deunazi ca parerea celor care nu s-au prezentat la vot nu conteaza. Tin sa-l anunt pe stimabilul domn Iliescu, urmatorul fapt: Ulterior scrutinului pentru aprobarea modificarilor Constitutiei, nici parerea dinsului nu mai conteaza, pentru ca asa prevede una dintre modificarile aprobate, prin urmare, domnia sa poate sa macane pina cind i-oi zice eu sa taca, pentru ca institutia dinsului s-a transformat in ....POZA, atributiile si puterile fiindui restrinse la maximum.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 22 Oct 2003, 10:49
Post #49


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Marty, vezi sa nu-l superi pe rectul Ilici (pardon, recte), ca acusi spune ca prevederile actualei Constitutii se aplica si lui si-si mai trage un mandat de 5 ani (ca celelalte nu se mai pun, nu icon_twisted.gif ).

PS: n-o lua ca afront, se spune restrinse la minimum (comparativul de inferioritate :wink: )


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Oct 2003, 11:00
Post #50


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




ideea conteaza! forma...poate sa lase de dorit! :oops:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 22 Oct 2003, 11:06
Post #51


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Nu trebuie sa te rusinezi.
La cit e de complicata limba romana, au avut grija desteptii de la academie s-o complice de tot (chestia ci i din i si i din a).
Mai ales ca nu gasesti un dictionar corect 100% (de fapt cine icon_evil.gif mai stie ce e corect si ce nu sad.gif ).


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Oct 2003, 11:07
Post #52


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Paul, cestia cu i din a n-au impus-o. E facultativa, fiecare scrie cum vrea muschii lui.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 22 Oct 2003, 11:16
Post #53


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Desi sintem la subiectul alegeri.
Asa e, dar tocmai neobligativitatea creaza confuzie. (dupa cum vezi eu scriu cu i din i, ca dupa 17 ani de scoala e mai greu sa ma obisnuiesc cu noua grafie)
Am vazut niste exemple de mi s-a ridicat parul maciuca (desi sint tuns foarte scurt).
Cred ca ar merita un topic pe tema asta.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Julien
post 22 Oct 2003, 11:37
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 21 October 03
From: Drajna




eu mai am de adaugat ca daca s-ar fi facut un al 2-lea tur .. ar fi insemnat inca multi bani keltuiti... (poate o convingeau si pe Raduleasca sau mai stiu io pe cine sa spuna DA)... si alte campanii de genu.. din astea bagate pe gat! ca sa nu mai vb de oameni bine platiti ca sa asigure "buna" desfasurare a votului...
PS icon_twisted.gif am votat NU. icon_twisted.gif


--------------------
Prieten se numeşte omul care te ajută fără ca verbul să fie urmat de un complement circumstanţial de timp, de loc sau de mod. N. Steinhardt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 22 Oct 2003, 22:55
Post #55


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




julien mai bine nu veneai ... daca toti cei care au votat nu pur si simplu nu se prezentau nu se vota - adica era ok pentru ei.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 23 Oct 2003, 08:00
Post #56


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Valetine, ne invirtim in jurul cozii. Daca si cu parca...
Oricum se vota icon_twisted.gif . Avea grija domn Cozminca icon_evil.gif .


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 23 Oct 2003, 08:03
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




primit pe mail de la igs:

BEC a anuntat ca prezenta la vot, la inchiderea urnelor, a fost de 55,16%. La ora 18.00, cu doua ore inainte de inchiderea votarii, aceasta a fost de 45,5%. Estimarile BEC sustin, deci, ca in ultimele 120 de minute ale Referendumului, la toate cele 15724 de sectii - fie ele din mediul urban sau din cel mai uitat sat din Romania - a votat un alegator pe minut (mai precis 1.728.770 de alegatori). Tinand cont ca pentru exprimarea dorintei, cu toata procedura impusa de lege, sunt necesare de la 5 pana la 10 minute, calculul dezvaluie faptul ca, in ultimele doua ore ale scrutinului de duminica, toate sectiile de votare din Romania au fost pline si lumea a stat la coada.

intrebarea mea este: teoretic nu se poate autosesiza parchetul avand in vedere acest calcul simplu? ma gandesc ca acum nu stiu cati ani la un examen de rezidentiat parca s-au autosesizat ca iesisera prea multi cu note mari, si conform curbei lui gauss nu avea cum, ceva de genul asta...?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 23 Oct 2003, 08:14
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




E vorba de estimari in primul rand. Nu se stie exact care a fost procentul la orele 18:00. Si nu cred ca se vor autosesiza pt. ca n-au interes...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 23 Oct 2003, 08:26
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




evident ca n-au interes, io ma intrebam daca poti folosi aceste estimari ca sa te autosesizezi?! legal vorbind?!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 23 Oct 2003, 13:15
Post #60


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Am primit si io kestia aia pe meil. Nu vreau sa fiu carcotas iara, dar nu ma pot abtine: cum kilu saftei daca se respecta toate procedurile sunt necesare 5-10 minute ??!! :shock: :shock: La dracu, mi-a luat 2 minute asa, ca m-am mocait. Ca doar nu votezi pt. parlament, prezidentiale si locale in acelasi timp, ca sa ai multe brosuri groase in care sa stai sa-ti cauti candidatu dorit. E o fituica, ai luat-o, ai pus stampila, ai bagat-o in urna, ai semnat, ti-a pus stampila pe cartea de alegator, 2 minute asa, ca dau de la mine. Io nu zic ca n-a fost masluiala, da analiza aia e stupida, atata tot.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 11:33
Forum Renault