DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> amenda pt lumini de intalnire ziua

WNS
post 13 May 2008, 21:07
Post #91


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 1 May 08




Nu este o impresie, asa arata un drum expres, este drumul european E70. Si este exact cum a definit drumul expres mai sus Dodone.

This post has been edited by WNS: 13 May 2008, 21:13


--------------------
Audi A4 B7 2.0 TDI-2007-Multitronic
Poți folosi orice limbaj dorești, niciodată nu poți spune altceva ... decât ceea ce ești.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dodone
post 13 May 2008, 21:25
Post #92


membru invidios pe trade mark-ul lui semit (tanti moderatoreasa)


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 21 May 05
From: Timisoara




QUOTE(andu911 @ 13 May 2008, 16:43)
schnellstrasse, nu fastbahn tongue.gif
Si au ajuns la concluzia ca o autostrada nu e mult mai scumpa decat asa ceva. Chiar sfatuiau pe cei care vor sa construiasca schnellstrasse, sa faca direct autostrada, ca nu se merita.
*



Es tut mir leid, dar in Ruhrgebiet (NordRhein-Westfalen), pe unde am stat eu mai mult, i se spune fastbahn. Asta nu inseamna ca in alte parti ale Germaniei nu se numeste schnellstrasse.
Diferenta de pret intre cele doua cai de circulatie e apropiata, daca mantinela ce desparteste cele doua sensuri de circulatie este din tabla ondulata. Dar in Ruhrgebiet, cel putin, au inceput sa construiasca mantinele din beton armat, care creste mult costul /km.
In plus, costurile de intretinere a unei autostrazi sunt semnificativ mai mari decat in cazul unei schnellstrasse.

<span class='edit'>13 May 2008, 21:27:</span>
QUOTE(andu911 @ 13 May 2008, 20:09)

Eu am vazut prin Europa autostrazi care se intersecteaza si cu fabrici( BASF cu A6 in Germania)  si cu sate si cu centre comerciale ( Parndorf cu A1 in Austria), etc...
Tu cam cu ce ai vrea sa se mai intersecteze ?
*


Mai este o autostrada care taie o fabrica BASF, in apropiere de Dresda.Am vazut-o in decembrie trecut.

This post has been edited by Dodone: 13 May 2008, 21:28


--------------------
Renault Renault Laguna 1 GrandTour 1998/Concorde
Daca dragoste nu e, nimic nu e. M.Preda
Nu sunt de acord cu nici un cuvant din ceea ce spui dar mi-as da viata pentru dreptul tau de a vorbi Voltaire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 01:06
Forum Renault