DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> spatiu intre bara si aripa fata

Bart
post 2 Aug 2005, 19:54
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 2 August 05




Salutare!Sunt nou pe acest forum , am un logan laureat din februarie.Am si eu problema cu torpedoul, problema cu zgomotul provenit de la scaunul dreapta, dar de vreo luna am sesizat ca intre bara fata si aripa , chiar pe colt se mareste distanta.M-am gandit ca poate fi o clema, un surub slabit.Am fost la service si mi-au spus ca in acea zona nu exista o prindere anume si ca asta e....Sunt curios daca mai sunt si altii cu problema asta...pur estetica pana la urma...dar totusi, e vorba de o masina noua...

....scuze ....nu vreau sa duc lumea in eroare...mai exact, problema e intre bara fata si far


--------------------
Dacia Logan Laureat - B41LSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdy33
post 3 Aug 2005, 09:47
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 31 December 04
From: Bucuresti




O problema asemanatoare am remarcat-o si eu dar la bara din spate stanga, unde s-a marit spatiul asa cum ai descris si tu, iar in plus daca ma uit din spate la bara, se poate observa ca intreaga bara este deformata.


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION - B-07-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
milgn
post 3 Aug 2005, 09:57
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 24 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(Bart @ 3 Aug 2005, 01:57)
....scuze ....nu vreau sa duc lumea in eroare...mai exact, problema e intre bara fata si far
*


daca te incalzeste cu ceva asa e si la mine.m-am uitat special la masina unui un coleg si e la fel.
contribuie in mod negativ asupra aerodinamicii.zic eu.asta e.
oricum altele m-au deranjat la masina asta.problema in discutie e ok.nu privesc acolo biggrin.gif


--------------------
ex Dacia Logan 2004 Laureate 1.4 MPI - Verde Cam
drum bun!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bart
post 3 Aug 2005, 11:29
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 2 August 05




Oricum nu cred ca e nimic de facut.Cred ca degeaba scrie acum pe caladire Renault pt ca profesionalismul angajatilor a ramas acelasi, tipic romanesc. Am mai fost si la alt service Dacia-Renault cu aceasta problema si in loc sa se gandeasca la o rezolvare ei m-au dus in parcul de masini sa imi caute si alte masini cu bara descentrata, dupa care au ridicat din umeri, adaugand clasicul "n-avem ce face....asta e masina". 166.gif

QUOTE(bogdy33 @ 3 Aug 2005, 09:47)
O problema asemanatoare am remarcat-o si eu dar la bara din spate stanga, unde s-a marit spatiul asa cum ai descris si tu, iar in plus daca ma uit din spate la bara, se poate observa ca intreaga bara este deformata.
*





Da.M-am uitat si eu la bara din spate.Se lasa si la mine , incet...incet.Si am doar 7000 km. Oare o sa ne trezim cu bara pe jos? 168.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat - B41LSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daxx
post 3 Aug 2005, 21:00
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 423
Joined: 1 October 04
From: Iasi




AM si eu aceeasi problema la spoilerul fata, dar doar in stinga..Am fost in service si am intrebat daca se poate face ceva si au zis ca se poate repozitiona spoilerul..adica sa-l scoata si sa=l puna la loc..
sint curios daca se rezolva asa..


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 4 Aug 2005, 08:04
Post #6


-


Group: Members
Posts: 21.847
Joined: 19 April 05
From: Romania




In drum spre servici m-am uitat atent la cateva Logan-uri la spoilerul fata. Era doar partea din stanga lasata.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flores
post 19 Aug 2005, 18:56
Post #7


ALIEN


Group: Members
Posts: 372
Joined: 24 March 05
From: behind enemy lines




Ati mai rezolvat ceva prin service, l-au repozitionat? Asa vine din fabrica, lasat, sau de la caldura, socuri, se deformeaza?


--------------------
Opel Zafira 1.9CDTI- Dacia Logan Laureate 1.6
Mio C230
If it has tits or wheels it will give you problems !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dras
post 20 Aug 2005, 11:08
Post #8


Driver


Group: Members
Posts: 163
Joined: 21 November 04
From: Bucuresti




Cred ca asa e la toate.
Eu am desfacut-o pe aia din spate. Exista niste nituri de plastic cauciucat in care se prinde de tabla (in afara de suruburile din zona rotilor si de la portbagaj). Faza e ca asa sunt proiectate, cred ca e si de la unghiul in care e indoita tabla. N-am reusit s-o fac sa sea la fix sub nici o forma, asa ca am abandonat.


--------------------
Honda Accord Executive 2007 / 2.0 A/T 155CP - B-74-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 16:28
Forum Renault