DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Delta Dunarii: Unde, Cand, Cum, Cat ?

Cipix
post 4 Jul 2005, 09:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 22 November 04
From: Cluj-Napoca




As vrea sa vizitez vara asta (probabil intr-un weekend prelungit) Delta Dunarii. Pentru ca nu am mai fost pana acum va rog pe cei care ati fost deja sa imi dati niste sugestii - ce s-ar putea vizita, unde gasesc cazare (si transport) rezonabile ca si conditii si pret - cum ajung acolo .... etc.

Multumesc


--------------------
Renault Clio Bicorp Extreme
1.5 dCi 80 CP, Orange Malaga, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fixer
post 13 Jul 2005, 18:27
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 11 May 05
From: Bucuresti




www.delta-resort.ro - despre Sf. Gheorghe. Super frumos acolo.


--------------------
Renault Megane 2005 Influence
M2 Sedan Influence 1.5 dCi 80CP
C4 coupe 1.6 HDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matri][xx
post 14 Jul 2005, 07:41
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 31 January 05
From: alba iulia




am fost pana la sulina si am fost profund dezamagit in ce stare de degradare si mizerie se afla locurile de acolo


--------------------
renault clio symbol 2002
renault clio symbol 1.4 8v..2002(standard)
vw passat 1,9 tdi 2003 trendline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vbocan
post 15 Jul 2005, 07:56
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 29 May 05
From: Timisoara




Daca vrei o vizita scurta in delta, poti merge cu masina din Tulcea pana in satul Partizani (se trece cu bacul) sau lasi masina in port la Tulcea si iei pasagerul (adica vaporul) pana la prima statie pe bratul Sulina, adica Partizani. Nu e spectaculos acolo, dar este o pensiune frumoasa insa cam scumpa avand in vedere locatia, sau alternativ poti sa intrebi din poarta in poarta daca nu te gazduieste cineva. Eu asa am facut anul trecut, doamna la care am stat a fost chiar foarte amabila, ne-a facut ciorba de peste, stiuca umpluta (bestiala!!!!). Am tocmit un baiat de 17 ani sa ne duca cu barca pe canale, a fost cu adevarat frumos.
Eu zic ca nu ai ce sa faci mai mult de o zi plina in delta, cel putin la Partizani. Dar merita sa vezi si partea aia de tara.
Daca vrei numarul doamnei unde am stat la Partizani, da-mi un pm.


--------------------
Renault Megane 4 Estate 2017 / Intens / 1.5 dCi 110 CP EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eddie33
post 15 Jul 2005, 19:31
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Poti lasa masina in parcarea din Tulcea din port unde este pazita,iei o salupa numita Colanda care aprovizioneaza Mila 23.Pleaca exact la ora 13.00.costa acum 2 ani 110.000,nu cred ca sare de 200.000 nici acum.In Mila gasesti o gramada de gazde.Vezi ce gasesti pe acolo.....noi am stat la Tanti Maria,costa 100.000 de caciula in camera cu 2 paturi si una cu 3 paturi,30.000 sa-ti faca mancare pe zi,dar trebuia sa-i aduci ce trebuie,peste prins,ulei,zahar,faina,malai,cafea....Cred ca sunt altii si mai ca lumea acum,negociezi,spui ca vrei sa te plimbe cu barca,era 150.000/zi acum 2 ani,dar numai barca,ca aveam noi motor....tu trebuie sa platesti si omul si motorina .Una peste alta,este misto si merita.....daca mai vrei detalii,contacteaza-ma prin PM.


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 23:29
Forum Renault