DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Coborare garda la sol, arcuri de diesel scurtate

BogdanBog
post 23 Feb 2014, 02:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 6 February 14




Salut.De curand mi-am achizitionat un set de amortizoare intarite si un set de arcuri de papuc 1.9 d scurtate.Intrebarea e ,daca a mai folosit cineva combinatia asta de arcuri (ca inaltime ma refer) si poate sa-mi puna o poza cu garda masinii ar fi perfect.Mi-e teama sa nu fie foarte lasata ca mai merg si pe drumuri de tara.Poze

This post has been edited by BogdanBog: 23 Feb 2014, 02:38


Attached thumbnail(s)
Fotografie0639.jpg ( Size: 675.58k ) Number of downloads: 202
Fotografie0641.jpg ( Size: 640.07k ) Number of downloads: 241


--------------------
Dacia L 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
freddybb
post 23 Feb 2014, 02:49
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 22 February 06




in primul rand depinde cat au fost scurtate arcurile, apoi daca mergi pe drumuri de tara, nu inteleg de ce doresti sa cobori garda la sol, rolul amortizoarelor este de a amortiza oscilatiile, nu ridica sau coboara garda la sol, amortizoarele intarite se folosesc in curse, diminiueaza consonfortul


--------------------
dacia 1300 - AB 01 HXS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanBog
post 23 Feb 2014, 13:28
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 6 February 14




QUOTE(freddybb @ 23 Feb 2014, 02:49)
in primul rand depinde cat au fost scurtate arcurile, apoi daca mergi pe drumuri de tara, nu inteleg de ce doresti sa cobori garda la sol, rolul amortizoarelor este de a amortiza oscilatiile, nu ridica sau coboara garda la sol, amortizoarele intarite se folosesc in curse, diminiueaza consonfortul
*


Deci sa se inteleaga.Merg pe drum de tara doar odata la 2 luni ,pana la tara.In al 2-lea rand asa am considerat eu cu amortizoarele si intrebarea era alta.multumesc


--------------------
Dacia L 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th June 2024 - 00:06
Forum Renault