DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lipseste consum instantaneu la noua colectie Logan, ce luam in loc?

bogdancj
post 4 Oct 2006, 12:57
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 4 October 06




Eu am un logan ambition si mi-au pus astia de la dacia pe el buton la portbagaj care se deschide cu cheia si mp3-player. Oare mai primesc acesoriile pt faza cu consumul instantaneu?


--------------------
Dacia Logan 1.5DCI Ambition 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos_alx
post 4 Oct 2006, 15:56
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 470
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(bogdancj @ 4 Oct 2006, 13:57)
Eu am un logan ambition si mi-au pus astia de la dacia pe el buton la portbagaj care se deschide cu cheia si mp3-player. Oare mai primesc acesoriile pt faza cu consumul instantaneu?
*




da!

in aceeasi situatie am fost si eu! exact aceeasi situatie!

citeste ce-am scris pe acest forum in aceasta sectiune sa vezi cum poti sa te iei de ei!

numai bine!


--------------------
Megane 2 CC Privilege 1,5Dci/Logan Ambition/Kia Sportage CRDI 2009 / 2006 / 2011 - B 727 X D X
Megane cu Car Pc si Internet inside :) GPS IGO 2014, harta 3D in relief cu ecran de 7"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b-45-pei
post 5 Oct 2006, 07:59
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 14 September 05
From: Iasi




Le-am transmis ca exista OPC si in 2 zile a sosit mail-ul cu lista de accesorii ptr consumul instant lipsa.

Deci se poate. Mai greu dar se poate. Trebuie insistat ca din primul mail o lasa la latitudinea ta daca vrei sa se rezolve sau nu.

Poate se satura de amenintari cu OPC-ul si lanseaza o promotie pt lotul comandat si livrat intre 01.07.06 - 28.08.2006.

Adrian

PS: Acuma stau si ma gandesc ce sa aleg



--------------------
DACIA LOGAN 2006
PREFERENCE 1.4 MPi 2005
LAUREATE 1.4 MPi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddriver
post 5 Oct 2006, 09:00
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 1 May 06




Ce am inteles pina acum: dai mail la Vocea Clientului si domnii de acolo te duc cu vorba frumusel, mai incerci o data aducind vorba de OPC si daca ai noroc ti se acorda o despagubire care consta in accesorii in valoare de 230 euro pe care dealer-ul de la care ai luat masina ti le monteaza gratuit. Corectati-ma va rog daca mi-a scapat ceva. La prima vedere pare destul de simplu. Nu am inteles un lucru si anume de ce 230 euro. Asta e valoarea computerului de bord sau e o suma "dupa ureche"? Intreb pentru ca s-ar putea sa iau si eu legatura cu ei si nu prea stiu ce sa le spun daca imi ofera o despagubire mai mica.


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate 1.4 MPI Albastru Marin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos_alx
post 5 Oct 2006, 10:42
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 470
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(maddriver @ 5 Oct 2006, 10:00)
Ce am inteles pina acum: dai mail la Vocea Clientului si domnii de acolo te duc cu vorba frumusel, mai incerci o data aducind vorba de OPC si daca ai noroc ti se acorda o despagubire care consta in accesorii in valoare de 230 euro pe care dealer-ul de la care ai luat masina ti le monteaza gratuit. Corectati-ma va rog daca mi-a scapat ceva. La prima vedere pare destul de simplu. Nu am inteles un lucru si anume de ce 230 euro. Asta e valoarea computerului de bord sau e o suma "dupa ureche"? Intreb pentru ca s-ar putea sa iau si eu legatura cu ei si nu prea stiu ce sa le spun daca imi ofera o despagubire mai mica.
*




e ceva dupa ureche, ca sa ne inchida gura, si sa iti vina cat de cat bine accesoriile alea. sunt bune, pe urma daca e cauti in cb mai vechi si-ti pui daca e si consum! tot in castig iesi:)


--------------------
Megane 2 CC Privilege 1,5Dci/Logan Ambition/Kia Sportage CRDI 2009 / 2006 / 2011 - B 727 X D X
Megane cu Car Pc si Internet inside :) GPS IGO 2014, harta 3D in relief cu ecran de 7"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cippy
post 5 Oct 2006, 11:30
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 13 September 06
From: Brasov




Ajutati-ma si pe mine. Azi ridic Logan-ul Prestige si dc nu are functia de consum instantaneu chiar e de c***t. As vrea sa stiu in baza a ce ati fortat mana la vocea clientului cu opc-ul, nu de alta dar ceva accesorii n-ar strica. multam fain.


--------------------
Renault Laguna 3 GT 4CONTROL 180 cp - BV14PYN
Renault Clio 2 1.4 16v [B]BVA Privilege[/B]
EX- Renault Laguna 2 phase 2 INITIALE PARIS 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zandreius
post 5 Oct 2006, 11:42
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 20 September 06




QUOTE("maddriver")
...Intreb pentru ca s-ar putea sa iau si eu legatura cu ei si nu prea stiu ce sa le spun daca imi ofera o despagubire mai mica.


Valoarea e OARECUM dupa ureche. 230 de euro este valoarea celui mai scump accesoriu din lista. Ar fi fost stupid sa ofere o "compensatie" mai mica decat cel mai scump accesoriu.

Andrei.


--------------------
Dacia Logan Laureatte 1.5 dci Octombrie 2006 - CT-01-WTF
.
Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catu
post 5 Oct 2006, 13:05
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 10 August 06
From: Iasi




@cippy
Daca ai comandat masina dupa 28 aug.2006 ma tem ca poti sa spui pa acelor accesorii.


--------------------
Logan Laureate 1.4 mpi 2006 bluemarine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michaelthefirst
post 5 Oct 2006, 13:32
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 2 August 06




QUOTE(cippy @ 5 Oct 2006, 12:30)
Ajutati-ma si pe mine. Azi ridic Logan-ul Prestige si dc nu are functia de consum instantaneu chiar e de c***t. As vrea sa stiu in baza a ce ati fortat mana la vocea clientului cu opc-ul, nu de alta dar ceva accesorii n-ar strica. multam fain.
*



Ca sa poti obtine "despagubirea" e important daca conform specificatiilor masinii atinci cand ai comandat-o era specificata functia de CI sau nu. Eu stiu SIGUR ca toate Loganurile Prestige NU AU functie de CI - din specificatii -, deci nu se pune problema de a-ti fi dat o masina cu alte dotari decat cele specificate (se stia de la inceput ca Prestige NU are CI).


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 2006
E important sa iti doresti imposibilul!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deshteptu
post 5 Oct 2006, 14:33
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 1 May 06




nu trebuie sa specificati, in mailul la VC, de despagubiri. Doar exprimati-va nemultumirea pt faza cu CI, considerati-va client nemultumit si inselat si automat o sa va trimita mailul cu 230 de euro.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zandreius
post 5 Oct 2006, 15:25
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 20 September 06




Adevarat ce zice "Deshteptu". Nici eu n-am pomenit de OPC sau despagubiri. Ba chiar m-am exprimat destul de elegant. Si acum o sa beneficiez si eu de "compensatie". BTW, multumiri lui "dragos_alx". Stie el de ce. cool.gif

---
Intrebarea despre alarme o pui in topicul dedicat!

This post has been edited by MoneyTalks: 5 Oct 2006, 15:53


--------------------
Dacia Logan Laureatte 1.5 dci Octombrie 2006 - CT-01-WTF
.
Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ValyZ
post 6 Oct 2006, 13:18
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 5 September 06




Salutari...A comandat cineva la autocobalcecu bucuresti?!! si a primit despagubiri?! Eu am comandat masina in data de 28.08....si atunci nu se stia nimica de lipsa acestei functii...credeti ca este posibil sa primesc accesoriile?!


--------------------
Dacia Logan 2006/Laureat - B-99-XxX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chicano
post 7 Oct 2006, 00:45
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 25 June 06
From: Bucharest




dupa cateva saptamani bune petrecute pe forum, si a bugetului nu foarte mare alocat achizitionarii unei masini in leasing, m-am decis sa iau un logan. Peste o saptamana ma duc sa depun actele. Am fost acum o saptamana la un reprezentatnt, undeva langa Cora. Am rugat un consultant sa imi arate masina inside si noile functii, in special functia de inchidere centralizata a portierelor si a portbagajului din telecomanda. Am apasat pe buton si s-au inchis usile. Intreb: "s-a inchis si portbagajul?" Consultantul: "Desigur!" Am incercat sa vad daca s-a inchis si surpriza, nu se inchisese (desi, spunea el ca trebuia sa se fi inchis).
Revin la subiect: despre asta s-a duscutat aici? Cum ca nu se inchide (incuie) portbagajul din telecomanda? (am inteles si partea cu lipsa CI la noua serie)

De accesoriile de care s-a tot vorbit, poate beneficia oricine comanda un model din seria noua? Sau era musai sa fie comanda facuta pana la o anumita data?

This post has been edited by chicano: 7 Oct 2006, 15:34


--------------------
Laureate 1.4 2006, 1,4 MPI - B-00-OOO
under construction
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ValyZ
post 7 Oct 2006, 06:58
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 5 September 06




Comanda trebuia facuta pana pe 28.08 pentru a beneficia de acea "oferta" cu accesorii...Am primit si eu mail-ul...si inca nu m-am decis ce sa aleg. Kit radar parcare sau radar parcare??!! Care e diferenta?! Care e mai bun?!


--------------------
Dacia Logan 2006/Laureat - B-99-XxX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catu
post 7 Oct 2006, 07:31
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 10 August 06
From: Iasi




Radarul parcare (fara kit) include tot 4 senzori , buzz-er si un mic afisaj ce arata distanta si pozitia fata de un obstacol ( stanga / dreapta ), si care clipeste cu lumina verde ( afiseaza 1,2-1,5 m) si se transforma in rosu la mai putin de 0,4 m ( afiseaza 0,4-00 )
Daca nu vrei cine stie ce afisaj mofturos pe retrovizor acesta isi face cu brio treaba.


--------------------
Logan Laureate 1.4 mpi 2006 bluemarine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_2006
post 8 Oct 2006, 10:25
Post #76


Loganist


Group: Members
Posts: 737
Joined: 21 September 06
From: Bucuresti




post-336-1110552475.gif Stie cineva cat costa barele portbagaj pavilion sau cadrul portbagaj pavilion la dealerii Dacia?


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 8 Oct 2006, 10:50
Post #77


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




S-a discut de pretul barilor de multe ori,este topic separat la piese auto lgn.
bare portbagaj pavilion cod 054 -177ron
cadru portbagaj cod 099 -180 ron

This post has been edited by bobo77: 8 Oct 2006, 11:08


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_2006
post 9 Oct 2006, 13:23
Post #78


Loganist


Group: Members
Posts: 737
Joined: 21 September 06
From: Bucuresti




@bobo77
Multumesc si scuze de offtopic.


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkytm
post 10 Oct 2006, 09:51
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 September 06
From: Timisoara




In primul rand salut pentru toata lumea de pe forum.
Sunt si eu coleg de suferinta cu cei care nu mai au CI in CB, chiar daca am comandat masina pe 21.07.2006 si am primit-o pe data de 13 .09.2006.
Citind acest topic am trimis si eu un mail in data de 6.10.2006 catre Dacia si le-am dat de inteles ca sunt un client dejamagit si ca cer sa ia masuri.
astazi am primit mesaj inapoi prin care ei nu au facy=ut alteceva decat sa confirme ca masinile livrate dupa 28.08.2006. nu mai au CI in CB.Acum am sunat la VC si le-am explicat ca nu ma multumeste raspunsul dat si au zic ca ma vor contacta.
Credeti ca mai pot spera la acele "cadouri" de 230 E sau nu?


--------------------
Dacia Logan DCi 2006 Laureate - TM 32 RAL
[COLOR=blue]Nu teama de a face ceva,ci teama de a reusi explica multe esecuri.[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michaelthefirst
post 10 Oct 2006, 11:33
Post #80


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 2 August 06




Da, trebuie sa insisti.

La fel s-a intamplat si la mine... prima oara mi-au spus doar ca 'n-are', apoi au revenit dupa vreo 2 sapt si mi-au spus de cadou.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 2006
E important sa iti doresti imposibilul!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkytm
post 10 Oct 2006, 21:08
Post #81


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 September 06
From: Timisoara




Dupa o discutie la telefon cu VC si dupa cateva ore de astaptare, am primit in sfirsit mailul prin care mi se cere sa imi aleg accesoriile in valoare de 230 E.
Acum mai trebuie sa astept sa trimita ei comanda in Timisoara si sa merg la service pentru montaj.


--------------------
Dacia Logan DCi 2006 Laureate - TM 32 RAL
[COLOR=blue]Nu teama de a face ceva,ci teama de a reusi explica multe esecuri.[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos_alx
post 11 Oct 2006, 08:12
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 470
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(Darkytm @ 10 Oct 2006, 22:08)
Dupa o discutie la telefon cu VC si dupa cateva ore de astaptare, am primit in sfirsit mailul prin care mi se cere sa imi aleg accesoriile in valoare de 230 E.
Acum mai trebuie sa astept sa trimita ei comanda in Timisoara si sa merg la service pentru montaj.
*




nu vreau sa te sperii dar la mine deja au trecut 2 saptamani de cand mi-au dat mail si au zis ca imi dau accesoriile. ideea este ca sper sa nu ma duca cu zaharelul, ca azi ca maine....si tot asa.


--------------------
Megane 2 CC Privilege 1,5Dci/Logan Ambition/Kia Sportage CRDI 2009 / 2006 / 2011 - B 727 X D X
Megane cu Car Pc si Internet inside :) GPS IGO 2014, harta 3D in relief cu ecran de 7"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkytm
post 11 Oct 2006, 09:43
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 11 September 06
From: Timisoara




Oricum, nu ma las. Azi am dat deja telefon la Vc si o sa mai dau pana se satura de mine si imi vor trimite accesriile.Adica sa trimita comanda catre Timisoara, ca aseara am fost la dealer si avea toate accesoriile in stoc.
Asa ca trebuie insistat.


--------------------
Dacia Logan DCi 2006 Laureate - TM 32 RAL
[COLOR=blue]Nu teama de a face ceva,ci teama de a reusi explica multe esecuri.[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deshteptu
post 11 Oct 2006, 10:22
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 1 May 06




eu am trimis comanda de accesorii pe 3.10. azi m-a sunat dealer-ul si maine ma duc sa le ridic.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cocojambo
post 11 Oct 2006, 12:01
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 795
Joined: 4 May 06
From: Bucuresti




Sal am si eu o intrebare. Din ce am citit pe aici treaba asta cu despagubirea e valabila doar pt lotul de masini livrat pana in 28.08? sau treaba asta e valabila si pt masinile care urmeaza a fi comandate.
Eu de ex sper sapt viitoare sa dau comanda la dealer pt un laureat sau ambition nush inca, si tocmai de asta speram poate ma lipeam de o alarma sau un senzor ceva moca biggrin.gif


daca poate cineva sa ma ajute si sa imi raspunda...
multumesc anticipat wink.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.5dci 2006 - B-86-...
-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michaelthefirst
post 11 Oct 2006, 13:09
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 2 August 06




Faina faza...
poti sa te duci sa intrebi la service daca iti dau despagubire ca bagi banii intr-o masina pe care nu o vrei cu dotarile pe care le are radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 2006
E important sa iti doresti imposibilul!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 11 Oct 2006, 16:38
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Cocojambo @ 11 Oct 2006, 13:01)
sau treaba asta e valabila si pt masinile care urmeaza a fi comandate.
*


Nu. E valabil doar pentru cei care in momentul cand au comandat au vazut masina din showroom / de test care avea consum instant, iar la livrare li s-a dat fara.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
michaelthefirst
post 12 Oct 2006, 09:31
Post #88


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 2 August 06




Am fost azi sa imi pun chestiile pe masina: aparatori noroi fata/spate, aparatori aripi fata/spate, bare portbagaj si port ski si...

plange.gif plange.gif plange.gif Nu imi inchipuiam ca pun la accesorii chestii care sunt deja in masina.

Am luat consola levier viteza. Sa va explic ce este: este plasticul de sub levierul viteza, care are cele doua gauri de pahar si scrumiera.

NU VA ALEGETI CONSOLA LEVIER VITEZA, pentru ca exista deja in masina.

Eu ma gandeam ca e plasticul de pe consola centrala care apare la Prestige. blink.gif blink.gif sleep.gif sleep.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 2006
E important sa iti doresti imposibilul!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 12 Oct 2006, 09:34
Post #89


-


Group: Members
Posts: 21.969
Joined: 19 April 05
From: Romania




Doamna aia de la Vocea Clientului a spus ca este in habitaclu ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andivl
post 12 Oct 2006, 10:16
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 12 September 06




Buna. Am achizitionat si eu un logan laureate+, comandat pe data de 07.09, care a venit pe data de 27.09. Este colectia2 : butonul de la portbagaj conectat la inchiderea centralizata, eleron soft etc. Am CD simplu, nu MP3, in ciuda faptului ca dealerul m-a asgurat ca va fi MP3. Evident, nu am CI, chiar daca in manual e prezentata aceasta functie. Credeti ca pot beneficia de aceasta despagubire de 230 euro ? :


--------------------
Magane Sedan 2, 1.6 16v 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 15:58
Forum Renault