DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alarma auto, este necesară?

smar2
post 21 Aug 2006, 13:24
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 13 December 04
From: Germania




QUOTE(Nero @ 12 Aug 2006, 13:04)
Cumnatumeu are Megane 2 cu UNGO parca, are senzori de perimetru bipaie cand te apropii de ea da cu toate asta i-au crapat parbrizu noaptea cu o piatra si i-au si taiat un cauciuc.


Eu cred ca tocmai de-aia i-au taiat cauciucul si spart parbrizul... ca doar stii cum sunt vecinii insomniaci... smile.gif)

This post has been edited by smar2: 21 Aug 2006, 13:28


--------------------
Dacia Logan MCV Laureate 1.6MPI - HSK-.....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 21 Aug 2006, 14:55
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(prody @ 15 Aug 2006, 00:09)
Ma deranjeaza rau de tot senzorii de perimetru, am un vecin vis-a-vis cu un Hyundai Elantra, toata noaptea, cum trece o masina pe langa ea , se aude bip-bip!. De-a dreptul agasant! Cel de la parter i-a promis ca-i sparge parbrizul, macar sa aiba un motiv sa chiuie, el sustine ca  doarme foarte prost si, aude toate noaptea in somn : bip-bip!
*


Beep-urile acelea pot fi dezactivate. Eu le las doar ziua. Le-as dezactiva si atunci, dar e bine sa le auda hotii. De cele mai multe ori isi studiaza prada din timp.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 21 Aug 2006, 15:17
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Si eu am senzor de perimetru, dar alarma poate fi activata 'pe zone' - adica anumiti senzori pot fi dezactivati din telecomanda. Ziua las perimetrul dezactivat, noaptea il activez, ca vecinul de la parter sunt eu wink.gif.

Depinde si unde e montat senzorul de perimetru, lucru care influenteaza cat de departe vede. Al meu nu bate la mai mult de 1 - 1.5 metri in lateral, asa ca daca incepe sa bipaie inseamna ca cineva chiar e prea aproape. La serviciu e o masina care bipaie de la 5 metri, probabil e pus senzorul prea sus.


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 13:20
Forum Renault