DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> plecare cu scartait de roti, ce se strica la masina?

Marian_2004
post 17 Aug 2005, 12:36
Post #91


membru


Group: Members
Posts: 71
Joined: 7 August 05




Scuza-ma te rog. Nu am vazut ca de fapt ai alt motor. Am gresit.
Iar despre calibra care fuge cu 250... asta sustine propietarul Tipu' asa zice. Nu am de unde sa stiu cat anume fuge.
Hmmm... daca ai alt motor, si implicit si alta cutie de viteze,mda.. se schimba ecuatia....
Chiar, calibre ai facut pana acum? Intreb asta pentru ca acum nu ma gandesc decat la cof. ero.

Oricum, daca ai 114 cai la baza...hmmm... da.. e alta treaba.

This post has been edited by Marian_2004: 17 Aug 2005, 12:37


--------------------
Dacia 1300 '82
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Aug 2005, 12:40
Post #92


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Daca mai are si un graj amplasat ilegal, adica o masina pe care sa n-o zgarie copiii si s-o gainateze pasarile cerului....... deja nu mai e ecuatie, e integrala! wink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Aug 2005, 12:42
Post #93


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(lucius @ 17 Aug 2005, 09:25)
Of , of , of . De ce oare nu citesti cu atentie ce am scris eu ? De ce ? Motorul meu are LA BAZA 114 cai . Intelegi ? E motorul de Renault 9 gt turbo . Calibra 2000 8v 115 cai la 250 km/h ? Asta e minciuna ! La 150 in a 5-a da , nu-i auzi motorul . Dar de 220 iti spun eu sigur ca nu sare decat pe o distanta foarte mare. Apropo .. duminica la Constanta ultima victima a fost un Eclipse din 1999 de 160 cai . Si ne-am dat pe 300m so ... citeste mai atent ce scriu ... iar Calibra aia ... daca e stock ii dau eu un avantaj - plec cu fum din roti . Astept sa accepte provocarea mea .
*



Recunosc faptul ca nenea cu GTG a facut un pic de pipi si pe mine, de-mi venea sa-mi dau foc la masina, neintelegind cum dracu' ma depaseste o Nova in halul ala, eu avind 140 CP


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 17 Aug 2005, 17:29
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




Ajunge ca s-a facut Marty de ris... eu nici nu mai incerc. Si cred ca oricum sint mai puternici caii aia 114 de la baza, in timp ce a mea are 115 suprapusi. Daca extragem din astia radacina patrata nu mai ramine aproape nimic si dam direct in calculul probabilitatilor. Cred ca o sa ma intorc la E 36, si direct 325. Pina atunci nu am curaj. Nici daca-mi face Marty galerie. sad.gif


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 18 Aug 2005, 11:53
Post #95


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Smudo, vezi ca GTG-ul are motor de R 5 GT Turbo. Cica s-a jucat un pic si pe la turbina si evacuare. Adaugam in ecuatie si cele 850 de kg. ale unei Nove stock..... Oare iese ceva mai bine decit un R 21 aspirat care are 1250 Kg., 140 CP stock si nici o modificare ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucius
post 18 Aug 2005, 11:58
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Marty ... ne cunoastem ? Ca nu stiu cand te-am facut. Probabil la un semafor ... wink.gif Motorul meu e de renault 9 turbo , presiunea e la 1 bar (fata de 0.79 stock) , cutie e (inca) de nova din pacate , evacuare fara nici o toba si ar mai fi ceva dar cam atat conteaza. Aaaa. si masina nu are 850 kg stock . Acum e pe la 1000 kg . Vreau sa o duc pe 900 kg .


--------------------
Dacia Nova GTT 1999 - GTG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucius
post 18 Aug 2005, 12:00
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(Smudo @ 17 Aug 2005, 18:29)
Ajunge ca s-a facut Marty de ris... eu nici nu mai incerc. Si cred ca oricum sint mai puternici caii aia 114 de la baza, in timp ce a mea are 115 suprapusi. Daca extragem din astia radacina patrata nu mai ramine aproape nimic si dam direct in calculul probabilitatilor. Cred ca o sa ma intorc la E 36, si direct 325. Pina atunci nu am curaj. Nici daca-mi face Marty galerie.  sad.gif
*



325 ursulet cu serpi si ship imi da cam 2 masini acum. Castiga mult la plecare .


--------------------
Dacia Nova GTT 1999 - GTG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 18 Aug 2005, 12:06
Post #98


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Si ce mai ziceti despre plecatul cu scartait de roti?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 18 Aug 2005, 12:08
Post #99


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Am incercat eu cu tractorul. Sa sti ca se poate. Din pacate nu am reusit sa depasesc decat alt tractor. (A... uitasem si o caruta)

This post has been edited by ironickSQUAD: 18 Aug 2005, 12:09


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 18 Aug 2005, 20:34
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




Marty, sincer sa fiu, (cred ca te dezamagesc) nu stiu ce sa zic. As fi curios sa vad amindoua masinile. Eu nu am incercat niciodata liniute si chestii din astea pt ca imi cam pare rau de masini. Rar plec tare si din semafoare, si ma cam enerveaza ca mereu cind stau la rosu se pune cite unul pe banda de linga mine si "da" in masina ca intr-una inchiriata. Si oricum nu consider Calibra mea o racheta, are totusi putini CP ca sa am pretentii. As fi curios sa vad mai ales R-ul tau, stiu ca erai foarte incintat de el cind l-ai luat si daca il mai ai si acum, inseamna ca nu te-a dezamagit masina. smile.gif


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DacaAiCapIaAlta
post 26 Sep 2007, 17:35
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 September 07




Smudo am citit si eu posts-urile . Mi se pare ca esti un om foarte normal si cu simtul realitati. explica-i la nea' omu care vrea sa de o liniuta cu tine ca:
1.el a modificat motorul la masina
2.al tau e original (cred,nu?)
3.daca tu ai fii avut pe masina vreun ''hemi''de vreo 8000 de cubici si vreo 500 hp(aspirat) si il chemai la o liniuta zicea ca esti nebuna sau mai stiu eu ce.
(cat de tampit tre sa fii sa spui ca o dacie e mai buna decat o calibra,DUMNEZEULEEEEEE,NU-MI VINE SA CREDDDD)i-ar acum ca o paranteza, mergeam prin oras cum masina in fata mea un logan intram intr-un sens giratoriu. pe la jumatea sensului aveam vreo 60km/h(aproximativ) in fata mea la logan rotile de pe partea stanga au pierdut contactul cu soseaua.si acum ii intreb pe acesti domni indragostiti de dacie cum mama d***u poate sa launde o masina facuta de o uzina care in 2007 face masin care nu au stabilitate nici cat golful meu care e din 84'....CUMMM CE E IN CAPUL VOSTRUUUUUU.mai vb noi de vanzarile loganului dupa ce vine ford-ul in romania ( se zvoneste ca va face focus-ul la noi la un pret de aprox 7,8 mii euro)
nu stiu daca am scris unele cuvinte cresit,stiu ca am sarit de la un subiect la altul dar sunt foarte foarte norvos sa vad un ******* care am pus un motor pe o coaja de dacie si acum e mare mahar , peste vreo noua trei zile ( dupa ce isi mai pune vreun piston si vreo tre,patru supape) l-oi vredea prin oras facand liniute cu maserati ,ferrari.apropo nu e paci vreo dacie care are ceva sanse cu un slr f1, sau mai stiu eu un vayron(oare cer prea mult, uni ar spune ca nu).nu mai va dati tari cu motoare schimbate pt ca e abureala,este un site unde au pus 'americani pe un golf 2 un v8 de 600hp tare as fii vrut sa-l vezi motorul ala,pai ala mai e considerat golf 2.
Nu are rost sa-ti mai bati capul Smudo ca nu ai cu cine ,lasa-i cu,calestile lor ca nu merita pierdut timpul,imi cer scuze daca am suparat pe cineva dar sunt foarte nervos mad.gif mad.gif
P.S: s-a nascut o noua generatie de soferi:cei care si-au luat Logan,cred ca asa au si ei masina radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
wv Golf2 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucius
post 26 Sep 2007, 17:39
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Baietzas .. te invit la alta provocare. Pe stand la itp. Ce zici ? Frane , directie , amortizoare , noxe ... si apoi mergem pe dyno . Ce zici ?


--------------------
Dacia Nova GTT 1999 - GTG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 26 Sep 2007, 17:45
Post #103


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




Oricum inca nu vad pe nimeni sa se laude de scartz in spate,ci numai in fatza.Sa vedem cine poate. biggrin.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 26 Sep 2007, 22:54
Post #104


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(DacaAiCapIaAlta @ 26 Sep 2007, 18:35)
imi cer scuze daca am suparat pe cineva dar sunt foarte nervos mad.gif  mad.gif 
Degeaba. Ca tine se gasesc pe toate drumurile. Si-au luat si ei un harb si se cred superiori, ca e alta marca decat Dacia sau Logan. Ce tel au unii in viata, nene ...

PS. Il arde cieva pe fraier ? Ca din ce scrie se pare ca-i constipat.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DacaAiCapIaAlta
post 27 Sep 2007, 17:01
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 September 07




[quote=IRONICK,26 Sep 2007, 22:54]
Degeaba. Ca tine se gasesc pe toate drumurile. Si-au luat si ei un harb si se cred superiori, ca e alta marca decat Dacia sau Logan. Ce tel au unii in viata, nene ...



bai nene a mea e un hard(un harb nemtesc(strain) de peste 20 de ani e mai bine gandit ca un ''cancer'' romanesc de zece ori ma tanar) sunt foarte deacord cu tine,dar nu o laud cum isi lauda un ****** dacia.eu unu nu stiu ce e in capul vostru cand te pui si compari o coarja cu ,calibra.

Ma gandeam sa intru si pe forum la olcit dar tare mi-e ca mai dau de vreun ***** care compara olcitul cu vreo omega sau alceva si numai imi fac nervi degeaba

P.S IRONICK: Tu unu daca ar fii sa alegi intre intre iun golf doi si o dacie de prin nouazeci si ceva ce ai alege???


--------------------
wv Golf2 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 27 Sep 2007, 17:06
Post #106


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




As alege o Lada1500. Este mai buna decat ambele.

This post has been edited by IRONICK: 27 Sep 2007, 17:06


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DacaAiCapIaAlta
post 27 Sep 2007, 17:10
Post #107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 September 07




[quote=IRONICK,26 Sep 2007, 22:54]
Degeaba. Ca tine se gasesc pe toate drumurile. Si-au luat si ei un harb si se cred superiori, ca e alta marca decat == Dacia sau Logan==. Ce tel au unii in viata, nene ...

-In romania Loganul se vinde sub numele de DACIA LOGAN

-cum poti sa spui,citez:......,ca e alta marca decat Dacia sau Logan
poate sunt eu mai greu de cap poate tu mai ..... se ma (ne) lamureasca cineva


--------------------
wv Golf2 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 27 Sep 2007, 23:57
Post #108


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Hai ma, ce naiba dezgropati toate aberatiile scrise de puberi cu cosuri pe fun^H^H^fata? smile.gif


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 28 Sep 2007, 07:52
Post #109


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Taci mah sa nu-l sperii ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi T
post 28 Sep 2007, 08:34
Post #110


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 14 January 07
From: Timisoara




Care vrea sa faca liniute p'aica bre?Mergeti pe 4tunig,copii,acolo e locul perfect pt pustani cu Nove si Solnite super-tunate si care au puteri magnifice intre 105-110cp radmasa.gif ,verificat pe dyno,nu asa oricum... laugh.gif


--------------------
Dacia 1300 berlina din '75;Subaru WRX STI 2004 - B-24-FAQ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucius
post 28 Sep 2007, 08:39
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(Cristi T @ 28 Sep 2007, 08:34)
Care vrea sa faca liniute p'aica bre?Mergeti pe 4tunig,copii,acolo e locul perfect pt pustani cu Nove si Solnite super-tunate si care au puteri magnifice intre 105-110cp radmasa.gif ,verificat pe dyno,nu asa oricum... laugh.gif
*



Nu scoti Subaru ala la o plimbare ?


--------------------
Dacia Nova GTT 1999 - GTG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi T
post 28 Sep 2007, 08:45
Post #112


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 14 January 07
From: Timisoara




Doar in weekend ca e circulatie mai putina si nu ard atata gaz cu statul la semafoare,in rest...masina de servici


--------------------
Dacia 1300 berlina din '75;Subaru WRX STI 2004 - B-24-FAQ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucius
post 28 Sep 2007, 08:46
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 13 April 05
From: Bucuresti




Nu ca ar avea rost sa-mi bat capul . Dar domnul cu coaja lui de masina de IMPORT ... abereaza intr-un stil barbar. Deci domnu ... am frane de clio 2.0 16v Ferodo , amortizoare reglabile pe inaltime , furtune frana BF Goodrich , jante pe 15" , struth bar intre amortizoare fata-spate , scaune sparco , centuri in 4 puncte . Cu tot curajul spun ca la capitolul siguranta , manevrabilitate si tinuta de drum sta mult mai bine decat o coaja de masina de pana in '90 .


--------------------
Dacia Nova GTT 1999 - GTG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 28 Sep 2007, 10:25
Post #114


Membru


Group: Members
Posts: 3.416
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




cu riscul de a fi off-topic postez si eu pentru ca nu pot sa inteleg gandirea lacunara a unor oameni. Smudo...o masina este alcatuita din mai multe piese. din cate am citit eu pe aici, lucius are motor de renault, NU DE DACIE. caroseria este rigidizata, amortizoarele performante. singurele lucruri care le`a pastrat de la dacie sunt tabla si cutia de viteze, ori performantele sunt date de cu totul alte componente. daca o sa`mi aduci la cunostinta faptul ca rezistenta la inaintare este diferita datorita coeficientului de aerodinamicitate zic ok, DAR acesta se face remarcat la viteze peste 100 km/h si nu la plecarea de pe loc(desi are si acolo un rol dar este insesizabil). chiar si in cazul asta rezistenta la inaintare poate fi compensata cu un plus de putere. la stabilitatea masinii vorbim despre amortizoare, latimea pneurilor si compozitia cauciucului acestora care ofera aderenta precum si de rigiditatea caroseriei, la siguranta la franare la fel daca ansamblul etriere, placute, discuri, pneuri sunt performante ai si o franare eficace. daca vorbesti de viteza maxima atinsa, de acord, nu cred ca o cutie de nova poate atinge 200 km/h decat pe la 8000 de ture(dau si eu cu aproximarea) iar daca motorul ii permite atunci nu vad probleme doar ca s`ar putea sa cedeze cutia. per total aici nu mai vorbim despre dacia ci de o masina facuta din piese performante STRAINE peste care s`a pus o cutie de conserve pastrata de la o masina fabricata de DACIA. daca punem problema cat au costat modificarile si daca nu mai bine cumpara direct o masina straina, nu este treaba noastra, fiecare face ce vrea cu banii munciti.
on-topic: orice om cu orice masina ar avea poate sa scartzaie rotile la plecarea de pe loc. o turezi la maxim si lasi ambreiajul brusc (nu stiu daca la trabant merge...ar merita incercat smile.gif ) dar mai mult ca sigur in timp vor aparea efectele. se duc: discul de ambreiaj, planetarele si pneurile


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Psyche
post 28 Sep 2007, 15:03
Post #115


In Thrust We Trust


Group: Members
Posts: 663
Joined: 22 May 06
From: Suceava




lucius, nu pot spune decat bravo, masina o stiu si e incredibila.
smudo...te invit la o distractie mica cu calibra ta.
recunosc ca masina mea e mult inferioara, dar imi rezerv dreptul de a alege eu terenul.
urcare si coborare totala a cheilor bicazului, cu plecare din orasul bicaz, si cap de linie la lacul rosu. intreaba-i pe cei care stiu cum e zona. eu ma risc cu "coaja" mea din 77, la care nu am foarte multe modificari, mai ales ca acum si motorul e stock, si pe deasupra mai e si obosit. deci vreo 50 de cai cu indulgenta versus ai tai 115.
si ca idee, eu mai stau si pe alte forumuri, si stiu oameni de prin alte parti (germania, anglia) care au zis ca prefera logan in fata golfului IV. din varii considerente, pe care te las sa le afli.
astept raspuns. cu drag, Psyche


--------------------
Dacia/Vw 1300/Golf GT 1977/1996
SV03PNV(1SV6266)/SV86PNV
Erare umanum est..........perseverare diabolicum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 28 Sep 2007, 15:34
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




de ce prefera logan oamenii aia ?


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Sep 2007, 15:38
Post #117


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ca-s mai prosti ca romanii. De aia....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 28 Sep 2007, 15:42
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




eu nu am preferat logan, ci am ales pt ca era cea mai buna solutie la banii astia.singura optiune pe care am ales-o a fost motorul de 1,6. insa wv golf e o masina buna.daca as avea bani as cumpara. si legat de plecatul cu scart dupa parerea mea este o idiotenie si lipsa de maturitate de profesionalism in sofat etc.

strici multe si nici nu pleci repede pierzand aderenta.


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Sep 2007, 15:44
Post #119


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(han_1.6 mpi @ 28 Sep 2007, 16:42)
...
strici multe si nici nu pleci repede pierzand aderenta.
*



Da' castigi pitipoance. Bine, daca faci asta cu un Logan, calitatea pitipoancelor este super indoielnica.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Psyche
post 28 Sep 2007, 15:45
Post #120


In Thrust We Trust


Group: Members
Posts: 663
Joined: 22 May 06
From: Suceava




pentru ca nu au spatiul din logan si din cate am inteles au probleme la izolarea fonica.
se aude suspensia super aiurea (problema constatata de mine si la peugeot 206)


--------------------
Dacia/Vw 1300/Golf GT 1977/1996
SV03PNV(1SV6266)/SV86PNV
Erare umanum est..........perseverare diabolicum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 06:21
Forum Renault