DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ax cu came modificat

cc_silviu
post 10 Jan 2008, 00:17
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 19 June 06




si io iti recomand 2 bucati dellorto dhla (orizontale). cu drla'uri te complici aiurea, galeria o sa aibe coturi si daca pui filtru sau trompete nu ti se mai inchide capota.

galeria de admisie poti sa o faci in 2 feluri; faci flanse si sudezi tevi, sau gasesti o tigan/tiganca care toarna oale, ceauane, si alte deastea si daca ai o galerie de la cineva pe care sa o foloseasca ca model te rezolva cu placere smile.gif

apropo de carburatoare orizontale, are cineva idee cum merge o turbine de fiat uno td (de exemplu) sau de 5gtt pe un carburator dellorto dhla 40 cu set de garnituri pt turbo????
la vara vreau sa fac ceva in genu lotus esprite biggrin.gif

cat despre axa de alpine nu stiam ca are alta oridine la supape, io cautam sa imi pun o chiulasa crossflow sa o pun cu axa de dacie.... bine ca nu am gasit smile.gif



--------------------
Dacia 1310 TX 1991 - CT-10-VDC
Dacia Black
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 10 Jan 2008, 17:08
Post #32


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(albert_md2004 @ 9 Jan 2008, 17:31)
decat sa ne dam cu parearea si sa balarim topicul,as prefera ca acesta sa fie inchis.
multumesc!
*




Fie, dupa ce am sters vreo 20 de posturi de aberatii, se inchide, si se deschide la cerere prin PM de la initiator.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 13:29
Forum Renault