DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicAdd Video ReplayStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> la cateva secunde de dezastru, evitat din fericire

Victoras2001
post 5 May 2008, 19:02
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Merita citit postul ASTA


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 5 May 2008, 19:08
Post #62


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




si dupa aia l-au luat la injuraturi...


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 5 May 2008, 19:20
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Din filme eu stiam ca animalu' daca e ranit si zace pe marginea drumului e impuscat ca sa nu se mai chinuiasca. Pe zuzu asta de ce l-au iertat? huh.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SebyAvrig
post 5 May 2008, 20:33
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 351
Joined: 28 October 07




QUOTE(TMihai @ 5 May 2008, 19:20)
Din filme eu stiam ca animalu' daca e ranit si zace pe marginea drumului e impuscat ca sa nu se mai chinuiasca. Pe zuzu asta de ce l-au iertat? huh.gif
*



coffee_spitsk.gif


--------------------
VW Golf 1993 GT 1.8
Prietenii imi bat in geam.Nu-i aud…am termopan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 5 May 2008, 22:16
Post #65


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




au postat ce vedea soferul cu duba. exact cum banuiam... o curba cu vizibilitate redusa... daca in locul dubei erau 2 'bikeri' care tocmai facusera accident? atunci ce se intampla??

mai nou pe forum se plang ca saracutului motociclist i-a taiat putin din banda... revine ideea cu 'MOTOCICLISTUL ARE NEVOIE DE O BANDA INTREAGA' ... atunci sa stea naibii si sa astepte la semafor daca nu le convine!

Attached thumbnail(s)
EDIT_4.JPG ( Size: 63.73k ) Number of downloads: 211


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 5 May 2008, 22:29
Post #66


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Distanta de vizibilitate acolo zic eu ca este de 50-70 m, avand in vedere comparatia cu acel stalp.
Din nou zic voua, soderul dubei a fost, din fericire, foarte atent spre norocul lui Soso !!! Cred ca a avut la dispozitie 2 secunde sa-l vada si sa reactioneze, oprindu-se. L-a mai ajutat si faptul ca avea viteza mica.
Pe de alta parte, din acest unghi se vede cat de scurta este portiunea cu linie intrerupta. Ca sa nu calci linia continua cat de putin, trebuia sa faci virajul in unghi drept, cu rotile bracate ! huh.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 May 2008, 22:35
Post #67


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Da, e clar ca soferul dubei este aproape nevinovat. Singura lui vina e ca nu s-a nascut cu puteri paranormale ori de a reactiona intr-o fractiune de secunda, ori de a vedea si "in curba", etc...

Sa zica multumesc ca soferul a franat si nu si-a continuat manevra, daca era asa de neatent de nu-l vedea deloc, asta se intampla, iar "Soso" se lipea de lateralul dubitei ca o folie galbena pe taxi ...

Plus, tipul "se filma" luand viraje... Deci e clar ca si-a cautat-o. De ce n-ar fi gasit o locatie de filmare unde nu exista parcare in curba, astfel evita riscul.

Eu i-as suspenda permisul dubistului pentru neacordare de prioritate, si atat. Asta doar sa nu se zica ca "a scapat" nepedepsit, sustin acum ca el nu are absolut nicio vina. Mai ales ca el s-a uitat in spate dupa celelalt meserias pe motor, probabil fiind obisnuiti cu acesti kamikaze si incercand sa previna un pericol. Si apoi a observat in sfarsit motorul de venea din fata si a oprit, restul tine de neadaptarea vitezei de catre "Soso" pentru conditiile de drum, avand in vedere ca urma o curba periculoasa cu pietris pe carosabil.

Sper sa scape cat mai ieftin dubistul. Saracul a mai fost si atacat de celelalte animale. Dar sa speram ca e singura pedeapsa primita, si de restul scapa...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 5 May 2008, 22:48
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Numai D-zeu stie de ce-i ia pe nevinovati si ne lasa toti mamaligarii pe cap. Cred ca pe forumul ala multora le vine casca larga pe cap. Unu' de pe acolo zicea ca intr-un accident nu se ia in considerare viteza vehiculelor. Si cand ma gandesc ca astia au carnet si o ard cu 200+ pe drumuri publice. Ma duc sa ma culc ca ma umplu de spume silly1.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 5 May 2008, 23:25
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




Din posturile acestui soso se poate observa cam cum gandeste el.
Si pe langa el mai sunt o gramada, care-i dau dreptate pe forumul ala.
Imi place, ca desi, motociclistul, reda cu lux de amanunte evenimentul, evita sa ne spuna cat avea el la ora inainte sa franeze. Dar zice ca avea in jur de 70 km/h in dreptul dubitei. Ciudat, imi este foarte greu sa cred ca el a avut timp sa se uite pe ceas cand era in dreptul dubitei. In fine...
Totusi, daca el, super meseriasul, avea in jur de 180 pe drumul ala, inseamna ca rula cu vreo 50 m/s. Oare care sofer de pe lumea asta putea sa-l vada venind, cu tot cu xenoanele lui pe faza lunga?
Nu pot decat sa imi imaginez cam ce e pe drumul ala intre Tg. Mures si Brasov...



--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twingooo
post 5 May 2008, 23:33
Post #70


Membru de partid din Republica Ceha


Group: Members
Posts: 747
Joined: 13 October 06
From: Ceska Republika, Praha 4




ce nasol dubaru' frate...auzi la el:sa nu vada el ditamai baicaru iesind din boom-ul sonic!bai ce uoameni si dubarii astia!


--------------------
Renault Espace 2.0 dci 2007, Privilege
mens sana in corpore barosano!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 5 May 2008, 23:50
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




QUOTE
Ai procedat perfect, te-ai descurcat de minune...... DAR ce nu stiu si oamenii de aici este acel filmuletz .MP4 pe care eu l-am vazut cu ajutorul unui amic din MS in care tu ai alergat motorul pe acele curbe de cel putin 3 - 4 ori inaintea accidentului in privirile admirative ale publicului. Macar asta trebuia sa inveti in 5 ani de cand mergi pe motoare si-n 5 ani cand ai devenit atat de bun (nu neg asta se vede ca stii). Sa nu te lasi purtat de ONE MAN SHOW. Ii oprisei pe toti din mancat cu turrele tale dar nimeni de aici nu stie cum cu o tura inainte erai tu sa iei frumusel un Audi fix in bot pe care l-ai evitat in ultima secunda. Fac pariu ca primul gand al celor de la terasa era: Phiiiuuu bine ca nu sunt eu ala din santz.

In sperantza c-ai facut acest topic nu sa "te lauzi" ca din sfaturi medicale ai dat-o in ce buni sunteti voi pe curbe iti doresc multa sanatate ca aceasta mare pasiune care ne uneste sa nu devina un cosmar pt tine. Nu meriti asta si nimeni n-o merita mai ales ca n-a fost vina ta. Si nu uitati ca sunt multi buni si nu-i stie nimeni si multi morti si nu le zice nimeni RIP.

Bafta la toti si sa vad peste 20 de ani motociclisti carunti nu schiopi


Foarte interesant postul asta wink.gif


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R1der
post 6 May 2008, 06:00
Post #72


Ride For a Life Time


Group: Members
Posts: 184
Joined: 13 March 07
From: In spatele tau




Bre eu v-am zis ca unii motociclisti considera ca AU TOATE drepturile pe orice fel de drum si ca atunci cand ies pe strada, zmei fiind trebuie sa li se acorde toate drepturile pe drum
Clar a fost vina lui ca mergea cu viteza

Daca tot v-ati apucat sa cititi forumuri de motociclisti o sa vedeti ca cei care intr-adevar se dau tare si alearga si pe la curse cam au inceput sa evite mersul in forja pe strada si au ales calea plimbarii pt ca in definitiv e mult mai relaxant si mai placut sa te plimbi decat sa forjezi motoreta

Eu cel putin nu ma mai dau cu ea decat pt plimbare si merg cu o viteza care sa imi permita sa ma mai uit si in jur

Parerea mea ca si conducator de autoturism e sa ne uitam cat mai mult in oglinzi si sa incercam noi sa ii protejam pe zmei daca ei nu sunt in stare sa o faca.


--------------------
N-am si Suzuki GSX de mers la plimbare - B Riesling
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 6 May 2008, 06:09
Post #73


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




R1der, avem caz concret de sofer care a incercat sa ii protejeze. Soferul dubei in cauza s-a uitat atent in spate ca a vazut ca avea un motociclist care putea depsi, apoi cand l-a vazut pe "zmeu" venind cu viteza a franat instant. Mai mult decat atat, nu avea ce sa faca, eu chiar zic ca a iesit bine, avand in vedere ca putea sa nu-l vada deloc si sa-i taie calea complet, sau sa-l atinga, si atunci era cam dezastru.

Si totusi, dubistul o va pati, a fost si aproape de a fi batut de ceilalti prieteni ai "victimei", si pe langa toata experienta pe care n-o va uita prea curand, mai nou va fi dat si in judecata pentru "a scoate de un Porsche nou de pe el".




--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 May 2008, 06:30
Post #74


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




saracu soso nu avea mai mult de 70 la ora, si voi il invinovatiti pe nedrept mad.gif habar nu aveti de nimic....conservarilor radmasa.gif

QUOTE
sa stii k nu aveam mai mult de 70 km/h in dreptul dubei.......iar manevra a fost ......brusca



D'aia a si intrat in sant, ca era cu ochii pe vitezometru chiar in dreptul dubei blush.gif O motocicleta in genul ala franeaza incredibil de bine, mai eficient decat o masina, si aici ma refer la distanta, asa ca, chiar daca ipotetic, se uita la vitezometru in dreptul dubei si avea 70 km/h, asta nu inseamna ca nu avea 180 km/h cu 15 metri mai inainte wink.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mafone
post 6 May 2008, 08:00
Post #75


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 15 November 07




Eu zic ca Soso asta merita batut. Sincer. La viteza pe care o avea, nici soferul soferilor nu putea sa-l vada la timp. Pur si simplu a avut zile. Si meseriasii aia de l-au scos pe mos din duba au avut noroc ca nu era unu mai zdravan care sa iasa la ei cu un levier si sa le arate ce important este sa mergi normal. De 3 ori era sa iau in carca niste meseriasi d-astia care mergeau cu 200+ si se credeau zmeii soselelor. Daca ati vazut filmuletele de mai sus (nu stiu exact ale cui erau), "meseriasul" avea peste 150km/h in curbe. Era sa rupa o masina in 2, a evitat-o la mustata, dar uitati-va la kilometraj. Veti avea o surpriza (sau nu). Astia sincer ar trebui impuscati, una e sa-ti risti tie viata, n-am nimic impotriva, si alta este sa risti viata si integritatea altora din trafic. Daca vor adrenalina, sa se duca langa Budapesta pe circuit. Din cate stiu exista o gramada de oameni care au masini super puternice si care se duc acolo, o data la cateva saptamani si isi satisfac setea de viteza. Daca pur si simplu trecea strada un caine, de la ala ce porsche isi lua? Nu zic, e frumos cu motorul, e frumoasa viteza, dar mai cu cap, nu asa ca tampitii.


--------------------
Renault Scenic Conquest 1.9 130cp Orange Cayenne 2008 4 iulie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 6 May 2008, 08:28
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Daca avea 70 la ora, sa-i spuna cineva ca i se arsesera ledurile si nu se vedea prima cifra de la vitezometru! Poate 170!
Eu nu inteleg, esti filmat cand treci cu mach 2 radmasa.gif , pe langa unul ca re vrea sa faca o manevra mai dificila! Mananci rahat ca ai avut 70 la ora si mai vin si baietii sa-i sara in ajutor si sa-l casapeasca pe ala cu duba!
Eu nu inteleg chestiile astea! Ah, ok, eram de vina, da, sa-mi fie cu iertare!
Erai de vina, stai nitel sa te capacesc, animalul dracului, ca te-a mancat in c..r sa mergi ca Rossi, doar ca ala merge pe circuit!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViperRS
post 6 May 2008, 08:47
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 712
Joined: 20 September 04
From: Cluj Napoca




chestiile astea demonstreaza inca odata de ce trebuie sa ai in masina pistol. In lumea asta sunt tot felul de salbatici. Sa zicem ca se putea un pic de atentie mai mare din partea celui cu duba dar nici motociclistul nu circula normal pentru sectorul acela de drum. As fi curios sa vedem tot filmul daca exista cu tot cu ratarea accidentului cu audi.


--------------------
Dacia 1310 - cj
Renault Laguna 1.9 dci 120 cp Expression 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 6 May 2008, 09:04
Post #78


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(BogdanX @ 6 May 2008, 00:25)
[...]Nu pot decat sa imi imaginez cam ce e pe drumul ala intre Tg. Mures si Brasov...[...]
*



E plin de motociclisti, ca sa zic asa smile.gif Cel putin o data mi-a aparut un rossi din asta fix in fata, pe sensul meu, venind dintr-o curba zdravana pe stanga si cu genunchiul polizand asfaltul... Mare noroc ca pe sensul meu erau 2 benzi si am putut sa ma repliez rapid pe banda 1... Norocul a fost mai mult al lui, ca altfel se proptea cu toata nadejdea intr-un motor de R25 GTX smile.gif Si mai vesel e cand te trezesti amestecat cu o gasca de 15-20 de bikeri, toti aflati in miscare browniana si cu intentii cel putin greu de prevazut... E de ajuns sa spun ca nici daca ai avea 4 ochi nu prea ar fi suficienti...


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 6 May 2008, 09:12
Post #79


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Citat:
"Dar tu baga un exercitiu de sinceritate.... ce viteza aveai? Initial, nu la momentul impactului cand estimez suta. Ai zis ca ai franat cu tot ce pot franele tale... ca daca aveai prea mult intrii la culpa comuna si nu iei mare lucru de la prost. In plus de asta drumul ala e virajat, nu se vede in spate dar daca veneai de dupa vreo alta curba avea fix trei secunde sa te vada si sa franeze. La cum erai imbracat te puteai confunda cu peisajul o clipa cat sa nu te vada. ca dovada pana la urma si-a dat seama ca vii repede si s-a oprit.

In plus de asta in legislatia romana...... nu l-ai lovit... te-ai accidentat singur. Na amenda si lasa si carnetul aici pe masa....."

Daca dubarul are un avocat bun o sa-i dea fixa o pendula maimutei pe polizor. Nu l-a atins, nu a fost lovit de duba, s-a speriat si a cazut desi avea jumatate de banda libera. Cauza accidentului: neadaptarea vitezei la conditiile de trafic. Daca l-au atins pe soferul dubei s-ar putea sa faca si nitica parnaie din cauza asta pt lovire, linsaj, etc.

Ma bucur sa vad ca exista si motoretisti cu minte in cap desi sunt foarte putini.
Iar printr-o expertiza se poate dovedi cat avea motocicleta, eu estimez "ochiometric" viteza la 80 in momentul trecerii pe langa duba.

This post has been edited by dizzy: 6 May 2008, 09:18


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grosse inkultur
post 6 May 2008, 09:16
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 1 October 07
From: Cluj Napoca




Mie imi place atitudinea generala (in sensul de majoritara) de pe acel forum legata de "conservari".. Eu cred ca cei care ii sicaneaza pe motociclisti sunt cei care ma sicaneaza si pe mine, ca si "conservar", in timp ce micii schumacheri se gasesc deopotriva si pe 2 roti si pe 4 roti.

Daca as fi "rider" poate ca as intelege sa o las mai moale, ca si "conservar" nu pot decat sa ma rog sa nu-mi iasa mie in fata un astfel de kamikaze pe care sa nu-l pot rata si sa trebuiasca sa trec prin etapele de mai sus: parbriz spart, tentativa de linsaj, proces, scos porsche de pe mine (as scoate de buna voie un porsche de pe mine daca as putea), etc.


--------------------
Mini Cooper 2008 - nb-10-grf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LuluMOB
post 6 May 2008, 09:24
Post #81


Membru cu pedale.


Group: Members
Posts: 1.136
Joined: 28 October 05
From: Iași




Părerea mea e că e posibil ca șoferul dubei să nu aibe nici o vină.
E posibil ca în momentul în care a început manevra spre stânga motocicleta să nu fi fost vizibilă.
Limita de 90km/h nu e scremută la veceu. Și unii nu pricep că e o regulă la fel de importantă ca cele legate de prioritate, asigurare, linie continuă, etc. Circulația se bazează pe un lanț de reguli și oricare verigă e importantă.

Nu te poți asigura și nu poți da prioritate unui vehicul decât dacă acesta nu depășește o anumită viteză.

Sau altfel spus, în orice situație, există o viteză limită a celorlate vehicule din trafic peste care asigurarea sau acordarea de prioritate devin imposibile.
Are puțină importanță faptul că vehiculul era motocicletă, bicicletă, turism sau tir; sper să nu supăr motocicliștii (se știe ei care!) cu părerea mea.


--------------------
Dacia Logan ABS+ AC 1.4MPI 06/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mafone
post 6 May 2008, 12:03
Post #82


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 15 November 07




Intrebarea este: Oare de ce in mai toate tarile din UE, pe un drum in genul celui din film limita de viteza este cu mult mai mica decat 90? Si oare de ce, soferii de acolo o cam respecta? Cateodata, parerea mea este ca prea s-a dat liber la toti idiotii pe sosele. Daca vedeti toate filmuletele, cu "jmekeriile" respectivului, va dati seama ca locul lui este fie intr-o camera capitonata imbracat in camasi care se leaga la spate, fie la 2m sub pamant. Eu zic ca soferul dubei nu este vinovat. El s-a asigurat destul de mult, cretinul ala cu motorul mergea mult prea repede. Dupa franare eu zic ca avea in jur de 90km/h, inainte avea de vreo 2 ori mai mult, mai ales dupa ce am vazut cu ce viteza lua el curbele.


--------------------
Renault Scenic Conquest 1.9 130cp Orange Cayenne 2008 4 iulie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 6 May 2008, 13:22
Post #83


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




1. se pare ca soso vrea sa devina conservar... o masina cabrio... are bani, nu gluma :-?


2. "Ai procedat perfect, te-ai descurcat de minune...... DAR ce nu stiu si oamenii de aici este acel filmuletz .MP4 pe care eu l-am vazut cu ajutorul unui amic din MS in care tu ai alergat motorul pe acele curbe de cel putin 3 - 4 ori inaintea accidentului in privirile admirative ale publicului. Macar asta trebuia sa inveti in 5 ani de cand mergi pe motoare si-n 5 ani cand ai devenit atat de bun (nu neg asta se vede ca stii). Sa nu te lasi purtat de ONE MAN SHOW. Ii oprisei pe toti din mancat cu turrele tale dar nimeni de aici nu stie cum cu o tura inainte erai tu sa iei frumusel un Audi fix in bot pe care l-ai evitat in ultima secunda. Fac pariu ca primul gand al celor de la terasa era: Phiiiuuu bine ca nu sunt eu ala din santz."


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 6 May 2008, 14:35
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania






--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 6 May 2008, 14:44
Post #85


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Dupa ce am vazut filmuletul cu accidentul si poza cu ceea ce a vazut soferul dubei inainte sa franeze raman la ideea pe care am expus-o mai sus:
SOSO=VINOVAT
- POLICE VERSO -


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex.vano
post 6 May 2008, 14:50
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 9 February 08
From: Bucuresti, 5




QUOTE(romanvs @ 6 May 2008, 14:44)
Dupa ce am vazut  filmuletul cu accidentul si poza cu ceea ce a vazut soferul dubei inainte sa franeze raman la ideea pe care am expus-o mai sus:
SOSO=VINOVAT
- POLICE VERSO -
*



Mi-a luat cam 2 zile sa citesc tot ce e pe acolo, insa zic sincer si nu regret, in prima instanta mi s-a parut ca soferul dubitei este vinovat, insa pozele postate pe acel forum, mai ales cea care arata curba din care venea motociclistul, si judecand dupa viteza cu care a trecut prin dreptul cadrului de filmare, tot asa gandesc si eu. Aces Soso este vinovat. Soferul dubitei este doar... victima colaterala.


--------------------
Renault Clio 75 caluti - numar de sarpe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 6 May 2008, 15:03
Post #87


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




pfff televiziunea a denaturat adevarul! Chiar imi pare rau pentru dubist ...


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 May 2008, 15:14
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




In poza pusa de blak2oo8 in care apare curba din care venea lansat motobizonu', apare si un tir plin cu lemne. Cred ca si ala a venit tot pe unde a intrat dubaru'. Nu conteaza prea mult. Sa zicem ca in locul dubei era tirul ala. Soferul dadea semnal, incetinea, se asigura si intra in parcare. Capul tractor era deja in parcare sa zicem iar semiremorca inca pe sosea. Si aparea zuza din curba. A cui vina mai era? Parca-i si vedeam p-aia de pe forum "ce baiat bun era...ce face si viteaza asta. De ce tocmai tu zuzo? RIP. Al draq tirist, nu a auzit bumul sonic sa stie ca vine?!".


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 6 May 2008, 15:27
Post #89


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




sunt deja 2 care au cerut sa se posteze filmarea cu dragul de soso cum era sa intre intr-un audi cu o tura anterioara... replica maestrului??? VA ROG INCHIDETI TOPICUL!! nota 10 maestre... acopera-ti gunoiul lasat in urma.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mafone
post 6 May 2008, 16:58
Post #90


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 15 November 07




Hehe, am comentat si eu acolo, sunt curios daca o sa-mi apara comentariul.


--------------------
Renault Scenic Conquest 1.9 130cp Orange Cayenne 2008 4 iulie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicAdd Video ReplayTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th May 2024 - 16:19
Forum Renault