DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mocheta plafon cu... "pojar", Pete mici si multe

mikey_gtx
post 28 May 2010, 16:43
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 April 09




QUOTE(mariuscond @ 27 May 2010, 23:03)
CUM? Prin ce metoda? Poate imi/ne spui tu!
Daca petele respective "trec" prin material de pe o parte pe alta (uita-te si tu la pozele alea ca nu le-am pus degeaba!), le "cureti" o sulă... eventual cu bizonu decolorezi superficial mocheta si nu se mai vad petele...
Ideea e... ca poate la tine sint pete doar pe suprafata materialului de la un strănut mai exploziv sau o sticla de cola "explodata". Sau ne dai sfaturi intelepte, da' tu n-ai incercat nimic sau nu te confrunti cu aceeasi problema de fapt.
Nu confunda ceea ce am descris aici cu jegul... sint lucruri diferite!
*


smile.gif
Bine, vad ca nu ai fost atent la ce ziceam. Daca erai atent, observai ca NU am pete. Abia daca disting in 2 puncte ca parca parca e o nuanta mai inchisa. De curatat, nu stiu, nu ma bag. Ziceam si eu pasii logici in viziunea mea proprie si personala pt tratament si preventie. Nu am decolorat deloc mocheta. Daca se decolora mocheta, se vedeau mai intens eventualele pete.
Stranut mai exploziv?? blink.gif Tu cand stranuti arunci mucii pe tavan? Ultima oara cand am verificat, la stranut faci manevra "Zidane contra Materazzi", adica te apleci in fata. La sticla de cola iti dau dreptate. E posibil dar nu am patit inca.
Nu dau sfaturi intelepte si nu dau aere de superioritate. Imi expun punctul de vedere. Nu incerc sa imi bat joc de voi, nu intentionez sa va tratez cu lipsa de respect.
Ce voiam sa subliniez in textul citat de tine e ca nu dai cu o solutie magica si deodata se uniformizeaza culoarea de pe plafon, disparand punctele negre. O data le omori, a doua oara le scoti cumva prin ceva metoda minune (poate la o curatatorie cu aburi?) si apoi dai iar cu antimucegai ca sa previi recidivarea.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 8 Jun 2010, 11:28
Post #152


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Am fost si eu azi cu capitonajul de pe plafon cu niste puncte negre. De cand am cumparat masina am avut ceva pe el foarte fin ... dar nu am dat importanta pana acum. Masina are 1 an si 6 luni.

Raspuns primit de la dacia ->Am mers cu instalatia de ventilare pe recirculare si sa o spal cu apa si sapun. - O TAMPENIE - in primul rand nu am mers pe recirculare nici 5 % din timp
in al doilea rand ce treaba are daca merg cu ea pe recirculare - in carte nu scrie ca mucegaieste masina, parca doar de aburirea geamurilor...

Am sunat la vocea clientului sa-mi justifice si mie raspunsul dat de Dacia, dar ... Service-ul s-a comportat excelent, de fata cu mine a facut poze, a verificat ventilatorul, recircularea, niste aerisiri prin portbagaj... TOTUL functioneaza in parametrii normali.


3 ani garantie ... hmmm cred ca e 100% marketing. Dar tot ma duc la OPC daca nu o schimba.

This post has been edited by SorinXp: 8 Jun 2010, 11:30


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 8 Jun 2010, 11:35
Post #153


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Din ce fel de maerial este facuta mocheta? E ca cel din pozele de la inceputul topicului? Adica "pufoasă"? Sau e din "ăsta nou" cam ca buretele pentru parchet? Nu stiu de cind (an/luna) au inlocuit materialul de pe plafon...


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 8 Jun 2010, 12:37
Post #154


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Cred ca e la fel ca in pozele de la initiatorul topicului, numai ca la mine nu sunt asa petele. Ale mele seamana mai mult cu niste picaturi, ca si cum ar fi plouat si acolo s-ar fi pus praful ... ceva de genu


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 8 Jun 2010, 14:22
Post #155


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti






--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 8 Jun 2010, 18:42
Post #156


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




mariuscond exact asa am si eu.

Nu am aparatul foto la mine... cand o sa-l o sa fac. Dar e la fel ca in pozele puse de tine.


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 8 Jun 2010, 18:54
Post #157


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




"Uelcam in ză clab"! tongue.gif


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 8 Jun 2010, 19:53
Post #158


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Ce am scris in mail catre ei :
Problema : Puncte negre(gri) capitonaj plafon (pe toata suprafata).

Detalii autovehicul :
Dacia Logan Prestige 1.6 16v, ridicata de la dealer in data de 13 dec 2008.
VIN : UU1....
Km : 33364 km - 99,99% facuti numai pe drumuri europene, nationale, judetene.
Proprietar : RCI Leasing
Utilizator : Nume prenume
Masina e cumparata prin leasing (3 ani).
Are toate reviziile la zi, chiar mai devreme si toate s-au facut in service-uri agreate de dacia (sunt cele din lista, de pe situl dacia.ro)
Calitate service : Foarte buna.
Calitate DACIA (Pitesti) : Foarte slaba.

Masina dupa ce am ridicat-o la cateva saptamani, am observat unele puncte mai deschise (diferente foarte mici) pe capitonajul de pe plafon. La inceput nu le-am bagat in seama, am zis ca mi se pare. Dar pe zi ce trecea incepeau sa se innegreasca si se inmulteau. Acum se vad foarte bine cu ochiul liber indiferent daca e nor sau soare afara - deci se pot vedea in poza.

In cursul zilei 07.06.2010 am sunat la vocea clientului sa intreb ce este de facut. I-am explicat ce probleme am la masina, mi-a zis sa ma duc la un service autorizat sa se faca constatarea. Am sunat la Meridian Vest am facut programare pentru data 08.06.2010 ora 08.00.
Pasii care au fost facuti de service au fost :
Au vazut masina, au facut poze pentru a le trimite celor de la DACIA. Au verificat sistemul de ventilatie de pe masina(Ventilator, aer cald, aer rece, recirculare + aer de afara si ceva aerisiri prin portbagaj).Concluzia : totul functioneaza perfect.
Dupa vreo 1 ora si ceva am primit un raspuns de la DACIA : Nu se schimba.S-a folosit sistemul de ventilatie pe recirculare si sa o spal cu apa si sapun. - Acest raspuns il cataloghez ca fiind foarte slab.

Eu nu cred ca am mers adunat 5% din timp cu sistemul de ventilatie pe recirculare, daca as merge iarna pe recirculare pana acum aveam multe accidente de la geamuri aburite (simplu si logic)... pe recirculare calitatea aerului scade considerabil dupa cateva minute...
Deci asta cu recircularea, nu e valabila in cazul meu. Oricum in carte nu scrie ca iti mucegaieste masina - Uite asa mai aflu lucruri noi. (si daca mucegaieste .... sa scoata optiunea asta cu recircularea - cum s-a scos reglajul lombar si altele se poate scoate si asta fara probleme)

Dupa 5 min dupa ce mi s-a comunicat raspunsul de la Dacia, am sunat la vocea clientului sa cer detalii, detalii nu am aflat... - urmeaza sa fiu contactat in maxim 48 ore.

As dori un raspuns plauzibil. Am cumparat o masina cu 3 ani garantie. Cel putin asa scrie pe luneta si pe hartii.

Multumesc,


O sa va tin la curent cu ce se intampla...


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 10 Jun 2010, 08:21
Post #159


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Pozele pe care le-am promis.

10 Jun 2010, 15:51:
Raspunsul a fost acelasi : nu se schimba...
O sa ma duc la OPC.

10 Jun 2010, 19:05:
Acum 5 minute am trimis mail la OPC. Am vorbit prima data cu o persoana de la OPC si cand a auzit raspunsul dat de DACIA, a zis "trimite repede ... ca nu se poate asa ceva".
Din ce observ mai sunt cazuri de genul meu. Sfat : Faceti ca mine -> la service si daca nu la OPC.

This post has been edited by SorinXp: 10 Jun 2010, 19:05

Attached thumbnail(s)
IMG_0007.jpg ( Size: 718.67k ) Number of downloads: 999
IMG_0008.jpg ( Size: 537.71k ) Number of downloads: 986
IMG_0009.jpg ( Size: 600.2k ) Number of downloads: 948
IMG_0010.jpg ( Size: 514.96k ) Number of downloads: 958
IMG_0011.jpg ( Size: 488.82k ) Number of downloads: 912
IMG_0012.jpg ( Size: 518.64k ) Number of downloads: 217


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dl_dr25
post 14 Jun 2010, 18:22
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 571
Joined: 4 August 07
From: Bucuresti




uu urit rau, este si la mine cava dar super "subtire " sa spun asa


--------------------
dacia logan 2007 dci - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 15 Jun 2010, 22:23
Post #161


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Ca "sa vezi" cit condens e "in zona"... (alea-s parasolarele mele)
Dacia ar face bine sa izoleze naibii plafonu' la Logan ca e "groasa" rau...
SANY0283.JPG ( Size: 667.19k ) Number of downloads: 238
SANY0284.JPG ( Size: 718.95k ) Number of downloads: 232
SANY0287.JPG ( Size: 719.49k ) Number of downloads: 198
SANY0289.JPG ( Size: 662.09k ) Number of downloads: 189
SANY0290.JPG ( Size: 664.29k ) Number of downloads: 170
SANY0291.JPG ( Size: 685.31k ) Number of downloads: 142

Nu stiu cind naiba se intimpla, ca eu n-am observat umezeala in zona aia... Ce-i drept nici nu m-am gindit la asta...

This post has been edited by mariuscond: 15 Jun 2010, 22:26


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dl_dr25
post 15 Jun 2010, 22:27
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 571
Joined: 4 August 07
From: Bucuresti




aha nu stiam eu de ce sunt murdare parasolarele care nu erau deloc folosite ( acum cred ca de la condes si praf = super patate ), pozele tale ma fac sa ma grabesc cu izolarea plafonului. multam


--------------------
dacia logan 2007 dci - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bulldog
post 15 Jun 2010, 22:36
Post #163


"Nembru"


Group: Members
Posts: 566
Joined: 6 February 08
From: Cluj-Napoca




Cu ce material s-ar putea realiza izolarea plafonului?


--------------------
Bicicleta, RATUC, Taxi
Imi scot mașina in ploaie să se tuneze cand tună
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 15 Jun 2010, 22:38
Post #164


-


Group: Members
Posts: 21.964
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ciudat, pana acum nu am vazut asa ceva.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dl_dr25
post 15 Jun 2010, 22:40
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 571
Joined: 4 August 07
From: Bucuresti




eu la mine le am gasit murdare pe ambele, hai sa zic ca la mine am mai pus eu mina dar la cea din dreapta nu avea cine, poate.... fantoma de la dacia biggrin.gif


--------------------
dacia logan 2007 dci - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 15 Jun 2010, 22:44
Post #166


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Pai crezi ca eu am mai vazut?
Da' acu' ce-i drept... cita lume si-a pus problema, s-a uitat acolo si a si identificat cauza?
Eu le-am vazut "din greseala".
Zonele patate sint probabil exact zonele care intra mai mult in contact cu plafonul.
Doctore si la mine sint ambele patate, dar aia de la sofer nu prea a iesit in poze...

This post has been edited by mariuscond: 15 Jun 2010, 22:59


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 15 Jun 2010, 23:00
Post #167


-


Group: Members
Posts: 21.964
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu le-am schimbat pe ale mele, dar din alte motive. Nu erau patate, doar aveau dat peste cap vinilinul ala in care sunt imbracate la prinderile de langa oglinda. Am pus eu ceva material acolo sa nu mai zdrangane si era fortat sa se roteasca.

This post has been edited by IRONICK: 15 Jun 2010, 23:02


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 20 Jun 2010, 23:07
Post #168


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Pe planeta Marte, un minimartian si-a cumparat un tablou de la o expozitie martiana de tablouri. Cind a cumparat tabloul, acesta era pictat in culori vii, frumoase.
Fericit, martianul nostru l-a pus in rama, pe perete, il stergea de praf, il admira si-i era foarte "drag". Dupa citiva ani, tabloul minimartianului a inceput sa-si piarda culorile si la un moment dat s-a "deteriorat" atit de tare incit abia daca se mai distingea peisajul reprezentat "magistral" la inceputurile lui.
Suparat minimartianul s-a dus la maestrul pictor si i-a batut obrazul cum ca tabloul luat de la el este de fapt facut la repezeala si ca in consecinta minimartianul nu se mai poate bucura de capodopera ce o cumparase.
Pictorul l-a apostrofat pe minimartian cum ca nu a avut grija de tablou si ca l-a deteriorat expunindu-l in casa pe perete si ca poate la el in casa este aerul "mai tare" sau ca el e de fapt un jegos de minimartian care oricum nu merita mai mult.
Vazind acestea, minimartianul s-a suparat foarte tare nu atit pe faptul ca tabloul lui nu mai era ce a fost, ci pe faptul ca pictorul l-a insultat prin atitudinea sa fata de cel ce i-a acordat incredere cumparind tabloul de la el.
Minimartianul nacajit a studiat si tablourile vecinilor pictate de alti pictori martieni si a constatat ca acestea erau ca in prima zi, pe cind tablourile pictate de pictorul care i-a vindut lui tabloul erau toate cu culorile deteriorate.
Minimartianul nostru se gindea sa mearga cu tabloul la pictor si sa i-l “inapoeze prin vitrina” pravaliei, dar mai intii se gindi sa-l faca pe pictorul martian de ris in fata celorlalti pictori seriosi.
Si stind minimartianul nostru asa pe ginduri, intr-o zi il cauta pictorul, chemindu-l pe la el ca sa faca cumva spre a-i trece supararea.
Merse minimartianul nostru la pictor si acesta ii propune sa ii dea inca un tablou la fel cu primul dar sa-i plateasca numai pinza si daca mai tine si tabloul asta citiva ani ca si primul, minimartianul nostru o sa fie multumit, ca oricum in timpul asta se va plictisi de tablou si isi va lua altul, dar totodata pictorul i-a cerut sa nu mai spuna nimanui ca el a folosit uleiuri ieftine si ca tabloul de la el s-a sters si nici ca ii mai da un tablou la fel cu primul doar cu pretul pinzei.
Minimartianul nostru s-a gindit ca oricum in citiva ani va schimba tabloul si ca cu banii dati pe pinza pentru noul tablou nu-si poate cumpara un tablou nou de la alt pictor, accepta pentru a-si rezolva "problema" si pentru a avea un tablou nou pe perete in casuta lui.
Si uite asa minimartianul nostru are acum un tablou frumos pe perete si poate admira zilnic un peisaj fain timp de citiva ani.
Oricim daca va mai cumpara tablouri, il va evita pe pictorul “nazdravan” stiindu-l de ce este in stare, nemaiavind incredere in el si isi va sfatui si prietenii sa-l evite pe pictorul sarlatan.


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 21 Jun 2010, 00:09
Post #169


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




As observa ca minimartianul nu a folosit legea pentru a obtine un nou tablou, ci pictorul s-a gandit sa nu se faca prea multe valuri...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 21 Jun 2010, 08:55
Post #170


-


Group: Members
Posts: 21.964
Joined: 19 April 05
From: Romania




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 21 Jun 2010, 08:59
Post #171


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Si totusi, s-a platit panza... La cat a ajuns?


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 21 Jun 2010, 17:20
Post #172


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




QUOTE(BZN @ 21 Jun 2010, 08:59)
Si totusi, s-a platit panza... La cat a ajuns?
*


pai ce mai conteaza daca a platit-o pictoru'... laugh.gif

QUOTE(IRONICK @ 15 Jun 2010, 23:00)
Eu le-am schimbat pe ale mele...  aveau dat peste cap vinilinul ala in care sunt imbracate la prinderile de langa oglinda.
*


pai si alea cu care le-ai schimbat tu, sunt la fel cu ce ai avut inainte (poate de o calitate mai slaba datorita planului ECO²).... singura diferenta intre ele este decupatura circulara cu un catter a vinilinului care imbraca tija wink.gif

21 Jun 2010, 17:23:
QUOTE(klaus @ 21 Jun 2010, 00:09)
As observa ca minimartianul nu a folosit legea pentru a obtine un nou tablou, ci pictorul s-a gandit sa nu se faca prea multe valuri...
*


eu zic ca daca vede pictoru' topicu' acesta, isi va da seama ca minimartianu' l-a cam "sapat" si in viitoru' apropiat vor veni vecinii respectivului sa le schimbe si lor panza... parca lucru' asta se numeste "Triunghiul infernal" ... sleep.gif

This post has been edited by membru_DC: 21 Jun 2010, 17:23


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 21 Jun 2010, 17:34
Post #173


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti





QUOTE(membru_DC @ 21 Jun 2010, 18:20)
pai ce mai conteaza daca a platit-o pictoru'...  laugh.gif
...
*



QUOTE(mariuscond @ 21 Jun 2010, 00:07)

...ii propune sa ii dea inca un tablou la fel cu primul dar sa-i plateasca numai pinza ...
*



Din ce inteleg, s-a platit panza. Care "panza", cred si sper ca e prestatia pictorului nu materialul si vopselurile. biggrin.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 21 Jun 2010, 19:44
Post #174


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Forumul asta nu-mi belele imi face, mai corect imi facea, acum nu mai verific nimic la masina din tot ce se scrie pe aici, mai bine sa nu stiu, decat sa ma oftic.

Ieri cand imi faceam freza in oglinda observ ca si sticla de la oglinda interioara a inceput sa se matuiasca pe margini, iar din oglinda exterioara de la sofer au inceput sa iasa bucatele mici de plactic, am scos vreo 2, lungi cam de 1-2 cm, dar oglinda inca se mai misca.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 21 Jun 2010, 20:33
Post #175


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




Off: acusica voi vorbi si eu la trecut de el... Am primit deja 'arvuna'!


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 21 Jun 2010, 20:39
Post #176


-


Group: Members
Posts: 21.964
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(membru_DC @ 21 Jun 2010, 18:20)
pai si alea cu care le-ai schimbat tu, sunt la fel cu ce ai avut inainte (poate de o calitate mai slaba datorita planului ECO²).... singura diferenta intre ele este decupatura circulara cu un catter a vinilinului care imbraca tija  wink.gif
Pai altceva ce trebuia sa ma intereseze? Banda a fost din cauza de zgomot, acum nu mai are nici joc acolo sa mai scoata zgomot. Si nici nu se mai vede masacrul din vinilin ...

This post has been edited by IRONICK: 21 Jun 2010, 20:45


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
membru_DC
post 24 Jun 2010, 18:33
Post #177


-


Group: Members
Posts: 1.149
Joined: 24 May 09




am vazut recent ceva asemanator pe un Symbol din 2009


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zgobyx
post 2 Jul 2010, 12:24
Post #178


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 April 08




salut baieti ,aceasi problema o am si eu PH2 fab.2008, si eu ma intrebam ce sunt cu petele de pe plafon ,acum am aflat oricum daca mergem la Dacia raspunsul lor este "asa face toate" asa ca nu ramane decat sa ne apucam de igienizat singuri in speranta ca vom scapa de "ciuperci"sau aspargilius eu zic sa vopsim cu lavabil nu ca in reclama .... asta e pacat ca noi clienti suntem tratati cu atat respect de Dacia si Renault


--------------------
dacia logan 1.5 DCI 2006 /ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 2 Jul 2010, 13:02
Post #179


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




zgobyx eu am primit raspunsul de la Dacia si am facut cererea la OPC (sa-mi schimbe piesa cu probleme, e in garantie masina), ca pe mail am trimis de vreo 2 ori ca nu e corect formatul, ca nu e nu stiu ce poza... Pana la urma am depus-o.
Daca nu faci nicio sesizare nu e bine, pentru ca asa o vor tine mult si bine. Daca toti am face cate o sesizare la OPC ar sari in aer si i-ar forta sa faca ceva, dar....

Asa ca dute la ei sa primesti raspunsul generic, apoi la OPC.


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 2 Jul 2010, 13:16
Post #180


-


Group: Members
Posts: 21.964
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(SorinXp @ 2 Jul 2010, 14:02)
Asa ca dute la ei sa primesti raspunsul generic
Sa fie in scris, apoi la opc si se rezolva problema de la sine. Cu cat mai multi, cu atat mai bine.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 08:44
Forum Renault