DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan - impresii si pareri, pentru cei care au facut cel putin 50000 de km

Kunt
post 7 Feb 2007, 00:06
Post #31


Membru lenes


Group: Members
Posts: 484
Joined: 9 December 05




Poate ca trebuia facut altceva, ceva in genul anduranta la logan, am vazut pe sectiunea dsn ceva in genul asta unde sunt numai posturi cu meseriasi care au sute de mii km cu dsn-urile si spun cam care-i treaba...



--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 MPI, 2005 - 50 VDU
"Oamenii sunt persoane umane" - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 7 Feb 2007, 01:14
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(klaus @ 6 Feb 2007, 23:59)
Care e motivatia logica pentru care un topic despre impresii si pareri asupra loganului peste 50.000 km e absolut normal, dar un topic despre despre impresii si pareri asupra loganului peste 80.000 km nu e normal? Dar unul despre impresii si pareri asupra loganului peste 100.000 km? Dar unul despre despre impresii si pareri asupra loganului peste 125.000 km? Dar unul despre impresii si pareri asupra loganului peste 150.000 km nu e normal? Dar unul despre loganul la peste 400.000 km?

Ce au special loganurile care au depasit un anumit numar de km? Primesc premii, medalii? se lungesc? le creste nivelul de confort? Li se schimba forma bordului?
Bae, tu ai vazut topicul http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=25095&hl= ?
Ai vazut cine l-a initiat?
*



pai 80.000 >50.000 (sau 60.000 km cum zicea cineva), poti pune impresii pe acest topic si daca ai 150.000. de ce e util acest topic? pt ca cineva care e interesat de fiabilitatea pe termen lung la logan, se poate informa fara a citi bla bla-uri care nu il intereseaza


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 7 Feb 2007, 01:38
Post #33


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




QUOTE(klaus @ 6 Feb 2007, 23:59)
Care e motivatia logica pentru care un topic despre impresii si pareri asupra loganului peste 50.000 km e absolut normal, dar un topic despre despre impresii si pareri asupra loganului peste 80.000 km nu e normal? Dar unul despre impresii si pareri asupra loganului peste 100.000 km? Dar unul despre despre impresii si pareri asupra loganului peste 125.000 km? Dar unul despre impresii si pareri asupra loganului peste 150.000 km nu e normal? Dar unul despre loganul la peste 400.000 km?

Ce au special loganurile care au depasit un anumit numar de km? Primesc premii, medalii? se lungesc? le creste nivelul de confort? Li se schimba forma bordului?

Bae, tu ai vazut topicul http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=25095&hl= ?
Ai vazut cine l-a initiat?
*


klaus, mai lasa povestile astea cu miile de km, ca te-am inteles, chiar daca tu nu pari a fi convins ca noi ceilalti suntem fiinte inteligente. Te legi de faptul ca eu am scris acolo un numar de km, fiindca ma saturasem de citit chestii siropoase. Dar vezi totusi ca in topicul #26 ti-am facut o propunere. Da-i tu curs si mai vedem.

Ce au special Loganurile care au parcurs un numar mare de km? Pai cred ca poti sa-ti raspunzi si singur, dar te faci ca nu intelegi.

Am citit topicul ala de mi s-a acrit, in speranta ca voi citi ceva care sa ma intereseze. Cred ca 90% din posturi spun aceleasi lucruri. (Nu mai intru in detalii ca vezi si singur!) Am vazut si cine l-a initiat. (Sper ca nu te referi la Maica Domnului!) Si? L-am invitat pe Sinaxis sa-si spuna parerea acum, la aproape 2 ani de cand are masina. Cred ca are lucruri mai interesante de spus acum decat atunci cand a deschis acel topic.

@Kunt DSN a aparut in toamna lui 2001, deci au avut timp multi proprietari sa faca sute de mii de km. La Logan nu cred ca sunt chiar asa de multi care au depasit suta de mii si care mai scriu si pe forum.



--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Feb 2007, 07:36
Post #34


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(bae @ 7 Feb 2007, 01:38)
Te legi de faptul ca eu am scris acolo un numar de km, fiindca ma saturasem de citit chestii siropoase. Dar vezi totusi ca in topicul #26 ti-am facut o propunere. Da-i tu curs si mai vedem.
*

1. E, poate si mata ai scris chestii siropoase pe forum, poate si altii s-au saturat de ele. Dar nu inseamna ca au facut un topic din cauza asta.
2. Am inteles sa traiti, dom' sefu'. Daca zici si "te rog", ca nu-s subordonatu matale, poate o sa ma mai gandesc.
3. Tot nu inteleg de ce nu ar fi utile si topicuri cu
- fiabilitatea loganului la peste 100.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 150.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 200.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 250.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 300.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 350.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 400.000 km
- fiabilitatea loganului la peste 450.000 km
Pentru ca ar putea intra la un topic impresii logan la peste 50.000 km, cum zice aphophis? Pai atunci ar intra si la un topic impresii logan, fara mentionarea numarului de km.
si asta pt. ca topicurile de impresii sunt siropoase, iar alea de piese schimbate sunt ignorabile.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanila
post 7 Feb 2007, 08:15
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 26 April 06




si eu sunt de acord cu titlul si cu initiativa unui astfel de topic si ma declar impotriva mutarii acestui topic la......ceainarie.....sorry, cafenea.


--------------------
dacia logan laureate 1,4 2006 - 1,4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 7 Feb 2007, 08:31
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




Initiativa lui bae e mai mult decat laudabila DAR titlul nu e potrivit fiindca nu te face sa te gandesti exact la ce trebe fiabilitate&stuff ci la toate punctele de vedere ale proprietarilor de Logan care au depasit 50.000km.Si ganditiva cat de util va fi acest topic peste un an de zile si 1000 de posturi (asta daca va trai atat si la cafenea nu are cum sa ajunga la nr asta de posturi niciodata) in care nu va fi tratat doar un subiect ci o gramada de subiecte iar cineva care va vroi sa se informeze va "pierde" o zi intreaga.Ideea din punctul meu de vedere e sa facem 1-3 topicuri despre fiabilitate, costuri de intretinere si sa le denumim adecvat ca oricine sa inteleaga si sa scrie doar despre asta nu despre toate.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 7 Feb 2007, 08:38
Post #37


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Hmmm, in 37 de posturi (cu cel de fata inclusiv) a aparut un singur post on topic, nr. 22 (al meu, cu voia dvs...), in rest doar ciondaneli inutile.

Sau poate cele 36 de posturi sunt on topic si eu am fost in afara discutiei, caz in care poate ar fi oportuna stergerea postului nr. 22...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 7 Feb 2007, 08:39
Post #38


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Ma, eu nu pricep de ce va bateti atata capul cu fiabilitatea unei masini la diferite "varste"... Atata vreme cat Bucurestiul (si restul oraselor, de altfel) GEME de Logan taxi, inseamna ca aceasta masina ofera, pe langa unul dintre cele mai scazute preturi la cumparare, un randament foarte bun in exploatare.
Am un prieten care a facut cu un Logan peste 110mii km intr-un an de zile, masina de firma. Multumit de ea, nu a avut niciun eveniment de natura sa il impiedice sa ajunga la destinatie. L-am intrebat de costuri si a ridicat din umeri: "Intreaba la contabilitate, nu m-a interesat niciodata cat au costat reviziile sau piesele!".


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 7 Feb 2007, 11:06
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




De ce consider ca e importanta fiabilitatea masinii la un numar diferit de kilometrii sau varsta pentru ca am de gand sa imi vand masina inainte de a incepe sa bag o gramada de bani in ea sau daca e fiabila si dupa un numar mare de kilometrii 100-150 de mii sa o pastrez mai mult.Fiabilitatea si costurile de intretinere mai mici fata de alte modele pe care le-am anticipat m-au determinat sa aleg loganul pe langa pret evident, si acestea cred ca sunt importante mai ales pt aceeia care vor sa isi cumpere o masina in zona asta de preturi.Si acum vreau sa verificam impreuna atat pt aceia dintre noi cu mai putini kilometrii dar si pt cei care se gandesc sa cumpere un logan daca merita sau nu din aceste puncte de vedere masina pe termen lung.
Ti-am explicat de ce consider eu important subiectul dar nu inteleg de ce tie ti se pare neesential?


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 7 Feb 2007, 11:22
Post #40


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Aci problema e cam asa: motorul nu e o problema, te tine si 150mii km fara sa intervii. Dar daca astia 150mii km ii faci in 10 ani, te poti kk linistit in ea de masina, fiindca te lasa caroseria. Daca ii faci in 2-3 ani, pana sa apara exfolieri ale vopselii si rugina, da, e fiabila. Eu asa vad lucrurile. Sper sa ma insel cu rugina, dar...

This post has been edited by vijelie: 7 Feb 2007, 11:23


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 7 Feb 2007, 11:28
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




Bae, daca citeai (macar asa pe sarite) topicul acela sirpos ai fi vazut ca am mai postat in el de mai multe ori, desi poate nu asa de siropos ca in primul post. Si o sa mai postez!
Nu ma refeream la tine cu cei 50000 Km, eu spuneam la modul general, ca dupa atatia Km (50000 km sunt destui) ajungi sa cunosti foarte bine o masina, in asa masura incat nu mai emiti impresii si pareri, ci poti avea o opinie avizata.
Oleaca de LRC am studiat si eu, expresia "conformistule", se vroia una glumeata în genul: consatene Bae smile.gif. Probabil incrancenarea te-a determinat sa nu sesizezi ironia.
Nu am inca 50000 km cu Loganta, am numai 30000 dar promit sa revin cu postari cand implinesc 2 ani.
Sustin mai departe nevoia unui topic despre fiabilitatea Loganului, unde o conditie de bun simt ar fi depasirea unui numar de Km, sa zicem 100 000.
Daca te-am ofensat cu ceva imi cer scuze.
Toate cele bune!


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 7 Feb 2007, 11:33
Post #42


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Klaus, cred ca cine a vrut sa inteleaga a inteles, nu merita sa ne pierdem vremea...

Exista la sectiunea logan topic pentru impresii (fara nici un fel de restrictie asupra vechimii sau numarului de km) dar in care nu sunt admise comentariile... cine are impresii de postat, le posteaza acolo iar cine vrea sa le consulte a liber sa o faca!...

Cred ca acest topic se poate inchide deoarece a degenerat de mult in altceva... sau macar se pote curata de toata discutia asta inutila aici, al cerei loc e la "Probleme forum" (split?)


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 7 Feb 2007, 13:14
Post #43


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




Rog continuati discutiile despre fiabilitate in topicurile corespunzatoare de la sectiunea Logan.

Aici inchid.


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 13:08
Forum Renault