DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vopseaua , bate-o vina ....

GeorgeB
post 17 Jan 2003, 08:49
Post #1


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




dupa cum stiti, sau poate ca nu, am avut masina lovita inainte de revizia de 1000, asa ca am bagat-o frumos in service la dacia , si dupa ce au indreptat-o ( un super meserias de tinichigiu, fara gluma si fara pic de chit app) au dat-o la vopsit. a aparut o problema masina era vopsita in doua culori, adica culoarea noua era mai deschisa.cand i-am intrebat daca nu "mixeaza" culorile pe calculator mi s-a raspuns ca aceasta culoare (rosu imperial, nemetalizat) nu este facuta pe calculator, ea este luata direct din cutia de la policolor si data pe masina. am dus-o , deci si prin urmare, la un service renault. acolo am aflat , pe calculatorul lor, ca exista pt dacia doua , nu una, ci doua nuante de rosu imperial , una mai deschisa , si una mai inchisa. ei au mixat culoarea pe calculator, au folosit vopsea (standox) si a iesit masina CA NOUA . ( acum ca tot platea casco , de ce, doamne iarta-ma, nu au folosit si ei o vopsea mai buna , sau de ce nu m-au intrebat astia de la dacai ce vopsea prefer. in fine , ideea este ca sa aveti grija de ce faceti daca aveti o belea de genu'. folositi o vopsea mai buna ... ca merita ...

ps moderator : nu am stiut unde sa incadrez subiectul, asa ca feel free to move it.
ps ps : cand se mai tin intalniri ?


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 6 Mar 2003, 23:48
Post #2


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




mda asa e daca nu cunosti pe nimeni asa e chiar daca plateste casco ca sa iasa treaba la un astfel de service credema trebui vorbit cu domn director de la auto center


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 14:24
Forum Renault