DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Apa in masina, Pe unde intra ?

baranga
post 25 Dec 2008, 12:30
Post #61


...eu merg cu DACIA iar tu pe jos....


Group: Members
Posts: 888
Joined: 8 February 08
From: Slobozia- IALOMITA




QUOTE(Tiberiu-Andrei @ 24 Dec 2008, 16:10)
.Infig ceva dedesubtul lui astfel incat sa-i fac o mica fanta pe unde sa se poata scurge apa?
*



exact wink.gif pui o bucata de capac de seinga taiat in doua ca sa faci doua bucati egale;una pentru fiecare parte sau ceva asemanator;

valabil pentru toata lumea:apa in masina mai poate intra si inca multa!!!ATENTIE!!! sub presul de cauciuc pe la gaura care vine din stalp in prag(o gasiti daca urmariti cu atentie pe acolo pe unde vin suruburile de prindere al balamalei de jos a usii;prin acea gaura triunghiulara); bagati apa cu o sticla cu un furtunel bagat in dop pe acea gaura triunghiulara si apoi cu o sarma desfundati; desfundati si gaurile de la praguri si puneti in colturile de jos ale parbrizului doua bucatele de capac de ac de seinga si garantat nu mai aveti treba cu apa in masina; problema asta mi-a mancat zilele mie pana am descoperit treba cu orificiul prin care curge apa din stalp in prag;sunt aproape 2 ani de cand nu am mai vazut apa in masina;si nu imi pare rau;la o ploaie mai serioasa sau nu aveam apa pana la scaun aproape 5 cm aproape si un burete zdravan cu care o scoteaem radmasa.gif
mult succes si la multi ani!!


--------------------
Dacia Break 1999 - 1310CL - IL 03 HLE
mi-au sters reputatia;eu o aveam cea mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rokos
post 25 Dec 2008, 13:18
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 536
Joined: 25 January 07
From: IASI




@baranga: te rog frumos, poti sa-mi spui si mie unde sunt cele 3 gauri de scurgere din prag?eventual o poza ceva...nu reusesc sa-mi dau seama...multumesc anticipat!


--------------------
VW // DACIA Golf IV 1.9 TDI // LOGAN 1.5 DCI 2000 // 2008 - is-%%-###
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th June 2024 - 13:47
Forum Renault