DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garantie - defectiuni repetate

roland
post 14 Nov 2010, 23:05
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Salut.
Era o lege mai demult (394 din 1995) care prevedea inlocuirea unui produs daca acesta se strica de 3 ori in prima jumatate a perioadei de garantie.
Aceasta lege a fost abrogata de noua lege 449/2003 si mai apoi de OUG 174/2008.

Din cate am observat, nu mai apare nicaieri obligativitatea producatorului de a schimba produsul dupa 3 defectiuni. E vorba, in cazul meu, de o masina de facut paine Moulinex care se strica a 3-a oara.

Este adevarat ce am observat? Ca noua lege nu mai specifica nimic de obligativitatea inlocuirii produsului dupa 3 defectiuni?

Va multumesc.


<span class='edit'>15 Nov 2010, 09:18:</span>
Am mai cautat pe net, m-am lamurit.
M-a ajutat si Klaus, multumesc si pe aceasta cale.
In noua lege nu se mai specifica nimic. La faza asta... ghinion.
Se poate inchide.

This post has been edited by roland: 15 Nov 2010, 09:18


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Nov 2010, 10:15
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu as invoca art. 11 din Legea 449/2003, care spune ce drepturi are consumatorul, de reparare sau inlocuire. Avand in vedere ca masura reparatorie s-a aplicat fara succes in repetate randuri, ea nu poate fi catalogita decat ca imposibila, pentru ca nu aduce produsul in stare de functionare corespunzatoare scopului de utilizare, drept pentru care ceri inlocuirea.
Si ceri acest lucru si la ANPC daca baietii refuza.
Totul e sa ia dovada defectarii repetate.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 6 Dec 2010, 22:48
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




Eu am cumparat un modulator fm din carrefour (25 de lei) si s-a ars siguranta de 2 ori la 2 zile de la utilizare, inlocuita prima oara de ei normal. A doua oara cand se arsese ma dusesem cu gandul sa mai dau ceva bani si sa iau altul, cand de fapt mi-au dat banii inapoi (cred ca se saturasera sa tot ia siguranta de la altul si sa le desfaca in felul asta pe toate).


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 6 Dec 2010, 22:52
Post #4


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




roland, eu cand am cumparat masina de facut paine din cora la garantie mi-au spus ca Moulinex fata de Ronhson se schimba in cazul in care se defecteaza ceva.

Acum... daca ala manca gogosi... si eu fac la fel.


Ai putea sa trimiti un mail la Moulinex romania si sa ii intrebi care e politica in cazul defectarii produsului respectiv.

This post has been edited by rtBK: 6 Dec 2010, 22:54


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 6 Dec 2010, 22:55
Post #5


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




sunt unele firme care inlocuiesc produsul...de ex philips..dar treaba asta este specificata pe carnetul de garantie..in functie de produs...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 6 Dec 2010, 23:40
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10





Si scrii pe formularul de sesizare al ANPC in legatura cu aparatul defect ca nu iti poti asuma riscul de utiliza in casa un aparat non-conform. Trimiti o copie Reprezentantei centrale din tara cu o cerere expresa de inlocuire.

Cererea ta va lucra intr-o directie in Reprezentanta, cererea ANPC va lucra in aceiasi directie in aceiasi Reprezentanta, cu aceste 2 actiuni convergente trebuie sa il inlocuiasca sau sa restituie Reprezentanta contravaloarea ...

This post has been edited by rodi: 6 Dec 2010, 23:40


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 7 Dec 2010, 09:01
Post #7


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(M i h a i @ 6 Dec 2010, 22:55)
sunt unele firme care inlocuiesc produsul...de ex philips..dar treaba asta este specificata pe carnetul de garantie..in functie de produs...
*


Exact scrie pe certificatul de garantie, daca in raza ta nu ai niciun service dar exista un supermarket care le comercializeaza te poti duce la supermarket cu produsul defect.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 20 Feb 2012, 07:10
Post #8


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




QUOTE(klaus @ 15 Nov 2010, 10:15)
Eu as invoca art. 11 din Legea 449/2003, care spune ce drepturi are consumatorul, de reparare sau inlocuire. Avand in vedere ca masura reparatorie s-a aplicat fara succes in repetate randuri, ea nu poate fi catalogita decat ca imposibila, pentru ca nu aduce produsul in stare de functionare corespunzatoare scopului de utilizare, drept pentru care ceri inlocuirea.
Si ceri acest lucru si la ANPC daca baietii refuza.
Totul e sa ia dovada defectarii repetate.
*



Reinvii topicul asta cu o rugaminte adresata cunoscatorilor legislatiei.
Concret, iata despre ce e vorba: am pus alarma pe masina (la reprezentanta, pt a nu avea probleme cu garantia, sau alte neplaceri) in octombrie 2010, cu garantie 2 ani.
Prima data s-a defectat in nov 2010. Am fost la service si au reparat-o.
A doua oara in august 2011. Au reparat-o iar.
Ieri am constatat ca nu functioneaza. Deci s-a defectat pt a 3-a oara.

Pot cere inlocuirea ei, avand in vedere ca e in garantie si s-a defectat de 3 ori? Ce text din lege as putea invoca? Ca de reparat iarasi sunt sigur ca baietii o vor repara. Isi baga unul degetele cateva minute pe sub bord si "gata dom'le, uite ca merge"!

Din cate am mai citit pe net, legea nu prea e de partea mea in acest caz si daca e reparabil defectul, nu ar fi obligati sa o schimbe.

Acum fiind in garantie, o repara moka. Dar ce fac daca pica din nou dupa expirarea garantiei (oct 2012)? Evident, ma vor taxa!

Multumesc anticipat !


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 20 Feb 2012, 08:19
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Oare se defecteaza alarma sau sunt probleme cu legaturile facute de baieti?


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 20 Feb 2012, 19:42
Post #10


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Asta nu mai stiu..daca se defecteaza alarma sau ceva legaturi facute de "meseriasi".
Singura conexiune pe care pot s-o fac e ca prima data a murit (nov 2010) dupa un drum arad-constanta pe o ceata f deasa, iar a 3-a oara (ieri) dupa ce am plecat de la o spalatorie unde am spalat masina doar exterior (cu apa calda cred). S-o forma condens pe undeva???

Anul trecut la a 2-a defectiune i-am zis maimutului de la service ca daca se mai defecteaza si a 3-a oara am sa le cer inlocuire. A mormait ceva de genul "daca se poate repara nu suntem obligati sa o inlocuim".

M-am uitat si eu prin legea 449/2003 actualizata la zi si nu vad niciun articol care sa ma indreptateasca sa le cer inlocuirea. In legile mai vechi (dinainte de 2007) scria ca daca se defecteaza de 3 ori in prima jumatatea a perioadei de garantie se poate cere inlocuirea. Dar in legea 449/2003 vad ca nu mai scrie asa ceva.


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 5 Apr 2012, 21:09
Post #11


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Legat de subiectul de mai sus, am o intrebare catre cei in tema:

daca un produs, datorita defectarii repetate in perioada garantiei de 2 ani, la solicitarea clientului este inlocuit cu un produs identic nou, acesta din urma primeste un nou termen de garantie de 2 ani? Sau ramane valabila doar perioada de garantie avuta initial pe primul produs?

In ce lege se stipuleaza acest aspect?


multumesc

This post has been edited by leinad: 5 Apr 2012, 21:12


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 6 Apr 2012, 12:26
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Produsul inlocuitor nu este un produs nou, este o "reparatie". Daca iti reparau pe cel vechi, iti mai dadeau inca 2 ani de la fiecare reparatie?
Legea incidenta este Legea 449/2003 si OG 21/1992


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brutus1789
post 7 Apr 2012, 20:07
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 1 February 12
From: Călărași/Slobozia




Du-te la OPC sau măcar amenință-i cu asta înainte.
Eu am luat acum vreo 2 ani un flex/polizor unghiular de la Bricostore. După o perioadă, cablul de alimentare s-a deslipit din mâner, acolo pe unde practic intră în aparat.
Îl duc la reparat de vreo două ori și ultima dată mi-l dau dar trebuia să țin cablul într-o anumită poziție, lucru extrem de periculos pentru părțile corpului cu un astfel de aparat (și era cea mai mare dimensiune găsită la ei).
Ajung cu el acasă, vibra și tremura în plus ca un aparat de vibromasaj. Mă duc la ei și le cer înlocuirea aparatului, iar băiatul de la garanție mă refuză, pe motiv că se repară și nu se poate înlocui. Ce reparație nene, că am stat cu el mai mult în service decât acasă.
Cer să vorbesc cu șeful magazinului, dar îmi zice că este plecat. OK, plec atunci și eu la OPC și o să le arăt și în ce mod mi-ați pus voi viața în pericol....atunci gagiul, are o «revelație», că stați că șeful, cred că s-a întors.....și minune, acesta chiar «era acolo».
Când i-am zis și acestuia ce poveste am eu pentru OPC, mi l-a înlocuit cu unul nou, cu scuze și complimente din partea casei, ba chiar dorea să îmi ofere nu știu ce reducere la ceva chestii....

Anul trecut la Altex, un aspirator nou nouț, desfac cutia acasă și avea un picioruș de plastic rupt, dar așa l-am primit, că drumul a fost lin și în cutie nu era nici un rest de plastic. Mă duc la ei și refuză să îl înlocuiască (nefolosit nici măcar un minut). Plec la OPC și acolo au sunat la magazin. Le-a spus că mă întorc în magazin și să am pregătit aspiratorul de schimb, că altfel vin ei cu mine la magazin și nu o să iasă bine pentru ei.


Așă că fii tare în clanță cu ei și OPC.


--------------------
Bicicletă Pegas 1976 - CL03LFP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 7 Apr 2012, 22:50
Post #14


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Tu ai procedat corect, dar situatia mea e alta, nu e vorba de amenintari sau nu.

Voiam sa stiu ce prevede legea in cazul meu, si inclin sa-i dau dreptate lui klaus, desi e in dezavantajul meu.

Practic, dupa cum am scris si in posturile de mai sus, alarma s-a defectat pt a 4-a oara iar cei de la service au hotarat sa o inlocuiasca. Voiam sa stiu ce garantie voi avea pe noua alarma. Probabil ca pana la expirarea garantiei de doi ani primita initial pe prima alarma.


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brutus1789
post 8 Apr 2012, 08:06
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 1 February 12
From: Călărași/Slobozia




La înlocurea produsului defect cu unul nou, garanția de care beneficiază acesta din urmă este egală cu perioada de garanție rămasă de la produsul anterior/defect.
Singura situație în care garanția se prelungește este aceea când produsul stă în service.
Astfel, dacă produsul are 1 an garanție și în a 6-a lună de la cumpărare se defectează și reparația durează două săptămâni, restul de garanție (6 luni) redevin activ din momentul în care produsul îți este returnat reparat din service.


--------------------
Bicicletă Pegas 1976 - CL03LFP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 6 Mar 2013, 13:42
Post #16


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Readuc in actualitate acest topic cu urmatoarea problema:

Pe 18.09.2012 am cumparat de la Carrefour acest laptop la care pe data de 05.02.2013 s-a spart display-ul interior stand frumos pe birou. Avand garantie 24 luni, cum era normal, am trimis laptopul la service. Dupa cateva zile primesc un telefon de la ei si-mi spun ca este spart display-ul ca urmare a unei lovituri, iar acest lucru face ca aparatul sa-si piarda garantia, iar reparatia se face contra cost, valoarea ei fiind de cca 600 lei. Stiind ca aparatul a fost ingrijit exemplat, tinut doar pe birou, nici macar nu l-am scos din casa de cand l-am cumparat, fiind intr-o stare impecabila, am refuzat sa il repar contra-cost si am cerut returnarea lui pt a ma putea adresa organelor competente in vederea solutionarii acestei probleme, in speta, celor de la OPC. Aici surpriza !!! Am primit un raspuns sec "nu va putem ajuta" si o usa trantita in nas.
Acum eu va intreb, ce pot eu sa fac in acest caz, mai ales ca nici cei care sunt platiti sa ne ajute in astfel de cazuri, nu vor sa rezolve aceasta problema???
Cum pot sa-i oblig sa-l repare pe garantie, avand in vedere ca este impecabil, nu prezinta nici macar o zgarietura, ca sa nu mai vorbim de lovituri si socuri mecanice?
Cum pot ei sa-mi demonstreze ca a fost lovit, daca nu prezinta nici cea mai mica urma de violenta asupra lui?

Astept sfaturi si pareri. Va multumesc.


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melcu
post 6 Mar 2013, 14:42
Post #17


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




Salut,
Pune o poza cu ecranul. La un ecran cu cristale se vede imediat cum a fost spart. Singur nu se spargea. Nevasta/pisica/copchilu/menajera ... nu crapa decat daca se exercita presiune asupra lor.


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 6 Mar 2013, 15:02
Post #18


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Ii fac cateva poze mai spre seara. Nu am nimic de ascuns. Cat despre pisica, copil, menajera, nu e cazul. Oricum se va vedea in poze ca nici macar nu a fost atins. Are doar amprentele magarilor de la sevice pe ecran, lasandu-l tot uns, de parca l-as fi trimis la un service auto de la coltul strazii....


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melcu
post 6 Mar 2013, 22:37
Post #19


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




Astept pozele.
Din pacate pentru tine, si chiar imi pare rau, orice service iti va spune acelasi lucru: soc mecanic - ecran spart - nu face obiectul garantiei. Probabilitatea ca acel ecran sa fi fost tensionat incorect pica, deoarece intre perioada ambalarii si perioada vanzarii probabil a trecut ceva timp. Si sincer nu vrei sa vezi cum zboara cutiile alea de prin camioane in vama (am avut nenorocul sa ma duc sa ridic niste servere IBM (marfa de peste 100k EURO) si cand am ajuns la depozitul din Giurgiu am ramas tampit cum aruncau aia cu cutiile.

Oricum nu te lasa, dar din experienta (~12 ani in domeniu) iti spun ca nu prea ai nicio sansa.


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 7 Mar 2013, 22:17
Post #20


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Abia acum am reusit sa-i fac poze. Se vede cum ecranul este plin de amprente si acoperit cu o solutie vascoasa.

<span class='edit'>7 Mar 2013, 23:18:</span>
Abia acum am reusit sa-i fac poze. Se vede cum ecranul este plin de amprente si acoperit cu o solutie vascoasa.

This post has been edited by nWo: 7 Mar 2013, 22:19

Attached thumbnail(s)
20130307_221428.jpg ( Size: 2.22mb ) Number of downloads: 401
20130307_221449.jpg ( Size: 2.5mb ) Number of downloads: 448


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 8 Mar 2013, 02:19
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Spui ca ecranul e plin de amprente, si spui ca pe 18.09.2012 am cumparat de la Carrefour acest laptop la care pe data de 05.02.2013 s-a spart display-ul
Tu esti pe bune?

Ecranul nu se sparge singur. N-ai nimerit-o.

This post has been edited by paul_p: 8 Mar 2013, 02:19


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melcu
post 8 Mar 2013, 08:14
Post #22


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




Nu prea se vede mare lucru ... poza este out-of-focus (sau focus pe particulele de praf). Blitzul cela strica tot .

Eventual o poza si cu el aprins ? Am impresia ca pocnitura pleaca de undeva din partea de jos. Tensiune pe balamale ? Ai fortat ?

P.S: la noi in dept. a venit un angajat cu un Lenovo T500 cu ecranul spart. Ca el nu i-a facut nimic, ca s-a spart singur, ca asa l-a gasit ...... defapt il inchisese in graba, dar lasase un memory-stick pe tastatura. Si cand ceva nu functioneaza corect nu te enerevzi, doar folosesti un ciocan mai mare radmasa.gif

This post has been edited by melcu: 8 Mar 2013, 08:16


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 8 Mar 2013, 09:09
Post #23


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Eu nu l-am fortat de nici un fel, nu l-am inchis in graba, nu am uitat nimic pe tastatura, sunt foarte responsabil cu lucrurile cumparate si nu imi place sa-mi bat joc de ele. Nu sunt la primul laptop, incat sa nu stiu sa-l utilizez. Mai am un toshiba satellite cumparat de nou in urma cu vreo 5 ani, care functioneaza impecabil, plus cel de pe care am scris acum acest post, adica un dell latitude, achizitionat in urma cu vreo 6-7 ani si care merge la fel de bine ca si toshiba. Asadar nu cred ca se pune problema de utilizare incorecta. Eu cred ca are un viciu de fabricatie. Totusi eu nu ma las si voi merge mai departe.

This post has been edited by nWo: 8 Mar 2013, 09:09


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melcu
post 8 Mar 2013, 09:12
Post #24


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




Mergi la Samsung Romania, este dreptul tau! Dar orienteaza-te spre un ecran de schimb ...este clar lucru mecanic acolo si nicio garantie din lume nu te despagubeste pentru asa ceva.



--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 8 Mar 2013, 09:16
Post #25


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Am inteles ca e vorba de ceva mecanic acolo, dar sa imi demonstreze ei mie ca l-am lovit. Nu cred ca nu ramane nici o urma pe ecran, de la o lovitura. Si aici de lovitura vorbim pt ca asa mi-au scris in procesul verbal primit, soc mecanic (lovit).


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melcu
post 8 Mar 2013, 09:24
Post #26


Halatu'...cat e halatu' ?


Group: Members
Posts: 1.140
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti / Pottstown, PA,USA




Faci pariu ? Iti demonstrez la orice ora pe orice laptop care nu are carcasa de magneziu (vezi seriile R si T de la IBM/Lenovo). Iti sparg ecranul si nu se vede absolut nicio urma de bruscare pe el.

Apuci de un colt si din cauza tensiunii crapa. Sony-urile seria VPC aveau problema asta. Trecusera la tehnologie LED, ecranele erau extrem de subtiri si flexibile. Sti cum zburau prin service-uri ? Utilizatorul cioban, obisnuit cu laptop cu ecran de 2cm tragea de el ca animalul si ... poc!


Ia legatura cu cei de la SKIN. Sunt ceva mai flexibili si nu asa de scarbosi. (08008 726 78 64), Apel GRATUIT.

This post has been edited by melcu: 8 Mar 2013, 09:30


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Privilege 3.0 V6 CVA - B-33-RTN
Toyota Yaris Sol 1.33 VVT-i - B-202-CSM
Totoya Prius V-Five - HRL-1459

Formatez drivere de cooler...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 8 Mar 2013, 10:32
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Daca nu as fi patit-o si eu cu un smartphone nu te-as fi crezut....din pacate pe garantie nu o sa reusesti sa il repari. Bafta


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 8 Mar 2013, 16:19
Post #28


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Multumesc pt sfaturi si incurajari. Am sa incerc sa iau legatura si cu cei de la SKIN, nu mai am nimic de pierdut.
Eu, am tangenta cu multi juristi si avocati care ma indruma catre instantele de judecata.



--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 8 Mar 2013, 18:51
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




QUOTE(nWo @ 8 Mar 2013, 09:16)
Am inteles ca e vorba de ceva mecanic acolo, dar sa imi demonstreze ei mie ca l-am lovit. Nu cred ca nu ramane nici o urma pe ecran, de la o lovitura. Si aici de lovitura vorbim pt ca asa mi-au scris in procesul verbal primit, soc mecanic (lovit).
*


Problema e ca nu ei trebuie sa demonstreze ca ai lovit tu ecranul, tu trebuie sa demonstrezi ca nu l-ai lovit !


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 9 Mar 2013, 01:32
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




QUOTE(nWo @ 8 Mar 2013, 17:19)
Eu, am tangenta cu multi juristi si avocati care ma indruma catre instantele de judecata.
*


Excelenta solutie. Se vede ca te poti baza pe asemenea tangente.


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:15
Forum Renault