DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scapari ulei?, Ulei in zona de imbinare a "capacului de tacheti"

IRONICK
post 14 Feb 2007, 20:09
Post #31


-


Group: Members
Posts: 21.854
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ma refer la scaparile de ulei la semerigul de la distributie.

PS. Eu inca nu am probleme. Sper sa nici nu am.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 14 Feb 2007, 20:19
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




La mine, semeringul era uscat (nu prezenta nici o problema).
Ulei, "imi dadea" pe langa "teaca" jojei de ulei, la baza ei, acolo unde se imbina cu baia de ulei. ( Are o garnitura de cauciuc - teaca - care nu etansa bine, asa ca au bagat ei nu stiu ce masic sau silicon de etansare - garnitura respectiva nu exista ca piesa de schimb deci nu a putut fi schimbata )
Deocamdata, e uscata zona din ce am verificat ( dupa aprox. 700Km)


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganita
post 15 Feb 2007, 19:21
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 14 February 07




scaparile de ulei atat la mine cat si la colegii mei lgn achizitionate dupa iulie 2006 sunt in zona distributiei (partea stanga a motorului).
mi-au inlocuit numai 1. pinion antrenare pompa ulei
2. semering distributie
3. curea dintata.
atat............... socant este ca toate au fost trecute in carnetul de intretinere si nu in carnetul de garantie.
m-am bagat la topicul cu ulei pentru ca am vrut sa vad daca si altii care si-au achizitionat lgn-uri in anul trecut au avut aceeasi problema. din cite mi s-a explicat este vorba de scapari de ulei pe sub pinionul descris mai sus. sad.gif


--------------------
logan 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dex lada
post 15 Feb 2007, 19:54
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 442
Joined: 20 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(Kojak @ 8 Feb 2007, 20:50)
Ieri, din cele scrise pe forum vis a vis de parele de ulei de pe capacul de distributie, am constatat(!) ca si masina mea prezinta aceleasi "simptome" in zona distributiei, fapt care m-a determinat sa ma duc la service. Acum ma gandesc insa ca nu stiu daca am facu bine si o sa vedeti de ce. La service, imediat dupa ce si-a aruncat o privire mecanicu ( ing., responsabil de calitate), mi-a zis ca trebuie schimbat semeringul de la distrib. si implicit cureaua. Atat. programare a doua zi (azi). Dupa ce au demontat tot, inclusiv cureaua de distib, a venit ing. "constatator", de la garantii si am constatat cu totii (am stat permanent langa mecanic), ca semeringul e bun, era perfect uscat, deci cauza era alta: teaca (nu stiu cum s-o denumesc) in care se baga joja de ulei, jos la baza( unde intra in baia de ulei) "dadeda" ulei  pe langa un cauciuc care nu etansa corespunzator si nu putea fii schimbat ( nu exista piesa, cica), asa ca au etansat cu silicon sau ceva pasta. Au curatat locul dupa "operatie" Ei ar fii spus ca uleiul ajungea sau urma sa ajunga si pe curea ceea ce era periculos, insa cureau veche arata perfect, neuzata (10500Km) si fara pic de ulei pe ea. Oricum daca au dat-o jos, procedura este sa puna alta in loc, insa ma intreb cat o sa tina siliconul ala acolo, pana cand o "sa dea"  din nou uleiul? A mai patit cineva asa ceva?
S-ar putea sa fie aiurea intrebarea mea, insa totusi: cand se umbla si se schimba cureaua de distributie, nu se fac niste reglaje ale motorului ( de unde stie mec, pozitia initiala a rotii zimtate) si se reface jocul supapelor adica nu se da peste cap functionarea optima a motorului? Sau aceasta se face automat de catre calc., mai nou? Mentionez ca la mine nu a avut loc nici o reglare a motorului, insa masina marge la fel, nu se simte nici o difrenta (merge bine). Sa fii nimerit oare mecanicii pozitia buna, sau are o "catare"  rotita respectiva la care eu nu am fost atent sau de care nu stiam. Am motive de ingrijorare? M-am gandit la chestiunea asta, din pacate sau nu, dupa ce am plecat din service
Scuze daca am fost un pic (mai mult) offtopic, insa astept cu nerabdare opiniile voastre la modul cat mai serios si corect cu putinta
*




Acelas fenomen l-am intalnit si eu asta seara duce ce am bagat benzina , am tras intr-un loc mai retras si am verificat toate lichidele ,servo, frana antige, toate ok.
Am scos lanterna din dotare si am verificat daca exista ceva scurgeri, si surpriza pe jonjeron, scut in zona distridutiei era putin gresat ,asa ca am cautat mai amanuntit si exista scurgere de ulei.

Trima data am zis ca e teva jojei la "imbinare" cu blocul dar am vazut si fulia de distributie unpic umeda (nu pe zona cu curea) .
Acum nu stiu de unde ar fi scurgerea,care e foarte mica lonjeronul si pinionul de distributie parca erau gresate cu spray de ulei siliconic ,era o pelicula f foarte subtire de ulei.


Am zis sa verific si nivelul uleiului si era pe maxim cu 1cm blink.gif ,masina are 2000 km ,cred ca aia din fabrica au pus mai mult.
Este oare asta posibila cauza ?
Sa faca presiune prea mare si sa forteze in semeringul de distributie ?

Ma gandesc sa scot cu seringa + un pai vreo 200g de ulei pana ajunge la nivel .



--------------------
lada 2105 - secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 16 Feb 2007, 18:32
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




@dex lada:
N-are nici pe dreq, suprafata pe care stationa masina cand ai masurat nivelul uleiului nu era in palier probabil si de acolo diferenta. Din fabrica (zici ca ai 2000Km la bord) uleiul este pus corect, la nivel, nici mai mult, nici mai putin, asa ca stai linistit si lasa "prostiile", nivelul uleiului ESTE sigur O.k.
Scaparile de ulei de care pomenesti tu nu au nici o legatura "cu treaba cu joja" .
Daca chiar vrei sa mai "scapi de ulei", da-i masinii in guse, forjeaz-o, du-o in rosu ca sa-i arzi un pic uleiul! (desigur, glumesc cu ultima remarca facuta!)


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
naturall
post 16 Feb 2007, 21:07
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 23 June 04
From: IIIrd World




off topic

in legatura cu pozele de la postul #25
se pare ca pb este de la pompa de servo sad.gif care va fi inlocuita pe garantie...


--------------------
Dacia Logan 1900 toamna - B69XXX
It's more DACIA than Renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dex lada
post 16 Feb 2007, 22:11
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 442
Joined: 20 October 04
From: Bucuresti




suprafata pe care stationa masina era dreapta, stiu cum se face o masurare de ulei , asa ca nu ai nimerit-o


--------------------
lada 2105 - secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 16 Feb 2007, 22:58
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Ai masurat nivelul de ulei pe joja cu sublerul?
1cm, cat ai spus ca avea in plus este ENORM!
Refuz sa cred ca la fabricarea masinii si la umplerea lichidelor, respectiv uleiurilor fabrica a zbarcit-o cu juma' de litru de ulei de motor in plus!
La modul cat mai serios, ai mirosit cumva joja? Miroase joja si vezi daca se simte doar ulei (nu ca cel proaspat - mirosul difera) sau si ceva "urme" de benzina,...desi nu prea e posibil d.p.d.v. tehnic
Daca treba e "curata" (si daca nu, cu atat mai mult) si e doar vorba de ulei pur, du-te la service, las-o min15-20min si cheama un mecanic sa verifice nivelul, vezi ce parere are. Lasa-i pe ei sa se chinuie sa scoata uleiul care e in plus, daca e cazul!
Dar cel mai bine, du-te oricum la service, masina are garantie!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dex lada
post 18 Feb 2007, 16:34
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 442
Joined: 20 October 04
From: Bucuresti




nu am masurat cu sublerul, treaba este ca am sters si joja cu carpa de 2-3 ori si aceelasi rezultat.

Nivelul uleiului este peste a 2 crestatura cu ~ 1cm .

Te rog zi-mi si mie service-ul la care ai fost ,unde te -au lasat sa te uiti la ce fac.

This post has been edited by dex lada: 18 Feb 2007, 16:37


--------------------
lada 2105 - secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 18 Feb 2007, 17:26
Post #40


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




kojak, da ce, e o problema daca are si miros de benzina asa putin ,ca la mine asa miroase si nare nici pe dracu din 2004


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 18 Feb 2007, 17:51
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




C@talin:
nu cred ca e benzina ceea ce ai simtit cand ai mirosit joja, daca zici ca nu ai probleme.
uleiul de pe o masina care a rulat un anumit nr. de Km, e normal sa nu miroasa ca unul proaspat din bidon, contine petrolene (printre altele), uleiul se mai arde, si alte prostii care dau senzatia de benzina. insa NU este benzina.
din 2004, banuiesc ca ai schimbat uleiul de mai multe ori!
bineinteles ca e grav daca "da" benzina in ulei, insa nu am auzit pe nimeni cu logan sa reclame treaba asta pana acum
daca vrei cu adevarat sa vezi cum miroase benzina din ulei, du-te la un vecin cu dacie 1300 veche, ia joja si miroase-o, ai sa vezi diferenta! (te sfatuiesc inainte sa-l intrebi daca are problema asta, va stii cu siguranta, pt. sunt dacii vechi care nu au aceasta problema - a mea era din '95, avea 90000Km cand am dat-o si NU nu m-am confruntat niciodata cu problema asta)

@dex lada:
1.Nesty service sau
2.Motorservice


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dex lada
post 18 Feb 2007, 20:26
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 442
Joined: 20 October 04
From: Bucuresti





QUOTE(C@talin @ 18 Feb 2007, 17:26)
kojak, da ce, e o problema daca are si miros de benzina asa putin ,ca la mine asa miroase si nare nici pe dracu din 2004
*



da parca si eu am simti un miros mai ciudat la ulei asemanator cu cel de benzina ,dar parca se apropia mai mult de mirosul unui diluant.

This post has been edited by dex lada: 18 Feb 2007, 20:26


--------------------
lada 2105 - secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 18 Feb 2007, 21:37
Post #43


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




dex exacta asa si eu ,spre diluant e mirosu


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 18 Feb 2007, 21:39
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Lasati-o jos, va stresati prea mult, nivelul uleiului e o.k!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 18 Feb 2007, 21:51
Post #45


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




pai eu ce zic, e ok tot, daia nici nu mi-am batut capu ,nu am fost cu ea de cat prin septembrie sai schimb uleiu a doua oara la revizia nr2 si atat ,nu am calcat prin servis de cand am luato din alta cauza .


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 18 Feb 2007, 22:07
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Good for u., C@talin!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 27 Feb 2007, 20:12
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




Ieri am constatat scapari de ulei, probabil de la semerigul de la distributie la masina unui prieten.
Sunt urme de ulei improscat de jur imprejurul compartimentului motor, in zona curelelor.
Maine are programare la Meridian Sud.
Masina este un Preference 1,4.
Maine va spun si din ce perioada este masina.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganita
post 7 Mar 2007, 22:13
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 14 February 07




Am adăugat două poze la ce-am avut eu și cei 7 loganisti la care m-am mai uitat. Am fost în service și s-a rezolvat până acum. Scăpările de ulei dacă te uiți la jojă nu sunt mari dar în timp (dacă nu te uiți sau ștergi acele scăpări) riști să-ți iasă din garanție și s-o pui de 900 ron (cam pe acolo se ajunge cu reparația). Ce vreau eu să menționez este că toate lg-anurile cu această problemă sunt din martie 2006-2007. Dacă este lot de ce fabrica nu se sesizează???

Attached thumbnail(s)
1.jpg ( Size: 287.3k ) Number of downloads: 328
2.jpg ( Size: 261.99k ) Number of downloads: 325


--------------------
logan 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 7 Mar 2007, 22:24
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Inclusiv 2007? Adica se fabrica in continuare "sub" acest defect?!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
doctoru1980
post 10 Mar 2007, 23:10
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 1 November 06
From: Bucuresti




Astazi am deschis si eu capota dupa mult timp si se pare ca am si eu problema cu scurgerile de ulei prin partea stanga a motorului (pe langa distributie).
Mentionez ca nu am avut nici o problema pana acum cu motorul totul merge perfect. Am verificat si nivelul uleiului si este la maxim
Probabil o sa o las asa pana la prima revizie.

P.S: Merg foarte mult in oras, iar in afara nu am depasit 145km/h. Masina este din octombrie 2006 si are 4300km.


--------------------
-8861 Logan/1300 2006/1972 - CharlesioNig
https://vgruk.com/ - visit vgruk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 11 Mar 2007, 00:15
Post #51


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




ulei surplus nua creeaza probleme?.. ia bea nitzcai apa pana nu mai poti si mai toarna inca 25 la suta pe gat...ia vezi te mai tin semeringurile....?
fuga la service...

si unde pui ca astea se vor sfaturi..........................


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 11 Mar 2007, 01:36
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Sunt totusi curios daca i s-a rupt cuiva cureaua de distiributie, dintre cei care nu au luat masuri si au amanat-o pana la revizie, (ma refer la cei care nu au inca 15000Km sau un an decand au loganurile) pt. din cate vad e o problema intalnita la 90% din benzinarela de 1.4
uleiul NU ajunge asa de repede pe cureaua de distributie, indiferent care ar fii cauza: semeringul de distributie sau suruburi si alte chestii neetanse (cazul meu) - in cazul meu, cureaua de distributie era PERFECT uscata, asa ca nu stiu ce sa mai cred...


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
icriss79
post 12 Mar 2007, 11:05
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 31 May 05
From: Germania




Logan-ul meu este din aprilie 2005 (1.6 8V) si am aceeasi problema. Sunt urme de ulei in zona capacului de la tacheti. Spre deosebire de voi insa, la mine urmele sunt cu predilectie in partea dreapta a capacului, dar se vad urme si in partea centrala (cum privesti din fata motorul). Mi-au aparut cred dupa ce am mers destul de multi km pe o caldura insuportabila (tur Grecia - 2006), si am tras de ea...

La "revizia" de 30.000 (ef.la 27000) - Meridian Vest (NU va recomand acest service) i-am sesizat acest lucru mecanicului, care m-a aburit (si m-am lasat aburit) ca nu e o chestiune serioasa, ca la unele Logan-uri mai apare, la altele nu... si ca oricum pierderile nu sunt serioase. Problema ii era cu siguranta cunoscuta. Evident, sunt in garantie... Daca nu eram, inlocuia tot ce se putea...

Sambata ma duc la RAR la Nesty (al treilea service DACIA pe care-l incerc - la 2 am renuntat), si o sa solicit remedierea defectiunii. O sa revin cu concluzii. Sincer, mi-e teama de "profesionalismul" raspandit al mecanicilor din service. Sper sa fie altfel acolo.

Va salut.



--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 8V Aprilie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 12 Mar 2007, 21:16
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Am fost la service cu problema "capacului de tacheti"
Pe scurt: nu au garnitura pe stoc - ei zic ca pana acum nu au intalnit problema asta la logan (!)
la receptie, au cautat in "breviarul" pieselor de schimb garnitura respectiva pt. a face comanda la dacia
au spus ca ma suna in momentul in care le vine piesa sa mi-o schimbe pe garantie...cica ar fi spre sfarsitul saptamanii in curs
are cineva idee, suruburile (prezoanele) vreo 10 (sau 8) la nr. care realizeza prinderea capacului de culbutori de partea superioara a chiuloasei, se schimba (conform protocolului de garantie) si ele o data cu desurubarea lor?
stie cineva schema (ordinea) de strangere a lor si cuplul ? am inteles ca exista si trebuie respectata si treaba asta...

multumesc anticipat colegilor forumisti!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 Mar 2007, 23:43
Post #55


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Strangerea capacului...
Pages_from_logan_X1_benzina.gif ( Size: 174.97k ) Number of downloads: 233

Nu este necesara inlocuirea suruburilor, ca doara nu-s curele de cauciuc...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 13 Mar 2007, 05:59
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




@klaus:
thank's, man!
La aceasta operatie, se da din nou jos cureaua de distributie (!) si cureaua de accesorii (!), cum prezinta poza, sau doar filtrul de aer si alte chestii minore de prin zona?

This post has been edited by Kojak: 13 Mar 2007, 06:04


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Mar 2007, 09:47
Post #57


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




doar filtrul de aer si bobina de inductie


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fizzo
post 13 Mar 2007, 21:39
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 2 July 05




QUOTE(dex lada @ 18 Feb 2007, 16:34)
nu am masurat cu sublerul, treaba este ca am sters si joja cu carpa de 2-3 ori si aceelasi rezultat.

Nivelul uleiului este peste a 2 crestatura cu ~ 1cm .

Te  rog zi-mi si mie service-ul la care ai fost ,unde te -au lasat sa te uiti la ce fac.
*



La Dacoserv, Bd Preciziei in Militari. Poti sa stai langa masina, il ungi pe mecanic cu 10 roni si poti sa faci ce vrei biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 - B-43-BGJ
I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semaka77
post 14 Mar 2007, 11:54
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 7 June 06




subscriu cu aceeasi problema, pierderi de ulei. Masina cumparata in iulie 2006, motor 1.4 6200 km. Am fost la service, cei de la Zalau foarte amabili, stiau de problema asta, s-a rezolvat in 2 ore. au schimbat cureaua si un semering, dar nu am primit nimic scris ca am fost prin service. blink.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI 2006 Preference - SJ 12 HIM
Fiecare Ramane Prizonierul Propriului Trecut
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
doctoru1980
post 16 Mar 2007, 14:57
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 283
Joined: 1 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(doctoru1980 @ 11 Mar 2007, 00:10)
Astazi am deschis si eu capota dupa mult timp si se pare ca am si eu problema cu scurgerile de ulei prin partea stanga a motorului (pe langa distributie).
Mentionez ca nu am avut nici o problema pana acum cu motorul totul merge perfect. Am verificat si nivelul uleiului si este la maxim
Probabil o sa o las asa pana la prima revizie.

P.S: Merg foarte mult in oras, iar in afara nu am depasit 145km/h. Masina este din octombrie 2006 si are 4300km.
*




Dupa ce m-am uitat pe forum si am vazut ca foarte multi au aceasta problema m-am gandit sa ma duc la service. Am fost la Auto Cobalcescu de pe Valea Oltului unde mi-au schimbat semeringul si cureaua de distributie pe garantie. Cei din service mi s-au parut foarte profesionisti.


--------------------
-8861 Logan/1300 2006/1972 - CharlesioNig
https://vgruk.com/ - visit vgruk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 19:08
Forum Renault