DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

181 Pages « < 168 169 170 171 172 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DNA, știri, informații, succesuri

dacis
post 11 Jun 2018, 08:43
Post #5071


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




Troleaza linistit. Io doar am citit, mi-a placut si am dat copy-paste. Azi am un program de groaza: lucru la un material pentru un proiect UE (ceva peste suta de meleoane) si tre sa citesc un material convenit cu UE. "Decat" 328 de pagini. Si io abia am ajuns la 48. Ce ma derureaza este insa altceva: guvernul lu' tanti Veorica a facut acest update in martie 2018 si acolo zice asa: " Pentru infrastructura rutieră, rețeaua TEN-T centrală dezvoltată în România pe două dintre cele nouă coridoare, respectiv coridoarele Rin–Dunăre și Orient/Est-Mediteranean, vizează următoarele rute: Nădlac - Timișoara – Sibiu – București (centura București) – Constanța; Timișoara – Drobeta Turnu Severin - Calafat; București – Ploiești - Bacău – Suceava – granița cu Ucraina (Siret); Sebeș – Turda – Târgu Mureș – Târgu Neamț – Iași – granița cu Republica Moldova (Ungheni)"

Deci A8 este convenita si contractat cu UE, dar nu se mai face cu banii UE. Plus ca nu vad nici o autostrada care sa treaca prin Alexandria. Cel putin asa cum stiu eu geografia Romaniei.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 11 Jun 2018, 08:46
Post #5072


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




E un nou ordin pe unitate

FB_IMG_1528699410791.jpg ( Size: 49.26k ) Number of downloads: 295


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 11 Jun 2018, 08:51
Post #5073


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Ce stupizenie...


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 11 Jun 2018, 08:59
Post #5074


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(dacis @ 11 Jun 2018, 09:43)
Troleaza linistit. Io doar am citit, mi-a placut si am dat copy-paste. Azi am un program de groaza: lucru la un material pentru un proiect UE (ceva peste suta de meleoane) si tre sa citesc un material convenit cu UE. "Decat" 328 de pagini. Si io abia am ajuns la 48. Ce ma derureaza este insa altceva: guvernul lu' tanti Veorica a facut acest update in martie 2018 si acolo zice asa: " Pentru infrastructura rutieră, rețeaua TEN-T centrală dezvoltată în România pe două dintre cele nouă coridoare, respectiv coridoarele Rin–Dunăre și Orient/Est-Mediteranean, vizează următoarele rute: Nădlac - Timișoara – Sibiu – București (centura București) – Constanța; Timișoara – Drobeta Turnu Severin - Calafat; București – Ploiești - Bacău – Suceava – granița cu Ucraina (Siret); Sebeș – Turda – Târgu Mureș – Târgu Neamț – Iași – granița cu Republica Moldova (Ungheni)"

Deci A8 este convenita si contractat cu UE, dar nu se mai face cu banii UE. Plus ca nu vad nici o autostrada care sa treaca prin Alexandria. Cel putin asa cum stiu eu geografia Romaniei.
*



E colocviu sau examen?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 11 Jun 2018, 09:41
Post #5075


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




Pai am vazut ca brusc Ponta a devenit frecventabil si de-a dreptul respirabil de cand latra prin gard la Dragnea.
Deh, nu-i usor sa obtii o achitare de la Binom, trebuie sa transpiri un pic.
Sa nu se apuce Dragnea sa spuna tot ce stie de prin vie, ca iese deranj.
E nasol sa antamezi arestarile prin propriul partid dupa care sa plangi ca nu te intelege lumea...

This post has been edited by vercingetorix: 11 Jun 2018, 09:41


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 11 Jun 2018, 10:08
Post #5076


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(vercingetorix @ 11 Jun 2018, 10:41)
Sa nu se apuce Dragnea sa spuna tot ce stie de prin vie, ca iese deranj.

Da, sa inceapa sa povesteasca cum il intreba el pe coldea: " ce ziceti sefu', e bine parlit porcu'? Sau sa mai pun paie?"


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 11 Jun 2018, 10:33
Post #5077


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Daca e mai retardat, i-a luat 4-5 ani sa-si dea seama ca aia e raii de la statul paralel.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 11 Jun 2018, 10:36
Post #5078


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(vercingetorix @ 11 Jun 2018, 10:41)
Pai am vazut ca brusc Ponta a devenit frecventabil si de-a dreptul respirabil de cand latra prin gard la Dragnea.
Deh, nu-i usor sa obtii o achitare de la Binom, trebuie sa transpiri un pic.
Sa nu se apuce Dragnea sa spuna tot ce stie de prin vie, ca iese deranj.
E nasol sa antamezi arestarile prin propriul partid dupa care sa plangi ca nu te intelege lumea...g
*


Mvaai, cata elocinta... ce damf de filosofie de bodega, bleah... gen "sa treaca timpul" si "zic si eu, ca nu ma doare gura"... alcoholic.gif

Ieftinache fraze, ca si rachiul de pufoaica.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 11 Jun 2018, 10:45
Post #5079


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(Bicicleta galbena @ 11 Jun 2018, 11:36)
Mvaai, cata elocinta... ce damf de filosofie de bodega, bleah...  gen "sa treaca timpul" si "zic si eu, ca nu ma doare gura"...    alcoholic.gif

Ieftinache fraze, ca si rachiul de pufoaica.
*


Dar nu-mi mai citi postarile, chiar as fi incantat, pe bune.
Ai butonul "ignore", foloseste-l cu incredere.
Eu asa am facut, am o lista intreaga de ciocoflenderi.
Daca esti obligat prin prisma sarcinilor de servici, atunci suporta... radmasa.gif

Daca scotocesc, o gramada ce acum cativa ani il injurau pe Ponta, acum li se pare frecventabil.
Cand au fost prosti, atunci sau acuma ? icon_mrgreen.gif

This post has been edited by vercingetorix: 11 Jun 2018, 10:52


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Jun 2018, 13:33
Post #5080


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Au iesit TFL-istii in strada, s-au dat de ceasul mortzii pe "legile justitiei" fix pentru nimic (repet: pentru nimic, la "legile justitiei", alea cu organizare judecatoreasca, e nimic, ba chiar sunt mai simpatice decat hotararea CCR care spune ca presedintele nu mai poate refuza propunerea ministrului jutitiei in timp ce legilea alea zic ca poate o data), au facut clabuci, spume si alte perlanuri la gura sa nu se modifice codul penal si le-au dat-o cutrele astea bagaboante de la PSD direct prin gura.
Comisia Europeana a inceput procedura de infrigement oentru neaplicarea directivei cu prezumtia de nevinovatie
Ce e acolo in directiva e parfum, e nimic, sunt chesti de bun simt.
Si daca n-or invoca astia de la PSD infrigementul ca sa dea o ordonanta de urgenta pe codul penal si ala de procedura, inseamna ca nu sunt golani suficient.
Acu' OUG-ul e necesar, e sa ne scape de infrigement. Care, ce sa vezi, a aparut pentru ca TFL-istii au tipat impotriva modficiarilor la legile penale, ca au impiedicat etc. In frunte cu opozitia si presidentul, of course.
Sa te tii sa vezi modificari prin OUG...
Sunt aproape convins ca aisti golani de la PSD au facut-o special, au lasat aplicarea directivei in aer ca sa creeze o presiune de emitere de OUG.

Si acum vin si cu pregatirea prealabila, s-ar putea sa fie cu OUG ca fortele potrivnice nu ne lasa si totusi trebuie sa respectam directivele si deciziile CCR...

O, cata teapa se prefigureaza pentru TFL-isti...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 11 Jun 2018, 13:43
Post #5081


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(dizzy @ 11 Jun 2018, 09:59)
E colocviu sau examen?
*

Tu crezi ca la varsta mea ma mai tin baierele sa dau examene? wise_guy.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 11 Jun 2018, 18:25
Post #5082


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




QUOTE(klaus @ 11 Jun 2018, 14:33)
O, cata teapa se prefigureaza pentru TFL-isti...
*


Păi e parfum zic. Că ii afecteaza doar pe tefelisti, ceilalți vor avea scutire. icon_mrgreen.gif
Da-i in masa, asa le trebe daca vor democratie si transparenta, si ies in strada.
Pumnu'-n gura si joc de glezne. rolleyes.gif


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 11 Jun 2018, 18:58
Post #5083


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(klaus @ 11 Jun 2018, 14:33)
hotararea CCR care spune ca presedintele nu mai poate refuza propunerea ministrului jutitiei in timp ce legilea alea zic ca poate o data
*

Asta este cea mai mare stupizenie imaginabila. Pe de o parte ai institutia cea mai legitima din stat (voturile pentru alegerea presedintelui au fost mai mereu mai multe decat cele pentru alegerea membrilor Parlamentului, in ultimii vreo 15-20 de ani), iar pe de alta parte ai o golire de continut a functiei, care nu vine de la presedinte, ci de la poporul suveran. Io m-as baga la o demonstratie de doua-trei ceasuri in care sa arat ca golirea institutiei prezidentiale de putere si de atributii incalca art. 2 din Constitutie:

Art. 2 – Suveranitatea
(1) Suveranitatea națională aparține poporului român, care o exercită prin organele sale reprezentative, constituite prin alegeri libere, periodice și corecte, precum și prin referendum.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Jun 2018, 19:19
Post #5084


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai TFListii erau marii aparatori ai dreptatii si ai legilor, ar fi un esec direct al lor, a celor care au iesit cu pieptul gol in fata gloantelor PSDiste modificatoare de texte de lege, sa apere integritatea si imuabilitatea unor texte de sorginte stalinsta pana in maduva oaselor, facute de niste procurori comunisti (si ma refer la cioarda de la Macovei la Pruna, trecand prin Bica) cu scopul transparent de a putea face "penal" pe oricine si in special opozantii politici.
Acesti TFLisiti, care gandesc cu capul altora nu cu a lor, au iesit doar pentru ca li s-a parut lor ca adversarii POLITICI ai opiniilor domniilor lor o sa scape prea usor. Si au aparat un aparat securistic (stiti voi, ala care inregistra de 200 de ori mai mult decat la americani, ala care facea dosare false doar ca sa schimbe guverne, ala care facea dosare false la conducatorii de autoritati de supraveghere doar ca erau prea verticali si nu acceptau modificari cum dorea vreun smecher din SRI etc).
Si au desfasurat un razboi de uzura pe mize zero.
Si acum, cand cu adevarat ar trebui sa fie vigilenti si sa iasa in strada, sunt obositi (de la razboiul de uzura care l-au dus pe mize zero si in care, in opinia mea, aia de la PSD i-au impins la actiune tocmai pentru a-si consuma energiile pe nimic si a se obisnui cu gandul ca orice fac tot trec lucrurile) si sunt si pregatiti de vacanta.

Deci elanul s-a cam dus, intr-o saptamana incepe vacanta copiilor si se reduce si numarul posibil de participanti ca se goleste Bucurestiul peste vara, justificarea "externa" (infringementul) exista, e numai bine de o ordonanta de urgenta care pe scheletul "directiva c prezumtia de nevinovatie" si "aplicarea hotararilor CCR" dublate de "impieidicarea de opozitie a tuturor demersurilor legale doar ca sa nu se modifice legile declarate neconsitutionale" sa aiba un continut corespunzator.
Corespunzator pentru cine ramane de vazut...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 11 Jun 2018, 19:34
Post #5085


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Doamne Ajută!
Fiecare nație are conducătorii pe care si-i merită.
Sa ploua cu ordonanțe peste ordonanțe. I couldn't care less. icon_mrgreen.gif

Precum ziceam e bine ca li se va aplica doar tefeleilor. Ceilalti au scutire, si pentru ca au scutire nu vor ieși niciodată în stradă împotriva a nimic. Doar pentru.
Ca asa ma gandesc...Ca cetățenii responsabili (nu hastagii tefelisti) așteaptă cu mare optimism aceste noi OUG care să-i scape odată pentru totdeauna de statul paralel si perpendicular.

This post has been edited by RZV: 11 Jun 2018, 19:50


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Jun 2018, 20:02
Post #5086


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu m-as fi asteptat de la acesti TFListi - atat de superiori, atat de inteligenti, atat de ariani, atat de scarbiti de oamenii "simpli" care sunt pentru ei niste untermensch, demni de dispret - sa dovedeasca in mod real ca aceasta parere narcisista de superioritate care supureaza din exprimarile lor, prin presa sau FB, are fundament.
Sa dovedeasca ca inteleg ce se poate intampla, ceea ce ar dovedi ca ei gandesc si cu capul lor, sunt activi intelectual, nu sunt doar reactivi la ce le spun altii.
De la untermensch nu ma puteam astepta sa gandeasca, nu?
Dar de la superiorii neo-ariani...
Ce sa zic, daca TFListii gandesc cat untermensch-ii, reactionand doar cand le spune altul sa reactioneze, nu sunt cu nimic mai buni.
Cu nimic.
Doar sunt niste palide oglindiri ale lui Narcis. Macar ala avea de ce sa se laude...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 11 Jun 2018, 20:18
Post #5087


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Păi si de ce ar trebui să ducă tefelisti lupta națiunii care nu se vrea salvată?
Cum ziceam, I couldn't care less, sa ploua cu OUG-uri care să-i scape pe cetățenii onorabili de statu' paralel. icon_mrgreen.gif

Ma gandesc ca daca asta vrea majoritatea cetățenilor onorabili, asta ar trebui să primească. Dar sa nu se plângă după aia ca si-a batut unu sau altu pwla de ei. wink.gif
Sa-si accepte condiția si viitoru' care decurge din deciziile lor.
Pentru majoritatea tefeleilor exista si va exista o pâine albă de mâncat cam pe oriunde in lumea asta. Mi-ar plăcea să cred că si ailalti onorabili au posibilitatea asta. But wait, n-au nevoie ca ei au scutire si restul le da partidul. Mwie adica. wink.gif


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Jun 2018, 20:34
Post #5088


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




observam doar ca opinia narcisista de inteligenta superioara pe care si-o arogaTFL-stii cu formulari dispretuitoare fata de "ceilalti' este doar atat: o opinie narcisista, nebazata pe realitate.
Ca altfel i-ar fi dus capul sa gandeasca singuri, nu ar trebui sa le arate altcineva.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 11 Jun 2018, 20:35
Post #5089


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(klaus @ 11 Jun 2018, 21:02)
Eu m-as fi asteptat de la acesti TFListi - atat de superiori, atat de inteligenti, atat de ariani, atat de scarbiti de oamenii "simpli" care sunt pentru ei niste untermensch, demni de dispret - sa dovedeasca in mod real ca aceasta parere narcisista de superioritate care supureaza din exprimarile lor, prin presa sau FB, are fundament.
*

Am incercat io prin 2016 in cateva discutii cu niste IT-isti initiatori de dezbateri si discutii despre diverse subiecte gen stat de drept, separatia puterilor in stat etc. etc. sa le explic ca nu este nici o rusine ca nu stiu ce sunt chestiile astea, ca ei au invatat algoritmi si alte trasnai. Se uitau la mine ca la avioane! Si cand i-am provocat sa imi explice ei, din ce au citit si de unde s-au s-au documentat, cat de detaliat sau de rudimentar se simt ei in stare ce si cum, brusc au trecut la NghNghNgh...


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 11 Jun 2018, 20:43
Post #5090


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Egal.
Am trecut, ca națiune, la momentul în care chiar nu mai contează ce fac unii sau altii.
Cetățenii onorabili se complac in status quo, tefelistii vor părăsi țara si mai dihai decât până acum, patura dependenta de partid va fi din ce in ce mai mare. In 5 ani diferențele vor fi si mai accentuate.
Cine are ceva in cap, si n-a plecat deja spre țările mai calde, o va face fara regrete.
E bine zic. icon_mrgreen.gif


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 11 Jun 2018, 20:55
Post #5091


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(RZV @ 11 Jun 2018, 21:43)
tefelistii vor părăsi țara si mai dihai decât până acum
*

Cred ca da. Cunosc persoane care au terminat facultati din domeniu (AC, Info etc.) si care au peste 15 ani de cand sunt plecati, cei mai multi, in Canada. Ca si tefelistii de aici, si aceia nu au habar de mai nimic la modul serios. Evident, in afara meseriei. Macar aia de afar nici nu stiu nimic (ca si astia din tara), dar nici nu nu le pasa si nu se implica. Am intrebat vara trecuta pe unul venit in tara sa-si vada familia ce parere are despre Trudeau, tanarul lor PM, si daca seamana asa tare ca stil cu taica-su, PE. Asta tanar nu m-a prea interesat, dar despre taica-su am citit probabil macar 200-300 de pagini. Mai ales despre stilul lui teribil de sarmant de a face comunicarea politica, despre consilierii lui de imagine, despre aventurile cu gagicile de la Hollywood si cu cele cateva frantuzoaice si despre felul cum lasa sa "rasufle" in presa aventurile, ca sa-si consolideze imaginea si reputatia de crai. Asta a fost un mare fenomen: si cand statea pe buda se gandea daca sta indeajuns de tantos si de fotogenic. Iar deloc tanarul meu tefelist se uita la mine ca la avioane...


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 11 Jun 2018, 21:04
Post #5092


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




La ce te ajuta sa stii atatea finețuri, cand la urma urmei, trăiești într-o țară cu servicii de ev mediu (Romania), in care nu se va schimba nimic, si unde diferențele vor fi din ce in ce mai mari?
Partidul va decide pentru toți, si va distribui sărăcia tuturor, exceptând pe cei de la nivelul superior.

Oamenii vor cauta o viață mai bună, un respect pentru cetățean, un loc in care politica sa nu le epuizeze energia. Si vor pleca aia care pot munci, care pot plăti taxe si sustine pensionari. Adică aia care produc. Si vor ramane doar aia care cheltuie.

Sa vina OUG-urile. Tenerifeeeeee. icon_mrgreen.gif

This post has been edited by RZV: 11 Jun 2018, 21:06


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 11 Jun 2018, 21:16
Post #5093


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.065
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




udrea_site_politie_bun.jpg ( Size: 24.78k ) Number of downloads: 139


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 11 Jun 2018, 21:47
Post #5094


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(RZV @ 11 Jun 2018, 22:04)
La ce te ajuta sa stii atatea finețuri
*

Sorry, dar nu suntem cu totii ingineri! biggrin.gif


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Jun 2018, 10:24
Post #5095


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Bre, parca te laudai ca esti cartonagiu de tcm . Ca nu te pricepi si nu ai practicat e evident. biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 12 Jun 2018, 10:38
Post #5096


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.194
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Și tu crezi tot ce scrie?


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 12 Jun 2018, 10:40
Post #5097


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Una e sa fie absolvent de inginerie si alta e sa fie inginer... biggrin.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Jun 2018, 10:52
Post #5098


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Am spus ca e cartonagiu.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 12 Jun 2018, 13:13
Post #5099


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(bion @ 12 Jun 2018, 11:24)
Bre, parca te laudai ca esti cartonagiu de tcm
*

N-am ajuns pana la carton. Am inceput din anul I de TCM si altceva, imediat dupa revolutie. Absolut toate cursurile pe care ziceam ca le-am facut, le-am facut. Mi-au luat sapte ani!

QUOTE(radian @ 12 Jun 2018, 11:40)
Una e sa fie absolvent de inginerie si alta e sa fie inginer...
*

Just. Atuul meu este ca am oleaca de minte de inginer. Chiar si cand e vorba de RNP-urile statului de drept, io tot inginereste le ordonez. Ca nu prea pricep inginerii ce si cum cu astea, asta se datoreaza back-ground-ului lor diferit. Ca nici io nu prea pricep anatomia la nivelul chirurgului, dar asta nu-mi ia dreptul sa vorbesc si chiar sa bat campii, daca asta doresc. Traim intr-o tara libera si fiecare dintre noi avem dreptul sa fim inclusiv prosti.


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 12 Jun 2018, 17:11
Post #5100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Nu e rusine sa fii repetent . Ai aprofundat materia.
Deci TCM nu ai absolvit?


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
181 Pages « < 168 169 170 171 172 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 05:01
Forum Renault