DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Maneta schimbator de viteza, vibratii la schimbator

anpop
post 14 Jun 2005, 16:56
Post #61


Sef de pisica!


Group: Members
Posts: 422
Joined: 28 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(JORJ @ 14 Jun 2005, 16:24)
Si a mea tremura la relanti: motorul si maneta de schimbator, si nu imi place deloc senzatia asta de tractor.

Sper sa gasesc o rezolvare intr-un fel sau altul si daca imi iese o sa postez si aici.

Pana la urma a gasit cineva alta solutie decat schimbatul benzinei sau masinei ?
*


Eu am patit la berlina chestia asta de mai multe ori, inclusiv subturare si innecat cand o calcam. Benzina am folosit de la petrom...ce aveau mai bun..
Am fost in service cu ea, am incercat aditivi (cel mai bun a fost alcoolul izopropilic) dar cu rezultate semimultumitoare.
In final am ajuns la un service de cartier sa-mi schimb un pivot si i-am zis mesterului de prbl! Mi-a tras un smile placut (mai avea 4 dinti in fata...), mi-a scos socul automat, l-a curatit , dupa care a dat cu un spray pe el.....rezultat final: mergea brici, indiferent de benzina..
Explicatia lui: nene intra praf in asta si se misca cum vrea el...
PS: cost suplimentar 50.000 ROL (eu am fot super multumit!)


--------------------
Logan Preference 1,4 - b-xx-xxx
Prostia e singurul lucru care-i doare pe ceilalti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Jun 2005, 07:39
Post #62


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Cred ca nu e de fapt o problema tehnica... tine de perceptia si asteptarile fiecaruia... in unele cazuri e vorba de mersul balbait al motorului datorat altor probleme tehnice (injectoare infundate etc.) sau de alta natura (calitate benzina etc.) care se vor discuta in alte topicuri...
topic closed!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 09:34
Forum Renault