DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cam cat de fraieri putem sa fim luati!

cristian_
post 18 Sep 2008, 21:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




Ieri, 17.09, ridic un card bancar, care inlocuia un card expirat. Incerc sa-l folosesc,nu pot. Sun la banca, incepe d-soara cu identificarea, cacum ma cheama, cacum nustiuce. Ii zic ca nu-mi trebe identificare, imi trebuie sa-mi mearga un serviciu pe care sparg niste bani, comisioane, etc. Dsoara imi spune ca nu ma poate ajuta daca nu ma identifica(am inteles ca la banci e un orar cam naspa si nu mai au timp sa-si faca "intalniri", dar asta nu inseamna ca trebe sa-mi ceara mie adresa, nr de tel si alte prostii). Voiam doar sa-i atrag atentia ca nu beneficiez de un serviciu pt care platesc. Dupa o perioada s-a apucat sa ma ia ca apar scosi 3000 lei, si ca limita maxima zilnica e 3000 lei si bla bla bla( cardul nu am putut sa-l folosesc, imi aparea mesajul " Banca dvs nu poate onora cererea dvs acum"-or something.. Ii zic ca este f. interesanta si folositoare informatia, pe care dealtfel o stiam de vreo 4 ani de cant s-a "updatat", dar nu m-a ajutat cu nimic sa rezolv problema.

Azi dimineata, ma trezesc la 7, plec pe la 8.30. Nu am vazut strop de ploaie. Imi da nevasta-mea sms ca a facut 30 min pana la undeva unde ajungi in 10 min. La 9 si oleaca pe irealitatea fm, o dna politista, intrebata fiind care este explicatia pt aglomeratie si lipsa de reactie a polutiei, raspunde aproximativ ca: " cand ploua torential, stergatoarele nu mai pot face fata, chiar daca se afla la treapta maxima de viteza, si << participantii la trafic>> bla bla bla". Mentionez ca de la 7 cand m-am trezit nu a picat un strop in Pantelimon, Muncii, Tineretului.
La intrebarea cu lipsa de reactie a militiei, dna raspunde ca nu trebuiau scosi in trafic dirijori, pt ca organele asteapta de la populatie sa pastreze distanta regulamentara fata de auto din fata, bla, bla, bla.( nu am gsait filmul, imi pare rau.

Seara, o inaugurare cu preoti a unui cartier de blocuri facute pentru militari. Sunt constient ca 90% s-au dat deja cu de 1000% valoarea de cumparare, nu conteaza asta. Constructorul spune ceva in genul:" Inainte de aface plangeri de genul: intrerupatoarele s-au spart, sau o teava nu este buna, ganditi-va ca stati intr-un ??gen?? de locinte f. solide care vor rezista la orice cutremur". Este vorba de "blocuri" cu 2 etaje. Chiar daca le faci din pamant cu paie, rezista la cutremur.

http://www.realitatea.net/video_474642_mil...ute_349897.html

Si acum o intrebare pt adip: Daca vin, pot sa prind peste?


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 18 Sep 2008, 21:26
Post #2


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




coffee_spitsk.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 18 Sep 2008, 22:04
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Cretini, si unii si altii. Pace voua. ohmy.gif

18 Sep 2008, 22:14:
Encutescu asta e un si mai mare cretin. Impreuna cu un alt interlocutor, timpitii, incep sa laude ceea ce este un mare fiasco. Si stiu ce spun pt. ca cunosc foarte bine situatia(sint si eu cadru militar). Auzi, rezista la cutremure. Da halatul, cit e halatul? Bai bine ba HOTILOR da banii mei cea-ti facut cu ei? De un an de cind sunt terminate locuintele receptia lor(facuta de niste mafioti) este astazi. De ce? Pt. ca firma constructoare se angajase sa remedieze inadvertentele constatate anterior. Da de unde. TEAPA. Totul a ramas la fel. Si teapa si mai mare este ca aceeasi firma va construi si urmatorul complex de locuinte pt M.Ap. Sa nu mori de ras? Hai Romania! radmasa.gif

18 Sep 2008, 22:16:
Oare patronul firmei constructoare si semnatarii contractului din partea M. Ap. cine or fi? Sincer mor de curiozitate.

This post has been edited by misu78: 18 Sep 2008, 22:16


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FireChief
post 19 Sep 2008, 05:25
Post #4


Ut ameris, amabilis esto * Fii amabil si o sa fii iubit


Group: Members
Posts: 683
Joined: 3 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(cristian_ @ 18 Sep 2008, 22:23)


Si acum o intrebare pt adip: Daca vin, pot sa prind peste?
*



australia va asteapta biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci, 100 cp , Luxe Privilege ,Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 19 Sep 2008, 06:46
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




cristian_, tu acum ai deschis ochii sa vezi in ce tara esti?


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceribros
post 19 Sep 2008, 08:02
Post #6


Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par


Group: Members
Posts: 285
Joined: 8 January 08




Frate ar trebui spanzurati in piata cei care au predat asemenea locuinte indiferent ca sunt sau nu sub pretul pietei, eu asa as face. Executie publica tati ca nu mai tine, pai eu muncesc 30 de ani sa platesc nenorocitul ala de credit la banca si o scarba care schimba masinile ca cioparii imi da un asemenea apartament de 2 lei.

This post has been edited by ceribros: 19 Sep 2008, 08:08


--------------------
Am avut Dacie Berlina 1997
In asteptarea gaurii negre....eu sper totusi sa fie mulatra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 19 Sep 2008, 08:05
Post #7


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(FireChief @ 19 Sep 2008, 06:25)
australia va asteapta  biggrin.gif  biggrin.gif
*



Dacă sunteți dispuși să conviețuiți alături de MULȚI indieni, ce au cam acealași aspect și comportare identică cu țiganii de pe aici... GO AHEAD..


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXtenSion
post 19 Sep 2008, 16:38
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.260
Joined: 10 January 05




"Unele salarii din sistemul de justiție au ajuns, ca urmare a unor decizii de legiferare luate în interes propriu de către judecători, la un nivel aberant și nejustificat, depășind orice limită a bunului simț", a afirmat, joi, premierul Călin Popescu Tăriceanu. -sursa- e mai veche stirea, in fine:

Deci creatura aceasta merita spanzurata excl.gif Imputiti ordinari ca el, care nici macar nu vin la serviciu, fura si mai stiti voi ce fac, au salarii, pensii si privilegii de neimaginat si tot nu le ajunge, vor sa fie siguri ca toti ceilalti nu vor primi nici ceea ce li se cuvine de drept.

Mai sunt cateva procese prin care magistratii au castigat niste sporuri samd pe care TREBUIAU sa le primeasca, iar acum, fiind nevoit sa dea banii, Tariceanu someaza ca el se supune, dar va face publice sumele, ca sa vada poporul cat primesc magistratii. Deci ideea e ca "desteptii" din 2000 pur si simplu nu au mai dat sporurile, dar nici nu le-au abrogat. E vorba de spor de risc, confidentialitate etc. Deci, din 2000 pana in 2008, adica in 8 ani cu 12 luni pe an, s-au strans ceva bani.


Deci anomalia aceasta bipeda, reclama, de fapt, faptul ca s-a facut dreptate? Acuza el, magistratii, pentru ca au cerut ceva ce trebuia sa fie al lor?! El, un nenorocit de om fara scrupule?

Unde dracu gasim asa oameni sa ne conduca? popa.gif


gun3.gif post-336-1110552439.gif


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_
post 19 Sep 2008, 20:21
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




Nu mai am varsta sa mai caut de munca prin Australia, era o glumita. Tinand cont ca magazinul pt care lucrez a fost de cateva ori atacat ziua in amiaza mare, de tigani, avand clienti, nu cred ca compartamentul indienilor din Australia ma v-a surprinde.

In alta ordine de idei, desi ar trebui postat la " un banc", toate povestile aste imi aduc aminte de urmatorul banc:
Badea(nu karatistul), este intrebat in targ:
-De vanzare-i calul?
-De vanzare ii, raspunde.
-Da vede calul asta?
-Vede, cum sa nu vada!?
Cumparatorul trece mana pe langa ochii calului, nici o reactie din partea animalului.
-Eu nu cred ca vede, zise potentialul cumparator.
Atunci badea ii zise cumparatorului:
-Vezi zidul ala? Eu ii dau bice calului si-l indrept spre zid, daca il ocoleste insemna ca vede. BICE. BICE, BICE, calul o ia la goana, se opreste direct in zid.
Cumparatorul: - Bai bade, vezi bai ca nu vede calul!
Badea raspunde:- Nu vede, nu vede, da' ai vazut ce coraj a avut?


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 20 Sep 2008, 03:27
Post #10


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(cristian_ @ 19 Sep 2008, 05:23)
Si acum o intrebare pt adip: Daca vin, pot sa prind peste?
E peste destul pentru toti, hai incoa smile.gif
QUOTE(MAERSK @ 19 Sep 2008, 16:05)
Dacă sunteți dispuși să conviețuiți alături de MULȚI indieni, ce au cam acealași aspect și comportare identică cu țiganii de pe aici...
... si alaturi de chinezi, coreeni, bengalezi, pakistanezi, birmanezi, thailandezi, filipinezi, indonezieni, egipteni, libanezi, arabi de tot soiul, sudanezi, etcetc. Sa nu pomenesc de aborigeni.
Cine are o problema cu culoarea pielii sau forma ochilor nu are ce cauta aici smile.gif

This post has been edited by adip: 20 Sep 2008, 03:34


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 17:36
Forum Renault