DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 4 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia 1305 drop side,benzina 1557cm,tractiune fata,, revenire la injectie + reparatie capitala

ghitza
post 3 May 2011, 17:38
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




Da,ai de desfacut galeria de admisie /evacuare de pe chiulasa ,o scoti de pe suruburile din chiulasa si cu o curea de ventilator o agati de telescopu din dreapta,desfaci piulitele de la tampoanele motorului ,iei un lant sau ceva ce tine motoru si bagi prin urechea ce o ai acolo prinsa cu suportu de prindere al alternatorului si duci in diagonala pa un surub de pe chiulasa unu din cele de pa care ai tras galeria,Poti sa il lasi pe baie ca nu are anici pe dracu nu ma sa nu se rastoarne sau poti sa il pui pe poice de lemn cum iti cade tie bine. doua persoane ajunge la scos motoru,DAR sa bagi un cric sun carter la cutie sa o ridici usor in sus sa poti trage motoru de pe priza din cutie
La alternator este bine cum ai sinu mai vine o alta lamela decat cea care o ai tu acolo,daca vrei lucru curat cumperi un suport de perii cu tot cu perii pentru alternator si gata treaba,Daca am omis ceva rog sa fiu corectat bafta si uite id meu de mess daca e ceva neclar:crisan_claudiu2009

This post has been edited by ghitza: 3 May 2011, 17:38


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 7 May 2011, 19:49
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Am reusit fara sa rup sau indoi nimic , mastodontul de motor e greu rau si m-am chinuit ca mai agata .

Cum am dat afara motorul am putut misca de furca aceea care actioneaza rulmentul de presiune care, la rindul lui apasa pe soarele placii de presiune ,oare daca aveam firul de ambreiaj si apasam pe pedala s-ar fi miscat furca?

Placa nu are zgirieturi , e lucioasa si suprafata e in regula.

Soarele ei ,la fel este intreg.

Rulmentul nu ma pricep la el daca e bun sau nu , are joc la bucsa cam o,5mm, iar acele caneluri par sterse,consumate.

Discul are diametrul 200mm, cred ca inca mai era bun sau nu stiu ,dar pe o parte niturile erau razan cu ferodourile de azbest sau ce sunt alea, deci nu mai era bun , grosimea e de 6 sau 7mm, e vorba de partea dinspre cutie.

Vreau sa dau jos si cutia dar trebuie sa scot planetarele si nu stiu cum, imi curge ulei ,pica foarte rar pe undeva prin spate.

Axul acela care iese din cutie are un joc ca si cum ar fi cauciuc in jurul lui este normal? Sau e simeringul acela ?

Am vazut si o bucsa de bronz din interiorul volantei ,aia pare buna , nu este tocita nici sparta.

Deci cred ca am nevoie de un disc nou , bun si rulmentul de presiune. Placa nu vad de ce as schimba-o , cred ca am dat ambreiajul degeaba jos , baiul era acel fir , sa inteleg ca, pentru acea furca a ambreiajului e nevoie de forta mare?

Imi trebuie si cablu de ambreiaj!.

De contraaripi ce ziceti se pot inlocui exista de cumparat, sau se repara astea vechi chemind un tinichigiu?

This post has been edited by stabil777: 7 May 2011, 19:55

Attached thumbnail(s)
IMG000451.jpg ( Size: 31.15k ) Number of downloads: 683
IMG000450.jpg ( Size: 31.63k ) Number of downloads: 675
IMG000448.jpg ( Size: 31.14k ) Number of downloads: 653
IMG000436.jpg ( Size: 64.32k ) Number of downloads: 660
IMG000437.jpg ( Size: 60.14k ) Number of downloads: 647
IMG000440.jpg ( Size: 52.33k ) Number of downloads: 228
IMG000443.jpg ( Size: 49.44k ) Number of downloads: 245
IMG000444.jpg ( Size: 47.74k ) Number of downloads: 226
IMG000445.jpg ( Size: 45.32k ) Number of downloads: 199
IMG000446.jpg ( Size: 43.14k ) Number of downloads: 192


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 7 May 2011, 20:02
Post #153


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




ai vazut ca placa de presiune are urme albastre pe ia? inseamna ca sa incins de a gasito d.... asa ca schimba tot placa,disc,rulment,bucsa vibrochen,sa nu fii nevoit sa dai iar motoru jos
mare atentie ce firma face acel ambreiaj,la papuc e mai solicitat ambreiaju decat la berlina,cu acelasi tip de ambreiaj
acelasi lucru trebuie sal fac si eu cu ambreiaju are deja suta de mii si e cam obosit

This post has been edited by nikuniku: 7 May 2011, 20:04


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 7 May 2011, 20:59
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Am vazut ca acel azbest negru are doua locuri in care este afectat ,mincat sau ros, deci se ducea oricum .

Urmele albastre inseamna probabil decalirea ei , deci la o placa de presiune ce se poate strica daca se incinde?

Am citit despre ambreiaj pe unele topicuri si unii zic ca piesele chiar vechi si rodate sunt mai bune uneori decit astea noi,facute ca sa ia bani multi!

Dami citeva motive tehnice pt care as chimba si placa. Iar disc am vazut ca cel mai bun e SACHS , dar nu se fac de 200mm!

Cred ca se recomanda schimbarea ambreiajului din timp pina nu ajung niturile sa distruga, zgirie placa, apoi spanul, gradul distruge ferodoul! Eu mai debitez acuma daca vine vre-o idee prin minte!

Merci Nikule.


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 7 May 2011, 21:14
Post #155


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




aduti aminte ce-ti ziceam de instalatia electrica,miai dat dreptate? faci cum crezi tu mai bine,ca doar nu sunt banii mei si nici spatele meu cand vei da iar motoru jos sa schimbi ambreiaju,ca asa ai auzit(citit)ca piesele vechi sunt mai bune ca cele noi
eu tiam dat un sfat placa de presiune,disc ambreiaj,rulment+bucsa vibrochen noi toate,ca pret de cost cam 350-400 roni totu,depinde de magazin si de de firma care a facut piesele


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 7 May 2011, 21:26
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Nu am zis ca n-ai dreptate, ai ,dar placa de presiune imi pare buna , o sa-i verific planeitatea, apoi grosimea daca s-a dus din ea ,soarele arata bine , cred ca e originala , iar cum a zis cineva , in ce priveste facerea pieselor involuam .

Iar bucsa de culoarea bronzului ,este asemanatoare cu cele din capacele demarorului,electromotorului ,nu stiu cum se scoate ,trebuie presa? Bucsa e in interiorul volantei parca ,despre aia e vorba?


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 7 May 2011, 21:43
Post #157


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




bucsa aia se gaseste in vibrochen, ca so scoti trebuie so distrugi,e din bronz grafitat,se rupe usor,e nitel mai mare decat alea de la electromotor,si cand e noua nu mai zdrangane priza de cutie la relantii,la montare bati usor in ia dar cu atentie sa nu o spargi,gaura unde intra sa nu aibe jeg sau bavuri sa fie curata cheers.gif
cu placa de presiune,daca sunt urme adanci unde calca rulmentu de presiune pe soare,se schimba,daca prezinta pete de culoare albastruie pe partea unde se aseaza pe disc,se schimba cheers.gif
discu daca prezinta micro-fisuri pe ferodoo,canalele longitudinale au disparut si mai are 0,5mm pana la nituri se schimba cheers.gif
rulmentu de presiune daca se invarteste cu mana si se aude un zornait/scartit si are si joc longitudinal(tragi de guleru lui) se schimba cheers.gif
dar tu esti baiat mare si major si faci ce vrei cu timpul tau liber si cu banii tai cheers.gif
eu dau sfaturi nu oblig pe nimeni sa faca ce zic eu cheers.gif


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 7 May 2011, 22:53
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Cu urmele adinci pe soarele placii facute de rulmentul de presiune am inteles , dar cu petele sau culoarea albastruie cu ce afecteaza de ar trebui schimbata? lurk0000.gif


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 7 May 2011, 23:36
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




Culoarea aia albastruie pe placa este urmare a faptului ca sa ars adica daca o pui asa se va deforma si iti va strica si discu nou ce il vei pune si rulmentu si bucsa.Pune tot ca la carte si stii o treaba si nu arunca cu bani pe kituri de syper marci ca,eu sincer de 4 ani am placa si disc de AUTOSPEED(unii poate ma injura )si nu da semne de oboseala inca asa ca merge si mai ieftin,bafta si ne mai zici tu ce faci


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 7 May 2011, 23:52
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Cred ca m-am enervat.

DE dragul trusei de scule o voi demonta pina la ultimul surub , o voi face bucatele , dau jos tot pina ramine doar tabla , la urma urmei e juma de masina !

Imi mai cumpar un flex si perii de curatat, un autogen nu stiu de care ,vad eu!

Un compresor sau un pistol de vopsit , o va lua dracu ,(si dracu eram eu!) o voi face noua!

Asta zic acum! Pina miine poate ma-ntorc! mad.gif mad.gif


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 8 May 2011, 09:57
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




bafta in ceea ce faci data te apuci, smile.gif


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 10 May 2011, 15:54
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




M-am apucat sa dau jos si cutia de viteze ,pentru aceasta am inceput cu demontarea butucului din stinga ca sa-i scot planetara, dar, nu-mi iese acel disc pe care sunt prinse suruburile cele trei pe care se prinde janta.

Acel disc este cumva infiletat sau trebuie sa iasa un pic batut cu ciocanul?

Am desfacut etrierul frinei si suportul placutelor de frina , flencane acolo ce este in spatele discului ,dar idiotul nu iese!Deci are filet cumva ?


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 10 May 2011, 22:13
Post #163


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




stabil777 daca ai tractiune fata,desfaci piulita de la planetara si bati cu un dorn in ia sa iasa ,daca ai tractiune spate dai jos cardanu


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 11 May 2011, 10:14
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Am tractiune fata , fara cardane ,diferentiale, cutia de viteze este

Tip 365 -aici scrie un 73 sau 13 e poansonat

50C
51C
0269165 iar acum o serie ,tot poansonata

Am desfacut butucii , acum vreau sa desfac planetarele sa le scot din cutie, inteleg ca intii trebuie sa scot uleiul din cutie ,ca daca scot planetarele va curge?

Cum desfac cuplaju ala al planetarei ?

Era cit pe ce sa nu mai gasesc topicu , din cauza papitoiului care striga dupa ajutor !galben!



--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 11 May 2011, 12:06
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




Pai tre sa despivotezi sa scoti afara butucu cu portfuzeta cu tot ,cum zice si NIKU desfaci piulita de la planetara despivotezi ambi pivoti+capatu de bara de pe fuzeata si scoti de pe pivoti ansamblu butuc/fuzeta si ramane planetara prinsa dor de cutie.Pe urma scoti splintu de la planetara de pe partea cu cutia(daca il mai ai)si iei planetara jos,asa faci si pe cealalta parte si nu curge uleiu daca scoti planetarele,Ce cuplaj de planetara vrei sa desfaci?


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 11 May 2011, 13:37
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Am inteles.


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 11 May 2011, 13:48
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




dar lonjeroanele in ce stadiu sunt?



--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 11 May 2011, 20:58
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Lonjeroanele sunt bune ,asa cred,vad ,eu! Contra-aripile sunt ruginite rau dar si podeaua scaunelor cu acele profile sprijinitoare ale cricului sunt duse, ruginite rupte .

La colturile parbrizului e ruginita si ploua p'acolo am pus eu niste izolatie!

Ma gindesc ,ori o caroserie noua sau buna cit de cit ,ori asta peticita!
Ce se intelege prin caroserie , e vorba numai de tabla si de lonjeroane sau fara lonjeroane , mai are ceva caroseria pe ea cind se cumpara de noua ?Ca nu-mi permit decit pe cea mai ieftina ,dar sa fie macar tabla .Nu-mi trebuie altceva la ea ca iau dupa asta piesele si le pun pe aia, care-o fi aia!.

Greu se mai da pivotii aia jos,suruburile cu cauciuc au ramas acolo in suporti, dar am desfacut acel suport din cele 4 suruburi M6 iar cite doua erau cam de 8.

Vreau sa desfac arcurile dar trebuie cred sa le comprim mai intii si trebuie sa gasesc cum!.

Vreau sa desfac pompa de frina si servo dar deja vad ca voi rupe acele filete proaste ale conductelor!

Furtunele care intra in etrieri parca sunt strinse cu tancu, ca vreau sa recuperez lichidul de frina.

Din cheile vechi am decalibrat deja 3, una am taiat-o in doua ca sa am pozitie sa desfac un surub la motor, una de 24 s-a rupt ,am fortat si cheile Mannesmann ale trusei dar vad ca alea au rezistat, nu le-am crutat deloc ,chiar vreau sa vad cit sunt de bune , se pare ca sunt.


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 11 May 2011, 21:07
Post #169


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




stabil777 lichidu de frana se inlocuieste,ca nu stii cat este de bun sau daca a fost schimbat vreodata,in rest ce sa-ti zic bafta la tinichigerie si sa gasesti un tinichigiu bun


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 11 May 2011, 21:47
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Multumesc Nikule, lichidul e nou l-am schimbat, si am mai risipit un bidon uitind sa pun un dop la distribuitor sau ramificatia conductelor de pe spate.

Am desfacut azi un surub de pe cutie am crezut ca e eu fel de dop pentru ulei , este situat cam exact la mijlocul cutiei de viteze, ma asteptam sa curga ulei , dar am vazut ca nivelul uleiului din cutie este chiar sub surub, eu citisem ca se umple cutia cu ulei ,sau n-oi fi citit bine ,deci eu am ulei in cutie cam pina la jumatea ei.


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fullhouse
post 12 May 2011, 06:24
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 13 June 07
From: Satu Mare




Pai asa si trebuie sa fie, cand faci schimbul de ulei introduci ulei pana incepe sa curga prin gaura aia, deci e bine cum e la tine smile.gif


--------------------
dacia 1310 Li 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 12 May 2011, 14:08
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Multumesc , inseamna ca inca mai erau bune simeringurile ,cu toate ca incepuse sa se umezeasca la capacul din spate si pacolo pe la planetare.


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 12 May 2011, 21:07
Post #173


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




stabil777 ca sa nu mai curga lichid de frana pe la conducte cand umbli la etrieri sau cilindri spate,tine pedaua de frana apasata cam 2-3 cm cu un bat bagat intre pedaua de frana si scaunu de la sofer


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
payty
post 13 May 2011, 15:26
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.329
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




arcurile (cel putin cele de fata) se comprima cu o ranga bagata sub bascula inferioara si sprijinita pe o buturuga, ceva. vad ca stai la curte, imposibil sa nu ai asemenea "scule" pe acolo smile.gif

Pivotii se scot de regula cu o presa pentru ca mereu sunt intepeniti.

legat de furtunele de frana, da cu niste sprei degripant ca uneori face minuni.

daca ai lonjeroanele bune e perfect. contraaripile, vezi ca se mai gasesc inca de uzina pentru modelul tau.

nu stiu cu gaurile de langa parbriz ce sa faci. poate pui niste poze sa ne lamurim cat de grav e. Poate ploua doar pe langa cheder, nu neaparat sa fie ruginita tabla si gaurita.





--------------------
dacia 1310 1996 1.6/2002 1.4 - B-##-###
Chuck Norris does not sleep. He waits!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 16 May 2011, 23:55
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Uite ca se poate suda cu butelie cu propan sau butan sau gaz metan , dar de unde facem rost de tub de oxigen , si tinichigii ne facem! Cred ca gpl-ul e si mai bun!


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 17 May 2011, 17:10
Post #176


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




Parca zicea cineva pe aici ca nu e recomandata sudura cu flacara deschisa (gen autofen sau asta din clip) pentru ca distruge proprietatile tablei din juru suduri si va aparea din nou rugina



This post has been edited by ghitza: 17 May 2011, 17:10


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 17 May 2011, 18:39
Post #177


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




in lipsa de aparat de sudura cu argon e bun si cel cu flacara oxiacetilenica,doar ca dupa sudura trebuie dat cu grund in cel mult 2 zile de la sudura


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 17 Jul 2011, 08:46
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Salutare , revin si eu cu rabla mea in atentia dvs.!

Am neaparata nevoie de un tinichigiu, am aparat de sudura electric , o trusa de scule, chei, masina nu se poate deplasa , trebuie facuta acasa la mine , apoi as vrea s-o si vopsesc .

Am dat jos o contra aripa ,cealalta e buna ,desi o cumparasem si pe cealalta!

Deci un tinichigiu cu un minim de atelier mobil , imi trebuie si presa de comprimat arcul, si o priza de montat discul de ambreiaj , se gaseste asa ceva ?
Trebuiesc reparati "giscanii", intarite cele doua suporturi sub care se aseaza cricul ,cele scurte din dreptul usilor, apoi pe la praguri cite ceva ca n-am reusit sa dau si celalalt scaun jos!
Astept oferte ,aici sau mesaj privat.

Masina se afla in Teleorman ,la 14 km de Rosiori de Vede.

Multumesc anticipat.

Parbrizul l-am spart , am nevoie de altu ,daca are cineva, chederul avea o bucata de 3cm lipsa!

This post has been edited by stabil777: 17 Jul 2011, 08:52

Attached thumbnail(s)
IMG000458.jpg ( Size: 50.41k ) Number of downloads: 155
IMG000459.jpg ( Size: 62.39k ) Number of downloads: 150
IMG000460.jpg ( Size: 52.66k ) Number of downloads: 141


--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 17 Jul 2011, 09:09
Post #179


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




deci o faci masina sa inteleg?te-ai pus pe ea,ma bucur si bafta din partea mea ,ce ai tu nevoie se gaseste fara probleme si poti sa faci si tu bafta smile.gif smile.gif


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stabil777
post 17 Jul 2011, 11:58
Post #180


Membru autentic


Group: Members
Posts: 438
Joined: 22 November 10
From: Bucuresti




Se gasesc la comanda elemente de caroserie, dar chef s-o mai fac nu mai am , e sfidare la adresa romanilor o astfel de caroserie care are un motor asezat pe doua lonjeroane subrede facute din tabla si inconjurate de alte table mult mai subtiri!

E clar , nu mai conteaza calitatea pieselor ,ci doar banii sa iasa!

Daca asa fac si loganurile cu astfel de tabla ,nu merita mai mult de 3000 de euro!



--------------------
Dacia Logan sedan 2005/Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 00:29
Forum Renault