DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Am patit-o si eu, service cu decontare asigurari in Iasi

Roxana99
post 26 Aug 2006, 14:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 August 06
From: Iasi




Bun gasit,

Si eu am patit o chestie similara in Iasi, o chioara a intrat in intersesctie fara sa se asigure a venit pe banda din mijloc unde eram si eu, m-am dus pe banda de langa bordura, si a venit si ea dupa mine si a intrat in cele din urma in mine infundand portiera stanga spate, aripa stanga spate si pragul in dreptul butonului martor de inchidere a portiere stanga spate jos.

Tipa are asigurare la ARDAF si am auzit ca astia sunt o firma de doi lei si ca deobicei si nu prea dau drumu la reparatii. In plus as cam vrea sa mi se inlocuiasca portiera din stanga spate pt ca e destul de ciufulita in coltul de jos. De aripa nu cred ca se pune problema ca nu am auzit ca se poate inlocui.

Eu sunt din Iasi, insa la tinichigeria de la Carmeil dureaza programarea vreo 2 luni si reparatia in jur de o luna, deci pe la iarna imi repar si eu masina.

A mai reparat cineva in Iasi masina? Ma refer la tinichigerie....

Pot sa pun niste poze sa va dati cu parerea legat de ce ar trebui sa le cer celor de la asiguare (inlocuire/reparare) portiere?

Merci

Ciao


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATG
post 26 Aug 2006, 16:07
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 20 December 04




Incearca la Bras.Lucreaza foarte bine.


--------------------
Dacia Logan 2005 Preferance 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Roxana99
post 26 Aug 2006, 16:55
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 August 06
From: Iasi




chiar daca am Dacie? Ma cunosc cu patronul de la Bras si cu fiica lui... ar fi super daca pot sa ma duc cu Dacia la Bras

O zi buna!


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 26 Aug 2006, 19:09
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




Daca te cunosti cu patronul...mergi acolo...si asigura-te ca vad si idiotii aia de muncitori ca te cunosti cu el wink.gif

Unui prieten i-au lasat urme de chit in masina...in buzunarele de la portiere...Omul a revopsit spoilerul spate... dry.gif (la Bras)

In Iasi nu prea se lucreaza bine la nici un Service din cate am observat...

Sa nu mai vb de Caremil...la urmatoarea reparatie daca nu-mi repara bine ma duc si-l bat pe vopsitor...

This post has been edited by tazzz: 26 Aug 2006, 19:10


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan_B
post 26 Aug 2006, 21:49
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 390
Joined: 16 July 02




Roxana, ai scris ca ti-a indoit si pragul "aripa stanga spate si pragul in dreptul butonului martor de inchidere a portiere"

Cum pragul e element de rezistenta, ar fi bine sa fie schimbat, daca indoitura trece de 1-1.5 cm adancime. Aripa spate cred ca se poate schimba, numai ca trebuie taiat + sudat.

Ai fost sa ti se faca o constatare pentru deviz? Trebuie sa faci un dosar la aia de la ardaf, ca sa iti dea banii inapoi... stii, sunt sigur.

Mult succes.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 28 Aug 2006, 08:40
Post #6


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Roxana, imi pare rau de ce ai patit. Daca ai casco, mergi pe casco fara griji legate de Ardaf. Daca nu ai casco mergi la Ardaf si incearca sa obtii cat mai mult. Nu te increde in nici o promisiune de plata sau altceva, la cea mai mica nerespectare a termenelor mergi cu plangere la CSA. Daca masina e pe persoana fizica poti merge si la OPC.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATG
post 28 Aug 2006, 11:07
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 20 December 04




Nu cunosc nici un patron de la Bras nici macar portarul si totusi sunt foarte multumit de lucrare.


--------------------
Dacia Logan 2005 Preferance 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Roxana99
post 31 Aug 2006, 08:56
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 26 August 06
From: Iasi




Ieri am lasat-o la service. Marti o iau inapoi. A fost ciudata faza, pt ca service-ul e plin de Renault si eu am fost singura cu Logan. Domnul de la receptie a primti indicatii direct de la d-nul Nica, plus ca cei din hala deja se intrebau ce cauta un Logan acolo, si li s-a dat si explicatia.. wink.gif


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATG
post 31 Aug 2006, 21:54
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 20 December 04




Urata senzatie nu?
Asa am patit si eu.
Sa ne anunti cum a iesit.

This post has been edited by Tudor: 1 Sep 2006, 12:14


--------------------
Dacia Logan 2005 Preferance 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 7 Sep 2006, 19:33
Post #10


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Un coleg cauta de o luna un service din Bucuresti care sa deconteze cu ARDAF si nu a gasit (pana si Augsburg au renuntat sa lucreze cu ei). Tare sunt curios in cat timp iei banii de la ei.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexxxxx
post 28 Sep 2006, 09:44
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 24 January 06




M-a lovit pe mine un dobitoc cu asigurare la ardaf, si la constatare a fost totul ok (aveam portbagajul infundat si stopul spart, le-a dat la inlocuire) dar faza tare e ca mi-a zis ca nu lucreaza in decontare directa cu nici un service din bucuresti, asa ca mi-a zis sa mi-o repar singur si imi dau ei banii dupa aia in 20 de zile. are cineva idee, chiar fac plata la timp? merci!


--------------------
Dacia/Renault Logan 1,5 dCi / Scenic RX4 2006/2001 - B53NOP/B44CCX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 28 Sep 2006, 11:38
Post #12


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




nici gand sa plateasca la timp... preseaza-i cu CSA-ul. tu de ce crezi ca nici un service din bucuresti nu mai accepta decontare directa cu ardaf ? conform legii RCA sunt obligati sa aiba cel putin 2 service-uri in bucuresti. cere-i sa-ti dea scris ce ti-a comunicat verbal si apoi plangere la CSA, ca poate asa sa-i convinga ori sa plateasca la timp ori sa inchida pravalia. nu accepta sa astepti banii de la ei, ca o sa astepti mult si bine. eu am prieten care asteapta din februarie vreo 1400 ron; l-au plimbat vreo 4 luni cu "va platim saptamana viitoare", iar acum au ajuns sa se judece.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tbogdanra
post 9 Nov 2006, 11:49
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 November 06




salut!
Am si eu o Dacie Logan si am atit cam aceeasi chesti dar cu portiera din fata stanga!la fel cu caremuilul
nu dau doi bani
Ai rezolvat la Bras?


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2006 - IS 12 RTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 9 Nov 2006, 12:07
Post #14


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




am patit ceva asemanator acum o luna (infundat bine portiera dreapta fata). am schimbat-o pe RCA-ul vinovatului prin Omniasig (nu am avut probleme la ei, din contra) si lucrul s-a facut la un service in Valea Lupului, are un nume cu Serv ceva (cum intri dinspre iasi, pe dreapta). Chiar ii recomand pt. ca mi-au facut treaba excelenta, nici nu se cunoaste ca s-a schimbat (vopseaua arata f. bine, nu sunt diferente de nuanta). ce e drept, cei de la omniasig m-au trimis acolo, desi eu doream la caremil. intr-o saptamina am trecut de la accident la ridicat masina gata facuta, termen eu zic mai mult decit rezonabil. vezi si tu.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzyY
post 11 Feb 2007, 14:04
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 6 November 06




vai ce m-ati speriat cu ardafu...am o reparatie de 42 mil si tare mi-e frica la recuperarea banilor..sper sa reusesc sa ii amenint destul de bine incat sa ii sperii putin..


--------------------
RENAULT Clio Bicorp 1.5 dci/2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 12:56
Forum Renault