DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alcar H22, senzor perimetru

Mihai San
post 25 Oct 2008, 00:10
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 2 April 08
From: Bucuresti sau Arges




Ma gandeam sa achizitionez un senzor de perimetru la alarma mea Alcar H22 banuiesc ca are mufa pentru intrare senzor perimetru nu?Ce nu inteleg care este diferenta intre un senzor perimetral cu 1 zona si senzor cu 2 zone.Pe mine m ar interesa acest senzor perimetru pentru exteriorul masinii daca se apropie cineva foarte mult de masina ,nu as vrea sa tipe cand am o musca in interior biggrin.gif

This post has been edited by Mihai San: 25 Oct 2008, 00:10


--------------------
Dacia; solenza 2005/confort ; vw golf 4 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D.D
post 25 Oct 2008, 07:49
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 24 August 08




Cele 2 zone sunt exteriorul masinii si interiorul. Senzorul are 2 reglaje independente pe zone si e folositor in cazul in care alarma are posibilitatea prin programare sa excluda zona de exterior. Zona de interior se activeaza daca se sparge un geam si se intra in masina iar alarma nu mai suna cu preavertizare ca in cazul zonei de exterior cu cu alarma totala.


--------------------
DACIA BERLINA-BATRANA 88
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eaglemaster80
post 31 Oct 2008, 22:19
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 31 October 08




senzorul de perimetru are 2 perimetre ,nu de refera la interior sau exterior,mi se pare absurd sa ti se sparga geamul ca sa sune alarma, primul perimetru se regleaza cat mai departe sa avertizeze potentialii raufacatori faptul ca masina este dotata cu alarma si daca acestia se apropie prea mult de ea alarma se activeaza .Ar trebui sa stii ca in comunitatea europeana utilizarea acestui senzor este interzis,poluare fonica e motivul interzicerii lui,chiar si senzorul de soc este interzis singurul senzor admis este cel ultrasonic pentru interior,care se gaseste instalat la masinile straine care au alarma din fabrica.


--------------------
Dacia Sandero Stepway Ambiance 2020 - CS40AKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai San
post 11 Mar 2009, 12:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 2 April 08
From: Bucuresti sau Arges




Vreau sa stiu si eu daca senzorii univesali se potrivesc si pe Alcar H22..

Ma poate ajuta cineva ?Multumesc

http://www.digitalworld.ro/prod_Senzor-pro...tru-alarma-auto


asa ceva vreau sa mi iau ...scrie p acolo ca se obtine detectie si in jurul masinii putin ..exact ce trebuie fara sa sune aiurea mereu ...

eu as dori acest senzor numai cand atinge cineva masina sau se apropie f mult


Este ok acest senzor pentru Alcar H 22?


--------------------
Dacia; solenza 2005/confort ; vw golf 4 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 11 Mar 2009, 13:12
Post #5


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




au senzori de perimetru chiar cei ce proiecteaza alarmele alcar, mai precis romanoelectro - parerea mea ca sunt niste alarme slabute - eu am avut pe 2 masini inclusiv cu senzor cu microunde - a functionat o perioada dupa care nu mai reuseam sa anulez perimetrul exterior -


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 08:35
Forum Renault