DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alarma Logan Easy

madalinchiorpec
post 18 Nov 2008, 18:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 31 January 08




Salut.Am un Logan Easy si am alarma montata din fabrica.As vrea sa stiu daca e normal sa se auda asa incet?Mai are cineva alarma montata din fabrica?Se aude foarte incet.L-am intrebat pe mecanic si mi-a spus ca asa se aud astea montate din fabrica,dar cred ca mi-a zis asa doar sa scape de mine ca asa fac nesimtiti astia de la Dacia.


--------------------
Renault Clio Life Evo 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
milibey
post 5 Dec 2008, 22:17
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 20 May 07
From: Ploiesti




cred ca alarma pe care ti-au montat-o este una Cobra si are goarna montata in portbagaj. Nu are senzor de soc ci doar senzori volumetrici in interior. In opinia mea este o panarama de alarma, care este si foarte scumpa. Daca ai posibilitatea, inlocuieste-o cat mai urgent. La fel am avut si eu si cand am observat ca nu i se poate face nici un fel de reglaj, ci doar de anunta ca ti-a fost sparta masina, am incercat sa o inlocuiesc. acum am un eaglemaster cl 5100, impreuna cu un senzor de perimetru, de care sunt extrem de multumit. Problema este sa o poti monta fara sa pierzi garantia.bafta


--------------------
Dacia Logan 2007 ABS Plus
Albrecht AE4200 RO si MEGAWAT ML 145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 09:14
Forum Renault