DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ITP, Cum se mai trece ITP-u ?

dady
post 14 Apr 2006, 08:25
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




trebuie aratate triunghiul si trusa medicala. dc nu le ai te intelegi cu cel de acolo. atentie la trusa sa fie in termen. pentru cele expirate exista la farmacii se pare da nu am verificat pachete de improspatare, adica schimbi cateva pachete din trusa si e ok. trebe si stingator. spaga e in fc de omul de acolo. eu nu am dat nimic nimic decat 50 taxa.


--------------------
logan prestige 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasarel
post 15 Apr 2006, 21:37
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 9 April 06




buna ziua`!AM FOST BANAT SI AM REVENIT IN FORTA!
Deci eu am fost la itp intr-o joi cu o dacie comunista din 89 si verdict :frina servici ineficienta ,frana parcare ineficienta,tubulatura evacuare neetansa,pivoti superiori,bucse basc. inf. +basc. sup.,racord frina repartitor crapat deci verdict foaie de revenire,km. bord reali 68000 km. reali.deci acum ie bubuiala cu spaga cat o fi?eu am facut franele ie ok.cat sa dau spaga fratilor? excl.gif wacko.gif blush.gif


--------------------
dacia 1310 mls - b.27.zlt
nu te baga in tarate ca te maninca porcii!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 15 Apr 2006, 21:41
Post #33


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




pasarel,

Tu trebuie sa dai spaga la un doctor, poate poate te-o face bine !

Cum Dumnezeu esti in stare ca te gandesti la spaga cand tu esti cu masina VARZA !!!

Stii ce imi doresc ? Imi doresc sa dai spaga, sa iti dea astia itp-ul si sa te opreasca a doua zi o patrula de politie cu tester mobil (mai popular, RAR mobil) care sa iti ia talonul pentru varza de masina pe care o conduci iar pe aia de la ITP-ul cu pricina sa ii dea afara !

Asta ar trebui sa se intample !

P.S.: Poate ai revenit tu in forta, dar eu am vaga impresie ca vei pleca (intr-o vacanta scurta) la fel de in forta!


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fklco
post 16 Apr 2006, 12:06
Post #34


Domnu'


Group: Members
Posts: 84
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(pasarel @ 15 Apr 2006, 22:37)
buna ziua`!AM FOST BANAT SI AM REVENIT IN FORTA!
Deci eu am fost la itp intr-o joi cu o dacie comunista din 89 si verdict :frina servici ineficienta ,frana parcare ineficienta,tubulatura evacuare neetansa,pivoti superiori,bucse basc. inf. +basc. sup.,racord frina repartitor crapat deci verdict foaie de revenire,km. bord reali 68000 km. reali.deci acum ie bubuiala cu spaga cat o fi?eu am facut franele ie ok.cat sa dau spaga fratilor? excl.gif  wacko.gif  blush.gif
*




Pt. Admini

Nu-l banati fratilor ca tipu e tare !!!

Pasarele ... Fa-ti toba, fa-ti frinele mai spoieste-o pe unde a luat-o rugina, si dute tot la eia sa faci itp-u si explica-i omului de acolo ca tu ai venit sa iei revizia nu sa faci masina de ris, plateste taxa cit e pe chitanta si spunei omului ca esti foarte ocupat si nu poti sa plimbi cazanu toata ziua pe la ei si ca din nefericire doar 500K mai ai prin buzunare si nu ai ce face cu ei, dupa asta astepti sugestii din partea lui, daca nu percuteaza omu' te mai cauti si plusezi pina la 800k, aici ITP-u trebuie sa fie ca si luat masina ta instantaneu va trece toate testele (posibil prima data aparatele sa fi fost decalibrate ), sa zimbesti frumos in poza.

merita banu 2 ani dormi linistit.
Oricum ITP- la o dacie e frectie. (adica azi schimbi o piesa miine e defecta asa ca ...)

Darea si luarea de mita e o fapta ilegala care se pedepseste comfor legii, asa ca ai grija !! Sa nu zici ca nu ti-am sis.


--------------------
Sachs MaddAss125 MaddAss125 2008 - B-ELEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 14:48
Forum Renault