DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> zgomot in rezervor

JJY
post 12 Nov 2007, 17:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 3 May 07
From: IASI




de ceva timp m-am obisnuit sa merg cu plinul facut. in acelasi timp am remarcat ca dupa ce fac plinul, apar niste zgomote ciudate, care zic eu ca vin din rezervor, asta in timp ce pun frane sau masina se balanseaza dintr-un motiv sau altul. la inceput, am zis ca e benzina care se misca prin rezervor, dar uneori zgomotele sunt prea puternice ca sa fie facute de un lichid care se loveste de peretii rezervorului. stiu ca in rezervor se afla si pompa de benzina. oare ea s-ar putea misca in asa fel incat sa dea acele zgomote? sau altceva ce poate fi? ce pareri aveti? multumesc anticipat pentru raspunsuri.


--------------------
DACIA LOGAN ABS+ 2007 / 1,6 - IS-ZZ-YYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bloodem
post 12 Nov 2007, 17:31
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 699
Joined: 29 December 06
From: Brasov, Romania




Stai linistit, s-a mai discutat si in alte threaduri aceasta problema. Este un "baldabac" de la motorina/benzina, care, intr-adevar, la frana/accelerari bruste te sperie (zici ca se loveste o piatra de rezervor). Acest zgomot dispare cand scade combustibilul sub 35 litri


--------------------
Renault Megane 4 Estate - Intens, 1.5 DCi 110cp, Euro 6 Iulie 2018

Crickets! Crickets! They're everywhere!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 Nov 2007, 23:03
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti






--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 00:47
Forum Renault