DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages « < 7 8 9 10 11 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Calitatea service-urilor Dacia, impresii despre service-uri

hebron
post 27 Jan 2006, 14:58
Post #241


Membru autentic


Group: Members
Posts: 548
Joined: 22 March 05




Te rog fa niste poze daca ai posibilitatea, sa vedem si noi ...


--------------------
clio symbol 2004 1.5 dci
Renault Clio Symbol 1.5 dci, Expression, iunie 2004
Opel Astra Classic II Caravan, 1.7 dtci, ianuarie 2006
ocazional Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ClaudiuFlorin
post 27 Jan 2006, 15:00
Post #242


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 17 January 05




Meridian Berceni. Cine are treburi pe acolo, aruncatzi din curiozitate un ochi in parcarea din spatele sediului lor... au o groaza de masini lasate acolo pur si simplu "la ruginit"! Sunt masini accidentate grav si pt ca lucrarea ia prea mult si probabil, proprietarii, terminati dupa accident nu pot da celebra spaga a mecanicului, sunt abandonate. Am venit si dupa trei saptamani si am vazut masinile in aceeasi stare. De ce sa le ocupe spatiu si timp in service, cand pot face reparatii mai usoare pt care mai primesc si cate un ban in plus... niste magari!


--------------------
Dacia Logan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvasiliu
post 27 Jan 2006, 15:00
Post #243


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 January 06
From: Romania




Corect. Cei de la Vest sunt relativ OK parerea mea...


--------------------
ex-Dacia Logan / New Mitsubishi Lancer ||| Ambition 2005 /Inform Plus - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ClaudiuFlorin
post 27 Jan 2006, 15:01
Post #244


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 17 January 05




cu cea mai mare placere "hebron"


--------------------
Dacia Logan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kinder74
post 27 Jan 2006, 15:06
Post #245


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 9 June 05




Subscriu...cei de la Meridian Berceni nu sunt profesionisti


--------------------
LOGAN 1.4 LAUR - B-25-MYB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABI_
post 27 Jan 2006, 15:14
Post #246


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 4 January 05
From: Bucuresti




excl.gif Aburitii aia de la Meridian Berceni sunt total neprofesionisti.
Feriti-va de ei ca dracu' de tamaie. excl.gif

Eu am fost sa-mi repare aripa spate si am gasit masina plina de o chestie alba (cred ca "chit") + antena rupta (si data in jos ca sa nu vad) + in masina un praf de nedescris.

sa-i ia Gaya.


--------------------
Renault Megane 1,5 dci 100 CP 2006 CE - B 71
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 27 Jan 2006, 15:41
Post #247


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Service-uri aiurea sunt in toata Romania. Mecanicosi de 20-25 de ani, care nu stiu mai multa mecanica auto decat un programator, gasesti peste tot. Cred ca topicul ar trebui sa se cheme "Feriti-va de tot ce inseamna service auto in Romania".
Eu am experiente neplacute cu dealer-ul din Focsani si nu am ce sa fac. Macar in Bucuresti ai de unde sa alegi, in Focsani e un singur service autorizat.
Am fost la ei si le-am spus de trancanitul de pe dreapta fata. Prima lor reactie a fost: "aaaa, cum se poate, rezolvam imediat". Dupa 30 min de holbat inutil la masina, si inca alte 20 min de plimbari: "dom'le, nu stim de ce sa ne legam, nu stim ce are". Probabil se asteptau sa le spun eu ce are masina. Dupa inca vreo 30 min li se parea un zgomot normal. Cica "e zgomotul placutelor de frana care lovesc etrierii". Bataie de joc.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
-Scorpio-
post 28 Jan 2006, 01:25
Post #248


membru jucator


Group: Members
Posts: 531
Joined: 8 September 05
From: SV




QUOTE(-Scorpio- @ 16 Dec 2005, 23:24)
am si eu o problema cu un service dacia si prima data m-am gandit sa nu reclam ci sa ma cert cu ei, dar stat si gandit bine si ajuns la concluzia ca nici dacia nu poate face ordine in ograda ei daca noi nu ii aducem la cunostinta nemultumirile. in consecinta dat telefon la VC, explicat problema si sa vedem ce rezolva. sa vad cum evolueaza problema mea, dar si pe voi va sfatuiesc sa procedati la fel. dacia nu-i poate disciplina atata timp cat voi nu-i semnalati problemele.
*


zilele trecute tocmai am fost sa iau masina din service dupa remedieri. de data asta treaba statea complet altfel. nu stiu cum a tratat dacia cu ei, dar atitudinea era radical diferita. ca sa fiu sigur ca nu mai am probleme ii amenintasem ca la receptie vin cu aparatul foto dupa mine, fotografiez ce nu-mi place si pun direct fotografiile pe mail la VC si aici pe forum biggrin.gif. si chestia asta a fost de efect. cu toate ca la un moment dat m-am indoit de interesul dacia fiindca m-a cam lasat sa astept "pozitia service-ului" pe final pot sa zic ca rezolvarea e ok.


--------------------
Honda Civic 140HP 2010 - SV-XX-XXX
Nota: nu lasati cheia in portbagaj deoarece este necesara la deschidere. (instructiuni de utilizare Logan, pag 3.17)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
constructorul99
post 31 Jan 2006, 17:41
Post #249


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 17 January 06




asa este pe tot


--------------------
DACIA LOGAN preference 1.6 - IS 78 XXX
membru iesean
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviuiulian
post 3 Feb 2006, 11:46
Post #250


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 30 August 05




salut.azi am fost la service autocobalcescu.am avut probleme cu acceleratia,ramanea blocata si se tura motorul,agata in treptele 1 si 2 si cu torpedoul.nu am decat cuvinte de lauda.exemplar s-au purtat.la acceleratie au uns-o si mi-au spus nu stiu ceva de cap.nu am inteles.nu mai agata cand o bag in viteza si torpedoul merge,se inchide bine si nu se mai vede lumina.recomand autocobalcescu de pe berzei.


--------------------
Mini 7edition 2006 - xxxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 3 Feb 2006, 12:21
Post #251


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Eu astept de 3 saptamani sa le vina cobalcestilor 2 plastice (am luat un caine si mi-a zburat un proiector si s-au spart 2 chestii prin zona aia). Cred ca nu stiu ce capul lor, nu exista nici o metoda se pare sa verifice ce s-a intamplat cu comanda aia...


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ursaru
post 3 Feb 2006, 17:11
Post #252


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 15 January 06




Blestemul ciinelui,probabil.Suna la OPC ,poate cine stie se inventeaza o metoda sa verifice comanda . Vezi la Pitesti la serviceul de la isirea spre Rm.Vilcea pe dreapta pina in itersectia care te scoate din oras ori la CNCD str. Depozitelor linga linia de tren.Din aceasi cauza am renuntat sa mai merg la vre-un service in Bucuresti ,pentru orice nimic te tine pina ametesti.

Nu te duce acolo nici daca iti cad tablele dupe ea


--------------------
Dacia by Renault Ambition - B-46-MCK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 7 Feb 2006, 14:17
Post #253


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Ieri am fost din nou in sevice la Auto Sima Bayer Focsani. Masina troncane acum in ultimul hal pe undeva in zona motor - roata dreapta. Au fost nevoiti sa recunoasca defectiunea, insa dupa lungi plimbari si verificari (complet aiurea dupa parerea mea), nu au reusit sa descopere sursa zgomotului. Reiau exact replica mecanicului: "dom'le, aici mi se termina meseria". Am ramas perplex. Bineinteles ca au reusit de mi-au murdarit si scaunul soferului cu ulei sau vaselina.
Una peste alta, in timp ce asteptam sa-mi "repare" masina, am intrat in vorba cu cineva care venise in service tot cu un Logan. Omul avea aceleasi probleme ca si mine, numai ca la el zgomotul a aparut dupa numai 700 Km. Dupa indelungi vizite in service si certuri cu mecanicii si responsabilii, acestia au descoperit problema. Era caseta de directie, si i-au facut omului programare ca sa i-o schimbe. Numai ca omul n-a apucat nici macar sa mearga cu masina in probe sa vada daca intr-adevar au remediat ceva la masina. Becul de la airbag ramanea acum aprins tot timpul. smile.gif.
Am plecat cu problema nerezolvata si in plus cu tapiteria murdara. Astazi am sunat la Dacia, la "Vocea clientului", si le-am explicat situatia. Au spus ca or sa ma contacteze, sa-mi spuna cum sa procedez. Sper ca n-or sa-mi spuna sa vand masina. smile.gif.
Romania....


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 7 Feb 2006, 14:28
Post #254


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(Ursaru @ 3 Feb 2006, 18:11)
Blestemul ciinelui,probabil.Suna la OPC ,poate cine stie se inventeaza o metoda sa verifice comanda . Vezi la Pitesti la serviceul de la isirea spre Rm.Vilcea pe dreapta pina in itersectia care te scoate din oras ori la CNCD str. Depozitelor linga linia de tren.Din aceasi cauza am renuntat sa mai merg la vre-un service in Bucuresti ,pentru orice nimic te tine pina ametesti.

Nu te duce acolo nici daca iti cad tablele dupe ea
*



Ieri m-am enervat si am sunat la VC. Azi dimineata m-au sunat inapoi (cei de la VC) si mi-au zis ca au vorbit cu service-ul si piesele au ajuns. Ca sa vezi ce intamplare... M-au programat maine (cred ca vor sa scape de mine). Oricum, abia astept sa nu-mi convina ceva cum sunt tratat maine sa sun iar la VC, acum ca tot am numarul in telefon biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fizzo
post 8 Feb 2006, 17:49
Post #255


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 2 July 05




salutari,

are cineva detalii despre profesionalismul celor din service-ul autocobalcescu deschis de curand in dr. taberei?
intreb fiindca trebuie sa fac revizia si tipul la care m-am programat (telefonic) mi-a dat impresia ca nu stie pe ce lume se afla....
daca are cineva mai multe detalii despre acest service, ii sunt recunoscator....
smile.gif


--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 - B-43-BGJ
I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 9 Feb 2006, 12:36
Post #256


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Revizia nu ti-o face tipul de la receptie. Daca ai dubii in ceea ce priveste competenta lor, te poti programa in alta parte.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fizzo
post 9 Feb 2006, 15:38
Post #257


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 2 July 05




ok, sa-l lasam pe tipul de la receptie in pace....
stie cineva cum e service-ul asta?


--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 - B-43-BGJ
I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seban
post 9 Feb 2006, 16:07
Post #258


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 January 06




Coane! te duci pana la ei sambata dimineata si tragi un ochi si vezi si tu cum lucreaza, atmosfera de acolo, etc... Si pe urma imi spui si mie ca vreau si eu sa imi fac revizia la ei. radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan - B-xx-Bxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 11 Feb 2006, 01:07
Post #259


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




QUOTE(GABI_ @ 27 Jan 2006, 15:14)
excl.gif Aburitii aia de la Meridian Berceni sunt total neprofesionisti.
Feriti-va de ei ca dracu' de tamaie. excl.gif

Eu am fost sa-mi repare aripa spate si am gasit masina plina de o chestie alba (cred ca "chit") + antena rupta (si data in jos ca sa nu vad) + in masina un praf de nedescris.

sa-i ia Gaya.
*



In luna decembrie am avut un accident si masina a fost reparata la Com Auto Meridian Bucuresti (str. Turnu Magurele). In urma reparatiei am constatat urmatoarele:

- vopseaua de pe exterior prezinta asperitati si nu mai are luciul original (cel din fabrica), iar pe interiorul usilor sunt portiuni in care vopseaua a ajuns in strat atat de subtire ca se vede chitul sau ce or fi folosit ei pe acolo, plus ca este patata cu ceva de culoare alb-laptos care nu se mai poate sterge;

- tinichigeria este la fel de "bine" lucrata ca si vopseaua: aripa spate a masinii nu este asezata corect lasand un spatiu imens intre aripa si lampa stop. Lampa stop la randul ei a fost putin sparta la montare si s-a incercat lipirea ei intr-un mod absolut primitiv.

- recent am constatat cu stupoare ca la mai putin de o luna de la „reparatie” au aparut pete de rugina pe interiorul ambelor usi care au fost schimbate.

In concluzie, un service de rahat!



--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 11 Feb 2006, 01:55
Post #260


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




nu ai garantie la lucrare?du-te peste ei si da-le cu usile in cap


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 11 Feb 2006, 22:05
Post #261


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




QUOTE(semit @ 11 Feb 2006, 01:55)
nu ai garantie la lucrare?du-te peste ei si da-le cu usile in cap
*



Lucrarea a fost facuta pe CASCO (Asiban), plata prin virament, nu am semnat nimic, mi-au dat cheile si am plecat. Asa ca nici macar nu pot dovedi ca am fost pe la ei.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 12 Feb 2006, 11:48
Post #262


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Ai toate actele la Asiban si poti lua copii de acolo.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 12 Feb 2006, 13:41
Post #263


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




QUOTE(Sony @ 12 Feb 2006, 11:48)
Ai toate actele la Asiban si poti lua copii de acolo.
*



Multumesc. Deocamdata am trimis un e-mail la VC cu ceea ce am scris aici. Astept reactia lor, daca va fi vreo una. Daca nu, voi merge la service si voi vedea ce va fi. Posibil si un drum pe la OPC in cele din urma.

PS Sa nu credeti cumva ca nu am dat nimic pe acolo si de-aia au iesit lucrurile asa de prost. Am dat destul, dar se pare ca nici asa nu a fost suficient! Asta ma enerveaza si mai tare: le dai si tot prost lucreaza!

Cred ca de acum incolo am sa-mi inchei fiecare post cu un motto: "Feriti-va de magarusi (MERIDIAN Berceni)!"


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kodrix
post 12 Feb 2006, 22:07
Post #264


Membru tanar


Group: Members
Posts: 220
Joined: 20 July 05




Poate sa-mi zica si mie cineva cum lucreaza baietii de la Darex Suceava?
Vreau sa merg pt. revizia de un an si sa-i pun sa-mi dea jos bordul ca am un zgomot acolo care ma omoara.
Eventual ce preturi au.


--------------------
- - -
Skoda Fabia 1.2TSI 2010
Logan 1.4MPI Laureate 2005 de la 0 km la peste 180.000 km

Logan 1.4MPI 2009 E0
Logan 1.4MPI 2009 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dlk
post 12 Feb 2006, 22:35
Post #265


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 February 06




salut. am si eu o intrebare. cat poate sta maxim o masina in service?... e pe Casco,.... am atins-o (recunosc ) destul de bine - caroseria - 80% e creponata. ... dar din septembrie mi-e inca in service (targu mures- rainbow colors). nu-i pot speria cumva un pic,.... sa mi-o repare odata?....





--------------------
Logan Laureate, 1.4 - ms07avy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CEDan
post 13 Feb 2006, 23:02
Post #266


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 22 November 04
From: Bacau




Salve - si o micã poveste in contextul topicului ....

Un mesaj pe tester de genul " Detonatii distrugatoare" chiar ca poate baga in sperieti pe orsicare .

Asta dupa ce mi-a "murit" motorul in mers - progresiv de la 3 la 2 cilindrii ( cu vibratiile corespunzãtoare ) si dupa tevatura de rigoare de chemare a asistentei prin serv. central de depanari .
Aaa da ...si becul galben "probleme motor " aprins .

Ei pana la urma au venit si "meseriasii" care au concluzionat profesionist : " E injectoru' da' e prima data cand ni se intampla ! " (desi eu eram cel cu intamplarea si tot pentru prima oarã ) .
Pânã la urmã am plecat cu motorul trepidând si prin turari repetate ( deh - conducea meseriasu' ) si am ajuns si la service .
La tester a aparut mesajul mentionat - cel cu "detonatii distrugatoare" - de parca as fi pus TNT in rezervor sau alte nitroglicerine ...

Hai ca trec direct la final - cauza a fost apa in benzina si pânã la urmã nu a mai necesitat vre-o interventie . Motorul si-a dat drumu' singur si la testul final s-a diagnosticat "functionare OK " .

Morala 1:mãcar iarna nu va iefteniti la o benzina ieftina de 95( chiar de Petrom) si 2-3 sute de grame de alcool tehnic sau medicinal e indicat sa se puna in rezervor la temperaturi scazute .
E de preferat alimentarea de la benzinãrii noi construite .

Morala2 : Pastrati bonurile de la alimentarile Peco - cine stie daca nu trebuie in garantie sa demonstrati ca ati primit benzina cu apa ( bineinteles documentata cu un buletin de analiza ..)

Si ultima "bomboanã" - ditamai service-ul nu avea un mijloc de a stoca temporar 40 L de benz. pe care trebuiau sa-i scoata din rezervor . Vroiau sa aduc eu canistre .

Unde s-au intamplat toate acestea ??
Nu conteaza atâta vreme cât peste tot pare a fi la fel !
Poate nu e bãtaie de joc voitã - dar sigur e aceeasi mentalitate de micmeseriasciubucar de la Service Dacia .

Totusi in cei peste 18.000 Km nu am avut alte probleme - ceea ce e pozitiv pentru masinã ( fabr.in Oct. 2004) .

This post has been edited by CEDan: 13 Feb 2006, 23:09


--------------------
Logan Laureate 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hayabusa
post 15 Feb 2006, 15:23
Post #267


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 11 December 05




QUOTE(Zetu @ 26 Oct 2005, 14:59)
Am fost si eu la serviceu asta Prestige sa-mi vopseasca aripa spate si bara. Am si lucruri bune de spus si proaste smile.gif dar am impresia k nu e chiar service dacia asa ca nu stiu daca se potriveste aici. Dar asa ca informatie generala pentru ca lucreaza cu multe societati de asigurare cred ca merita luat in seama daca aveti vreo problema de vopsitorie. Au fost eficenti desi era foarte aglomerat mi-au zis sa las masina acolo ca isi fac timp pentru ea si practic am lasat-o o zi intreaga iar a doua zi la pranz era gata (fara sa stimulez in vreun fel urgentarea tongue.gif). Masina a iesit bine fara nici o diferenta de nuanta (spre deosebire de meridian vest unde am vopsit o usa si am impresia ca nici pe aia nu au vopsit-o toata pentru ca se observa ca o pata mai deschisa acolo unde trebuia vopsita). Parti proaste la Prestige: pai acolo este o zona cam inghesuita si cu mult praf eu cand am luat masina avea ceva julituri la masca din fata sub bara si pe aripa vopsita erau niste firisoare de praf in vopsea (dar asta s-a rezolvat a venit un nene si a dat cu polish si au disparut tongue.gif )
*



Sper imi rezolve si mie corect problema. Am de inlocuit o aripa, si de verificat directia (m-a lovit si in partea de sus a rotii). Mi-au spus ca dureza peste 1 saptamina, am insistat sa-mi spuna un termen si au zis ca ma anunta ei, ca sunt foarte aglomerati. Noroc ca mi-am reparat Dacia veche. Cind se va termina , va anunt ce am facut


--------------------
Dacia Logan Ambition 1,6 - B-087113
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 16 Feb 2006, 13:28
Post #268


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Service Caremil IASI.

2 bile negre la schimb de ulei, 1 bila alba la verificat rotile din fata (integral, amortizoare, directie, unghiuri, centrat roti, verificat frane, etc...)

1. o bila neagra pentru ca desi am intrebat inainte daca pot pune uleiul meu si mi s-a zis ca da ... dar imi asum raspunderea pentru provenienta uleiului (acum ca veni vorba pe butelca de ARAL care am cumparat-o e un sticker RAR, deci uleiul e certificat de RAR!) am luat teapa si mi-au pus uleiul lor (nu-i nimic... urmatorul schimb il fac in alta parte si bag ARAL-ul care l-am cumparat ca are 5 ani garantie).

As intelege faza daca ar veni badea Gheorghe de la țară cu ulei la punga si cu pretentii insa eu am vrut sa pun un ulei ceva mai bun si mai scump. Motivatia lor a fost ca "nu ne da voie sefu' si ne face scandal" cand le-am zis ca Dacia nu interzice asa ceva. Macar mi-au dat bidonul cu restul de ulei, Dacia Oil facut de Texaco daca e sa ma iau dupa ce scrie pe eticheta, 5W30.

2. o bila neagra pentru ca desi pe factura scrie inlocuit filtru ulei nu mi-au dat piesa inlocuita... asa ca ori tepuiesc pe altcineva cu filtrul meu... ori m-au tepuit pe mine si nu mi-au schimbat nimic (data viitoare imi cumpar eu filtru si-l schimb in alta parte odata cu uleiul daca nu-mi accepta filtrul meu).

3. bila alba pentru ca totusi s-au complicat cu dat jos roti fata, reglat unghiuri si toate prostiile si au facut treaba calumea.

This post has been edited by DigitalScribe: 16 Feb 2006, 13:29


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
baciu_dib
post 17 Feb 2006, 19:15
Post #269


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 February 06




QUOTE(ovidiusoft @ 3 Feb 2006, 12:21)
Eu astept de 3 saptamani sa le vina cobalcestilor 2 plastice (am luat un caine si mi-a zburat un proiector si s-au spart 2 chestii prin zona aia). Cred ca nu stiu ce capul lor, nu exista nici o metoda se pare sa verifice ce s-a intamplat cu comanda aia...
*




Exista, intreaba de nr. comenzii in care au fost incluse reperele si stadiul in care se afla comanda ( in prelucrare, incarcata etc...). Este foarte posibil ca reperele ptr. tine sa nu fie in stoc la Dacia, momentan.


--------------------
dacia solenza - ph70cra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
baciu_dib
post 17 Feb 2006, 19:26
Post #270


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 17 February 06




QUOTE(dlk @ 12 Feb 2006, 22:35)
salut. am si eu o intrebare. cat poate sta maxim o masina in service?... e pe Casco,.... am atins-o (recunosc ) destul de bine - caroseria - 80% e creponata.  ... dar din septembrie mi-e inca in service (targu mures- rainbow colors). nu-i pot speria cumva un pic,.... sa mi-o repare odata?....
*




Cere lista cu reperele necesare reparatiei, sub un motiv sau altul, apoi intreaba daca au toate reperele(subtil) si daca le au(verifica si de cand le au pe toate) vezi ce se intampla de nu e gata si nu accepta scuze penibile. TU ESTI CLIENTUL (in realitate e societatea de asigurari), dar....


--------------------
dacia solenza - ph70cra
Îți vine mai lesne să te arăți înțelept pentru alții decât pentru tine însuți.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th June 2024 - 19:28
Forum Renault