DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cartela prepaid Cosmote, 2000 minute in retea / luna

eminescu0
post 10 Mar 2006, 20:51
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




ochiometric vorbind, sa fie cam 200 de persoane pe vreo 50m ...

Image_1981_.jpg ( Size: 232.12k ) Number of downloads: 106
Image_1982_.jpg ( Size: 252.91k ) Number of downloads: 90


reprezentanta Cosmote Mosilor, azi, ora 13:30.


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 10 Mar 2006, 21:29
Post #62


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Eram multumit de achizitia facuta...acum nu mai sunt....merge infect acu' ca a inceput si weekendul. Dureaza cam 45min sa reuesesc initiarea unui apel iar cand reusesti sa initiezi un apel uimire: persoana apelata nu te aude, de ce? Nu s-a realizat conexiunea bine.....dupa aprox. 30 secude reusim sa ne auzim klumea.
Intr-un cuvant, daca acum cand suntem la jumatatea promotiei reteaua nu face fata, ma intreb oare ce o sa se intample in aprilie cand vor fi mult mai multe cartele activate.....
SPOR!!!

P.S. Bine ca am inca CNXul de scarbici.


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 11 Mar 2006, 07:28
Post #63


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




Si au inceput si "problemele" ... politie alea alea radmasa.gif sunt curios ce urmeaza ... tare "revoluatia" asta frate cool.gif
http://sabinahost.evonet.ro/cosmo/slideshownew.php

This post has been edited by Obscuru: 11 Mar 2006, 07:30


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 11 Mar 2006, 08:52
Post #64


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




QUOTE(Obscuru @ 11 Mar 2006, 07:28)
Si au inceput si "problemele" ... politie alea alea  radmasa.gif  sunt curios ce urmeaza ... tare "revoluatia" asta frate  cool.gif
http://sabinahost.evonet.ro/cosmo/slideshownew.php
*



Aoleu...bine ca n-am prins asa ceva. Ieri cand am cautat si eu sa cumpar 4 cartele in cosmote....la toate dealer-urile scria mare si frumos: "NU MAI AVEM CARTELE COSMOTE" radmasa.gif

This post has been edited by XMihai: 11 Mar 2006, 08:54


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 11 Mar 2006, 18:53
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Statti mai baiesti ca mai nou se fac si bani cu aceste cartele, la "negru" se vand cu 300-350 in cond in care in magazin e 220

Sa nu mai zic ca vineri seara a fost picata reteaua d ela 5 pana spre dimineata..


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zerdok
post 11 Mar 2006, 22:02
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 27 February 06




au cartele la magazinul cocorul, la parter...cum intri in stanga. 400 mii bucata. sa stea acolo pana le-oi lua eu.

reteaua merge infect oricum. nu stiu daca mai merita "revolutia" asta.
n-am reusit sa apelez pe cineva mai repede de 30 minute. dupa ce totusi reusesc sa sun....vorbesc 2 minute si se intrerupe legatura. alta incercare, alte 30 de minute, raspunde persoana si incepe sa urle in telefon "nu te aud, nu te aud". in fine dupa aprox 20 de sec ma aude...vorbim 2-3 minute si iar se intrerupe....

revolutia lu' peste sad.gif . m-am lamurit cum sta treaba. imi vand cartela.


--------------------
dacia logan - CT 03 WYZ
dacia logan 1.4 mpi ambiance, mai 2005...urata, submotorizata, sare vopseaua....da' e ieftina macar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 11 Mar 2006, 23:04
Post #67


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




In timpul saptamanii merge bine..probleme mai apar seara.Si in weekend e imposibil sa dai macar un bip..Eu sunt multumit, ca oricum am si connexul la mine tot timpul si la banii astia e pomana.Si am reusit sa-mi conving toata grupa sa-si ia cosmote..ne-am facut un fel de zapp share free biggrin.gif Probabil ca or sa rezolve problema cu busy network, nu de alta, dar cred ca si-au dat si ei seama ca nu da bine la vanzari ...


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torvalds
post 12 Mar 2006, 17:14
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 11 February 05




Cosmote ofera 2000 de minute, buuun asta inseamna la un timp mediu de 20 de minute de convorbire, ca sa nu te iradiezi prea tare... o sa ai 100 de apeluri ... sa zicem ca se pierd in medie 10 minute pentru initierea unui apel deci pentru folosirea celor 2000 de minute sunt necesare alte 1000 de minute .... ha ha ha
Revolutia lu peste, noroc ca mai am Varzafone-ul ... pentru situatii de urgenta....


--------------------
Hyundai 1500 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 Mar 2006, 18:02
Post #69


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Lumea pe aici zicea ca semnalul bun, ca se prinde etc.
Eu mi-am exprimat parerea ca semnalul bun se datoreaza numarului mic de utilizatori.
Cand a aparut numarul mare de utilizatori, toata reteaua aia asa de laudata pe aici (ca cele mai noi echipamente etc) s-a dus pe pustii...
Aceleasi probleme le-a avut si connexul cand a introdus centul ala de week-end. de nu se mai putea da un telefon in week-end.
Si dupa ce a avut reclamtii grele de la niste useri cu flotile de telefoane (care de altfel aduc cei mai multi bani...), au taiat centul de week-end.
Eu cred ca domnii de la Cosmote nici nu o sa apuce sa faca anul cu cartela asta. O sa o taia mai devreme.
Si stiti care-i problema? Ca nu o sa poata face clientii nimic, pentru ca dreptul comercial ii apara impotriva contractelor care devin impovaratoare.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 12 Mar 2006, 18:48
Post #70


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




E revolutie pe bune... M-am intalnit cu o amica de la Ase ieri, si mi-a spus ca toata grupa are Cosmote! La fel si prietena mea , toata grupa are! Vecinii mei imi dau buzz pe Messenger sa imi ceara nr de Cosmote... sad.gif Toti sunt disperati...

Fostii colegi de liceu ma cauta acum, dupa 3 ani sa imi ceara numarul, sa mai vorbim....

In curand o sa ne trecem numarul in semnatura, pe forum ?? huh.gif

Eu am tel de servici, Conecs (sac, am scris ca am vrut asa) , dar cred ca imi iau tel separat si cartela Cosmote! Deja ma gandesc cu frica ca nu o sa mai fie intimitate, o sa ma sune prietena all the time! sad.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 12 Mar 2006, 21:50
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Si in Timisoara au fost cozi mari.
Eu le tin pumnii celor de la Cosmote (old Cosmorom) ca sa le mearga treaba! up.gif Concurenta nu poate sa aduca decat lucruri bune !


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 12 Mar 2006, 23:27
Post #72


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




QUOTE(Adrian_Solenza @ 12 Mar 2006, 18:48)
Deja ma gandesc cu frica ca nu o sa mai fie intimitate, o sa ma sune prietena all the time! sad.gif
*



daca prinde semnal.. eu nu reusesc sa dau un telefon doar dupa 10-15 min sau uneori ma enervez si sun de pe connex sau orange sau zapp.. fac ciorba de mobile.. 4 la numar in buzunar.

nu exista mobil cu 4simuri?
sau macar cu 2 dar sa fie active concomitent.


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 13 Mar 2006, 20:14
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




exista dual-sim. dar nu pot fi active simultan, gandeste-te si tu! tre sa restartezi telefonul si alegi reteaua in care vrei sa activezi.

This post has been edited by eminescu0: 13 Mar 2006, 20:16


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alphred
post 13 Mar 2006, 20:49
Post #74


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 9 May 05




pentru cei care nu stiau:
1. cosmorom a oferit angajatilor cosmorom/romtelecom cat si prietenilor acestora abonamente cosmorom pana la 3 pe angajat. abonamant de 9 $ se scadeau 9 aveai 10-20 de minute gratuite nationale taxare dupa primele 20 secunde. tarif de 4 centi cu 2-3 numere favorite in retea 8 centi in romtelecom 1-2 numere, deci ce sa zic super avantajos.
2. cand sun de pe cartela cosmote network busy in schimb daca initiez un apel de pe abonamentul cosmote nu am probleme, pot suna deci cu garantarile stau super bine.


--------------------
dacia/ford logan 1,6 / focus 1,6 16v 2005/2008 - B43VCI / B26MFF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 13 Mar 2006, 21:02
Post #75


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Eu aveam mai demult Conex x2, vorbeam cu pretena 200 min cu un cent, oricand! NU mai e abonamentul! De ce? Mi s-a raspuns: sa oferim abonatilor posibilitatea de a comunica liber in retea, la un tarif mai mic!
Ati inteles ceva? Eu si acum am dubii... Am avut Cent... De ce l-au scos? Raspuns: Dorim ca abonatii nostri sa nu mai fie nevoiti sa astepte sf de saptamana sa vb la tel... huh.gif !!

Si cand am inchis vreo 3-4 abonamente... De ce? Eu am raspuns: vreti sa dau si eu raspunsurile fara logica care mi le spuneati acum 2-3 ani sau sa va mint?

Bravo Cosmote, sa fie concurenta!!!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 13 Mar 2006, 21:46
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




pana la urma si eu sunt de parere ca astia de la Cosmote blufeaza,,,,,
unele revolutii sunt inabusite tongue.gif
vom vedea!


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanF
post 13 Mar 2006, 22:26
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 16 July 04
From: Bucuresti




Eu n-am inteles un lucru, in ce interval orar sunt valabile minutele ca este dubios faptul ca nu se specifica pe site.


--------------------
Ford Focus - ...
FOCUS 2007 1.6 TI-VCT FUN X
Fotografie de produs - www.orangefoto.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 13 Mar 2006, 22:53
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




Nu e nimic dubios. Ai 2000 de minute de vorbit cu cine vrei, la orice ora, in reteaua Cosmo. Daca nu e specificat acest lucru expres nu inseamna ca vor sa te fraiereasca cum face conexu cu alea 100 min la 1 cent (care ti le da noaptea dar nu e specificat numai intr-un colt al ofertei scris cu litere mici).
Bravo Cosmote.


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 13 Mar 2006, 23:22
Post #79


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Adrian_Solenza @ 13 Mar 2006, 21:02)
Eu aveam mai demult Conex x2, vorbeam cu pretena 200 min cu un cent, oricand! NU mai e abonamentul! De ce? Mi s-a raspuns: sa oferim abonatilor posibilitatea de a comunica liber in retea, la un tarif mai mic!
*




Ba exista connex x2, eu desta am, si exista bine mersi...probabil ai renuntat la el, si normal ca fiind abonament retras nu mai poti reveni, dar pentru clientii vechi ce nu au renuntat la el exista si va exista mult timp de acum incolo(informatie verificata la rel. clienti)

This post has been edited by argon: 13 Mar 2006, 23:23


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedy
post 13 Mar 2006, 23:23
Post #80


Membru Indoctrinat Loganist


Group: Members
Posts: 580
Joined: 7 July 05
From: Bucuresti




E cam picata reteaua,greu se prinde o legatura.Sper sa faca ceva cat mai urgent in sensul asta,altfel se duce totul la fel de repede cum a inceput.Bafta


--------------------
VW bettle 1.9 tdi - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostake
post 14 Mar 2006, 00:15
Post #81


Membru relaxat


Group: Members
Posts: 187
Joined: 1 February 06




Nu stiu cit de seriosi sunt cei de la cosmote.

Am dat sms pentru activarea optiunii 2000 de minute si am primit dela ei un mesaj ca va fi activata in max.48 ore si ca ma vor anunta prin sms cand e activa optiunea.

Au trecut 72 si nimic.grouphug:

Serviciul clienti nu pot sa-l contactez.showfinger:

Poate ca nu socotesc sambata si duminica. : : 183.gif 183.gif 183.gif


--------------------
dacia logan 1,4 2005 laureat - B 10 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yO_
post 14 Mar 2006, 00:34
Post #82


Membru Dacia Felix


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 January 06
From: Târgoviște & Besançon




De cand cu cartela asta cosmote reteaua merge f f greu. nasol mai ales pt clientii fideli


--------------------
DACIA LOGAN 2005, Préférence 1.4, rosu zgâriat. - DB-05-SLE
Si six scies scient six cypres, six cent six scies scient six cent six cypres aussi!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romulus
post 14 Mar 2006, 07:57
Post #83


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




Pe cat punem pariu ca in maxim 2 luni se linisteste treaba? A nu se uita ca trebuie reactivata optiunea in fiecare luna biggrin.gif sa vezi atunci nervi la reactivare. La cate minute sunt, la gradul de ocupare al retelei, implicit la gradul de dificultate in a initia apeluri, o sa se cam "stinga" revolutia asta. Daca o sa faca si greseala sa creasca pretul cartelei... Un grad de ocupare mare al retelei, implica investitii in modernizare. Care nu sunt mici. Deci, profit nu o sa aiba prea mare. Si se va intampla ca la Romtelecom. Adica o sa trebuiasca sa scoateti tot mai multi bani din buzunare. Va doresc sa nu fie asa smile.gif


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 14 Mar 2006, 09:54
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




@romulus: optiunea nu se activeaza in fiecare luna. Se activeaza o singura data si ti se opresc lunar cei trei Euro. Numai daca nu ai credit pe cartela cand vor sa-ti ia 'taxa' lunara trebuie sa soliciti reactivarea dupa ce o reincarci.

Apropo de reincarcare: conform a ceea ce scrie pe site-ul Cosmote, la fiecare incarcare primesti bonus 20%. Deci cum s-ar spune scapi de TVA.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Skelet
post 14 Mar 2006, 10:57
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 15 January 06
From: Earth




degeaba am 20000 miliarde de minute daca nu pot suna pe nimeni pt ca reteaua e varza.


--------------------
Dacia Berlina din 2003 - BH-82-MGE
Weather forecast for tonight: DARK!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 14 Mar 2006, 11:12
Post #86


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Eu m-am gandit ca asa o sa se intample, de asta nici nu mi-am cumparat.

La care aveti va dau un sfat...adunati-va toti si faceti programari, intre 8 si 9 cei cu litera A, intre 9 si 10 cei cu B..ceva de genul asta, alta solutie nu este.
Chestia interesanta e ca inca se vand cartele, Cosmote-ul stia de capacitatile retelei inainte sa lanseze asa o aberatie pe piata, si in fond nu depinde asa tare de retea, pentru ca si cnx sunt patiti. Oricat de dezvoltata ar fi reteaua si capacitatile ei, tot apare flood-ul.
Intr-un an, parca 2000 sau 2001 in ziua de Craciun s-a dat gratis la convorbiri in retea(cnx), poate va mai aduceti aminte...ce greu se prindea o legatura..confirmarea la un sms trimis venea a doua zii..etc.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 14 Mar 2006, 16:32
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




poate ca venitul, obtinut din vanzarea cartelelor, va fi imediat investit in dezvoltarea capacitatii retelei..


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stuiberv
post 14 Mar 2006, 16:48
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 246
Joined: 8 April 05
From: Iasi




Da, si niste antene se monteaza asa, cam in 5 minute fiecare.

Si de altfel e si normal. Asa fac si la magazin. Ma duc sa cumpar o paine, le dau banii, si dupa aia ei suna la furnizor sa le aduca painea.


--------------------
Papuci marimea 43 3 ani bocanci - is xx undoitrei
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you
are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them
together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.” — IBM
maintenance manual, 1925
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.M
post 14 Mar 2006, 17:04
Post #89


Membru


Group: Members
Posts: 114
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




Sunt "fericitul" posesor a doua cartele COSMOTE.In urma cu o saptamana mi-am activat "extraoptiunea 2000 min/3E" si in tot acest timp nu am reusit sa initiez decat 4-5 apeluri pentru ca reteaua este fff ocupata indiferent de ora. sad.gif .Am consumat 50 din cele 2000 de minute.
Astazi, enervat la culme, am sunat la departamentul "relatii cu clientii"(la numarul 2000).Nu a trebuit sa astept pentru ca imediat a raspuns o doamna careia i-am explicat motivele pentru care sunt nemultumit de aceasta cartela.Pe un ton foarte politicos si-a cerut scuze pentru "neplacerile create".Mi-a spus ca au avut vanzari neasteptat de multe(aproximativ 2 000 000 cartele) iar reteaua nu face fata dar in cel mult doua zile aceasta problema se va rezolva. ( Oare? biggrin.gif )

This post has been edited by Mr.M: 14 Mar 2006, 17:06


--------------------
Dacia Berlina, LGN 2002, 2008 - B-56,46, ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor B
post 14 Mar 2006, 18:39
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.639
Joined: 7 August 03
From: Cluj-Napoca




In CJ-N nu sunt problemele aparute in bucale. Am prins de cateva ori "network busy" dar nu congestie, reusind sa initiez apelul dupa 3-4 incercari. Calitatea sunetului e peste cnx unde compresia pe voce e maxima.


--------------------
DACIA GOLAN Laureate 1.4 MPI - CJ 00 TUD
"Wellcome to the desert of the real"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 10:58
Forum Renault