DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> inscriptzionare gratuita/tunning de parcare!

aviasol
post 14 Jun 2003, 22:49
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




Desi titlul topicului poate parea inteesant si promitzator trebuie sa va descurajez pt ca aest nou tip de tunning sincer nu cred ca si-l doreste cineva! Ieri intre doua drumuri la piatza am descoperit cea mai "mishto si interesanta" (parerea autorului) inscriptzionare pe care a suferit-o vreo mashina de-a mea! Langa clantza de deschidere a ushii shoferului troneaza scris cu cheia cuvantul M..E (caracterizat de organul de ordine de la sectia 5 Politzie ca fiind indecent). Deci dragi prieteni si colegi de forum la numai 3400 Km SLZ a mea se pare ca va face o excursie la Vopsitorie! Voi incerca IPSO Otopeni (tinandu-va bineinteles la curent cu desfasurarea ostilitatzilor cu Asibanul si service-ul). Ca o curiozitate....distinsul autor a constatat cu stupoare :shock: ca locul de unde si-a inceput opera e prea stramt si desi cuvantul mai sus mentzionat are 4 litere a fost scris pe 2 randuri (pesemne despartzit in silabe laugh.gif ) Spatiul afectat ciraca 15x15cm

iar ca o gluma: bine ca a fost un caz de distrugere si mi-a dat dovada de la sectia de politzie nu de la circulatzie pt ca la schema accidentului ar fi trebuit sa declar, sustzin si semnez un desen cu M..E laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 14 Jun 2003, 23:47
Post #2


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Nasol si pacat de masina icon_evil.gif

E chiar asa de grav ca necesita revopsire in acea portiune?


--------------------
Lexus ES300H 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 15 Jun 2003, 23:00
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Nasol si pacat de masina icon_evil.gif 

E chiar asa de grav ca necesita revopsire in acea portiune?


Am sa intreb mai intai daca se poate cu polish si daca nu se poate - vopseaua e ultima solutzie sad.gif


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 16 Jun 2003, 08:15
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
Langa clantza de deschidere a ushii shoferului troneaza scris cu cheia cuvantul M..E (caracterizat de organul de ordine de la sectia 5 Politzie ca fiind indecent). ... iar ca o gluma: bine ca a fost un caz de distrugere si mi-a dat dovada de la sectia de politzie nu de la circulatzie pt ca la schema accidentului ar fi trebuit sa declar, sustzin si semnez un desen cu M..E  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif


Am patit-o si eu...acelasi cuvant...doar ca au folosit un spray cu vopsea argintie...pe masina mea (DSN) culoare neagra... sad.gif

norocul meu ca am descoperit pictura pana sa se usuce si am reusit sa o sterg cu ce am gasit mai repede...cu Pronto de mobila....smile.gif.... suprafata afectata...hmmm.... 1/3 din capota, 1/3 din aripa fata stanga si o parte din parbriz......ce lipsa de imaginatie!.... putea sa scrie si ala mai aliniat...ori pe capota ori doar pe .....dar mai bine sa nu dau idei, ca poate revine cu un post-scriptum...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 16 Jun 2003, 11:32
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Ai CASCO la Asiban? Sa-mi zici cum se rezolva ... ca eu am citit intr-un contract tot la ei (pt. un Clio Symbol) in care era o clauza care zicea ceva de genul ca nu se despagubesc avariile cauzate de vandalism. Si cum zgariatul intra in categoria asta...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 16 Jun 2003, 14:09
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




si io am patit-o mai acum fro' 2 ani ani cu Golf-ul care-l aveam atunci:mi-a scris unu' pa capota chiar deasupra farului din dreapta LINUS. ce dracu o insemna asta nici pina acum n-am aflat. in fine, asta e, traim in Romania, de ce ne miram?


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Jun 2003, 14:15
Post #7


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE
mi-a scris unu' pa capota chiar deasupra farului din dreapta LINUS. ce dracu o insemna asta nici pina acum n-am aflat.


Pai Linus e prenumele celui ce a inventat Linux (sistem de operare pentru PC laugh.gif )

Seamana masina ta cu un... pinguin? :shock: icon_twisted.gif Pentru ca emblema Linux e un... pinguin :wink:


--------------------
Lexus ES300H 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 16 Jun 2003, 14:34
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




poate ca asa o fi vazut-o ala ca un pinguin, io in nici un caz


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 16 Jun 2003, 14:40
Post #9


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Ma indoiesc sincer ca cei care fac chestii dintr-astea stiu macar ce e acela sistem de operare.... Eventual s-ar putea sa stie diverse moduri de operare !!!


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Jun 2003, 07:30
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




am fost la Asiban si se pare aca fransiza de 1% nu e din valoarea daunei ci din valoarea mashinii! Adica la orice chestie io acopar 1.930.000Lei si ei restul (nu e prea nashpa dar.....nici bine). In rest omu' de la Asiban a fost OK adica nu a comentat si a fost foarte serviabil si mi-a trecut tot ce vroiam io pe foaia de constatare. Acum ramane de executat vopsirea. Cica Asibanul are contract cu Cobalcescu ! Ce credetzi e OK sa imi vopsesc mashina la Cobalcescu??? ATI FOST PE ACOLO ??? PLZ HELP

si inca ceva daca aveti asemenea cazuri rugati pe garcea sa nu va scrie in dovada vandalism.....riscati sa nu fitzi despagubitzi


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Jun 2003, 10:07
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
am fost la Asiban si se pare aca fransiza de 1% nu e din valoarea daunei ci din valoarea mashinii! Adica la orice chestie io acopar 1.930.000Lei si ei restul (nu e prea nashpa dar.....nici bine). In rest omu' de la Asiban a fost OK adica nu a comentat si a fost foarte serviabil si mi-a trecut tot ce vroiam io pe foaia de constatare. Acum ramane de executat vopsirea. Cica Asibanul are contract cu Cobalcescu ! Ce credetzi e OK sa imi vopsesc mashina la Cobalcescu???  ATI FOST PE ACOLO ??? PLZ HELP

si inca ceva daca aveti asemenea cazuri rugati pe garcea sa nu va scrie in dovada vandalism.....riscati sa nu fitzi despagubitzi


chiar nu stie nimeni nimik de Cobalcesc si de vopsitoria de acolo? sau de alt service mishto unde se vopseste super bine si super, super ingrijit ?????


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 10:10
Post #12


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Eu te pot trimite undeva, dar va trebui sa platesti tu din buzunar si pe urma sa astepti sa iti recuperezi banii. Problema este alta: oamenii nu lucreaza dacii pentru ca manopera si materialele la vopsitorie sunt foarte mici pentru. Poate pentru Solenza sunt alte preturi (mai mari) in catalog. E bine de intrebat Asiban cam ce bani iti ofera pentru reparatia respectiva.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Jun 2003, 10:12
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Eu te pot trimite undeva, dar va trebui sa platesti tu din buzunar si pe urma sa astepti sa iti recuperezi banii. Problema este alta: oamenii nu lucreaza dacii pentru ca manopera si materialele la vopsitorie sunt foarte mici pentru. Poate pentru Solenza sunt alte preturi (mai mari) in catalog. E bine de intrebat Asiban cam ce bani iti ofera pentru reparatia respectiva.


imi platesc tot devizul dupa scaderea fracizei


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 10:16
Post #14


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Ma lasi cu d-astea ????? Si mie mi-a zis ARDAF la fel si pina la urma mi-a dat cu 1 mil. mai putin. Pune-i sa-ti zica cit iti da banul pentru lucrare, sau mai bine, zici ca o repari in regie proprie si ia-ti banul de la ei, dupa care te duci unde vrei tu.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Jun 2003, 10:18
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Ma lasi cu d-astea ????? Si mie mi-a zis ARDAF la fel si pina la urma mi-a dat cu 1 mil. mai putin. Pune-i sa-ti zica cit iti da banul pentru lucrare, sau mai bine, zici ca o repari in regie proprie si ia-ti banul de la ei, dupa care te duci unde vrei tu.


pai de asta ma tot strofoc cu cobalcescu - acolo nu platesc decat fransiza si plec.... de asta ma tot stresez sa aflu cum lucreaza aia acolo


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 10:21
Post #16


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Cum lucreaza, cum nu lucreaza, nu-ti place cum a iesit masina, nu o iei! Chemi OPC, chemi ANL, chemi RATB, faci spume si ti-o revopseste! Daca nu iti place cum a iesit, nu le semnezi pentru executarea lucrarii si sunt obligati sa o refaca (asta dupa ce te scandalizezi si la ASIBAN si constata si ei acelasi lucru ca si tine)


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 17 Jun 2003, 10:26
Post #17


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Oricum, din cite am vazut la televizor, locul este destul de spalat. Asta nu inseamna ca spartea de tinichigerie/vopsitorie se afla deasupra tuturor.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 17 Jun 2003, 10:32
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Cum ai reusit sa iei banul de la Asiban? Ca ei nu despagubesc vandalismul...
Si de ce ai facut cu fransiza? Nu puteai altfel?


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Jun 2003, 11:07
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Cum ai reusit sa iei banul de la Asiban? Ca ei nu despagubesc vandalismul...
Si de ce ai facut cu fransiza? Nu puteai altfel?


pai nu mi-a scris garcea pe dovada - vandalism - mi-a scris portiera zgariata. (mesajul imprimat tradeaza insa o mana ucigasa :oops: dar inspectorul nu a comentat nimik) ASA CA RUGATI GABORU' SA NU SCRIE DISTRUGERE/VANDALISM PE DOVADA SI RESTUL E OK!

Cu franshiza e altceva! cica asa se face la banca pt ca ei au reduceri mai mari si cotatii mai mici la asigurari (adevarul e ca mi-a facut o reducere destul de mare si pt ca e pe 5 ani asigurarea si ca am platit intr-o singura transhe......)


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Jun 2003, 07:57
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




Am rezolvat temporar problema! a iesit cu o polishare adevarata facut a de un prieten de-al meu care lucreaza la VOLVO :shock: cred ca e prima Dacie tratata la serviceul Volvo laugh.gif . A ieshit super mishto zgarietura insa exista o pata cu diametrul de cca 10mm unde cica "s-a spart lacul" pt ca Dacia Slz tot nu are vopsea adevarata!!!! e cam subtzire si cam de KKO dar ..... asta e.....

Stiu ca un coleg de forum avea o asemenea pata pe capota (lac spart pe o Dacie SLZ rosu toreador - existau si poze) desi era mult mai grav la el pt ca se schimbase si culoarea! la mine se vede foarte putzin in lumina! As vrea sa stiu cum s-a rezolvat problema de pe SLZ-ul ala roshu, ca sa stiu ce ma asteapta daca se va agrava situatia si la mine! TKS

Acum insa am sa merg la Asiban si am sa platesc ceva la asigurare pt ca sa am franshiza 0%


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 18 Jun 2003, 08:17
Post #21


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE

Acum insa am sa merg la Asiban si am sa platesc ceva la asigurare pt ca sa am franshiza 0%

Buna dimineata!!!!! te-ai trezit si tu ???? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Eu m-am dus cu masina aseara la un amic sa o vada si , de cum m-am dat jos din masina , m-a luat in primire:" Ce ma, nici n-ai luat-o bine si ai si atins-o???" Dupa ce l-am spurcat bine si l-am asigurat ca nu tine cu caterinca d-asta, m-a luat de mina si m-a dus in partea dreapta a masinii, unde, pe bara din fata, era o stersatura de culoare rosie, de cca 10 cm lungime si 5 latime. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif I-am dat cu niste benzina si i-a trecut, doar ca a ramas plasticul mai matuit acolo.
Stiind autorul (un vecin cu o Skoda Favorit), m-am infiintat la usa lui. Ala mai avea putin sa sara la bataie ca cica cum imi permit eu sa insinuez ca mi-ar fi lovit el masina, care la 75 de ani conduce mai bine ca mine. Dupa un mic scandal cu toti vecinii de fata, maini in git, suturi in dorsal si pumni fluturati pe linga nas (la intimidare), m-am dus acasa linistit, dupa care m-am culcat....nu inainte de a-i da un autograf pe doua anvelope icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Asta asa, sa se mai puna cu nebunu' ! :wink:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Jun 2003, 08:22
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE

Acum insa am sa merg la Asiban si am sa platesc ceva la asigurare pt ca sa am franshiza 0%

Buna dimineata!!!!! te-ai trezit si tu ???? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Eu m-am dus cu masina aseara la un amic sa o vada si , de cum m-am dat jos din masina , m-a luat in primire:" Ce ma, nici n-ai luat-o bine si ai si atins-o???" Dupa ce l-am spurcat bine si l-am asigurat ca nu tine cu caterinca d-asta, m-a luat de mina si m-a dus in partea dreapta a masinii, unde, pe bara din fata, era o stersatura de culoare rosie, de cca 10 cm lungime si 5 latime. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif I-am dat cu niste benzina si i-a trecut, doar ca a ramas plasticul mai matuit acolo.
Stiind autorul (un vecin cu o Skoda Favorit), m-am infiintat la usa lui. Ala mai avea putin sa sara la bataie ca cica cum imi permit eu sa insinuez ca mi-ar fi lovit el masina, care la 75 de ani conduce mai bine ca mine. Dupa un mic scandal cu toti vecinii de fata, maini in git, suturi in dorsal si pumni fluturati pe linga nas (la intimidare), m-am dus acasa linistit, dupa care m-am culcat....nu inainte de a-i da un autograf pe doua anvelope icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Asta asa, sa se mai puna cu nebunu' ! :wink:


ce parere ai de treaba cu lacul ala cam bulit pe suprafatza aia de cca 10mm diametru? crezi ca are ceva? daca nu te uitzi super bine in super lumina nici nu se vede?


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 18 Jun 2003, 08:26
Post #23


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai..... cam trebuie decapata toata usa! Dupa care se baga sprit kit , vopsea si lac, adica procesul normal de vopsire. Altfel nu ai cum, ca nu poti sa-i scoti doar lacul si sa-l dai la loc! Las-o asa cum e acum si daca se intimpla ceva, in primavara viitoare vopsesti usa!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Jun 2003, 08:56
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Pai..... cam trebuie decapata toata usa! Dupa care se baga sprit kit , vopsea si lac, adica procesul normal de vopsire. Altfel nu ai cum, ca nu poti sa-i scoti doar lacul si sa-l dai la loc! Las-o asa cum e acum si daca se intimpla ceva, in primavara viitoare vopsesti usa!


vreau sa-ti zic ca am vazut nishte vopsiri inadite acolo la Volvo de-ti pica fatza in sensul ca nu se vede nimk!!! cica se poate vopsi si polisha pe suprafete mici si rezultatul sa fie super misto cu conditzia ca vopsitorul sa stie ce face!!!! SA FIE SUPER MESERIAS!!!! (sa sti ca aia de la service-ul unde am fost io sunt!!!!)


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 18 Jun 2003, 09:02
Post #25


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai atunci de ce mai intrebi ??? Da-i bice !
Oricum, daca te intereseaza, sa stii ca eu am mari dubii vis-a-vis de vopsirile inadite. Iti urez bafta !


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Jun 2003, 10:10
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Pai atunci de ce mai intrebi ??? Da-i bice !
Oricum, daca te intereseaza, sa stii ca eu am mari dubii vis-a-vis de vopsirile inadite. Iti urez bafta !


cred ca deocamdata o las asa!!! am fost acum la auto si am spalat-o si arata foarte, foarte bine!!! nu se mai vede nimik. am sa-i iau ceara si o s-o tratez dupa spalat si o s-o vopsesc daca se intampla ceva mai grav!!! Acum sunt multzumit si linistit!!! (si eu am parere proasta ref la vopsirea inadita dar am vazut una care arata ok)


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 24 Jun 2003, 13:18
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE

Acum insa am sa merg la Asiban si am sa platesc ceva la asigurare pt ca sa am franshiza 0%

Buna dimineata!!!!! te-ai trezit si tu ???? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Eu m-am dus cu masina aseara la un amic sa o vada si , de cum m-am dat jos din masina , m-a luat in primire:" Ce ma, nici n-ai luat-o bine si ai si atins-o???" Dupa ce l-am spurcat bine si l-am asigurat ca nu tine cu caterinca d-asta, m-a luat de mina si m-a dus in partea dreapta a masinii, unde, pe bara din fata, era o stersatura de culoare rosie, de cca 10 cm lungime si 5 latime. icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif I-am dat cu niste benzina si i-a trecut, doar ca a ramas plasticul mai matuit acolo.
Stiind autorul (un vecin cu o Skoda Favorit), m-am infiintat la usa lui. Ala mai avea putin sa sara la bataie ca cica cum imi permit eu sa insinuez ca mi-ar fi lovit el masina, care la 75 de ani conduce mai bine ca mine. Dupa un mic scandal cu toti vecinii de fata, maini in git, suturi in dorsal si pumni fluturati pe linga nas (la intimidare), m-am dus acasa linistit, dupa care m-am culcat....nu inainte de a-i da un autograf pe doua anvelope icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Asta asa, sa se mai puna cu nebunu' ! :wink:


raule... bine ca nu suntem vecini, hehe...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 22:56
Forum Renault