DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cum sa iti pui un bord cn in locul celui vechi

ghitza
post 20 Mar 2010, 15:01
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




pai si fara hartia aia nu merge crezi?merge ff bn si fara improvizatii de genul ala aca e totul pus la punct si capsulele vacumatice isi fac treaba nu ai treaba cu asa ceva la CN


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 20 Mar 2010, 20:37
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Ca idee,asa arata aeroterma de CN,azi am demontat-montat bordul, biturile sunt sudate la 90 grade,de demontat a mers usor ,la montat doar trei suruburi am nimerit laugh.gif din 5 (cele de la parbriz).Arasez poze :

P.S. Nici nu ma gandeam ca il voi pune la loc azi..........ma plictisisem la un moment dat biggrin.gif

Cu stima,

This post has been edited by johans: 20 Mar 2010, 20:50

Attached thumbnail(s)
Picture_012mod.jpg ( Size: 83.14k ) Number of downloads: 1998
Picture_015mod.jpg ( Size: 86.17k ) Number of downloads: 2243
Picture_074mod.jpg ( Size: 96.89k ) Number of downloads: 2318
Picture_112mod.jpg ( Size: 91.85k ) Number of downloads: 2434
Picture_114mod.jpg ( Size: 67.83k ) Number of downloads: 2431
Picture_094mod.jpg ( Size: 131.41k ) Number of downloads: 1318


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 20 Mar 2010, 20:39
Post #93


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Multumesc mult Baiteti si Multumesc in special fierman, Maine il montez,Va multumesc inca odata si promit ca voi pozta si poze, si o sa mai discutam pe tema asta smile.gif wink.gif happy.gif

20 Mar 2010, 20:41:
Desteapta faza cu magnetul;)

This post has been edited by Dacia_47_akm: 20 Mar 2010, 20:41


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 20 Mar 2010, 20:47
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Pentru prima data ,am folosit o oglinda pe partea cealalta lipita de parbriz.....uitam sa-ti zic wink.gif ......se vede in poza cu magnetul..........

Cu stima,

This post has been edited by johans: 20 Mar 2010, 20:49


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 20 Mar 2010, 20:52
Post #95


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Baietii si ca sa va zic ceva, asa de incalzire, azi m-au lasat pozitiile, de la ce credeti ca era...........?!
De la blocul de lumini, acela model vechi, a fost bine ca l-am avut pe acela tip CN smile.gif wink.gif happy.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fierman
post 20 Mar 2010, 22:34
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 27 May 09




QUOTE(ghitza @ 20 Mar 2010, 15:01)
pai si fara hartia aia nu merge crezi?merge ff bn si fara improvizatii de genul ala aca  e totul pus la punct si capsulele vacumatice isi fac treaba nu ai treaba cu asa ceva la CN
*






da stiu dar ezpilicam pt dacia 47 ca el nu pune aeroterma de cn o lasa pe cea veche doar bordul il schimba mie imi functioneaza asa cum e pt ca am loat cam tot ce erea de loat dupa masina care am lot bordu fara suparare


--------------------
dacia 1310 1994
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciprianeduard
post 20 Mar 2010, 22:57
Post #97


Membru agitat


Group: Members
Posts: 743
Joined: 16 June 05
From: PLOIESTI




Daca tot muncesti eu cred ca mai bine i-ti montezi si aeroterma de cn , pentru ca merita si o sa vezi efectul iarna, dar atentie pantru ca difera mult caroseriile cu bord cn fata de cele cu bord scoica ,si mai difera si ansamblu stergatoare care la cn motorasul e pozitionat spre stanga masini (nu spre dreapta masini cum e la scoica) si axele bielelor stergatoarelor sunt jumatate mai scurte iar eu am reusit la o dacie sa fac un hibrid si anume ansamblu de stergator de cn cu axe de ansamblu de stergator de bord scoica, dar cea mai simpla solutie e sa orintezi motorasul spre ceasuri de bord si anume sa il muti cu o gaura in sensul acelor de ceasornic ,o sa e chinui un pic la cablu be kilometraj. In ambele cazuri trebuie strambata un pic in sus biela se la axul stergator din dreapta pentru ca freaca de aeroterma iar la pozitionarea aerotermei acolo trebuie sa te uiti ca sa-i reglezi pozitia pe inaltime. Bineinteles mai ai nevoie de destule indemanare , un flex , o bormasina , un tub de silicon de caroserie , si tabla .
Sablonul celor doua ferestre ale aerotermei il faci din carton pe care il fixezi pe aeroterma , fixezi aeroterma pe pozitie , dupa care transferi sablonul de pe aeroterma pe partea din caroserie si il fixezi cu niste banda adeziva , dupa care dai aeroterma jos , trasezi zonele care trebuie sa tai (pentru acele 2 ferestre) , tai , iar restul zonei ( acele X-uri [XXXXXX] si gaurile vechei aeroterme) il acoperi cu tabla izolata bine cu silicon (ar mai fi solutie si prin sudura dar e mai costisitoare)
Aeratoarele laterale ale bordului la cn au fost concepute sa dea aerul direct de afara (fresh) fara ventilatie si fara incalzire iar nu cred ca se merita sa le faci functionale, eu am montat numai la una si nu prea le-am folosit. Pentru a usca gemurile laterale in zona oglinzii bordul are orificii care e comun cu partea de uscare parbriz .
Eu unul preferam sa dau parbrizul jos decat sa ma chinui sa scot suruburile de prindere bord.
Am ceva experienta de adaptat bord cn pentru ca am adaptat la 5 dacii dintre care 4 erau ale mele , e ceva de munca si nu as face la altcineva am facut decat la un prieten.


--------------------
Dacia MCV 1.5 DCI, SOLENZA 1.4 MPI 2008, 2004 - ......
_____________________________________________________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 20 Mar 2010, 23:35
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Da, merita sa montezi o aeroterma de CN ,acum sigur o gasesti la preturi mult mai mici . De demontat suruburile la parbriz se demonteaza repede ,de montat e groaznic.

@ciprianeduard ,abia acum mi-am dat seama ca motorasul de la stergatoare CN ,se afla in pozitie inversa fata de celelalte blush.gif . Azi am montat unul de 1300, dar e mult mai mare,pana la urma a mers .Cablu de kilometraj se monteaza usor ,este destul loc ......Atasez o poza :


Cu stima,

This post has been edited by johans: 20 Mar 2010, 23:38

Attached thumbnail(s)
Picture_113.jpg ( Size: 675.46k ) Number of downloads: 1567


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paulorossi
post 20 Mar 2010, 23:45
Post #99


Ing. electro-automatist BEIUS-STEI


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 27 January 10
From: Bihor-Stei




Stire bomba.
Un coleg de lucru a predat 3 rable la remat pt una noua.Una din masini ,dacia 1410,avea bord CN.Mi-a spus ca cu 10 ron mituiesti gestionaru de la remat si poti lua ce vrea sufletelul tau.Asta ar fi in Oradea.


--------------------
dacia 1310Li 2002
Ing. electro-automatist BEIUS-STEI
Instalatii electrice si automatizari de calitate/service/modificari/reparatii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciprianeduard
post 21 Mar 2010, 00:14
Post #100


Membru agitat


Group: Members
Posts: 743
Joined: 16 June 05
From: PLOIESTI




QUOTE(johans @ 20 Mar 2010, 23:35)


@ciprianeduard ,abia acum mi-am dat seama ca motorasul de la stergatoare  CN ,se afla in pozitie inversa fata de celelalte  blush.gif  . Azi am montat unul de 1300, dar e mult mai mare,pana la urma a mers .Cablu de kilometraj se monteaza usor ,este destul  loc ......Atasez o poza :
Cu stima,
*


Acel ansamblu stergator e de cn chiar daca ai pus motoras de 1300 de acceia nu sunt probleme la cablu km

QUOTE(Paulorossi @ 20 Mar 2010, 23:45)
Stire bomba.
Un coleg de lucru a predat 3 rable la remat pt una noua.Una din masini ,dacia 1410,avea bord CN.Mi-a spus ca cu 10 ron mituiesti gestionaru de la remat si poti lua ce vrea sufletelul tau.Asta ar fi in Oradea.
*


Povesti.....
In ziua de azi cred ca un 100 Lei ron poti procura un pachet de cn (bord +aeroterma ) eu pe vremuri am dat 450 Lei ron (4.500.000 Lei) in conditiile in care pe masina am dat 2000 ( 20.000.000 Lei) .


--------------------
Dacia MCV 1.5 DCI, SOLENZA 1.4 MPI 2008, 2004 - ......
_____________________________________________________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 21 Mar 2010, 00:35
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Pe atunci nici nu visam sa cumpar aeroterma de CN,abia reusisem sa cumpar plansa goala si m-am multumit cu atat. Dupa vreo doi ani am reusit sa-l fac sa arate a bord de CN,ceasurile le aveam de la un aro ,iar turometru indica mai putin si a trebuit sa-l modific .....

P.S. Dar aveam scaune de opel kadett (2 usi),foarte curate si confortabile ,dar putin cam joase,iar daca rabatam spatarul si il uitam spre volan, se uita lumea ciudat la masina : biggrin.gif


Cu stima,

This post has been edited by johans: 21 Mar 2010, 00:53


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 2 Apr 2010, 01:58
Post #102


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Baieti scuzati-ma ca nu am avut timp sa postez nimic dar, va anunt ca l-am montat, Va multumesc pentru sfaturile date, e destul de usor, asta in cazul in care nu esti lenes, si ai un pic de pricepere si vointa, daca mai doreste careva sa faca aceasta modificare sa faca exact ce s-a scris in acest topic, vai iesii ceva frumos, inca odata Multumesc!!! smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 2 Apr 2010, 08:54
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.598
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(Dacia_47_akm @ 2 Apr 2010, 01:58)
..., e destul de usor,...
*


Gresit! E destul de usor daca nu montezi aeroterma.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 2 Apr 2010, 10:28
Post #104


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Am pastrat-o pe cea veche, merge super si caldura de te da afara, aeroterma de CN este mult prea complicata, vaccum si multe altele si plus se strica foarte repede si foarte des, am vre-o doi priteni care mereu dau jos bordul si incearca sa o repare, o repara si la scurt timp dupa se strica, Noua este mult prea scumpa, de la remat, la fel e scumpa iti cer aia cel putin 500 mii lei vechi si nici nu ai certitudinea ca va functiona, inca odata mentionez ca este fuarte greu de montat, mai trebuiesc modificari facute si la instalatia electrica, jos palaia pentru cei care au facut asa ceva, dar daca ti se strica, trebuie sa dai jos tot bordul, pe cand asa, pastrand-o pe cea veche, in cazul in care se strica trebuie sa dau decat torpedoul jos pentru a o inlocui-o plus ca mai am cateva pe acasa si in magazin nu este asa de scumpa, iar la remat, o iei cu restul care iti ramane de la piesele care le-ai cautat, asa ca am facut alegerea potrivita
Mesaj pentru toti cei care vor sa faca aceasta modificare si nu vor sa se complice prea rau !!!
Fratilor daca ai un calorifer bun nici macar nu iti trebuie aeroterma, uiti ca o ai, personal iarna asta am folosit maxim de 2/3 ori aeroterma, dar am oprit-o repede pentru ca ma inebunea sunetul ingrozitor pe care il scotea, iarna asta, care a fost una destul de geroasa, sau atins parca si -25 C si nu am folosit aeroterma de loc, dupa 5/10 minute doar cu caloriferul, ma datea afara caldura din masina, si sa mai zic o bomba: Am tinut robinetul caloriferului la jumatate, nu l-am tinut deschis la maxim,
Asa ca este super rentabil, nici complicat nu prea este si plus fata de asta pentru cei care nu au cunostiinte foarte mari in domeniu este super bine, si iese si ceva frumos,
Dar trebuie sa spun inca o data jos palaria celor care au pus si aeroterma de CN
Multumesc, si puteti sa i-mi puneti intrebari oricand, daca voi avea timp, va voi raspunde cu cea mai mare placere,
Multumesc tuturor si in special fierman;) smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 2 Apr 2010, 11:19
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




bordul CN fara aeroterma e numai de look acolo caci caldura nu o sa ai ca si la un CN in veci vecilor poti sa ai tu calorifere si aeroterme cate vrei.Iar cu stricatul eu in afara de a schimba 2 capsule la el nu am facut nimic in 3 ani jumate de cand o am si am caldura la treapta 2 de n-am aer .E cel mai reusit bord de la dacia


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 2 Apr 2010, 11:46
Post #106


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Ma bucur pentru tine, nu am spus ca aeroterma de CN-u nu ar avea performante, intradevar din punct de vedere al caldurii e super ok, dar vreau sa spun ca nici cu aeroterma veche nu e rau cat despre ce ai spus tu ca este cel mai reusit bord de la dacia, ai dreptate, iar bordul care l-am pus eu este complet functional, adica se comporta exact ca si cel vechi deci nu e numai de loock, doar ca in loc de aeroterma de CN am lasat-o pe cea veche atat si sunt foarte multumit recomand oricui cu incredere, dar daca puteti sa va puneti si aeroterma de CN puneti-o, intradevar ca si performante e mai buna decat cea veche,
Acum faceti cum credeti voi ca e mai bine, sincer daca as fi avut timp, bani si mai multa pricepere as fi pus-o si eu, acei priteni care au probleme cu aeroterma de CN-u mi-au spus ca sunt probleme cu carbunii si ca se cam gripeaza si nu se invarte bine,
Oricum Multumesc si mai astept subieecte de comentat "dezbatut" smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 2 Apr 2010, 11:48
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




sa il folosesti sanatos si fara incidente si sa te bucuri de el.pune o poza sa vedem cum a iesit

This post has been edited by ghitza: 2 Apr 2010, 11:49


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 3 Apr 2010, 10:17
Post #108


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Multumesc, uitati cum a iesit, aceasta este o poza facuta a 2 zi sau a 3-ia dupa ce l-am montat, asta sa intamplat acum vre-o doua saptamani observati ca initial pastrasem vechile butoane ale vechiului bord, dar acum le-am facut pe cele care le avrea bordul, acelea de sus, arata mai bine, o sa pun o poza ca sa vedeti cum arata fara alea, nu apucasem inca sa ii dau si eu cu un pic de silicon asa ca sper sa nu ma certati, dar acum i-am pus si silicon, si l-am restylizat si pe el un pic, sa arate mai bine, vreau sa spun ca diferenta e foarte mare intre cel vechi si CN, arata mult mai bine, schimba aspectul masinii, si nici nu mai vezi atatea fire atarnand, deci, zic eu, cred eu ca a meritat !!!, astept si parerile voastre, sper sa va placa !!!
Stiu ca este un pic cam devreme dar nu stiu daca maine voi putea sa postez, sa vad, asa ca va urez la toti un Paste fericit !!! smile.gif

This post has been edited by Dacia_47_akm: 3 Apr 2010, 10:18

Attached thumbnail(s)
Imagine0378.jpg ( Size: 257.97k ) Number of downloads: 1352
Imagine0374.jpg ( Size: 910.36k ) Number of downloads: 1009


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 3 Apr 2010, 16:42
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




eeeee alta viatza ai vazut a iesit frumos sa il stapanesti sanatos.pun si eu una bucata poza numai asa am deocamdata smile.gif

3 Apr 2010, 17:43:
eeeee alta viatza ai vazut a iesit frumos sa il stapanesti sanatos.pun si eu una bucata poza numai asa am deocamdata

This post has been edited by ghitza: 3 Apr 2010, 16:43

Attached thumbnail(s)
SDC10624.JPG ( Size: 450.93k ) Number of downloads: 1065
SDC10375.JPG ( Size: 466k ) Number of downloads: 900
SDC10376.JPG ( Size: 457.95k ) Number of downloads: 752
SDC11096.JPG ( Size: 1.63mb ) Number of downloads: 777


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacia_slk
post 4 Sep 2010, 16:31
Post #110


If I'm not back in five minutes... wait longer!


Group: Members
Posts: 544
Joined: 13 November 09
From: Milky Way




Ma baieti, n-ati schimbat vreunul un bord scoica cu unul CN(3) si cu ocazia
asta sa schimbati si instalatia (aeroterma+alte halea) de incalzire?

Spuneti-mi si mie ce si cum ati facut, mai ales la partea de incalzire...

This post has been edited by dacia_slk: 4 Sep 2010, 16:32


--------------------
Dacia SLK 55 AMG
That's why I told you "touch nothing"... But you're a bunch of cowboys...
"Consilio et animis."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr_Devil83
post 5 Sep 2010, 18:27
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 14 June 08




Modific eu unu acuma.

Se lasa cu dat de gauri, taiat cu fexul, etansar cu mastic si tampenii...

As fi pus niste poze dar cineva mo facut fericit si mi-a furat aparatul foto:(


--------------------
Dacia 1300 / SUPERNOVA EUROPA 1984 / 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 5 Sep 2010, 19:38
Post #112


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.238
Joined: 24 June 07




Gata, ti-ai luat alta Dacie 13xx?


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu23
post 14 Sep 2010, 21:02
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 April 10
From: Valenii de Munte




DSC00987.JPG ( Size: 851.42k ) Number of downloads: 891
DSC00986.JPG ( Size: 798.81k ) Number of downloads: 857
M-am luat si eu sa fac acesta imbunatatire, insa nu-mi vine sa cred cat e de munca wacko.gif Intampin probleme si la procurarea celor mai simple piese (furtune calorifer, furtune vacum pentru capsulele vacuumatice, cablu actionare robinet si racord pentru aeratoarele laterale) blink.gif . Avem 4 magazine de piese auto in orasul nostru dar nu gasesc aceste piese... o sa incerc si in Ploiesti poate am mai mult noroc. E dificil sa adaptezi aeroterma de cn. Trebuie sa faceti modificari la mecanismul stergatoarelor, taieturi, izolari etc. Recomand celor ce au vor sa faca aceasta transformare cu un bord cn second hand sa inceapa cu reconditionarea aerotermei :curatare, ungere bucsi motor eventual schimbati carbunii, curatarea caloriferului, schimbarea buretilor de etansare aflati pe clapete( la mine erau putrezi, cand dadeam cu mana pe ei se faramitau) si verificarea capsulelor vacumatice ca sa nu aveti vre-o bucurie dupa ce montati bordul. In rest... cate o bere si multa rabdare, k trebuie sa iasa rolleyes.gif Scuze de claritatea pozei icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1310 L - PH-23-MGM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghitza
post 14 Sep 2010, 21:35
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.806
Joined: 23 April 08
From: ARAD




furtunele de la vacum poti sa pui fara probleme cumparand 2 seturi de furtune pt stropgel si gata treaba iar cu racpardele laterale aici daca ai un magazin mai maricel asa tre sa aiba sau in srhot,uitate pe la bursa caci sunt care au de vanzare bordCN si sigur au ceea ce cauti tu,spor la treaba si ai sa vezi cand e gata cat de bucuri de caldurica lui .numa bine


--------------------
Dacia/BMW 316i an 99 1310 li 2003 Berlina - Ar-07-GIB/BG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 14 Sep 2010, 23:02
Post #115


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

Este multa munca numai de schimbat un motoras de stergator, dar sa mai si modifici ..........dar merita montarea aerotermei de CN,eu am break cu bord CN si sunt foarte multumit iarna....

Cu stima,

This post has been edited by johans: 14 Sep 2010, 23:03


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu23
post 15 Sep 2010, 20:20
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 April 10
From: Valenii de Munte




In sfarsit am reusit sa montez aeroterma azi si sa astup gaurile vechi. Mentionez ca nu apuc sa lucrez la masina decat 2.5-3 ore pe zi, dupa ce vin de la servici.Atasez ceva poze cu ce am facut si cu bordul.Inca odata imi cer scuze de claritatea pozelor facute cu telefonul mobil. Sper k nu deranjez pe nimeni k am postati aici.DSC00992.JPG ( Size: 841.76k ) Number of downloads: 960
DSC00991.JPG ( Size: 805.48k ) Number of downloads: 952
DSC00989.JPG ( Size: 795.17k ) Number of downloads: 915
DSC00993.JPG ( Size: 889.86k ) Number of downloads: 924
DSC00996.JPG ( Size: 692.47k ) Number of downloads: 856
DSC01002.JPG ( Size: 843.42k ) Number of downloads: 838
DSC00994.JPG ( Size: 668.37k ) Number of downloads: 898


--------------------
Dacia 1310 L - PH-23-MGM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bv-08-fgm
post 15 Sep 2010, 21:43
Post #117


Old School Mother Fucker


Group: Members
Posts: 1.214
Joined: 11 May 10
From: Brasov




buna treaba,ceasurile sunt faine,daca ar mai fi fost si luminate din spate aratau si mai bine......spor la treaba


--------------------
Dacia 1310 1996 - BV-91-FGM,1.4
VW Vento 1992 - BV-22-MKR,1.8
Toyota MR2 1992 - K626 YMO, 2.0 16v TSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johans
post 15 Sep 2010, 23:14
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 13 January 09




Salut,

@radu23 Felicitari si spor la treaba in continuare.......


Cu stima,


--------------------
Dacia Super Nova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia_47_akm
post 17 Sep 2010, 21:15
Post #119


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 9 March 10




Sallut baieti, vad ca topicul a reinviat acesta este un lucru inbucurator, tin sa te felicit radu pentru munca depusa la montarea noului bord;)

This post has been edited by Dacia_47_akm: 17 Sep 2010, 21:16


--------------------
Dacia 1310 1992 - b-35-dis
FDF Fan Dacia Forever
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marik2500
post 23 Sep 2010, 07:29
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 28 July 09
From: HARGHITA




,,Multe succesuri,, celor care muncesc pe brânci ca si mine pentru a pune un bord ,,Ceausescu Nicu,, (apropo stiati de ce se cheama CN?) in locul celui vechi. Am sa postez si eu ceva poze despre ce nu sa prea scris aici si anume: conectarea radiatorului nou la circuitul masinii, montare T-eu pe vacumul ce merge la pompa servofrana si de aici circuitul acestuia pentru a comanda ghidarile de aer in interiorul automobilului, etc.


--------------------
DACIA 1310 1999/1310 - HR01ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd June 2024 - 04:54
Forum Renault