DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Conducere cu permisul suspendat, La un control am aflat ca aveam permisul suspendat

tudorelghiorghiasa
post 6 Aug 2013, 12:14
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 222
Joined: 24 November 07
From: IASI




Oricum fac contestatie pentru ca am ceva sperante ca poate scap. O sa cer proba video si nicidecum poza.
Pe procesul verba la rubrica mentiuni este scris foarte calr ca nu sunt de acord cu viteza declarata pentru ca circulam cu vitez regulamnentara.

Cat despre circulatia si regulile pe drumurile publice, art. 103 din HG 1391/2006 revizuita in 2013 art 103 spune urmatoarele:
"Pe drumul public cu cel mult două benzi pe sens și cu o a treia bandă pe care este amplasată linia tramvaiului lângă axul drumului, conducătorii de vehicule pot folosi aceasta bandă, cu obligația să lase liberă calea tramvaiului, la apropierea acestuia."

exceptie face urmatoarea situatie: cand intre linia din dreapta de tramvai si banda 2 de circulatie este un marcaj dublu continuu.


--------------------
scenic 2000 1.6 16 v peugeot 207 diesel 2007 - IS 09 >>>
RENAULT SCENIC 2000 1.6 16 V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 6 Aug 2013, 17:44
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 955
Joined: 5 December 09




QUOTE(tudorelghiorghiasa @ 6 Aug 2013, 12:14)
Oricum fac contestatie pentru ca am ceva sperante ca poate scap. O sa cer proba video si nicidecum poza.
Pe procesul verba la rubrica mentiuni este scris foarte calr ca nu sunt de acord cu viteza declarata pentru ca circulam cu vitez regulamnentara.
*



La amenda pt viteza la mentiuni poti sa scrii si free Gigi... e egal cu 0.


QUOTE(tudorelghiorghiasa @ 6 Aug 2013, 12:14)
Cat despre circulatia si regulile pe drumurile publice, art. 103 din HG 1391/2006 revizuita in 2013 art 103 spune urmatoarele:
"Pe drumul public cu cel mult două benzi pe sens și cu o a treia bandă pe care este amplasată linia tramvaiului lângă axul drumului, conducătorii de vehicule pot folosi aceasta bandă, cu obligația să lase liberă calea tramvaiului, la apropierea acestuia."
*



Am spus eu ca nu-i asa?

QUOTE(tudorelghiorghiasa @ 6 Aug 2013, 12:14)
exceptie face urmatoarea situatie: cand intre linia din dreapta de tramvai si banda 2 de circulatie este un marcaj dublu continuu.
*



Si daca e marcat doar cu o linie continua sa inteleg ca ai voie? Nu mi-a fost dat sa intalnesc ca in cadrul aceluiasi sens de mers benzile sa fie despartite prin marcaj dublu continuu. Doar intre sensuri am vazut.

This post has been edited by SandelBS: 6 Aug 2013, 17:45


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd June 2024 - 12:20
Forum Renault