DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> caut loc de munca, serviciu

Iulikk
post 1 Jun 2009, 23:16
Post #121


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Dar pentru un pustan de 18 ani, care sta la mare (adica pe litoral), care nu a lucrat niciodata ce recomandati? Multa mi-a zis ospatar\vanzator, dar nu prea vreau pentru ca nu vreau sa am de-a face cu banii (eu sunt foarte ametit, ii pierd wink.gif ).

PS: e vb despre o munca de sezon, nimic permanent.

This post has been edited by Iulikk: 1 Jun 2009, 23:17


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 1 Jun 2009, 23:22
Post #122


Gangester


Group: Members
Posts: 4.252
Joined: 23 February 04
From: Buzau




QUOTE
eu sunt foarte ametit, ii pierd


Ce trist.

2 Jun 2009, 00:23:
noroc cu astia care ii gasesc, ca altfel ar fi risipa de bani.

This post has been edited by SiloS: 1 Jun 2009, 23:23


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 2 Jun 2009, 01:39
Post #123


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(bogdan_90 @ 2 Jun 2009, 00:36)
hai ca usor usor incep a intelege ca nu am gandit tocmai bine. bun vine bacul imi e frica nu stiu daca il iau din prima. mai sunt mai putin de 3 sapt ce sa mai invat eu?
*



Pai daca tu ai 3 saptamani pentru BAC si te plangi.. radmasa.gif Daca intri la o facultate tehnica, o sesiune face cat 3 X BAC si nu ai un an de zile la dispozitie sa te pregatesti. Sincer, daca tu iti faci probleme ca nu iei Bac-ul, uita de facultate, e nevoie si de oameni care sa faca cele mai de jos meserii.Un angajat de la salubritate castiga bine, sa stii. Sau poti sa faci "combinatii", "smecherii", pentru astea ai nevoie de "scoala vietii" si poti sa faci bani garla.

Nu, acu` serios, pune mana si invata, du-ti calculatorul la bunici ca sa nu mai ai motive sa pierzi timpul aiurea, in 3 saptamani poti sa te pregatesti pentru BAC cat sa iei o nota buna.Apoi concentreaza-te pe admitere.Si sfatul meu: fa ceva din care sa iesi direct pe salariu, lucrezi la stat, nu castigi enorm dar nici nu mori de foame si nu te da nimeni afara (ex: academia/scoala de politie, scoala militara,facultatea de pompieri, jandarmerie, etc). Eu m-am sucit in ultimul moment (vroiam sa dau la Politie) si regret si acum.

Spor!

This post has been edited by Zippy: 2 Jun 2009, 01:39


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 2 Jun 2009, 01:49
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(Iulikk @ 2 Jun 2009, 00:16)
Dar pentru un pustan de 18 ani, care sta la mare (adica pe litoral), care nu a lucrat niciodata ce recomandati? Multa mi-a zis ospatar\vanzator, dar nu prea vreau pentru ca nu vreau sa am de-a face cu banii (eu sunt foarte ametit, ii pierd wink.gif ).

PS: e vb despre o munca de sezon, nimic permanent.
*


Pai io ma gandeam sa te faci salvamar. Nu conteaza cat o ai. Fomeia se gandeste "hiiii, asta-i salvamar faaataa, sa moara tata. La ce dracu-i trebuie minte (ca la asta ma refeream)?"
Dar daca spui ca ti-au recomandat prietenii sa te faci ospatar/vanzator, or sti ei ceva... tongue.gif

This post has been edited by Victoras2001: 2 Jun 2009, 01:52


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ct-03-tvy
post 2 Jun 2009, 08:21
Post #125


ct_010


Group: Members
Posts: 828
Joined: 11 May 08




acuma eu va intreb,.de ce fugiti toti de munca? laugh.gif

acuma nu se pune problema,.ba muncesti, da sa iei si banu calumea/ sa merite wink.gif ;

care ii auzi , ospatar/barman,...dansatoare din cur la bara ,etc radmasa.gif , numai joburi de sezon,...

de unde salvamar.... tre sa ai si conditie fizica de invidiat....nu te duci la plaja.sa iti expui oasele si stufu de pa tine radmasa.gif

This post has been edited by ct-03-tvy: 2 Jun 2009, 08:23


--------------------
aro 10.4 1.6 D 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 2 Jun 2009, 10:51
Post #126


Odihneste-te in pace, cj98czh!


Group: Members
Posts: 7.589
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Pai daca ofertele de job-uri arata cam asa, numai ciurucuri (directori si agenti de vanzari), ce sa alegi?

This post has been edited by Laurentziu83: 2 Jun 2009, 10:52

Attached thumbnail(s)
Clipboard01.jpg ( Size: 60.49k ) Number of downloads: 474


--------------------
. . .
In memoria reputatului nostru membru, cj98czh, care ne-a servit cu atata daruire si a fost de treaba cu noi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 2 Jun 2009, 18:18
Post #127


Gangester


Group: Members
Posts: 4.252
Joined: 23 February 04
From: Buzau




De pe ce site este print-screen-ul ?

Imi poti spune pe pm.
Merci.


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 2 Jun 2009, 18:26
Post #128


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




cum ce sa alegi? director radmasa.gif


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 2 Jun 2009, 18:40
Post #129


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(Iulikk @ 1 Jun 2009, 23:16)
Dar pentru un pustan de 18 ani, care sta la mare (adica pe litoral), care nu a lucrat niciodata ce recomandati?


Sa-ti iei bacu' si sa intri la facultate, dupa care ai timp doua-trei luni sa lucrezi ca si ospatar/vanzator.

In ceea ce priveste banii, trebuie doar sa fii atent cat primesti si cat dai inapoi. Dupa ce o sa-ti strangi banii tai, sa vezi numa' ce grija ai sa nu-i pierzi. Fie o sa-i spargi pe toti si scapi de o grija, fie ai alte proiecte mai ambitioase si-i pui deoparte.

Salvamar doar daca ai conditie fizica. Eu m-am incadrat in majoritatea timpului la categoria "musca" sau "pana", asa ca am cautat sa nu prestez munca fizica; stiam ca nu ma tin curelele. In privinta asta pot sa zic ca am fost norocos, am lucrat inca din timpul liceului (de la 16 ani pana la 17 jumate), slujba de weekend, la birou, si in vacante mai prindeam si norma intreaga cand plecau colegii in concedii. Cand a venit vorba de bac (prin clasa a 11-a) am demisionat, am facut bilantul si m-am pus cu burta pe carte, sa "iau" la Poli.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 4 Jun 2009, 09:37
Post #130


Odihneste-te in pace, cj98czh!


Group: Members
Posts: 7.589
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(SiloS @ 2 Jun 2009, 19:18)
De pe ce site este print-screen-ul ?

Imi poti spune pe pm.
Merci.
*


Bestjobs. Dar stai linistit, si pe ejobs la fel bate vantul.
Mai era pe acolo si un job cu HappySummer...naiba sa-l ia, sta de vreo 3 luni la mine in actualizari.
Cel mai mult m-a distrat un anunt de la CityFinancial, pentru un post de agent de facut carduri: "vei deveni cel mai bun in vanzari" "ai ocazia sa participi la concursul nostru de vanzari", "vei promova activ produsul CityCard" "Planul tau de cariera e important pentru noi" "Poti participa la cursuri si programe de training unice in Romania" si alte balarii dintr-astea. radmasa.gif radmasa.gif
Aici e porcaria de job.
Numai eu stiu cum pasez telefonul la colege cand ma suna cate-un raton dintr-asta si le pun pe colege sa raspunda cu "NU, greseala". radmasa.gif

Posturile alea sunt in general platite la ce aduci, si sunt libere pentru ca cei ce lucrau pe ele au plecat in alte zari, ca mureau de foame. Deci...
Si cum 90% din job-urile care se publica sunt de agenti de vanzari...

This post has been edited by Laurentziu83: 4 Jun 2009, 09:43


--------------------
. . .
In memoria reputatului nostru membru, cj98czh, care ne-a servit cu atata daruire si a fost de treaba cu noi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 4 Jun 2009, 14:34
Post #131


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




eu muncesc de la 20 de ani..dupa ce am terminat liceul am fost in Italia la munca pt ca nu am avut bani de facultate. nu am reusit mare lucru si dupa 3 luni mam intors...si mam angajat apoi dupa 2 luni de zile la firma la care lucrez acum si la acre mam reintors dupa 1 an jumate de pauza in care am lucrat in domeniul sculelor electrice..acum lucrez in domeniul productiei publicitare. mai am 3 saptamani si imi dau si licenta..pe care sper sa o iau si sa merg mai departe. nu mie rusine ca muncesc..chiar si pe bani mai putini dar ma mandresc ca nu stau degeaba.
ca sfat, invata pt bac..pune mana serios pe carte si nu te lasa influentat de mitul banilor..sau al unor joburi mai banoase dar care cu timpul vor disparea. lasa soferia ca nu e un vis..e buna si ea dar zi de zi..la un moment dat devine plictisitoare sau chiar obositoare.
asadar..inainte de a te gandi la un loc de munca eu te sfatuiesc sa pui mana pe carte..si sa iti iei bacul pt ca fara bac..in ziua de azi..e mai greu. vad ca esti din pitesti..mama daciei..banuiesc ca sunt foarte multe magazine sau ateliere auto pe acolo..cauta poate gasesti ceva. succes la bac!


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_90
post 15 Jun 2009, 10:58
Post #132


baiatu' cu apa


Group: Members
Posts: 1.467
Joined: 16 January 08




loc de munca n-am gasit ,dar m-am apucat sa invat serios , mai e saptamana asta si incepe bacul.


--------------------
ford focus 2007 - xxx
plm ,cuvantul suprem ce rezolva cea mai complicata problema.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 17 Jun 2009, 10:43
Post #133


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Societate de contabilitate angajeaza contabila
Detalii pe PM...


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 17 Jun 2009, 10:57
Post #134


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Pana la urma v-a priit impozitul forfetar...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adită
post 17 Jun 2009, 11:22
Post #135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.161
Joined: 25 June 07
From: BUCURESTI




bogdane pune mana si invata!la bac dracul nu e chiar asa de negru!eu in liceu ma gandeam ca m+as angaja si eu ca am nevoie de bani! dar tata(care e electrician) mi-a dat un sfat foarte bun:"PUNE MAMA SI INVATA,ce vrei sa fii ca mine!lasa munca deocamdata ca o sa ai timp sa muncesti toata viata!asa ca nu mai gandii asa!eu acum sunt farmacist....si am inceput o alta facultate!stiu ca e greu la inceput de drum....dar nu ai ce sa faci.....tre sa lupti caci in viata o sa fii pe picioarele tale! smile.gif bafta


--------------------
-------------- ------------- ------------- - BUCURESTI
-------------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 17 Jun 2009, 11:31
Post #136


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(vijelie @ 17 Jun 2009, 10:57)
Pana la urma v-a priit impozitul forfetar...
*


nu domne nu ne prieste pentru ca este mai mult de munca .... Si tocmai de aia ne mai trebe personal. Si bineinteles ca nimeni nu vrea sa plateasca mai mult serviciile de contabilitate asa ca NU ne prieste ci din contra ... Ne aduce scaderi de profit cu cheltuielile aferente unui salariat in plus. dar nu avem ce face...

Societate de contabilitate angajeaza contabila cu/fara experienta ....
salariu negociabil in functie de cunostinte.
Detalii pe PM..


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd June 2024 - 16:26
Forum Renault