DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Presuri (covorase) de Logan

vradu
post 1 Jun 2005, 14:36
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 24 June 04




QUOTE(CRY @ 10 Mar 2005, 17:11)
eu mi-am luat covorase de cauciuc gen tavita din Cora ( 450.000 lei ) si sunt nasoale rau. imi intra mereu sub ambreiaj, astazi si mai rau am patit: am calcat-o mai tare pana imi intrase pedala sub pres si ramasese blocata acceleratia. Am observat ca cea mai mare problema e  cu presul de la sofer ( cu asta trebuie facut ceva ) nu e bine.  mad.gif
*


intr-adevar, problema e serioasa.. presul de la sofer se agata pina intra sub pedale si incurca rau....celelalte sunt perfect croite, iar faptul ca sunt gen "tavita" imi place..dat fiind ca tot le-am cumparat si ca nu renunt asa usor pt. ca sunt facute special pt. Logan am gasit rezolvarea> am gasit niste "scai" negru cu prindere autoadeziva...(se gaseste pe la magazinele astea aparute cu tot felul de maruntisuri gen "totul la 1 Euro"..) am lipit bucati de scai pe pres la partea dinspre scaun si (mai mici) la partea dinspre pedale...scaiul se prinde f. bine de mocheta cu care e prevazut pedalierul masinii...va spun ca problema e rezolvata 100% ...doar la spalarea presurilor, daca se desprinde cumva scaiul se poate inlocui dupa uscare (in comert la 40.000 iti da aproape 1 m) ..asa ca merita..mie inca nu mi s-a desprins si l-am spalat de 2 ori..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
heartb2005
post 1 Jun 2005, 21:00
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 10 April 05




..presuri din Metro....650,000..! Au margine si nu se scurge apa.... Nu intra sub pedale(la sofer sta perfect fixat datorita formei).. Cele pe spate sunt putin cam mici,dar merg si asa....

Attached thumbnail(s)
Picture_37.jpg ( Size: 58.08k ) Number of downloads: 6000


--------------------
Dacia Logan Preferance 1,6 - SV .. ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 2 Jun 2005, 16:48
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




Eu am luat niste presuri super si ieftine. Am dat 500 mii si sunt croite la fix. La sofer are si pentru a tine piciorul stang si nici nu intra sub pedale ca acolo e mai mic putin. Sunt no-name. Pe spate are multe "ace" si nu aluneca deloc pe mocheta. Si cele de pe spate vin foarte bine. Pana sa le gasesc pe astea am probat cred vreo 10 seturi. O sa revin cu niste poze sa le vedeti.


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu-ab
post 3 Jun 2005, 06:31
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 23 February 05




QUOTE(heartb2005 @ 1 Jun 2005, 21:00)
..presuri din Metro....650,000..! Au margine si nu se scurge apa.... Nu intra sub pedale(la sofer sta perfect fixat datorita formei).. Cele pe spate sunt putin cam mici,dar merg si asa....
*



Din astea am si eu dar mie imi intra putin sub pedale. Trebuie sa le trag in jos cu piciorul din cand in cand dar nu mult. Avantajul este ca sunt decupabile in partile esentiale. Le-am luat de la Metro Oradea la sf. lui aprilie si de atunci nu am mai vazut.

This post has been edited by radu-ab: 3 Jun 2005, 06:32


--------------------
Logan Ambiance - N/A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jarrive
post 3 Jun 2005, 07:43
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 18 May 05




QUOTE(diesel2002 @ 2 Jun 2005, 17:48)
Eu am luat niste presuri super si ieftine. Am dat 500 mii si sunt croite la fix. La sofer are si pentru a tine piciorul stang si nici nu intra sub pedale ca acolo e mai mic putin. Sunt no-name. Pe spate are multe "ace" si nu aluneca deloc pe mocheta. Si cele de pe spate vin foarte bine. Pana sa le gasesc pe astea am probat cred vreo 10 seturi. O sa revin cu niste poze sa le vedeti.
*


Da-ne si noua niste date pentru a le putea identifica. Nu exista nimic dupa care sa facem cautarea?
Merci.


--------------------
Logan Logan - ph-08-jyl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 3 Jun 2005, 07:58
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




O sa ma duc la magazin sa intreb de unde le ia sau cine le face. Nu au nici un fel de eticheta, nimic. Sunt numai negre si are romburi mici pe toata suprafata, iar pe spate sunt tzepi deshi care se infing bine in moceta sa nu alunece. Fac poze azi si le pun sa le vedeti.
Eu zic ca astea sunt cele mai reusite pt. Logan. Se vede ca sunt facute special, nu sunt de-alea universale. Sunt din cauciuc moale, nu cred ca se betoneaza la iarna.
Revin cu poze.smile.gif

asa cum am promis. smile.gif)

Attached thumbnail(s)
covor_sofer.jpg ( Size: 207.72k ) Number of downloads: 6761
covor_sofer_1.jpg ( Size: 175.42k ) Number of downloads: 6239
covoras_dreapta_fata.jpg ( Size: 243.99k ) Number of downloads: 5666
covoras_sofer_2.jpg ( Size: 237.61k ) Number of downloads: 5507
covoras_spate.jpg ( Size: 155.59k ) Number of downloads: 1868


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 5 Jun 2005, 16:23
Post #97


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE(diesel2002 @ 5 Jun 2005, 15:44)
asa cum am promis. :


Intradevar,avand in vedere presul de la sofer, sunt cele mai practice covorase pe care le-am vazut pana acum. Ce marca si de unde? Nu faci exporturi si in tara?

This post has been edited by rdesign: 5 Jun 2005, 16:24


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
delya
post 5 Jun 2005, 21:21
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




Are si tata presuri cum si-a luat Diesel si sunt PERFECTE ; nu sunt ele extraordinar de aspectuoase, dar acopera tot si sunt moi, se spala usor si nu aluneca. El le-a luat din targul Vitan cu 550.000; i s-a spus ca sunt facute special pentru Logan, undeva in tara.


--------------------
Dacia Berlina si Logan - B45... si B25...
"Din faptele oamenilor se poate vedea ce gandesc iar din parerile lor se poate spune dinainte ce vor face." Goethe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jarrive
post 6 Jun 2005, 07:54
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 18 May 05




Daca se gasesc in Vitan este excelent. Chiar ma gandeam sa fac o vizita.


--------------------
Logan Logan - ph-08-jyl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jkno
post 6 Jun 2005, 12:04
Post #100


Sfortza fie cu voi!


Group: Members
Posts: 153
Joined: 27 February 05
From: Arad




Eu am facut altceva: cu 4 nituri, cativa centimetri de scai (arici) pus pe dosul covorasului in spate inspre scaun si gata, nu se mai misca, decat cand il dau jos sa-l scutur sau sa-l spal. tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Logan Laureate 1.6 2004
Words are not enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 6 Jun 2005, 15:51
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Am inteles ca in Timisoara se gasesc covorase din material textil la Selgros si covorase din cauciuc in piata de masini, aproximativ la acelasi pret (300 si ceva de mii).

Intrebarea mea ar fi, care sunt mai bune ? Adica ma refer la material.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 6 Jun 2005, 16:44
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




alea textile se vor murdarii mai repede si si se vor uza la fel de repede. Iti recomand din cauciuc.


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jkno
post 7 Jun 2005, 12:45
Post #103


Sfortza fie cu voi!


Group: Members
Posts: 153
Joined: 27 February 05
From: Arad




QUOTE(bendix @ 6 Jun 2005, 15:51)
Am inteles ca in Timisoara se gasesc covorase din material textil la Selgros si covorase din cauciuc in piata de masini, aproximativ la acelasi pret (300 si ceva de mii).

Intrebarea mea ar fi, care sunt mai bune ? Adica ma refer la material.
*



De la Selgros din TM mi-am luat si eu covorasele Bubble de culoare gridin cauciuc. Si sunt faine. Nu-ti lua din material textil.


--------------------
Dacia Logan Logan Laureate 1.6 2004
Words are not enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 14 Jun 2005, 09:18
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Am luat odata cu masina astazi de la AutoEuropa Livrari, Timisoara, un set de covorase din cauciuc gri si foarte flexibil. Pe folie era sigla Renault si era desenat un bot de Logan, din cate am observat in fuga. Au costat 1.100.000, se potrivesc la fix (se vede ca au fost facute pentru spatiile respective, urmeaza identic profilele podelei), nu put a cauciuc, au pe spate niste proeminente care impiedica alunecarea pe mocheta, iar pe fata o margine inaltata de cca. 1 cm, profiliul e simplu si doar foarte putin in relief. Sunt multumit. Mai ales ca le-a platit tata...

This post has been edited by Victorine: 14 Jun 2005, 09:18


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 14 Jun 2005, 10:32
Post #105


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Ceva de acest fel, care corespunde descrierii de mai sus am primit si eu ieri via Iasi, prin amabilitatea lui Liviu si a lui Klaus... sunt covorase speciale pentru Logan si scrie pe ele (sic!) LOGAN SPORT ... din pcatate sunt cam usoare si, cu toti zimtii aia de pe spate, cam aluneca pe mocheta ... o sa necesite un sistem de prindere special...probabil voi folosi niste "arici" in cateva puncte strategice


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 14 Jun 2005, 14:17
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Confirm si eu ca sunt cam usoare si la drum lung si "trafic intens" cam aluneca...


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angel35
post 15 Jun 2005, 09:05
Post #107


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 2 February 05




Covorasele de "textil" nu au nici o treaba....sunt foarte bune daca nu sunt foarte subtiri.
Aceeas parere proasta despre ele am avut si eu la inceput pina am avut un set si spre surprinderea mea am fost foarte multumit.Au avantajul ca praful nu sta ca la cele de cauciuc pe deasupra ci intra oarecum in ele .De curatat se curata super uisor, la spalatorie cid speli masina le spala si pe ele cu presiune...sunt ca noi dupa
.Se usuca repede ajunge sa le lasi 10 minute la scurs acolo api sa le pui in masina...nu miroase nu putrezesc...sunt bune.
Singurul dezavantaj al lor...oarecum dezavantaj este iarna cind cele de cauciuc sunt mai bune ca tin apa daca intri cu zapada in masina....


--------------------
Logan Ambition - B-xx-CHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gheghe
post 31 Jul 2005, 21:17
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 24 May 05
From: Campina, PH




Eu am niste covorase gri de cauciuc (ceea ce e bine), moi (ceea ce e bine), dar care "umbla" prin masina. In special cel de la sofer mi-a facut zile fripte, se sucea, intra sub/peste pedale, etc. mad.gif
Am intentionat sa folosesc "arici" pe spatele lui, scop in care, intr-o zona mai putin vizibila, am incercat cateva zeci de prinderi/desfaceri a "ariciului" pe/de pe mocheta. Rezultatul? Mocheta se scamoseaza. Atunci am dat doua gauri in presul de cauciuc cu o preducea (in spatiile ce sugereaza asta, acele mici cerculete sa le zic asa), am indoit sub forma de carlig doua sarmulite si am folosit doua sireturi negre pe care le-am prins pe sub sinele scaunului (nu radeti, circa 10 minute toata operatiunea). Nu mai am probleme de doua luni biggrin.gif iar cand vreau sa il scutur doar il desfac rapid din carlige.Nu am o poza prea buna dar eu cred ca se intelege ce "inginerie" am facut. prindere_covoras.jpg ( Size: 218.89k ) Number of downloads: 2101


This post has been edited by gheghe: 31 Jul 2005, 21:18


--------------------
Dacia Logan Ambition - PH 99 xxx
Caut pareri pertinente si argumentate. Ofer recompensa!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strem
post 4 Aug 2005, 17:26
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 6 May 05
From: Bucuresti




angel35 de fapt iarna sunt si mai bune pentru ca intrii cu zapada si nu iti aluneca picioarele ca pe cauciuc.

Eu am avut niste presuri "mochetate" la fosta mea masina. Erau groase, cauciucate pe spate, praful, umezeala si mai ales zapada erau absorbite imediat si nu alunecai de loc pe ele. Si se curatau f. usor la spalatorie. Problema e ca nu am vazut de cumparat nici unde, eu ma procopsisem cu ele odata cu masina si venisera cu ea din germania... sad.gif

This post has been edited by strem: 4 Aug 2005, 17:26


--------------------
Dacia Logan Laureate 2005 - 1.6 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 9 Aug 2005, 07:36
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




gheghe, multumesc de sfat, cred ca o sa adopt si eu solutia ta, fiindca am covoras identic smile.gif

Si fiindca veni vorba de covorase, mi-am cumparat de la Selgros (Timisoara) tavita de pus in portbagaj. Am luat dimensiunea cea mai mare 90x100cm (recomandata pentru break) dar s-a potrivit la fix in Logan smile.gif Pret, undeva in jur de 30 lei.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 9 Aug 2005, 10:31
Post #111


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




QUOTE(bendix @ 9 Aug 2005, 08:36)
Si fiindca veni vorba de covorase, mi-am cumparat de la Selgros (Timisoara) tavita de pus in portbagaj. Am luat dimensiunea cea mai mare 90x100cm (recomandata pentru break) dar s-a potrivit la fix in Logan smile.gif Pret, undeva in jur de 30 lei.
*


http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=17464&st=30 ... postul #48


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 9 Aug 2005, 10:44
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




A reaparut un model de tava si la Selgros Buc


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jkno
post 21 Aug 2005, 09:45
Post #113


Sfortza fie cu voi!


Group: Members
Posts: 153
Joined: 27 February 05
From: Arad




Am gasit tava auto si la noul Selgros Arad. Nu am luat inca pt. ca am vrut sa vad daca se potrivesc. Insa se potrivesc. Urmeaza sa-mi iau curand smile.gif

This post has been edited by jkno: 21 Aug 2005, 10:12


--------------------
Dacia Logan Logan Laureate 1.6 2004
Words are not enough...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAB
post 27 Aug 2005, 21:56
Post #114


GUERRIER MARIN DE VAILLANT


Group: Members
Posts: 383
Joined: 13 June 05
From: CONSTANTA




Imi confectionez singur respectivele covorase. Cumpar de la magazinul de mochete, o bucata lunga de fix 600mm si lata de 4000mm, ca asa e standardul. De aici vor rezulta 3 covorase "extralarge", 2 in fata si unul in spate, care acopera totul, din prag in prag. Deci, cumpar, croiesc si apoi revin la magazin pentru festonare, aplic cu prenadez, sau alt adeziv, niste arici de la mercerie si gata covorasele "custom"! Cost estimativ: 550000lei vechi.


--------------------
Dacia Logan 1,6MPI Laureate - CT 06 BAB
"NOSCE TE IPSUM"
"Avoir une passion dans la vie, c’est un moteur fondamental pour vivre."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 7 Sep 2005, 13:39
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




mai BAB-ule vad ca te apuci sa faci covorase, huse,etc. Pierzi timpul si nici nu o sa iasa ca cele din "fabrica". Mai bine faceai si masina, poate ieseai mai ieftin smile.gif


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAB
post 11 Sep 2005, 18:38
Post #116


GUERRIER MARIN DE VAILLANT


Group: Members
Posts: 383
Joined: 13 June 05
From: CONSTANTA




O faceam, asa ca sa fii tu fericit, dar n-am avut flotoare, radar, GPS, girocompas, elici si carme, ca sa fie pe gustul meu. Si ma rog frumos, de unde ai putea tu avea habar, de cum or sa iasa sau nu respectivele covorase si huse? Mai abtine-te sa faci consideratii despre lucruri si persoane despre care nu stii ABSOLUT NIMIC! Si in plus, te ASIGUR ca respectivele produse nu vor fi ca cele din fabrica, ci vor fi mai BUNE si mai IEFTINE. Sfarsitul discutiei OFF-TOPIC. blink.gif


--------------------
Dacia Logan 1,6MPI Laureate - CT 06 BAB
"NOSCE TE IPSUM"
"Avoir une passion dans la vie, c’est un moteur fondamental pour vivre."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djvibecmc
post 25 Sep 2005, 18:49
Post #117


Upgrade


Group: Members
Posts: 269
Joined: 16 September 04
From: Ploiesti




Mi-am luat eu azi presuri de Logan... Renault Logan scrie pe ele si made in france... am dat 1.1 mil vechi si se integreaza perfect inauntru. Sunt extrem de multumit.. mai putin ca cel de la sofer nu se intinde si in stanga ambreiajului unde tii deobicei piciorul stang.. aveti vreo idee cum sa rezolv problema?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008 - PH 11 CYD
Get rich or.... get Diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Sep 2005, 19:01
Post #118


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cu o bucata de covor de cauciuc la metru, pe spatele careia lipesti cu prenadez cateva bucati de "arici"


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djvibecmc
post 25 Sep 2005, 19:05
Post #119


Upgrade


Group: Members
Posts: 269
Joined: 16 September 04
From: Ploiesti




Multam frumos... O sa ma interesez de maine...


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008 - PH 11 CYD
Get rich or.... get Diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 27 Sep 2005, 13:46
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Covorase de cauciuc (tip tavita) speciale pentru Logan (au desenate pe punga un Logan transparent cu ele inauntru), made in Polonia (da, alea de scrie pe ele SPORT) am gasit azi in VITAN la 700K, dupa ce la alte 4-5 tarabe cereau pe ele 850K. E un cauciuc mult mai de calitate decat marea majoritate a celor de 4-500K. Chiar scrie pe el ca nu miroase, nu imbatraneste la prima iarna etc.

Am avut noroc ca desi peste tot erau doar de culoare gri deschis, aici am gasit si pe gri inchis, exact la fel ca si culoarea mochetei de pe jos. Vin la marele fix si au tepi pe spate plus o zona pe fata la sofer cu linii verticale (sub pedale) sa alunece frumos calcaiul pe ambreiaj/frana. Inainte aveam niste covorase din METRO de 400K, universale, care lasau spatii moarte si la cateva zile trebuia sa aspir/periez pe langa.

Astea din pacate nu au suport pentru piciorul stang sofer, trebuie adaugat o bucata cum a sugerat Klaus mai sus (numai ca recomand super glue pentru arici, ca prenadezul daca nu e de calitate, la caldura sau dupa un timp, cand ti-e lumea mai draga, pleaca la plimbare cu niste firicele din alea subtiri ca la guma de mestecat). Mai trebuie de asemenea rezolvata problema "bordurii" centrale de jos la bancheta din spate (am vazut seturi de covorase care aveau si acest spatiu acoperit si mi s-a parut super ideea pentru cand ai 4 pasageri + sofer in masina si unul sta la mijloc cu talpile murdare ghici unde)


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 05:23
Forum Renault