DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Indicator nivel GPL, GPL

ymirceay
post 16 Dec 2005, 15:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 December 05




Am probleme cu indicatorul de nivel GPL al unei instalatii Lo.gas
Initial (chiar din prima zi de montaj) toate LED-urile verzi erau aprinse, deci indicau ca rezervorul de GPL este plin desi aveam doar 10 l. Am facut un plin de gaz (50l), toate LED-urile verzi pana cand am ramas fara gaz. Am fost la cei care au montat instalatia, au miscat de senzorul magnetic montat pe butelie si acum am un singur LED aprins, cel rosu, care indica butelie goala desi am cam 25 l.
Care credeti ca ar fi problema...plutitorul din butelie? senzorul magnetic? (cel din care pleaca si firele catre comutatorul din interior) sau altceva?


--------------------
DACIA Break - B01UUU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valeriu
post 17 Dec 2005, 17:01
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 20 April 05




Cred ca plutitorul... si la mine , cind mi-au montat-o au strimbat tija plutitorului si se bloca. A trebuit sa fac scandal mare ca sa mai demonteze multivalva odata...si sa mi-o schimbe !


--------------------
Dacia Logan /Break 1997 - B71xxx/B40YYY
Un lucru care incepe bine se termina prost. Un lucru care incepe prost de termina si mai prost. (by Murphy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheSaiLor
post 18 Dec 2005, 00:01
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 6 April 04
From: Constanta




Pai nu ai garantie? Du-te peste ei pana merge bine. Eu nu am reusit intr-un an sa nimeresc un comutator care sa indice bine. Si am incercat vreo 4 pana am bulit si casat masina.


--------------------
Audi A4 1.9 TDI Clio 1.5 dCi - CT - 0123
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th May 2024 - 12:50
Forum Renault